Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) air


air
nagyúr

Ügyes próbálkozás. Jó, hogy szélesedik a kínálat az okosórák terén, de a halott Pebble-t még ez sem éri utol.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#2) bloggiold válasza air (#1) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Hát a Pebble-t nem ismerem, meg valószínűleg már nem is lesz lehetőségem, hogy megismerjem, ez az óra nekem nagyon tuti.

https://fontecone.blog.hu/

(#3) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Üdv, nekem az lenne a kérdésem, hogy meg lehet oldani azt, hogy egy mobilon futó térkép alkalmazást nyomon kövessek az órán. Konkrétan bringázok, és hogy ne kelljen a telefont a hátizsákból elővenni, használni tudjam a navigációt - esetleg közben még a pulzust is lássam. Egyébként ez bármelyik hasonló kütyün megoldható? Köszi.

(#4) Oldman2 válasza Mátésum (#3) üzenetére


Oldman2
veterán

Tuti lenne valóban, ez már kezd arra az órára hasonlítani, ami tud is valamit.

Számomra a 20-30 ezres árkategória lenne elfogadható.

Addig csak álmodozok ezekről...
:C

(#5) bloggiold válasza Mátésum (#3) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Az óra felületén nem fogod látni a telefonon futó térképalkalmazást. Pulzust igen. Utólag lehet nyomonkövetni a térképen, hogy merre jártál meg a többbi adatot(szikronizálja az óra).

https://fontecone.blog.hu/

(#6) macskea válasza Mátésum (#3) üzenetére


macskea
őstag

Android Wear kellene ehhez. Sajnos nem azzal jött.

A teszthez; igazán jó ár-érték arányú cucc, azt hiszem akinek a GPS tracking fontos, jól járhat vele. Nekem viszont nem, az alkalmazásbolt viszont annál inkább. Marad a Zenwatch 3, azt hiszem még egy jó darabig. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#7) simonzé válasza air (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Pebble tulajként a másfél napos üzemidőre, meg a kézzel letakarandó kijelzőre csak annyit tudok mondani, hogy pffffffffff. Szép óra, de minden másban praktikusabb a nagy öreg.
Köszi a tesztet!

I don't fit in. I fit out.

(#8) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Jó írás. Köszönjük. Az ára az ami miatt nem venném meg. Igaza van az előttem szólónak ez 30k-ért jó vétel lenne EU raktárból. De ennél olcsóbb a Xiaomi órája, és az, valljuk be, ennél jobb.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#9) dlaj válasza dzsidzsas (#8) üzenetére


dlaj
őstag

De miben jobb? Ennek legalább oled a kijelzője, és az egész szerkezet nagyobb, férfiasabb. Milyen funkciója van a Xiaomi-nak, amit ez nem tud?

(#10) UnA válasza dlaj (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Például megy egy hétig töltés nélkül :)

Mondjuk nekem inkább egy hibrid órám van, amiben csak egyszer kell évente elemet cserélni...

(#11) dzsidzsas válasza dlaj (#9) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Mindenben.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#12) air válasza dlaj (#9) üzenetére


air
nagyúr

Egy okosórának, szerintem, ne OLED kijelzője legyen, hanem e-ink vagy transzflektív.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13) dlaj válasza air (#12) üzenetére


dlaj
őstag

De jobb mint az IPS, vagy az LCD, az alwayson miatt. Mindegy is, ez külsőre jobban bejön mint a Xiaomi.

(#14) klambi


klambi
addikt

Jó cikk, én egy hónapja rendeltem egy fekete S (sport) órát. Sajnos csak a novemberi postába férek bele.
Ha megtetszik akkor az utcai kivitelből is veszek!
:R

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15) klambi válasza air (#12) üzenetére


klambi
addikt

akkor már a transzmisszív poénosabb!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#16) klambi válasza Mátésum (#3) üzenetére


klambi
addikt

ezt pont a sport tudja!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#17) dlaj válasza klambi (#16) üzenetére


dlaj
őstag

Vagyis az órán látom a navi utasításait?
Mi a neve a funkciónak? Alwaysnavi? :)

(#18) origami válasza air (#1) üzenetére


origami
csendes tag

A Pebble-vel én is szemeztem, de tudjuk hogy járt sajnos...

Az összes többi akksiidőben nem opció. Xiaomi Miband2-m van. Mutatja az órát, vettem hozzá szép bőr-fém szíjat és azóta fel sem vettem mást. 1 hónapig bírja 1 teljes feltöltéssel, pedig használom ébresztésre/jelzésre, BT-n össze van kötve a telefonnal és alvás közben is többször mér rá a pulzusomra, vagyis a többet fogyasztós opció van bekapcsolva.
.... mindezt 8ezer Ft-ért pánttal együtt...

Kíváncsi leszek mikor lesz olyan okosóra, amelyik ilyesmi, csak kb. 2 hetet kibír, akkor majd veszek is... ;)

(Nem kötözködésből, de egyenlőre tényleg nem érzek aktuális, élő alternatívát neki. És nem igaz, hogy nem szeretem a 'rendes' órákat, mert bár eladtam párat, van még 5 amitől nem tudok megválni... :K )

(#19) bloggiold válasza origami (#18) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Miband2 használtam előtte. Nem lehet tudni, de bármikor történhet velünk valami rossz, néha szó szerint életmentő is tud lenni. Ha olvastad a tesztet akkor láthatod, hogy min van a hangsúly. A Miband2 nem fog segíteni, ha bajba kerülsz, nekem már csak ezért is megérte. A másik, erős napsütésben egyáltalán nem lehet látni, hogy mit ír ki a Miband2, valamint az értesítéseket sem lehet megválaszolni, vagy utólag visszanézni rajta.

https://fontecone.blog.hu/

(#20) CounterBoci válasza Mátésum (#3) üzenetére


CounterBoci
senior tag

(#21) origami válasza bloggiold (#19) üzenetére


origami
csendes tag

"A másik, erős napsütésben egyáltalán nem lehet látni, hogy mit ír ki a Miband2, valamint az értesítéseket sem lehet megválaszolni, vagy utólag visszanézni rajta."

A láthatóságával nincs bajom erős napsütésben sem.
Igen, ezzel nem is kívánok vitatkozni. :R

... ahogy mással sem. Az 'életet mentett' nagyon hatásvadász szöveg, de valószínűleg jól jött. Egy BT-headset is menthet életet: ha 2x megnyomod a hívás fogadása gombot akkor visszahívja az utolsó számot (vagy hasonló kombó általában; gyártója válogatja). És az már több, mint 10 éve van, sőt! inkább 20.

A csipkelődést félretéve valóban más célcsoport és örülnék egy olyan órának ami valahol a kettő között van. Az akksiidő nekem kritikus: ha egy hetet elmennének a 'jobbfajta' okosórák, akkor már nézelődnék is. Így marad a Miband2, ami csak jelezni tud nekem, cserébe kisétkű :D

FYI: a cikk tetszett amúgy :C

(#22) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Ha már életmentés, arra van jobb is:

[ Szerkesztve ]

https://rollerezz.blogspot.com/

(#23) UnA válasza dzsidzsas (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Azt hittem egy mentőautó lesz a megfejtés :)

(#24) Viperboy


Viperboy
csendes tag

Jó cikk lett, nekem is van ilyen órám (lassan 1 éve :) )

A zafírkristály üveg csak az Onxy modellen van, a simánkon nem! Pletykák szerint lesz rá AndroidWear 2.0 is a gyári TicOS helyett ( így sajnos 1-2 dolog limitált rajta )

- V i p e r -

(#25) batmanéhes


batmanéhes
tag

7-melody watch face van-e rá? :)

(#26) klambi válasza dlaj (#17) üzenetére


klambi
addikt

ezt most nem tudom eldönteni, hogy cinizmus vagy sem.
de a normális válasz: nem ez nem alkalmazás ez alap wear 2 funkció.
pl ez a videó nem teljesen erről szól de látható benne a funkció.
IGEN látod az órán a utasításokat. :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#27) dlaj válasza klambi (#26) üzenetére


dlaj
őstag

Az Alwaysnavi elnevezést gondoltam viccnek.
De tényleg érdekel, hogy mit nézzek a kettő telefon leírásának összehasonlításakor. Írtad, hogy csak az egyik tudja.
Továbbá írod, hogy ez alap Wear2 funkció. Úgy olvastam ezen más OS van. Vagy erre is lehet telepíteni google maps-t?

(#28) klambi válasza dlaj (#27) üzenetére


klambi
addikt

Óra nem telefon :). Igen az a tesztről készült órán és amit rendeltem más-más rendszer van. Én wear-re szavaztam, végig néztem annó a kínálatot.
Szerintem megoldható! Ebben a videóban esik pár szó arról hogy miket lehet rátenni és hogyan.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29) dlaj válasza klambi (#28) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi szépen!

(#30) Trully válasza origami (#21) üzenetére


Trully
csendes tag

Lehet hogy erre érdemes lenne egy pillantást vetned. Én valószínűleg (ha megjelenik a nemzetközi változat)
erre cserélem a band2-őt
[link]

(#31) atike


atike
nagyúr

Vártam a végén az árát... Meglepődtem. Nem tudom miért. de én alacsonyabb árra számítottam. Nyilván megvan a mögöttes tudás és minőség... De amúgy még így is jó áron van.

(#32) UnA válasza Trully (#30) üzenetére


UnA
Korrektor

Hát... csúnya. :B

(#33) Trully válasza UnA (#32) üzenetére


Trully
csendes tag

Jójó, azért tényleg nem egy kimondott szépség, de számomra a 45 nap üzemidő, GPS, pulzusmérő, a megjelenő, visszanézhető notification-ök plusz a ~15.000 Ft-os ár meggyőzőek. Plusz ugyanúgy a MiFit-tel kell mókolni mint a band2 esetében.

Nekem egyébként a Ticwatch is kifejezetten szimpatikus, csak az üzemideje nem. Mondjuk az egyik nagy szereplőnél sem túl acélos, pebble lett volna az igazi számomra, csakhát...

[ Szerkesztve ]

(#34) origami válasza Trully (#30) üzenetére


origami
csendes tag

Köszi, felvettem egy 'majdmegveszlek' listára, meglátjuk majd :D :R

(#35) bloggiold válasza UnA (#32) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Csúnya, nem kicsit nagyon. Ennél azért szebb, ezen ha nem almás márkajelzés lenne, a kutya sem venné meg, büntetni lehet vele olyan rusnya szegény (drága, nem kicsit nagyon).

https://fontecone.blog.hu/

(#36) Lacok válasza dzsidzsas (#22) üzenetére


Lacok
őstag

Ez tényleg nagyon jó viszont az üzemideje lehetne egy kicsit combosabb is.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.