Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Brutális, hogy konkurencia, versenytárs híján az apple akármennyiért adhatja a gépeit.
Ami még brutális, hogy mennyire igazán jó gépek ezek!
Továbbá brutális, hogy csak a 18 ezres kábellel ment a monitor :)
Milyen felbontáson használod?

(#2) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Néztem a frissítést és a Mac Mini amit nem kurtak el teljesen. Legalább van 2 rendes USB
Macbook Air megh egy vicc. :W

használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) TigerCat válasza Krugszvele (#1) üzenetére


TigerCat
nagyúr

3440x1440 a natív felbontása, de ha minden igaz, jövő héten jön a 38 colos, aminek 3840x1600. Egy próbát megért a kábel, de nem az a tétel. Főleg Apple eszközök esetén nem...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4) TigerCat válasza Klaus Duran (#2) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi szépen! Azon vagyok...
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5) alcsa


alcsa
senior tag

Mondnám, hogy megöl az irigység, de tudom, hogy megdolgozol érte, ezért csak annyit mondok, hogy használd egészséggel!

(#6) TigerCat válasza alcsa (#5) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nos, egyrészt igen, másrészt nem iszom, nem dohányzom, nincs drága hobbim. Mármint ezen kívül... :DDD

Köszi!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7) AxBattler válasza Krugszvele (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Intel NUC, Gigabyte Brix, ASRock DeskMini, Zotac-nak is van hasonló doboza... van itt konkurencia, nem ettől függ az árazás.

Amíg veszik, addig gyártják. Egyébként szerintem ezek mind jó cuccok, mindenki megtalálja a neki megfelelőt. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#8) JasL


JasL
senior tag

Nekem is pont ugyanez a problémám. Ugyanilyen gépet rendeltem, nemsokára megérkezik (konfig: i7, 8gb ddr4 majd házilag upgradelem, és 512 SSD). Nekem 2017-es MacBook Pro van. Nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen lesz az új mini teljesítménye. Nekem jelenleg egy 4k-s monitorom van. és egy WQHD-s. Szintén vettem Moshi DP kábelt, macbook-ról ment a 4k monitor, és AV elosztóról a másik monitor is HDMI 2-n. Szintén úton van egy Razer Core X is, amit viszont lehet fel se bontok, és eladom, attól függ, hogy mire lesz képes az UHD 630 GPU. Meg tudnád mondani, hogy ha mindkét monitor rá lesz kötve, érezni-e bármilyen szaggatást, ki tudja-e hajtani a két monitort problémamentesen a minid?

(#9) JasL


JasL
senior tag

Még egy kérdés: nekem csak 4k monitoron engedte növelni a betűméretet, WQHN- nem. Ezzel hogyan hogy boldogulni? A mostani monitorodon nem méretezed a betűket vagy engedi homályosodás nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#10) TigerCat válasza JasL (#8) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem tudom, egyelőre csak ezzel az egy kijelzővel használom. A betűméretet alapértelmezetten hagyom. A PPI tökéletes. Ha 4K-ra váltanék, akkor az 21 col körül érdekelne csak, vagy 27 colon az 5K. Mivel az iMac kijelzők is így vannak méretezve, nem lenne gondom. 25-27 colon a 4K pont semmire nem megfelelő. Nekem. Akkor már ne skálázzon se le, se fel, 110 PPI viszont kell a macOS-nek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11) JasL válasza TigerCat (#10) üzenetére


JasL
senior tag

Ezzel vitatkoznék. Nemrég beszereztem egy ilyet, és szuperéles még legnagyobb betűmérettel is. A felbontás természesen natív. Az a szopás macOS-el, ha nem 4k vagy 5k a felbontásod, akkor meg se jelenik a betűméretváltó opció, csak felbontással tud skálázni, az meg szar, egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#12) TigerCat válasza JasL (#11) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, de ez jó méret. Az iMac panelekhez igazodva szívesen választanék, de nem nagyon találtam. A 38-as jó lesz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13) Mamuska


Mamuska
őstag

Most nekem nincs szükségem erre, de gondolkodom, hogy majd veszek egyet. Ezzel a MAC minivel csak az a gond, ki tudja frissíti-e minden évben az Apple és rakja bele az aktuális procikat. Mert ha évekig nem lesz frissítve, akkor az ár/érték arány csak idén számít jónak, később romlik ez az arány. Például nekem jobban tetszene az Intel proci+Vega kombó, például olyan opció miért nincs? Látom Karsai Tomi 365 ezerért adja az alap 6 magost, ebben is olyan "könnyen" dobok bele ramot és SSD-t mint mondjuk a 2012-esbe?

(#14) TigerCat válasza Mamuska (#13) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Garanciavesztéssel jár, de a memória bővíthető. YT a barátod, keress rá. Sajnos az SSD forrasztott. Egyébként pont emiatt "maxoltam" ki én is, hogy 3-4 évre le legyen tudva a dolog.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#15) Mamuska válasza TigerCat (#14) üzenetére


Mamuska
őstag

Lehet a következő mini 3-4 év múlva jön. :DDD

(#16) TigerCat válasza Mamuska (#15) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor meg főleg!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17) Silεncε válasza Mamuska (#13) üzenetére


Silεncε
őstag

Jó kérdés, hogy ekkora méretben mit csinálna egy 6 magos Intel proci + egy Vega. Valószínűleg azt már nem tudná normálisan lehűteni amiből vagy az lenne, hogy throttling folyamatosan vagy olyan hangos lenne mint egy hajtómű. Szerintem ezt már nem merték bevállalni

(#18) Krugszvele válasza AxBattler (#7) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Egyiken sem OSX fut, ergó nem konkurencia.
Tudom, hogy van hackintosh, de ahhoz is kell egy osx, hogy a telepítőlemezt megcsináld neki.

Viszont pár éve volt valami bicskanyitogató paraszt, aki mondta, hogy mióta mac-re váltott, azóta sokkal jobb az élete és nem bírta a pc-kben hogy egy hangos ormótlan doboz. Na, ő például nem fogta fel, hogy micro itx gépet lehet építeni 25x25x10 centis befoglalóval és állat teljesítménnyel!

Igen, van a low cost pc, ami százezerből (120?) tudja ugyanazt a teljesítményt, mint a félmilliós mac mini, viszont az tényleg egy kb tízszer akkora doboz lesz. Nem a dolgozó fénypontja :)
Ellenben a mac minire öröm ránézni.

(#19) JasL válasza Silεncε (#17) üzenetére


JasL
senior tag

Nem tudsz VGA-t lehűteni pöcsméretű ventikkel. Egyébként rakhatsz VEGA-t a mini mellé :) csak bele nem.. pl Razer Core X-szel, amit pl én is árulok.

(#20) Mamuska


Mamuska
őstag

Kaby Lake G-re gondoltam, hogy az intel proci + Vega 10, nem az asztali Vega szörnyre. De például nekem tetszene a Ryzen 5 2400G, 4 mag 8 szál és Vega 11 egybe. Most már került erős proci a minibe, de az Intel IGP elég harmatos.

(#21) Silεncε válasza Mamuska (#20) üzenetére


Silεncε
őstag

Arra gondoltunk mi is (vagy legalábbis én biztos). A lényeg, hogy nem igazán lehetne hűteni (bááár a Macbookban is megoldották valahogy)

(#22) Mamuska válasza Silεncε (#21) üzenetére


Mamuska
őstag

Rendben :)

Érdekes évek jönnek az biztos, remélem nem lesz elhanyagolva ez a vonal.

(#23) JasL válasza Mamuska (#22) üzenetére


JasL
senior tag

Nem lehetetlen, hogy ez a jövő, már harmadik generáció születik ezeknél a külső eGPU-knál, ha halott ötlet lenne, szerintem a második után leálltak volna. Azt látom, ahogy mainstreamek lesznek az ultrabook-ok, meg fog növekedni az igény a casual ePGU-ra a casual gamerek körében.. talán így a LAN partik is visszajönnek!

(#24) Mamuska válasza JasL (#23) üzenetére


Mamuska
őstag

Az szerintem akkor fog igazán elterjedni, ha nem egy egész jó VGA árába fog kerülni a ház táppal.

(#25) JasL válasza Mamuska (#24) üzenetére


JasL
senior tag

Láttam DIY megoldást is.. rendes PC-s táp (500W-os 10e-ből kijön), a VGA (ez gépben is lenne, nem extra tétel) és egy USB-c-PCI-e adapter. Valami papirdobozba rakta be a srác :D

Itt fémkeretbe: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26) Mamuska válasza JasL (#25) üzenetére


Mamuska
őstag

Köszi, bár ez már a másik véglet. :D

(#27) nofi


nofi
őstag

Ha augusztusban kiadták volna nekem is ez ülne már az asztalomon, de mivel így is 1,5 évig váram rá és emiatt halogattam az OSX-re való átállást végül egy MBP lett. Most persze megy a matek, de annyira jó ez a kis Mini, hogy nem kizárt egy rövidtávú váltás.
Hordozni meg elég nekem az iPad.

Xbox GT: nozsolt

(#28) Alex91


Alex91
félisten

[link], itt a vga-tok :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29) JasL válasza Alex91 (#28) üzenetére


JasL
senior tag

Az enyém már kész, de erősebb VEGA 64-el és 300e-ben megállt, pont ma készült el :)

Pár napig volt nálam a Blackmagic RX 580-as eGPU-ja, teljesen ugyanaz az experience a saját építésűvel is.. hot swap, stb. A gyári sokkal halkabb, és dizájnosabb, de a Razer Core X se szar! Annyira nem hangos.

[ Szerkesztve ]

(#30) AxBattler válasza Krugszvele (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha az OSX-hez ragaszkodsz, akkor természetesen nem opció egyik sem.

(#27) nofi
Igen, a Mac Mini + iPad (billentyűs tokkal) elég jó kombó. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#31) TigerCat válasza JasL (#29) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kissé kaotikus... De gondolom még alakul. Amúgy van értelme? Játék miatt bútkempelni esetleg a BF3 miatt, amit nagyon szeretek... És rég nem toltam! :O

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32) JasL válasza TigerCat (#31) üzenetére


JasL
senior tag

Bootcamp alatt Windows 10 alatt is játszhatsz és Mac alatt is játszhatsz. Nem kaotikus, bár nem tudom mire értetted :) Ez csak egy fekete fémdoboz, benne a VEGA 64, egy szem TB3 kábel megy a MacBook-ba és még tölti is. Még nem jött meg a Mac Minim, azért van most a RCX erre kötve.. a noti csak hurcolászni lesz, nem játszani!

Akkor van értelme, ha néha játszanál is.. és persze nem gond kidobni erre az ablakon 300ezret :) Bár ebből a kártya később eladható, kicserélhető, bármilyen 2x6v8PIN-es AMD kártyára, PCIe. Valójában fasza, tegnap próbáltam, még a beépített kijelzőn is gyorsítja a játékot, tehát kétriányú az adatmozgatás ennél a doboznál, és már Mojave is támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#33) TigerCat válasza JasL (#32) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Klassz!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34) joey04


joey04
titán

Grat hozzá, remek gép!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) jczettler


jczettler
tag

sziasztok,
egy kérdésem lenne. Az új miniből egy 3,0 GHz‑es, 6 magossal 16GB ram-mal mennyire lenne használható egy 4K-s monitorral? Pl. 4K-s youtube videó, vagy mkv mehet rajta akadás nélkül, vagy szívás lenne?

Nekem szimpatikus ez a kiszerelés, egy 2015-ös 13"-os Macbook Pro-ból "ülnék" át, azt eladtam, laptopra nincs szükségem (mindig az asztalon volt, sosem cipeltem)... de ha a 4K-ra nem elég, akkor nem vállalnám be...

Előre is köszi a hasznos véleményeket, meglátásokat! :R

(#36) TigerCat válasza jczettler (#35) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mint a szél... Veheted.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37) jczettler válasza TigerCat (#36) üzenetére


jczettler
tag

és tényleg... köszi! :) :R

(#38) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy mac mini-vel hogy tudom 144hz-en működtetni a monitort? A monitoron csak displayporton keresztül van 144hz. Átalakítóval menne v lekorlátozná 60hz-re?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.