Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

"Tigristekintet, érted?" ;)

Sic Parvis Magna

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A tigris az mindig egy jellem,
Sőt jellem és tigris az egy,
A fejéből süvít a szellem,
A lába meg ugrik ha megy!
Mert tarka-barka, nyalka-falka,
Bam-bam-bam-bam-bam!
Egy szellemes, kellemes, jellemes tigris
Az én vagyok magam,
Az ééén vagyok magam!

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

TIGRIS

Tigris, tigris, csóvafény
Éjszakáknak erdején,
Mily kéz adta teneked
Szörnyü és szép termeted?

Mily mélyben, ég-tájakon
Izzott a szemed vakon?
Volt tüzét felkapni vész?
Volt-e megragadni kéz?

Szived izmait mi csel
És mi váll csavarta fel?
És mikor vert, volt erő,
Kéz-láb, dacra vakmerő?

Volt pöröly? és lánc-e, több?
Mily kohón forrt a velőd?
Volt üllő? volt vad kapocs,
Gyilkos présével dacos?

Hogy a csillagfény kigyult
S az ég nedves könnye hullt,
Rád mosolygott Alkotód?
Ki bárányt is alkotott?

Tigris, tigris, csóvafény
Éjszakáknak erdején,
Mily kéz adta teneked
Szörnyü és szép termeted?

(Kosztolányi Dezső)

(#5) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Szuperzsaru:
Tigris, tigris, jaj de szép,
Ragadd meg a bal fülét,
Csak vigyázz, ne tépjen szét!

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#6) Samott


Samott
addikt

Tigris

Tigris, tigris,
ritkán mosdasz,
inkább piszkos
bundát hordasz.
Erdőben,

mezőben
udvarolsz jó erőben:

„Én vagyok a
Szörnyű Tigris,
nálam szörnyebb
tigris nincs is!”

(Orbán Ottó)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7) Amerigo49


Amerigo49
csendes tag

He-he-he, megragadtam a bal fülét!
Jaj, anyám segíts, pont most tép szééé...

(#8) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

OpenCL alatti teljesítményre is kíváncsi lennék. Mondjuk LuxMark alatt.

(#9) Wombath


Wombath
HÁZIGAZDA

Úgy látom ideje úgy magazint indítanunk, Hardver és Irodalom néven :C

[ Szerkesztve ]

(#10) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Tigris, és a Ryzen
Ott vannak már a polcokon
Játszunk, lesz film, meg tuningolás
sok grafikus teszt a 3dmarkból
Nem lesz itt már kék halál
A Microsoft garantál
Nem lesz túl magas az ár
Már dobozolják is neked
Ha van pénzed veheted
A kasszás kéri a bankkártyáááád

Otthon majd csapathatod vele
Nyílik is a teteje
Most lesz neked jó
Téged vár a Tigris prockó

By: bacsis Ez alapján

(#11) oriic válasza Wombath (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En meg beneztem elobb a hozzaszolasokhoz aztan csak pislogok h WTF?:D

Live-Die-Respawn

(#12) villamos


villamos
őstag

Tigris

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#13) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egész vállalható egy ilyen i5-ös gép 300 ezerért.

***

(#14) shteer válasza villamos (#12) üzenetére


shteer
titán

Na az tigris :K

..szerintem jónak tűnik

(#15) Petykemano


Petykemano
veterán

A CB20 ST eredmény alapján a Willow cove magos Tiger Lake H le fogja nyomni a Cezanne-t.
Persze a különbség eléggé marginális, hibahatáron belüli.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#16) E.Kaufmann válasza Wombath (#9) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ugye lesz majd író-olvasó találkozó is :DDD ?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ez egy meglepően jó kis termék. 4/8-as proci, még is versenyképes a többmagos amd cpu-kal. Ebből kéne építkeznie az Intelnek.
Inkább az árazástól félek azzal tönkre lehet vágni egy jó terméket is. Én pl simán vennék alacsony fogyasztású/htpc/torrent felhasználásra itx méretben egy bga-s kiszerelésű motyót...de az az érzésem, hogy nem lesz olcsó cucc, de nem legyen igazam.

(#18) Semplar válasza Petykemano (#15) üzenetére


Semplar
őstag

Ob’s stürmt oder schneit,
Ob die Sonne uns lacht,
Der Tag glühend heiß
Oder eiskalt die Nacht,
Bestaubt sind die Gesichter,
Doch froh ist unser Sinn,
Ja unser Sinn.
Es braust unser Panzer
Im Sturmwind dahin.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kicsit fura teszt lett, de eleve fura egy 15W es egy 12-28W -os CPU-t egy kalap ala venni. Lehet hogy a Honor MagicBook Pro-ba szandekosan kerult H-s processzor es nem csak azert mert az U-s Renoir hianyzikk?

Ez egy kulonosen fura megallapitas:
"Horizon 4-ben elért eredmények már nem mutatják ennyire egyértelműen az Intel Xe előnyét a Vega 6-tal és 7-tel szemben, de az biztos, hogy az előző generációhoz képest radikális a változás."

Tehat ha X feltorli a padlot Y-al, akkor az a kovetkeztetes, hogy az eredmeny "nem mutatja egyértelműen az Y előnyét". Ez az angolos udvariassag egy nagyon extrem megjelenese. Ennyi erovel a "Trabant nem egyertelmuen jobb a Ferraritol"

Az is fura, hogy a tobbi jateknal hianyzik az AMD-s eredmeny, mikozben meg lett emlitve, hogy a 3DMark es Forza Horizon eredmenyek ellentmondasanak oka van. Jo lett volna latni tobb jatek eseten is, hogy melyik jobb, akar a Renoir, akar a Tiger Lake is a jobb.

Jo lenne ha vegre az Ryzenes varians is megkapna a 3:2-es aranyu jobb minosegu, nagyobb fenyereju kijelzot az Acernel, mert legutobb a valami kukabol kihuzott selejtes panelt tettek melle, ezert kerulte mindenki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Tigerclaw válasza bacsis (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

William Blake: Tyger masik forditasban

Tigris! Tigris! éjszakánk
erdejében sárga láng,
mely örök kéz szabta
rád rettentő szimmetriád?

Milyen katlan, mily egek
mélyén gyúlt ki a szemed?
Szárnyra mily harc hőse kelt,
aki e tűzhöz nyúlni mert?

Milyen váll és mily müvész
fonta szíved izmait?
És mikor elsőt vert szived,
milyen kar s láb bírt veled?

Milyen pöröly? Mily vasak?
Mily kohóban forrt agyad?
Mily üllőre mily marok
törte gyilkos terrorod?

S amikor befejezett,
mosolygott rád a mestered?
Te voltál, amire várt?
Aki a Bárányt, az csinált?

Tigris! Tigris! éjszakánk
erdejében sárga láng,
mely örök kéz szabta rád
rettentő szimmetriád?

(Szabó Lőrinc fordítása)

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) rodrigez válasza Petykemano (#15) üzenetére


rodrigez
senior tag

Erre azért ne idd meg a vitriolt. A mostani tesztben a max. 4.1Ghz-en működő 4700U 178 pontot ért el CB15 egyszálas tesztje alatt, míg a 4.7Ghz-re képes i7-1165G7 224 pontot. Ha azonos órajelre hozzuk őket, feltételezve, hogy a 4700U is 4.7Ghz-en ketyeg az egymagos teszt során, akkor kb. 204/224 lenne az állás a Tigerlake javára. Az pedig már csak 10%-os IPC előnyt mutat. Ennél azért előreláthatóan többet fog hozni a konyhára a Zen 3-as dizájn és a Tiger Lake H-től sem várjuk el, hogy 5Ghz felett fusson egymagos terhelés esetén. Kérdés, hogy mekkora órajel lesz elérhető a Cezanne H esetében. A 4900H 4.4Ghz-et tud egy magon, ha ezt megfeleli a Cezanne H 3-400Mhz-cel, akkor a Tigris nem fogja elkapni. De csütörtökön közelebbi képen fogunk kapni a desktop vonalról és abból könnyn lehet majd következtetni a mobil chipek teljesítményére. Szerintem a 35-45w-os Cezanne brutális lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22) Krugszvele válasza Semplar (#18) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ó, de szívmelengető dallam! Még a nap is kisütött ahogy olvastam :)

(#23) Petykemano válasza rodrigez (#21) üzenetére


Petykemano
veterán

"Cezanne brutális lesz."

Szerintem is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#24) Tigerclaw válasza rodrigez (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk ebbe az ultrabook szegmensbe a Van Gogh jon majd, nem a Cezanne, de azon el kell gondolkoznia az AMD-nek, hogy ok is ilyen rugalmas TDP-vel adjak ki az U szeriat is.

Azert belegondolva, a festeszet rajongoinak milyen bosszanto lehet hogy a google kereseseiket szennyezi az AMD nevvalasztasa. :U

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Petykemano válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


Petykemano
veterán

Áh, ne gondold.
Az imént rákerestem arra, hogy Cezanne, meg Renoir és egyetlen tech oldal se jött ki.
Azon kívül a google "kontextus" ismerete már régen is elég jó volt. Legfeljebb azoknak okozhat bosszúságot, akik a festészet és a AMD termékek is iránt is érdeklődnek.
(Felkészülnek: a tengerbiológusok.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#26) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Megint nem a termékkel van gond hanem az árával. Messze túl van árazva szerintem

(#27) Dave™ válasza Milka 78 (#17) üzenetére


Dave™
nagyúr

ASUS PN50, NUC méret, egy Ryzen 4500U annyiba kerül kb, mint egy i3-as intel variáns, alig fogyaszt, halk, kicsi, ráadásul ki/be tudja kapcsolni a TV-t is.

(#28) Lajti


Lajti
tag

Nekem Alfred Bester scifi regénye ugrott be, gyerekként többször elolvastam. Sodró lendületű regényként emlékszem rá, de most már biztosan más szemmel olvasnám Elő is szedem szerintem ha már így eszembe jutott.
"A 24. század elején felfedezték a teleportálást („jauntolást”), melyet bárki megtehetett csupán akaratból. Ezt követően az emberi társadalom lényegesen megváltozott, majdnem az összes kommunikációs eszköz elavult, valamint az emberek ritkán éltek egy helyen, állandóan mozogtak egyik helyről a másikra. A jauntolás következtében felborult a gazdasági rendszer, mely végül háborúhoz vezetett a belső bolygók és a külső holdak között."

[ Szerkesztve ]

(#29) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem elég gyengének tűnik, semennyire nem győzött meg. A fogyasztással pláne.
A grafikus teljesítményben sem vagyok biztos, elsőre az az érzésem, hogy 3DMarkra optimalizált a teljesítmény, játékokban meg elveszne. lehet, érdemes lenne még egy-két játékot bedobni, csak kíváncsiságból. Tudom, hogy nem erre való, de többet elárulna arról, hol jár az Intel grafikában.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) ollie válasza pelgrim_v1 (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi van túlárazva ezen?

***

(#31) GSP


GSP
aktív tag

Jó lesz az Amd-s variáns.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#32) M107


M107
addikt

:R
Jövőre jön a Covid-lake....
Nevetséges amit az Intel már 3 éve csinál...
Elég olyan 3-4 évente notegépet venni úgy nagy általánosságban .
Kb akkor olyan 10%-15% lesz jobb a régit bukóval eladod max 25-30 ropiért még max 50 ha jó az aksid és nincs le starpálva a gép.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#33) rodrigez válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


rodrigez
senior tag

Biztos ez? Mármint, hogy U-ból csak Van Gogh lesz? Olvastam, hogy egyszerre lesz jelen a Zen 3 + Vega és a Zen 2 + RDNA2, de olyan nem, hogy a Cezanne csak a magasabb TDP osztályba jönne.

(#34) vicze


vicze
félisten

Előre elnézést az OFFtopikért nem készültem verssel. :B

Hát némi remény látszik Intel oldaláról, de ha a Zen3-ból még idén jön mobil verzió, akkor ez halottnak a csók, legalább már nem olyan szörnyű választás Renoir-hoz képest mint az Ice Lake. It's something...

(#35) Tigerclaw válasza rodrigez (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Arrol volt szo, hogy azt a szegmenst ahol a takarekossag es az elvart funkcionalitas miatt nincs dGPU, mint pl. az ultrabook, illetve a beleposzint, esetleg a kozepkategoria, ceges notik, oda a Van Gogh -ot szanja az AMD aminel a CPU es az IGP is fokuszban van, tehat erosebb IGP-t kap, mint a Renoir vagy a Cezanne, cserebe gyengebb ZEN2-re epito CPU-val, ahol pedig varhatoan amugy is lesz dGPU, oda Cezanne lesz erosebb, modernebb CPU blokkal, es gyengebb IGP-vel.

Tehat ultrabook, chromebook, belepo, kozepes notik, atlagos uzleti notik Van Gogh-ot kapnak ZEN2-vel, de modernebb erosebb Navi IPG-vel. A gamer, desktop replacement notikba, amik mindenkepp kapnak dGPU-t, oda mehet a Cezanne erosebb modernebb ZEN3 CPU es gyengebb Vega IGP megy. Igy nem pazaroljak el a chip teruletet felesleges featurekre.

A Van Gogh talan azert is marad ZEN2-n, hogy gyorsabban piacra kerulhessen. Arra kivancsi leszek, hogy a Van Gogh full kiepitesben marad-e 8 magon, es ha nem, akkor lefele mozdul-e vagy felfele. 4 magra biztos nem lepnek vissza, de lehet hogy a 6 mag idealisabb lenne, cserebe egy erosebb IGP-vel. Persze a kozos DRAM hasznalata miatt talan nincs ertelme nagyon izmosra csinalni azt az IGP-t sem.

Azt nem tudom, hogy melyiknel lesz U es H, de konnyen lehet hogy ahogy irtad, a Van Gogh U-s lesz, a Cezanne meg H-s, de lehet hogy a Tiger Lake miatt az Van Gogh is rugalmasabb TDP-t kap, ha ez technikailag meg megoldhato.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) joey04


joey04
titán

ahhoz képest, hogy nem végleges, már most is egészen ígéretes. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) andsom


andsom
csendes tag

Mostanság az AMD-hez képest az Intel igencsak Mos-Lake.

(#38) Silenzio


Silenzio
addikt

Nem rossz. Végre megint lesz valamicske verseny. Mondjuk én önmagában annak örülök, hogy sikerült behozni a pár évvel ezelőtti asztali gépek szintjét. Pár éve vettem egy i5-ös laptopot, azt hiszem. 6. generációnál jártunk. Megdöbbenve és lehangolva konstatáltam, hogy szintetikus tesztekben és valós CPU stressz szitukban is a 8 éves i7 3770-em 30%-át jó, ha hozta. A nyáron beruháztam egy Reoiros laptopba. 2-2,5x gyorsabb a régi i7-esnél renderben másfél-két centi vastag, kétkilós készülékházban. Nagyjából ezt a fejlődést várom 8 év távlatából. Kár, hogy mobil fronton - gondolom jórészt érdemi verseny híján - a kétezertizes évek egy helyben toporgással teltek.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#39) catlaca


catlaca
senior tag

Halleluja testvéreim, és felemelé góliát eme fegyvert, mi majdnem legyőzé dávid kétéves parittyáját.
Ez azért még nem az a vadon élő jóféle szibériai tigris, inkább egy nyugdíj előtt álló cirkuszi példány, ami párzási időszakban éppen elfogyaszthatja a gondozóját, de inkább vágóhídi félsertéshez szokott.

[ Szerkesztve ]

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#40) Silenzio válasza catlaca (#39) üzenetére


Silenzio
addikt

Core REKT!

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#41) Ctrl+Alt~Del válasza bacsis (#4) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Tyger Tyger, burning bright,
In the forests of the night;
What immortal hand or eye,
Could frame thy fearful symmetry? :))

W | W | H | W | W | W | H

(#42) Thocy a ZAGY válasza Lajti (#28) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Jó az még most is, én tavaly olvastam és már bőven 40+ vagyok. :)

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#43) Darmol


Darmol
senior tag

Eeez?? Ez a nagy bumm az AMD procik ellen?
Valaki adjon néhány hatalmas tockost Kodurinak és a haverjainak...
Nem azt mondom, hogy rossz csak azt, hogy kevés.

A vérem piros. A sznoboké kék. Zöld a szörnyeké. avagy "Én annyira nagyon irigyellek téged, hogy beszélhetsz velem."

(#44) M@cika


M@cika
őstag

Egész jó. Azt gondoltam, hogy ennyit most nem fog tudni az Intel. De azért a Ryzen jobb és akkor még hol van a zen3 magos, erősebb integrált VGA változat. Az ugyanúgy reggelizni fogja ezt az "Intel cicust". :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#45) Narasim válasza Ctrl+Alt~Del (#41) üzenetére


Narasim
aktív tag

nekem is ez ugrott be!

Tyger Tyger

akkor most tényleg csak amiatt gyorsabb a tiger, mint az amd, mert 28 wattig engedték fogyasztani? :F

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#46) Ctrl+Alt~Del válasza Narasim (#45) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hat igen, Blake az Blake. :)

W | W | H | W | W | W | H

(#47) vicze


vicze
félisten

Na jól van most má...

"Tell all the hunters to lay down their guns
Tell 'em that the tiger needs a little bit of love
"

[ Szerkesztve ]

(#48) Hopkins95 válasza lezso6 (#2) üzenetére


Hopkins95
addikt

Óriási! :CBenézni jöttem, a versekért maradtam. Kiemelném (#5) hardzsi2(fejből fújom ezt a részt), (#4) bacsis ill. (#12) villamos(ezen igen jót nevettem) produkcióját. De olvastam a többiekét is és szuperek lettek! Ezért (is) imádom ezt a fórumot! :B

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#49) drotsztyuart válasza M107 (#32) üzenetére


drotsztyuart
tag

:B Minden nevetseges amit az intel csinal.
Ezt tudjuk a sok mindenhez is erto ph kommentelotol. (A foci es az auto meg az amihez mindenki ert).
Csak ugy pirosodik az arcuk a sok tudastol.
Borzaszto... :C

#37 a cikkig mar gondolom nem sikerult eljutni eme harmatos, szovic megszulese miatt, mert kiderulne, hogy nagyon nem az. Ha szoviccet gyartassz akkor azt legalabb tedd jol. Ami amugy mosh-lake lenne....

#43 es az amd-nel kinek tervezed a tockost amiatt a kinlodas miatt amit az nv ellen muvelnek a megvasarolt ati-val?
Az amd miota is probalkozik? Es az intel?
Na akkor gondolkozz kinek is kell az a tockos.

Nem rosz az amd, de hogy minden itteni fanboynak elmentek otthonrol az ketsegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#50) 30z.Samu válasza Hopkins95 (#48) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én amúgy azon csodálkozom, hogy a *TheVR Janit nem hozta még fel senki. :D

*Tigris a beceneve

Sic Parvis Magna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.