Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Cool story bro!
Nők + számítógép karbantartása: Jajj :(

Egyébként hogy rólam lehessen példát venni, utoljára februárban aludtam itthon úgy, hogy nem ment a gép. Már fura is úgy aludnom hogy full csönd van, nincs a szokásos géphang. Olyan is volt hogy három hónapon kersztül újraindítás nélkül ment a gép. (Debian ;p) Hja és nyáron amikor full meleg volt napközben 40°C, szobában 35, akkor úgy aludtam hogy a nagy ventit bekapcsolva hagyva magamra irányítva, máskülönben nem tudtam volna aludni. És igen, abban a nagy zajban. Ha bazi fáradt vagy, a metrón elalszol (én simán tudtam volna régen) pedig annál nagyobb városi robaj nem igazán van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2) Sandrew


Sandrew
őstag

Szerintem inkább a vinyó miatt áll meg gondolkodni. Ezeknek a gépeknek meg Xp kell :K

(#3) kmisi99


kmisi99
addikt

Minek xp? 2gb ram bőven jó meg a proci is elmegy egynek. Anyumnak hasonló csak épp egymagos gépen van win7 és jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#4) eziskamu válasza kmisi99 (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem mindig a sebesség a gond. Ha nem csinálnak rendes meghajtóprogramot az új verziójú Windows-hoz (hiába a WDM, NDIS és ki tudja milyen driverek elméletileg többféle verzión is működnek), akkor a fene ette meg az egészet. Más kérdés, ha az Asus gyárilag Vista-val adta akkor illett volna rendesen letesztelni. De lehet, hogy csak simán a winyó döglődik.

(#5) Thunderzolee válasza Sandrew (#2) üzenetére

Ezzel vitatkoznék.

Most, h fent van rajt a Seven, tökéletesen működik.
Nem gondolkodik, egyből megnyílik minden.
Egyébként 32bitest tettem fel rá, h ne egyen sok memóriát. VGA-nak meg van saját 256MB-ja.
Tapasztalatom szerint XP alatt többet szoktak gondolkodni ezek a gépek, Firefox megnyitása pl. egy örökkévalóságnak is tűnhet. Jópár P4-esre is felraktam már Win 7-et, ahol normális komponensekből épült fel a gép (értsd: nem Celeron proci + megfelelő mennyiségű ram), ott fürgébb lett Win7 alatt, mint XP-vel.
Ahol elérhetőek a driverek, oda Windows 7-et szoktam felrakni.

Egyébként a gép hűtése azóta, h kitakarítottam, szinte teljesen hangtalan. Még ha magasabb fordulatszámon megy, akkor sem éri el azt a szintet, ahogy süvített, mikor nem volt kitakarítva.
Ugyan az eltömődött szellőzőnyílás előtt nem tudtam leellenőrizni a hőfokokat, de most ahogy nézem, rendben vannak.
Everest stabilitásteszttel se megy 75 fok fölé a processzor-hőmérséklet, Tjunciton ezeknél a prociknál 100C°, attól még messze van.
Ha a proci 45nm-es lenne, még alacsonyabb lenne a hőtermelés.
Jó kis gép ez, na. :K Csak vigyázni kell rá.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) DJGABI válasza eziskamu (#4) üzenetére


DJGABI
addikt

Asus tesz rá magasról... Egy A8JR-t vettem, oké, a W7 a legtöbbet alapból felismeri, de néhány driver-t úgy kellett hozzá összevadászni (főleg az ATI X2300-hoz volt necces beszerezni, Catalyst már nem ismeri fel), a gyártó meg nem nagyon foglalkozik vele. Hivatalos oldalon ami van az mind XP meg Vista driver, ami ugye vagy jó W7-tel vagy nem... Igen, én is Windows 7-est telepítettem rá, bőven elég a C2D T5500 meg az 1GB RAM hozzá.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7) Thunderzolee

És.. ahogy reggel keltem, üres a lakás.

Hát komolyan mondom, egy fél éjszakát nem lehetett volna kibírni ahogy picit susog az a gép a nappaliban, Júliám?
De szeretlek!

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) Samus


Samus
addikt

Az én Acerem hűtési megoldása pont ugyan ilyen (csak a bordázott része nem réz, hanem alumínium). Láttad volna nálam milyen szép, egybefüggő porcica réteg alakult ki két év alatt. Untam, hogy sűrűn kapcsolt fel maximális fordulatra, ahol már idegesítő volt, és a gép csak melegedett tovább...hibákat nem produkált, csak pörgött a venti, mint a buszkerék, és körülbelül olyan hangja is volt. Eltávolítottam a porcicát, kifújtam szépen, amit kell, összeraktam, és most olyan, mint újkorában...bár mire rájöttem, hogy hogy tudom levenni a hátulját...lecsavaroztam, de egy ponton lehet csak alányúlni, és onnan körbejárva vagy 10 ponton kell felpattintani, mire egyáltalán hajlandó lesz megmozdulni, és lejönni. Nem nagyon mertem feszegetni, mert egy asztali géppel ugyan nincs problémám, lassan csukott szemmel szervizelem, de ez volt az első notesz, amit takarítottam...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) Thunderzolee válasza Samus (#8) üzenetére

Hát.. én már találkoztam porcicákkal máskor is.. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) DJGABI válasza Samus (#8) üzenetére


DJGABI
addikt

Szintén 2 éves Aceremet takarítottuk pár hete (azért nem olyan könnyű tisztítani mint pl. az emlegetett Asus-okat, szétszedésnél kb utolsó alkatrész Acer-ben (is) a hűtő... :DDD ) Meg is lepődtem, de alig volt benn porcica...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#11) Thunderzolee válasza DJGABI (#10) üzenetére

Huhh.. wazz.. jó weboldal, köszi a linket! :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) vans?


vans?
őstag

"Am" miert nem lehet normalisan irni?

hábm bábm

(#13) Thunderzolee válasza vans? (#12) üzenetére

troll on

Am miért nem lehet magyarul írni az aláírást?

troll off

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) Apollyon válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valszeg mert kifejezőbb. Továbbá az idézet az eredeti nyelvén eredeti ahogyan először elhangozhatott. ;p

Egyébként meg ha már van olyan hogy LOL, akkor az Am is belefér ;p

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Thunderzolee válasza Apollyon (#14) üzenetére

Ja.. Te meg ha folyton gépek közt élsz, lassan úgy fogsz kinézni, mint az avatarod. :P Tessék azért kikapcsolni néha. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Apollyon válasza Thunderzolee (#15) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Sajnos már sosem fogok úgy kinézni mint az avatarom :/
A gép azért van hogy menjen, minek azt kikapcsolni... Direkt nincs kikapcsológombja :DDD ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) Sandrew válasza Thunderzolee (#7) üzenetére


Sandrew
őstag

Elment a csaj? :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.