Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Misi1979


Misi1979
őstag

Hali:)

Én a te helyedben használt és régebbi DSLR-t vennék, ezen lehet bőven spórolni - azt az összeget objektívre fordítanám.

Pl. Canon 70D, Nikonban D7200/7100 - ezek magasabb kategóriás vázak, mint amiket kinéztél.

Tökre jól le lehet tesztelni egy használt vázat, pártízezer expóval kb mintha egy fiatalos használt kocsit vásárolnál, magasabb felszereltséggel.. Erősebb/strapabíróbb/minőségibb váz, több fícsör.

(plusz nem buksz annyit, ha ki akarsz szállni a fotózásból)

A zajmentes éjszakai fotózáshoz, éles képekhez úgyis az objektív a kulcs (jó, előbbinél a váz is nagyonsokat számít).

A tapogatósdi jó tanács amúgy! Én is azt tudom javasolni:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#2) TigerCat válasza Misi1979 (#1) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, kezdésnek a használt jó út lehet, de őszintén szólva szeretném az új eszköz használatának élményét is átélni. Amennyi pénzt rászánok, már csak kapok újonnan is klassz gépet jó objektívvel.

Legalábbis ebben bízom...
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3) Misi1979 válasza TigerCat (#2) üzenetére


Misi1979
őstag

Mondok egy mac-es példát:

Vennél újonnan legújabb gen. 13" rMBP-t (128/8gb), ha 2/3áron megkapod a tavalyi modellt 512/16gb kiszereltséggel?

Tökjó masina az a kettő, amit felsoroltál, azonban a tükrös gépeknél szinte egyedül az expo-szám számít. Ráadásul a nagyobb kategóriás vázak nagyobb exposzámra vannak "tervezve".

Persze ez az egész tökpongyola megfogalmazás és valszeg simán lesznek sikerélményeid az újonnan vásárolt belépő szintű gépekkel.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#4) TigerCat válasza Misi1979 (#3) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ööö, újat vettem kb. 2 hete...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5) Misi1979 válasza TigerCat (#4) üzenetére


Misi1979
őstag

Javíthatatlan vagy:D

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#6) TigerCat válasza Misi1979 (#5) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja...

:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7) szupermacs válasza Misi1979 (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

Sose vennék használtan, nem lehet tudni, hogy mennyi expó volt bennük és meddig bírják még. Pár százezres kiadásnál én inkább újabbat vennék, ami alsó-közép kategória.

Nikon D5500 szerintem nagyon jó választás lenne, bár az alapján választanék, hogy milyen obikat tudnék beszerezni hozzá. Nikon D5100-am van és kicsit megjártam vele, mert minden ismerősöm Canonos. Tőlük kaphattam volna kölcsön obikat, de ugye azok nem jók a gépemhez. Ettől függetlenül tökéletesen elégedett vagyok a géppel. Viszont a 18-55-ös lencse mellé érdemes beszerezni egy zoomot. 70-300-as talán jó is lenne kezdésnek, meg egy tripod mellé. De abból viszont egy komolyabb darabot kellene, ami nem 10-20-30 rongy.
Markolaton gondolkoztál esetleg? Érdemes azt is fontolóra venni, meg egy plusz aksit, ha sokat akarsz fotózni egy húzóra. Meg persze úgy a kisebb vázas gépek (Nikon D5500) is jobb fogást kapnak.

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

milc? :))

szerintem a dslr mérete és súlya csak hátráltatna téged.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nikon D3300 + 18-105. Nikon D7000-et keruld, sok a fokuszhiba. Canon 1200D tokeletes belepo, de kevesebbet nyujt, mint ugyanannyiert egy D3300.

[ Szerkesztve ]

(#10) total90


total90
veterán

D5500 vagy inkabb hasznaltan D7200.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) Lassú Víz válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem nagyon rákattant a DSLR-re. Hadd járja ezt az utat, különben egy életre benne marad egy kielégítetlen vágy.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#12) szupermacs válasza zolikaDB (#9) üzenetére


szupermacs
veterán

D3300 nem túl kezdő?

(#13) TigerCat válasza Lassú Víz (#11) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ahogy mondod, nagy vágyam teljesül, ha végre elkezdhetem használni...

A héten még nem megyek Bp-re, a próba még várat magára, de ma kézbe fogtam egy D5300-at. Meglepően kicsi és könnyű (igaz kisebb objektívvel és akku nélkül), szóval talán az D5500 sem lesz vészes. Ez lenne a konkrét gép: Nikon D5500 (3 év) fekete + 18-140 AF-S VR kit

Most vettem egy könyvet, így az első lépés meg is van (a hírleveleket leszámítva, amelyekre feliratkoztam):

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#14) szupermacs


szupermacs
veterán

Őt ajánlom, hogy kérdezd privátban, ha fényképezőgépet akarsz venni, nem kicsit ért a témához és remélem nem fog haragudni, hogy belinkeltem. :R

(#15) jpeetr


jpeetr
aktív tag

Pentax K-3
Elég egyszer kifizetni a stabit, emellett ennyiért messze a legtöbb extra szolgáltatást ez fogja nyújtani.
Ráadásul ha állványról fotózol mozdulatlan témát, akkor van pixelshift is.
Használtan vennék a helyedben (kb 200k) + a lehető legjobb obit használtan ami kifutja.
Pl most árulnak 48ért egy Sigma 17-70et, az elég jó, és képben az általad linkelt zoomokat megeszi.
(képeidet nézve a legtöbb erre a gyutávra esik kb)
Emellé elég egy Tamron sp 70-200 2.8, amit ráérsz később megvenni.
Az általad linkelt nagy átfogású kitobik hamar cserések lennének.

[ Szerkesztve ]

(#16) madgie válasza szupermacs (#14) üzenetére


madgie
titán

Ez a logout írása megvan? :D

(#17) updog válasza szupermacs (#12) üzenetére


updog
senior tag

A Nikon D3300 egy kiváló kezdő gép, és azzal meglehet az újgép élmény is (csak kezd kifutni).

Én anno ugyanebben a dilemmában voltam (Nikon/Canon? új/használt? Jobb gép induláskor/több obi később?), egy újonnan vett D3200 kiválóan kiszolgál azóta is (lassan két éve), portréra, tájra, Bp. közepéről tejutat fotózni 18-55 kitobival... Inkább obira gyűjtsön, sokkal többet számít.

Szerencsére mindennek van saját topicja, elég olvasni is, havonta ugyanezeket a kérdéseket teszi fel mindenki.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#18) szupermacs válasza updog (#17) üzenetére


szupermacs
veterán

Egy belépő kategóriás gépet nagyon hamar kinő az ember. Szerintem. Ez igaz a 3xxx-es kategóriára.

(#19) zolikaDB válasza szupermacs (#12) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem, nem az. De nem is jó a kérdés. Van kezdő, meg kezdőbb váz? :D
Stauffenberg pedig nem válaszol privátban ilyen dolgokra.

Blog-író: kitben nem éri meg a 18-140... Pláne, h tudomásom szerint nem egy mai darab az az obi, ennél van jobb, frissebb.

(#20) szupermacs válasza zolikaDB (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

A 3xxx-es széria és az 5xxx-es is kezdő. A 3300 jóval gyengébb, szerintem nem éri meg.

(#21) updog válasza szupermacs (#18) üzenetére


updog
senior tag

szerk: Ölre nem fogok menni, ;] mert valahol igazad is van, meg a leírt keret is engedi a jobb kategóriát gépet :) Maradjunk annyiban hogy nekem nem volt még olyan a D3200-zal, hogy a gép "belépő" mivoltán múlt volna egy kép el-nem-készülése.

(#20) szupermacs: "A 3300 jóval gyengébb" ezt azért illene legalább egy pár tételes listával igazolni :P Mert szerintem nem éri meg a dupla árat a kihajtható kijelző, meg a wifi, kb. ennyi a különbség :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22) szupermacs válasza updog (#21) üzenetére


szupermacs
veterán

Azt tudom, hogy az én D5100-amban nem tudok kézzel színhőmérsékletet állítani számok alapján, hanem az előre beállítottak vannak. Ez engem rettenetesen zavart. Persze lehet, akit ez nem érdekel. De pl. haverom D200-án lehet simán állítani, sokkal jobb is volt. Pedig jóval régebbi gép. Nem egy kategória a kettő, de nekem számított. A nagyobb betekintő is számít.
De ez mind csak az én véleményem.

(#23) Mr.Csizmás válasza szupermacs (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

anno egy Olympus E520-al kezdtem és végeztem a DSLR-t. jó dolog, hogy nem belépő váz volt, így sok apró trükköt kitanulhattam. igaz utána milcre váltottam, ahol a belépő kategória sincs egy fapados szintre korlátozva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) updog válasza szupermacs (#22) üzenetére


updog
senior tag

Real men shoot raw :DDD :DDD

Jogos, D3xxx nem tudja (bár whitecarddal és pár tesztképpel kb. 10 mp belőni), bár azt hiszem (1 darab google keresés után) hogy semelyik D5xxx sem tudja számszerűleg megadható módon a custom WB-t.

(#23) Mr.Csizmás nekem E-450 volt az első, talán a tükörfelcsapás hiányzik, amit az tudott, a Nikon nem. Nyilván csak mint kipipálandó fícsör, mert ~8000 expoból egyszer sem volt olyan a Nikonon, hogy jajjbemozdultmertatükör-sz*rlettakép, de azért lehetne, na :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#25) Lassú Víz válasza szupermacs (#22) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Banyek, mindig Olympusom volt az alap E400-as DSLR-től az E-M1 pro vázig, de ez egyikből sem hiányzott. Sőt fehér felületre mind beállítja a WB-t egy expóval. Időnként meglep, hogy milyen szolgáltatások kihagyásával szegmentál a két nagy DSLR gyártó. :(

doeeg: http://mlzphoto.hu/2015/11/18/matol-csak-a-jpeg-jatszik-a-reuters-hirugynokseg-kitiltotta-a-raw-bol-hivott-fotokat/ :D

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26) szupermacs válasza Lassú Víz (#25) üzenetére


szupermacs
veterán

És (#24) doeeg. Én is be tudom lőni, de engem rettenetesen zavart ettől függetlenül, mert megszoktam, hogy más gépen viszont volt ilyen funkció. Tényleg pár másodperc belőni, de akkor is. Ez csak az én hülyeségem.

(#27) szupermacs válasza Mr.Csizmás (#23) üzenetére


szupermacs
veterán

Sose próbáltam még bridge gépeket. Kimaradt az életemből.

(#28) updog válasza Lassú Víz (#25) üzenetére


updog
senior tag

Hát, refrént ajánlom figyelmükbe :DDD

Elkanyarodtunk kicsit amúgy, szóval a posztolónak csak annyit tudok írni, hogy bárhogy is lesz, az első év azzal fog telni, hogy "az ájfónom/kompaktom/krumplim képe is jobb volt, mint ennek", "mér'mozdultbe" stb :D

Viccet félretéve, két éve én is röhögtem, hogy "persze RAW, azért vettem DSLR-t hogy jó képeket csináljon", ma már ki van kapcsolva hogy JPG-ben is mentsen.

Egyrészt megtanít gyorsan és hatékonyan szelektálni, és pár óra youtube és pár nap gyakorlás után úgyis kb. 6 mp/kép sebességgel lehet az átlag képeket feldolgozni.

+jó éjszakai képeket JPG-ben/Auto módban nem fog tudni készíteni.

(#26) szupermacs érthető, főleg ha az ember megszokta, nem azt mondom :R De ez még a "középkategóriában" sem alap fícsör (sajnos). De pont ezért nem nagyon érv egy D5xxx mellett a D3xxx-el szemben :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29) szupermacs válasza updog (#28) üzenetére


szupermacs
veterán

Én nem is azért hoztam fel, hogy ezért jobb az 5XXX. Abban sincs ilyen lehetőség. Mondjuk élni lehet enélkül, mert egy jó objektív mindent elfeledtet az emberrel. :DDD
De az a baj, hogy az ember vesz egy gépet és onnantól kezdve nincs megállás, mindig költeni akar rá és jobbat, jobbat, többet akar majd. :( Azt mondom, hogy gyengébb gép is jó, ha az embernek van pénze jó objektívekre mellé, amik kompenzálják. Kevesebb megy el vázra és több obira.

(#30) Lassú Víz válasza updog (#28) üzenetére


Lassú Víz
őstag

az első év azzal fog telni, hogy "az ájfónom/kompaktom/krumplim képe is jobb volt, mint ennek"

:K :C

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31) Mr.Csizmás válasza szupermacs (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez nem bridge, hanem egy elég jó dslr volt :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) szupermacs válasza Mr.Csizmás (#31) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor bocsánat! :R

(#33) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Én is most kezdtem el tanulgatni és próbálgatni a fotózást, sokat gondolkodtam Pentax gépen, viszont lebeszéltek róla és lett egy Nikon D3300 + 18-105. :) Ajánlani tudom, mert felhasználóbarát is minden benne van ami egy nagyon kezdőnek kellhet! Csak ajánlani tudom.

Finn the human

(#34) Misi1979 válasza Matada2.3 (#33) üzenetére


Misi1979
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy más gépet még nem nagyon tapasztaltál meg:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#35) szupermacs válasza Misi1979 (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha szereti és tetszik neki, akkor nincs baj vele.

(#36) Matada2.3 válasza Misi1979 (#34) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem igazán volt rá lehetőségem, és nem is indokolt az én szintemen jobb gép. Ha annyira belejövök, pár év után, hogy hobbimnak merem majd mondani a fotózást és véletlenül pénzem is lesz, akkor jöhetnek a profibb és jobban kezelhetőbb gépek, addig is megvagyok. :)

(#35) szupermacs és (#37) madgie :K

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#37) madgie válasza szupermacs (#35) üzenetére


madgie
titán

Az első saját fényképezőgépnek megvan a sajátos varázsa. Nekem még megvan a Pana LC33-am 2003-ból, igaz, már rég nem működik, de olyan emlékek fűződnek hozzá, ami az utána következő kábé két tucat gép egyikéhez sem.

(#38) szupermacs válasza madgie (#37) üzenetére


szupermacs
veterán

Elhiszem. Nekem az első és utolsó tükrösöm a D5100. Sajnos nem sikerül úgy kihasználnom, ahogy szerettem volna. De mindig figyel, hátha szükség van rá.

Egyébként egy noob kérdés. Amikor megvettem a gépet, nem voltam szemüveges, de most szemüveggel nagyon zavar a kicsi betekintő. Mit lehet ilyenkor tenni? Vegyem le a gumit, hogy közelebbről lássak bele? Vagy mivel tudom megoldani ezt a problémát?

(#39) jpeetr válasza Matada2.3 (#33) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Mik voltak a pentax ellenérvek? Miért Nikon lett?

(#40) madgie válasza szupermacs (#38) üzenetére


madgie
titán

Sokat nem tudsz vele kezdeni, kontaktlencse esetleg? :D

(#41) Lassú Víz válasza szupermacs (#38) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Használd a dioptria korrekciót és nézz bele szemüveg nélkül! Vagy annyit romlott, hogy nem megoldás?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#42) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Sokszor jol jon a kihajthato kijelzo. En kerulnem azokat a vazakat amin ilyen nincs.

Objektivbol en szeretem az "utazo" zoomokat. Pl. 18-200mm, egy ilyenbol jobbat erdemes valasztani, az olcsobbakrol lehangoloak a tesztek amiket neten lehet olvasni.

Lehet kapni olyan taskakat amibe pont belefer egy kis vaz egy ilyen obival, plusz aksi vagy mas melle oldalzsebben. Azzal nagyon kenyelmessen lehet maszkalni a varosban.

Nagyon brutal objektivekre nem lesz szukseg. A leirt celhoz allvanyrol, nem mozgo temakat fogsz leginkabb fotozni. Koltseg szempontjabol ez jo hir :).

Allvanybol video fejeset erdemes venni. Nagy az esely, hogy videozgatni is fogsz ilyen masinaval. Ilyet hasznalok ez az ep jo kategoria - [link].

Foleg ha sokat fog menni a fenykepzo kijelzoje akkor potakura szukseged lesz. Este a varos kozepen kellemetlen ha lemerul a gep.

Vizszintezo is jol fog jonni. Meg talan kesobb egy polarszuro. "Uv" vedo elotetet, ami ovja az objektivet is erdemes venni. Nekem mar sikerult ide oda csapkodnom...

iPhone - Szerintem ennel tobbet tudnak, vannak olyan alkalmazasok hozza amikkel dslr-hez hasonlo manualis beallitasok erhetoek el.

Bar nem canonos vagyok ezert irigykedem rajuk egy picit [link] jo lenne ilyen nikonhoz is. Ott macerasabb.

(#43) RexMaximus válasza szupermacs (#38) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Lehet kapni olyan kiegeszitoket amivel nem kell ratapadni a vázra, haosnlitanak a full frame gepes megoldasokhoz. Nezz szet pl ebayen - viewfinder. Meg nagyitos is van.

[ Szerkesztve ]

(#44) vaki


vaki
aktív tag

Szerintem tapogass meg minden elérhető vázat, nézd meg a funkcióit, mennyire áll kézre és utána dönts. Banális példát fogok mondani de pl kollégám egész addig Canont szeretett volna venni, amíg kézbe nem vette és rájött h olyan kicsi a markolata, hogy nem tudja rendesen megfogni...

Ha komolyabb céljaid vannak, akkor a belépőkategóriát mindenképp ugord át. Szerintem a 2 nagy közül mindegy melyiket választod, amíg "általános" témáid vannak, utána meg ha vannak extra igényeid, úgyis arra fogsz továbblépni. Figyelj arra, hogy a DSLR-nél sokkal több múlik az objektíveken, mint a vázon, így ha fejleszteni akarsz később, inkább obikat cserélj, mint vázat.

A felhasználóbarát felhasználó

(#45) zolikaDB válasza madgie (#40) üzenetére


zolikaDB
veterán

+/-3-ig lehet korrigálni Nikonnal.

(#46) RexMaximus válasza vaki (#44) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ezek a vazak mind picik. Viszont markolattal lehet a fogasan segiteni.

Viszont ez elony is lehet ha setal az ember.

Otthon markolattal hasznalom en is. Ha csavargok akkor meg kenyelmesebb nelkule.

Igazabol a fogasa egyiknek se jo sajnos, folyamatosan csokkentik a meretuket.

(#47) updog válasza RexMaximus (#46) üzenetére


updog
senior tag

Nekem egy ilyen van a D3200-on, amellett hogy védi, nagyon jó fogást ad.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Hú srácok, köszi a sok tippet!

Egyébként ha a két gépnél maradok, de nem szettet vennék, milyen zoom-os obit vásároljak mellé, hogy ne kelljen cserélnem néhány hónap után? A 18-140, vagy 18-200 nagyjából rendben lenne szerintem.

Nikon D5500 + milyen obi?
Canon EOS 750D + milyen obi?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49) Mr.Csizmás válasza TigerCat (#48) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

18-140 inkább, 18-200-ból a nikon jó, 3rdparty felejtős.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) RexMaximus válasza TigerCat (#48) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Lehet erdemes akkor egy 18-200-al inditani. Aztan igeny szerint bovitted a parkot. Nekem sokszor jol jon az a plusz zoom tartomany ami 140 felett van.

Tamronnak van egy olcso objektive de netes tesztek szerint sok a kompromisszum vele. Lefele tarva csuszkalhat a zoom tartomany (csuszkal az obijektiv, mi ez a hulyeseg? :D ) es a szelein a kepelleseg es a szinek nem a legjobbak (kromatikus aberracio elegge eros)

Sigmaet neznem meg ebben a tartomanyban. A Nikon es Canon obik nem fernek bele a keretbe. De nem is biztos, hogy annyival tobbet tudnak. A zoom tartomany vege fele kevesebb fenyre van szukseguk, f6.3 helyett f5.6, de te f11 korul fogsz leginkabb fotozni. Erdemes itt fotos topicokban kerdezni es mellette guglizni. Youtubeon sok bemutato van ahol foto es video reszet is megmutatjak az obiknak.

Bar allvanyrol fogsz sokszor fotozni, optikai kepstabilizator megis legyen benne. Gyakran jol fog az jonni, foleg videonal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.