Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

"Jó, ha megjegyzed, barátom!"
Talán inkább így kellett volna:
Jó, ha megjegyzed, tezsvérem!
Nem vagyunk rasszisták? Te lehet, hogy nem. Én igen.

Rip and tear

(#2) Lenry válasza Zolaash (#1) üzenetére


Lenry
félisten

"Nem vagyunk rasszisták? Te lehet, hogy nem. Én igen."
:R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Idézetek Wikirol:

A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely kihangsúlyozza a rasszok (emberfajták) különbözőségét, és azok között – különböző feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel.

Rasszista előítéletek
Előítéletek egy személy egy „rasszhoz” való vélt vagy valós tartozása miatt. Példa: A személy tévesen azt gondolja, hogy B személynek X tulajdonsága van, mivel Y „rasszhoz” tartozik.

Rasszista diszkrimináció
Emberekkel való megkülönböztető bánásmód külső jegyeik, például bőrszínük alapján. Példa: B személy nem köszön A személynek, mert az Y „rasszhoz” tartozik. Súlyosabb példa, ha egy munkaadó csak azért nem alkalmaz egy munkavállalót, mert az valamilyen rassz tagja. Ha ezt intézményi, törvényi stb. szintre emelik, az az intézményesített rasszizmus

A butasag es a bunkosag definicioja sincs messze ettol az ertelmeo szotarban ha a jelentest nezzuk. :U

90 87.5 87.8 87.5

(#4) spirit007 válasza kicsitomi88 (#3) üzenetére


spirit007
senior tag

Bocs , de a tücskök nem olvasnak Wikit , és nem is kell nekik ilyen bonyolult dolgokkal foglalkozni , mint pl. értelmező szótár .
Elég ha időben elkiáltják magukat : RASSZISTA !

Nem tudom miért érzem azt , hogy lesz egy pár főhangya akinek nem fog tetszeni az írás ...

(#5) Sensei


Sensei
tag

Szomorú mese és még szomorúbb, hogy sok valóságalapja van..

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#6) Thunderzolee válasza spirit007 (#4) üzenetére

Azt gondoltam ezt is mindneki ismeri már, ezért nem mertem címlapra tenni,
nehogy megint megkapjam a magamét.. :B
Lehet már kopognának az ajtómon.. baltanyéllel..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) Zolaash válasza kicsitomi88 (#3) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Javasolnám minden álszent antirasszistának, hogy költözzön olyan helyre, ahol a tücskök vannak túlnyomó többségben. Aztán alkosson újra véleményt.

Továbbá az én érzelmeim tapasztalaton alapulnak, nem pedig messziről látom a dolgokat.

Rip and tear

(#8) kicsitomi88 válasza Zolaash (#7) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nem vagyok álszent antirasszista. Tisztában vagyok vele, hogy ma MOn a cigényok kovetik el a bunok 80%at es van alapja annak a fogalomnak, hogy ciganybunozes.

Ezt figyelembe sem veve leszek rasszista, mivel a rasszista az nem tettei hanem borszine alapjan itel meg valakit, jelen esetben minden ciganyt egyforman utal, ami butasag,

90 87.5 87.8 87.5

(#9) Zolaash válasza kicsitomi88 (#8) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Rendben. Én nem a színe miatt utálom ezt a söpredéket, hanem a tettei, viselkedése miatt. Tőlem aztán lehetnének kékek is, leszarom. És igen, nem mind ilyen. (Volt tücsök munkatársam, aki normálisnak tűnt sokáig, viszont amikor betintázott, akkor kimutatta a foga fehérjét. A vérükben van, ezzel nem lehet mit kezdeni.) Ennek ellenére összegyűjteném őket egy szigetre, és felpiszkálnám az Enola Gay gázkarját.
És nem egyformán utálom őket, hanem egyiket jobban, mint a másikat.

Rip and tear

(#10) Thunderzolee

KAPTAM EGY VICCET: :))

Cigány család tolja az úton a taligát,
benne cókmók, meg a kis purdék.

Jön egy kamion, kivasalja őket, megáll,
áttolat rajtuk, majd a sofőr kiszáll,
leönti egy kanna gázolajjal és meggyújtja őket.

Ekkor veszi észre,
hogy az útszéli fa mögül kilép egy rendőr.

Odasétál a sofőr mellé és így szól:

-Húsz éve teljesítek szolgálatot,
de ilyen csúnya öngyilkosságot még nem láttam!

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) #51736960


#51736960
törölt tag

arról nem szól a mese, hogy a tücsök és a hangya mellett van egy harmadik faj is, amelyik a háttérből irányítja a dolgokat, hogy a végén az övé lehessen a rét...

(#12) Thunderzolee válasza #51736960 (#11) üzenetére

:DD

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Dylen


Dylen
aktív tag

Pár hete hallottam erről a meséről, egy hozzáfűzött megjegyzéssel, miszerint a mi kis rétünk fiatal egyedeinek (nem tudom a pontos kort) ma már 50%-a tücsök :O
Nemtudom mennyi ennek az igazságalapja, de azt hiszem, nem várom meg itthon míg beigazolódik. :(((

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#14) Thunderzolee válasza Dylen (#13) üzenetére

"..a hangyagárdát, még saját fajtársaik is lehurrogták."

Pedig látod, nálunk is itt tartunk..
Remélem a bíróságban nem a harmadik faj képviselői ülnek..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15) degu válasza Thunderzolee (#14) üzenetére


degu
senior tag

A baj nem itt van!
A del-brazilok olyanok,amilyenek...rajtuk rendeletek,ombucman,Kissebbsegi Onkormanyzat soha nem fog valtoztatni. :( A mentalitasnak kene megvaltozni /a gondolkodasmodnak/ De ha nem valtozott 2000 evig sehol a vilagon,es nem olvadtak bele sehol az anyakozossegbe,hanem makacsul orzik a szokasaikat,torvenyeiket,
kulturajukat/?/,akkor miert most,es miert ettol valtoznanak meg?
A vadnyugati telepesek is azert szivtak meg igazan,mert spanyol oseik az indianok ala lovat adtak! /Elotte csak lopakodtak az indianok!/
Itt nalunk meg a Patyomkin-effektus mukodik. /Vigyazat! Nem F -el,es SZ-el ertendo!/
Epits rendeletekbol egy *Patyomkin Falut* ezzel prezentalhatod /az EU,es az allampolgarok fele/,hogy megtetted a szukseges intezkedeseket.
Volt egy bitangjo fonokom,akinek a kedvenc mondasa anyosom aranykopeseivel vetekedett,ami igy szolt:
Azzal a problemaval,ami nem oldodik meg magatol,nem erdemes komolyan foglalkozni! :R /Es ezt a rendeletgyartokra kell erteni... :(( /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#16) buherton válasza #51736960 (#11) üzenetére


buherton
őstag

Simon Perez (asszem így hívják) drága Izrael állam miniszterelnöke kijelentette: "Fel fogják vásárolni Magyarországot!" Nézzetek körül!!!!!!! Dinnye, liba máj, tej, alma és egyéb termelők egyre rosszabbul élnek. Ezt addig fogják tovább vinni amíg nem mondják azt a termelők h inkább eladják a földet, meg inkább kivágáják a fákat, mert így többet keresnek. És kik veszik meg???? Kettőt találhatsz de elsőre is sikerül.

Adjon Isten!

Figyeljétek meg h nem sokára jönnek akik tagadni fogják ezeket a TÉNYEKET!

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17) Thunderzolee válasza buherton (#16) üzenetére

Nem jönnek, mert inkább bezáratom a topicot, minthogy megvárjam, míg törölve lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) Wilika


Wilika
aktív tag

Le vagyok taglózva az egyetértéstől... igaz, a másik fórum ahol ilyesmi vitába keveredtem, kicsit más felfogású egyéneket visz. (jófejek nagyjarészt azok is, csak egyik-másik témában ugye... :( )
De meglepődöm. Akkoris. Csak kár, hogy az egyetértésünk nem visz sehová. :(

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#19) Thunderzolee válasza Wilika (#18) üzenetére

A legutolsó mondatoddal sajnos nagyon egyetértek. :(

De nem gond, amíg nem történik változás, majd átírunk még egy-két mesét. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20) Boci_83


Boci_83
őstag

Nem fűzök hozzá semmit sem, de hogy szokták mondani? Hallgatás beleegyezés...! :R :( :(((

**********

(#21) szilva01


szilva01
őstag

ez a mese hűen tükrözi a valóságot (sajnos)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.