Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] 1 hét

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Keresztanyám anno mikor kiment Olaszországba ő is azzal jött egy párszor, de megunta mert hosszadalmas, és fárasztó. Nem akarlak én elrettenteni, csak gondoltam leírom. :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) nem_tom


nem_tom
őstag

Gondolom csak látogatóba. Vagy visszaköltözöl?

Busszal átszelitek a tengert is? :D

(legalább is, ha jól tudom Angliában élsz, nem?)

[ Szerkesztve ]

(#3) Snowy_owl válasza nem_tom (#2) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ott a csalagút. :D Sajnos még nem kétéltű a legtöbb busz. :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#4) nem_tom válasza Snowy_owl (#3) üzenetére


nem_tom
őstag

Erről meg is feledkeztem. :D

(#5) Avicularia


Avicularia
veterán

Csodálom,hogy van még busz.Innen svédből ha jól tudom már nincs is.
Ki akarna jóval drágábban és jóval többet időben utazni,ha ott az olcsó fapados repülő.
Mondjuk utálok repülni,de ha kifogod akkor tized annyiba kerül repülővel hazamenni ,mint kocsival.

(#6) Thunderzolee

Én azért titokban remélem hőségbe érkeztek, maradjon csak ez a jó idő még sokáig. :C

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) veector válasza Thunderzolee (#6) üzenetére


veector
senior tag

jajj de gonosz ;]

(#8) #40835072


#40835072
törölt tag

buszon menni ilyen melegbe nem lesz túl nagy élmény!

[ Szerkesztve ]

(#9) veector válasza #40835072 (#8) üzenetére


veector
senior tag

szerk.: jóvan

[ Szerkesztve ]

(#10) Psychonaut válasza #40835072 (#8) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezek klímás buszok, vagyis tökmindegy kb, hogy milyen meleg van.

(#11) tiv83us


tiv83us
veterán

En is megyek Magyarorszagra decemberben. 15 es fel ora lesz ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#12) negyedes válasza tiv83us (#11) üzenetére


negyedes
addikt

Es meg atrepulsz egy oceant is. :P Kb mennyibe faj a jegy?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13) tiv83us válasza negyedes (#12) üzenetére


tiv83us
veterán

$900.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#14) tildy válasza Avicularia (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Januar ota folyamatosan neztuk a fapados arakat erre az idoszakra.... kettonknek 250-300 font alatt sosem volt. Busszal 178 font, kb 55 ezer forint , odavissza, mint irtam ez repulovel 90 ezer forint vagy afolott lett volna.
Erre az idoszakra nem vagy lehetetlen kifogni az olcso arakat. Egy uton lett volna azt hiszem olcsobb: fapadossal frankfurtig, es onnet fapadossal mo. lehet a telen ugy megyunk majd.

Tiv en repulesnel mindig beleszamolom azt is, hogy varsz , mig becsekkolsz. meg kimenni lutonra vagy egyeb repterekre... Hugomekkal pl. delutan kettokor indultunk el, hogy a victorian a fel negyes repteri buszt elerjek, mert az volt kiirva nekik a biztonsagos , idobeli becsekkolashoz. Ejfelkor ertek haza, Veszprembe meg valami hajnali ketto fele.
tehat ez is fel nap...

Elobb utobb be volt tervezve a buszos ut ( vonatos meg jobb lett volna) , ugyanis imadunk utazni. Nem a megerkezes a lenyeg, hanem maga az ut:D Atmegyunk kb fel Europan:D Ez vonzott nagyon:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Avicularia válasza tildy (#14) üzenetére


Avicularia
veterán

Igaz becsekkolással együtt már egyáltalán nem olyan kevés a repülés,főleg nem rövidtávra.
Malmö-Budapest 1.40 perc ,de a kimenetel ,sorbaállás stb.jóval több időt vesz igénybe.
Szeptemberben kell hazamennem,néztem az árakat 2x149 korona a jegy,mivel csak pár napra megyek poggyászból elég a kézi,szóval ennyi amit ki kell rá dobni összesen.
Kocsival minimum 4000 korona az út ,úgy hogy 5 litert fogyaszt az autóm gázolajból.
Bár én imádok vezetni,meg se kottyan az az 1700 km.
Ha egy árban lenne a repülő és a kocsi,sose repülnék.

(#16) keIdor válasza tildy (#14) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem is jobban jártok így, mint a repcsivel... többet láttok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) tildy válasza keIdor (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem is. Megyunk egy fesztivalra, egyik csaj facebookon felkinalta a jegyet.
Ezt irta:
"because the hungarian embassy gave me only 10 days visa and my plan was to come with a caravan so 10 days is not enough. and i was o tired of going to the embassy everyday, asking stupid questions and all. so i got cold feet, and decided to go to another festival as well where i will also play. elemental evolution."

Azt hiszem nem mondok ra semmit, mert csunya szitokszavak jutnak eszembe a magyar kovetseggel kapcsolatban :((( :((( :(((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) tiv83us válasza keIdor (#16) üzenetére


tiv83us
veterán

Tobb autopalyat szvsz. De ne igy legyen.

#17: Milyen nemzetisegu a csaj? Valami gigszer lehetett vele, mostohaapamnak kethonapos tartozkodasi engedelyt adtak tavaly, szo nelkul.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#19) keIdor válasza tiv83us (#18) üzenetére


keIdor
titán

Nagyrészt alföldön mennek majd végig, így igen. De ha pl. átmennének az Alpokon sokkal többet látna, mint repülőről.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) tildy válasza tiv83us (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Török.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Kidus válasza tildy (#14) üzenetére


Kidus
őstag

Kemeny 2 ora volt becsekkolni, 2 ora az ut, es 20 perc kifele.
Meg a repterre kimenetel is csak egy ora, Londonban is, meg Pesten is.

Nem ertem, hol eri meg buszozni nyar kozepen sokadmagaddal, egy egesz napot.
Tobbet latni? Egy ablakbol a palyarol?
Meg ha kicsit tobb is a repjegy, reggel felszallsz, es meg van eselyed ebedre otthon lenni.
Vagy delutan felszallsz, es mar a csaladdal vacsizol ( vagy haverokkal, akarmi ).

Ha nagyon szar helyzetben lennetek, nyilvan nem irnam, de ahol egy uj laptop meg csilli szemcsi belefer, talan jobb otlet lenne a repcsi.

Ja igen, en uuutalok utazni. Ez alol csak az kivetel, ha vezetek, akkor sem 24 orakat....
Gondolom nektek nincs ilyen ellenerzesetek akkor. En tul akarnek lenni rajta hamar.

Assuming Control

(#22) eziskamu válasza tildy (#17) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja már látom. nem olvastam el rendesen, török.

[ Szerkesztve ]

(#23) tildy válasza Kidus (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Kidus. Esmnek belefért. Meg vannak prioritasi sorrendek: ezen a gépen jobban tud dolgozni, nem ideges, hogy mikor menti már el az írásait, nem úgy néz ki , hogy a falhoz próbálná verni. A családi béke meg fontos, nem szívesen jövök haza a munkából egy síkideg emberhez. ;] ;] ;]

Nekem nem fert bele, hogy majdnem ketszer annyit fizessek. Igy is minden honapban hozza kellett nyulnom a tartalek , savings accountra rakott penzhez. Csak ezt nem hirdetem:D Nem vagyok ra tul buszke ( most is minden filler ( pardon, penny) szamit , hamarosan költözünk, foglalót is le kell rakni, és még mindig nincs annyi tartalék, mint amivel kijöttünk es meg mindig egyedül nekem van rendszeres kiszámíthaó bevételem )

Amúgy nem , nincs ilyen ellenérzés Imádunk vilagot latni, még akkor is ha csak autóbusz, bulgariaba is anno azzal mentem, tetszett :D Olyan osztálykirándulás feelingje van:D
De igen másik fele az inkább anyagi .

Nya. Csak leirtam:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) keIdor


keIdor
titán

Amúgy a legjobb az autó.:) Persze ez a legdrágább is mind közül, de ha lenne pénz korlátlanul, akkor én Európában csak autóval közlekednék. Szeretek vezetni és utazni, na meg a magam ura vagyok. Vezettem már 12 órákat is egybe, úgyhogy bírom, annyira nem fáraszt le.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25) biker


biker
nagyúr

vonat? london, párizs, onnan tán münchen-budapest?
leírás
oda-vissza kb 220font, de fullextrás még 2.o is :)

meg nem fapadost kell nézni, hanem malév, 26.600Ft london retúr akciósban :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) tildy válasza biker (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

1 embernek , vagy kettonek?
Marmint a vonatos? Imadok vonatozni, tgvn sem meg eurostaron sem ultem, raadasul gondolom ezek nagy reszen meg wifi is van, erdekesnek tunik, lehet megyunk majd igy haza.

Malevot is neztuk, meg az osszes fapadost , januartol majus vegeig, nem volt sajnos olyan , ahol kettonknek 60 Ft000 alatt kijott volna oda-vissza.

Ja , meg esm uzen kidusnak, hogy ez kalandosabb:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) biker válasza tildy (#26) üzenetére


biker
nagyúr

jahogy kettőnek.... értem.
akkor drágább :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) tildy válasza biker (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát igen, nekem is ezzel volt problémám. Ha 70 ezer forintra kijött volna a repülő kettőnknek, azt mondom oké (27 ezerért jöttünk ki novemberben, de ebben 6500 forint pluszban benne volt a lutonból bebuszozásra is, így 10E volt csak a repjegy fejenként) , csak 80-90E alatt sosem volt... Buszjegy kettőnknek így 55 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) biker válasza tildy (#28) üzenetére


biker
nagyúr

nem írnám le mégegyszer, de 26.600ft-tól retúr a malévnél londonba, 53000ft kevesebb, mint 70e?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) Mawyx


Mawyx
senior tag

Hali, hajnal 5 körül jár vmi nálatok, amivel ki lehet bumlizni a victoriáig a reptéri buszhoz? Tőletek átugranék Dublinba 1 napra, de továbbra se jön össze a szervezés, valahol elvérzik. Ha későn megyek, azzal elveszik egy nap, egyből alvással kezdem és másnap fél nap városnézés és mehetek a reptérre megint. Lehet hagyjam a francaba és jöjjek haza, ne variáljak? :N Már úgy várom :K :B

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#31) Mawyx válasza biker (#29) üzenetére


Mawyx
senior tag

Most igen, én is ajánlottam neki olcsó variációt, de nem akkor amikor kellett volna. Ő se írja le még egyszer, hogy amikor nézte, nézett sok variációt, de egyszerűen akkor nem talált.
Ócsóbbér is el lehet jutni repülővel, ha mázlista az ember, épp lát egy jó ajánlatot, ha meg nem, akkor kénytelen más alternatívát keresni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#32) tildy válasza biker (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, de mikori indulás esetén ? Mert oké, hogy 26600 ft-tól van, csak mikorra adják a jegyet?
Nekünk fix volt tól-ig dátum, júli vége-aug közepe. Erre nem volt jobb ajánlat... Nem, nem jó , ha szeptemberben utazunk haza.

Mert én is néztem, és pl. decemberben a legolcsóbb jegy 78 font egy irányba náluk. Hol kapod te meg ilyen áron?Ha tudod hol kell lefoglalni ilyen áron szólj:D:D

Augusztus is elvileg ugye főszezon, még a wizzairnél sem volt 60font alatt egy irányban erre az időszakra. Január óta csekkoltuk, ha nem is napi, de kb heti rendszerességel az árakat.

Mawyx: elég sok éjszakai busz van. Egyébként ha jól tudom te is ugye az átszállós mókát mondtad - örök hála érte.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Mawyx


Mawyx
senior tag

Behalt a virtuális kártyám, kénytelen voltam real bankkártyával megvenni a repjegyet Dublinból haza, erre beszart a repjegyfoglaló oldal is, nem birom megvenni a London- Dublin jegyet, ma éjfélig akcijós :W ez már kész, ilyen nincs :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] 1 hét
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.