Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) caizzz


caizzz
aktív tag

"Fish, chips, cup o' tea, bad food, worse weather, Mary Fucking Poppins, London!"

:)

marakujás kőbányai

(#2) gabor85 válasza caizzz (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Snatch.
Kimennék, de nem egyedül. És nem most. De egyszer kimegyek. Esőt úgyis szeretem.

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Hát igen. Ismerősöktől, rokonoktól is nagyjából hasonlókat hallok és már 4-5 éve is ez volt. Gondolom nem véletlen.
Azért az a hibrid busz nem gyenge :)

(#4) tildy válasza Dany007 (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

De nem ám. Pont a 141es van rajta, azzal utazom minden nap . Ha megáll a megállóban, vagy lámpánál , motor lekapcs. mikor elindul rá 20 másodpercre kapcsol csak vissza a motor.
Ja és kivéve egy-két busz, mindenhol első ajtós felszállás van. Egy 10 milliós városban.
Mégis működik.

Bad food, lol :) Na majd a következő részben.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) Dany007 válasza tildy (#4) üzenetére


Dany007
veterán

"mindenhol első ajtós felszállás van. Egy 10 milliós városban."

Na ezt kifejthetnéd, mert ez az ami nálunk nagyon nem működik.
Itt Veszprémben már vagy 10 éve csak az első ajtókon lehet felszállni, bérlet / jegy felmutatásával / kezelésével.
Emiatt az átlag menetidő egy ~ 15-20 perces szakaszon ~ 10 perccel megnőtt. Mivel reggel a sok diák / melós hatalmas tömegben tolong az első ajtónál, és szó szerint volt olyan, hogy elszívtam egy cigit ( 5 perc) amíg a busz beállásától eljutottam a felszállásig!

(#6) Lenry válasza Dany007 (#5) üzenetére


Lenry
félisten

Szegeden hibrid megoldás működik: ha nagy a tömeg, akkor összes ajtós, ha kicsi, akkor első ajtós.
villamoson meg magadnak nyitod az ajtót.

ez működik. van pár "rebellis" sofőr, aki megpróbálja az első ajtóztatást, de a sok birka csak nézi a csukott ajtót és nem fogja fel, hogy az első nyitva van, többin meg ott van szemmagasságban a matrica, hogy "felszállás az első ajtón"

plusz van egy jó oka is az összes ajtós felszállásnak: nincs az, hogy a hülyéje megáll mondjuk a második ajtó környékén, és nem lehet tőle elférni, így elöl szardínia feeling, hátul meg kong a busz az ürességtől

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Dany007 válasza Lenry (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Itt leszarják. Csak az első ajtó, mind1 mekkora a tömeg... =/
Amúgy ilyet láttam már Debrecenben, meg Pesten is. Az korrektebb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#8) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mikor olvastam hogy mész ki számítottam rá hogy fogsz valami hasonlót írni egyszer, ami nem nagyon akart eljönni végül mégis eljött... :)

Én az USA-ba fogok kimenni, ami közel sem lesz olyan "egyszerű" mint a Te eseted, de kb ugyanannyira boldog lennék ott mint Te amott :)

Honvágy van? Nekem nem lenne :(

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) tildy válasza Dany007 (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Oysterrel szállsz fel, csippantasz, és már jöhet is a következő.
Ilyen van az első ajtós buszokon:

"Please move down inside the bus". :)

Ilyen meg pl. a 29esen, ami olyan mint az otthoni 7es busz kb.

Honvágy nincs, csak a jó kis otthoni szárazkolbász , meg a hegyes erős paprika hiányzik. Azt itt aranyárban mérik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Dany007 válasza tildy (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Oh tényleg ez ki is ment a fejemből! :W
Így mondjuk tényleg gyorsabb a felszállás. Mint nálunk lyukasztani... :U Illetve mostmár van egy ilyen elektromos cucc. Bedugod a jegyet és rányomtatja az időpontot. Csakhát... sok a balfasz egyrészt. Másrészt meg tényleg macerás. mert ha nem dugod be rendesen, akkor nem kezeli le, és csipog mint az állat. Ha túlzottan bedugod, akkor meg gyűrődik és azért nem megy... Szóval van amikor szerencsétlen ott próbálgatja 3x-4x, mire a sofőr szól, hogy adja oda és inkább eltépi (kezeli) ő.
A plasztik sokkal jobb megoldás. Odatartani / lehúzni sokkal gyorsabb. A jegy meg eleve gyűrődik is. Tehát alapból nehéz bedugni egy nyílásra nagyjából egyenesen, hogy ne gyűrd össze. Plusz ha előre megveszed, zsebrevágod, akkor mire használni kell tuti gyűrött lesz és szívni fogsz vele... Szóval még van hová fejlődni.
Pedig szerintem nem nagy beruházás egy ilyen kis plasztikkártya bérlet helyett. Sima leolvasót kell szerelni a buszra és kész. Lenne benn egy dátumot figyelő kis szoft. a dátum meg a plasztikon lenne rögzítve. Mármint az időintervallum. Azt kész.

(#11) tildy válasza Dany007 (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Van papíralapú is (pl. napijegy , vagy vonatjegy , amit lehet metrón is , buszon is használni) , de általában oysterrel mennek az emberek.

Nekem általában top up van, mert leginkább a 141es vonalán mozgok, reggel megyek , este jövök, ez egy hétre 12 font. Buszbérlet (összvonalas, egy hetes) 16.60. Mondjuk most péntektől azt vettem, hétvégén császkamászkálni akarok.

Ja és ami nagyon jó még itt:
a Request stop. :)
forrás:flickr

Lóbálod a kezed, vagy az oystered, és akkor megáll a busz. Viszont buszos történet lesz a 2. részben, amiben elmondom, hogy mivel nem vagyok kibékülve - bár azért valahol megértem. Hogy összejön-e 10? Na azt nem tudom :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A mi országunk is lehetne ennyire jól működő, ha lenne rá valós akarat.

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszönet az érdekes és színes bejegyzésért!! :R Várom a folytatást! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#14) Kickass


Kickass
őstag

pedig ott is volt meg van valsag....
erdekes dolog ez

az Oystert de szerettem (mondjuk ugy az egesz londoni public transport fenyevekkel magasabb szinten van mint akarmelyik kelet-europai szolgaltatas) 4 eve voltam kint meg mindig megvan, okos dolog kar hogy itthon meg nem jarunk olyan ertelmi szinvonalon hogy ilyesmit be lehessen vezetni

(#15) rankesz


rankesz
veterán

Azért remélem augusztusban hazajöttök egy kicsit a somogyba nomár trippy-hippiskedni... :)
Nekem már megvan a priszél-tikitem... :U

(#16) tildy válasza rankesz (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Megyunk megyunk. Sajnos nem tudok webes jegyvasarlast. :( Nom g tavaly az elovetelesek 3 orat alltak sorba a kapunal, mi meg, akik ott vettuk, 20 percet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) rankesz válasza tildy (#16) üzenetére


rankesz
veterán

Meghát ugye aki Dondon-ban él, és fullos helyen dolgozik, annak nem gond a 10-20 ojróval drágább jegy... (figyelek ám ;) ) :))

(#18) tildy válasza rankesz (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

tavaly még otthon voltam. Akkor 5el volt drágább.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) JColee válasza tildy (#9) üzenetére


JColee
őstag

Ilyen cucc van Stockholmban is :K
(lehet, hogy nem ez a neve, de hasonlóan működik)

(#20) Fecogame


Fecogame
veterán

Tényleg jó az a busz :)

Egy kérdés: Ott mennyibe kerül a benzin/gázolaj? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21) tildy válasza Fecogame (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

119 ... Gondolom p. Az kb

1,19 British pounds = 348,526531 Hungarian forints

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Fecogame válasza tildy (#21) üzenetére


Fecogame
veterán

Aha, tehát nem olcsóbb. Kösz :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23) Lauda válasza Fecogame (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Angliaban ha jol emlekszem mindig dragabb volt az uzemanyag, mint nalunk, de nem ez szamit, hanem hogy egy atlagot kereso mennyi litert tud megvenni egy orai berebol.

Ez mennyi lenne ottkint tildy? :)

Az 520 forintos brutto berembol kb masfel liter jonne ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Ivan15 válasza Lauda (#23) üzenetére


Ivan15
senior tag

nekem 7,2 :DDD

(#25) tildy válasza Lauda (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

nekem az 1 órás bruttó béremből kb 8 litert.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) tildy válasza tildy (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja ez nettó. Bruttóból meg kb 12?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) Lauda válasza tildy (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Na errol beszeltem, koszi! :) Amugy a Te bered az atlagnak megfelelo ottkint, vagy magasabb/alacsonyabb?

Ivan15 Hogy szakanna" meg.... :DDD

(#28) Ivan15 válasza tildy (#26) üzenetére


Ivan15
senior tag

ja nekem is netto :DDD ,detto

(#29) tildy válasza Lauda (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem. az enyém picivel átlag alatti. Angol átlag alatti. Az angol átlag kb havi nettó 1600-2000t meg. (nem a bevándorlók)

Otthon átlag felett kaptam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) Ivan15 válasza tildy (#29) üzenetére


Ivan15
senior tag

Na, ha Esmein is dolgozik akkor 15 litert vehettek(vehetnétek) óránként -"vehetnétek" mert azért más költségek is vannak ezt ne felejtsük el. Dolgozik?

(#31) Lauda válasza tildy (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ez igy meg durvabb. Ezek szerint egy atlag angol a netto oraberebol kb 10 liter uzemanyagot tud venni. :Y Ha a magyar atlagot megnezzuk, ami szvsz netto 80-100 k havonta, akkor az mondjuk masfel, max 2 liter uzemanyag, az otode mint ottkint, dobbenetes. :W

[ Szerkesztve ]

(#32) tildy válasza Ivan15 (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Esmein freelancer. Dolgozik, rengeteget , de ez idővel hoz bevételt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.