Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Hmmm... Szevaaa ThunderBoy! :D

GTA IV ?? Hát.. az eléggé gépigényes játékra sikeredett.
Ennek már simán elkél a 4 mag, ugye tudod.
7600GS meg... legalább normális 7600 lenne, nem GS.. ejnye! :N Tessék azt a gépet egy normális VGA-val megajándékozni, biztosan meg fogja hálálni. :B
Érdekes ez az alaplap, van az ismeretségi körömben (én javasoltam, h ilyet vegyenek, pont a HD3200 miatt), de már nem emlélkszem, h ilyen driver gondok lettek volna vele.
Kérdezz rá a saját topicjában.

Viszont ami a HDD-ket illeti.
Régen volt egy 4×160GB-os RAID tömböm, egy 120-as rendszer-winchesterem, meg egy 250GB-os mobil rackem. Később ehhez még egy 250GB-os mobil társult.
Ez eddig mind P-ATA volt.
Aztán leselejteztetm a Pentium 4-est, és a sok HDD-ből csináltam 1 darab rendszer HDD-t (WD Raptor) meg egy vettem egy 1Terás HDD-t. Ezek már S-ATA csatlakozósak természetesen.
A többit meg kiszórtam (eladtam, na..), illetve a 250-eseket meghagytam mobil célokra, illetve tárolni ezt-azt, de már kezd betellni az 1 Terás is, lassan itt lesz az ideje egy második vásárlásának. Tudom ajánlani ezt az utat Neked is, egyből nem kell 6-7HDD, és így az optikai meghajtó(k) is satás(ak) lehet(nek).
Azért így egyszerűbb.
1Teráson meg 4 egyforma partíció, így könnyebben eligazodok. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) cizoe válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


cizoe
őstag

GTA IV egyértelmű, hogy enm erre a gépre való, de egy Q3 arenanak nem kéne fagynia. Bőven sokszáz fpssel leeht tolni egy ilyen konfigon.

Ami az mp3 szaggatást illeti, nem tudok mit szólni, sose láttam még ilyet. Jó chipset (hang, etc) drivert tettél fel? Szerintem egy Realtek High Definition 2.15 driver ráférne.

[ Szerkesztve ]

(#3) ThunderBoy válasza cizoe (#2) üzenetére


ThunderBoy
tag

Tisztában vagyok azzal, hogy nem a GTA IV-re való a 7600, de most ez van, amíg az új karira össze nem jön a pénz. 9600GT-t veszek valószínűleg, mert annyira nem vagyok gamer. A gép két alkotóeleme (vagy 3) hiányzik még:
- Phenom (9600 vagy felett)
- 9600GT 512 silent... (vagy ajánlhattok valamit ami jobb, de bennemarad 30k-ba.)
- talán még 2 giga ram

A gépen főként virtualizálni szeretnék, mert sok OS, és megoldás érdekel, amit így a legegyszerűbb megoldani.

Ma ment a prime95 4órát, hibázni nem hibázott. A memóriák is voltak tesztelve, azok sem hibáztak.
Marad a 7600... De holnap lehet beviszem melohelyre és letesztelem. (ha tönkremegy, akkor legalább beszámítják teljes árban egy másik kariba :))

A winyó dologra meg:
Most van 2db 250-es sata, 1db 500-as sata, 1db 160-as ata és a régi rendszervinyóm, egy 80-as ata.. Ezek mennek a gépben. Tervezem még venni 1, vagy 2db 500as winyót, mert tesztelésre kéne a többi....

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#4) Male


Male
nagyúr

Ennyi cucc mellett milyen táp van? (azért 6 vinyóval már nem mindegy, igaz főleg flpörgéskor esznek.)

Szőrös fánk vagy valami hasonló + Prime95 együtt... meg kéne nézni mit szól hozzá. (mondjuk az a VGA nem egy nagy fogyasztó, de hátha így már hibát lehet kihozni.)

(#5) cizoe válasza ThunderBoy (#3) üzenetére


cizoe
őstag

huhh amit írtam, inább letagadom. Beírtameg kb 30 soros komentet, de olyan mocskos részegen., hogy semmit se érteni belőle. :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) ThunderBoy válasza Male (#4) üzenetére


ThunderBoy
tag

Egy GPS-550AB-A van mellette.... Előtte egy 360-as Chieftec volt. (igaz, az csak a 939-es 3200+ ot hajtotta)
Szóval a táppal nem hiszem hogy baj lenne, de majd ránézek tápteszterrel.
Meghát, a Venice magos procim többet evett mint ez ami most van.. Szóval az összteljesítmény kisebb mint eddig volt.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#7) Male válasza ThunderBoy (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, akkor nem valószínű, hogy ez a gond.

Mivel van integrált VGA, a VGA-t könnyen ki tudod zárni: kiveszed a 7600-at, Catalyst fel, aztán lehet próbálgatni.

(#8) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Eddigi tapasztalataim alapján az mp3 akadás az proci hiba, a fagyás meg lehet proci/ táp melegedés( proci és/ vagy táp ). Érdekes ezek után, hogy prime95 stabil volt.

Tekerd max-ra a procihűtést, és figyelj rá, hogy a táp ne szívja be a procihűtőről a hőt( mutter-om gépének is ez volt a baja, de mire rájöttem... )

Egy tippem van még( mp3-ra ): annó Tualatin-os MSI lapomnak nem volt hangja a házba beszerelve, de kivéve működött rendesen -> szigetelés hiba.

Amúgy nem lehet, hogy a táp teljesítménye ingadozik? Esetleg a hálózati dugalj nem jó?

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#9) ThunderBoy válasza ]Phobos[ (#8) üzenetére


ThunderBoy
tag

Egy Exide 1000VA-s ups-re van rákötve a gép, valamint az ups-en van még a barátnőm gépe is, ami szintén egy amd (igaz csak 3800+), és ott nincs semmi ilyen. Azt a gépet egy 360-as Chieftec hajtja.
A ház egy Casetek CK-1099. A proci és a táp között kb 10-12 centi távolság van.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#10) Male


Male
nagyúr

Írod, hogy van két Tuner, stb... IRQ-kra figyeltél? (elvileg ma már nem nagyon számít, de akkor is.)

Meg kéne próbálnod úgy, hogy csak a szükséges minimum van a gépben: lap + proci + RAM + 1 vinyó.

(#11) ThunderBoy válasza Male (#10) üzenetére


ThunderBoy
tag

Ez marad a hétvégére azthiszem, most ugyis csak dvdzek, meg zenét hallgatok a gépen, a játék élményét elvette a sok fagyás, meg a 15 fps :)
Most már nagyon akarok egy új videokarit, de kellene hogy valaki megvegye a cuccaimat, mert nem akarok kiadni most teljes árat egy karira. :]

Az irq pedig:

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#12) Male válasza ThunderBoy (#11) üzenetére


Male
nagyúr

A hang USB-vel van osztottan... annak nem kéne gondot okoznia (főleg, hogy mindkettő integrált).

Mondjuk a VGA a 18-ason szépen osztozik... de az is mind integrált cucc, nem tudsz mit tenni.

Mindegy, egy próbát megérne minden plusz cucc nélkül. (Jah, és mégiscsak megnézhetnéd akkor az alaplaphoz adott CD-n lévő driverekkel... lehet, hogy nem a legfrissebbek, de hogy pontosan ehhez valóak, az biztos.)

(#13) ThunderBoy válasza Male (#12) üzenetére


ThunderBoy
tag

Noshát.

A hétvégén egy gyors próba volt.

Lap - memóriák, 7600GS, rendszerwinyó.
Minden más cuccot lehúztam, a tunereket kivettem, usb ezközöket kivettem.

Az eredmény ugyanaz. :(

Audio drivert frissítettem (uninstall/install).
De ma kiprobalom az integralt vga-val, es minden kiderul!
Ha nem lesz jo igy sem, akkor alaplapi cd-s driveres megoldást próbálom ki.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#14) Male válasza ThunderBoy (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Mit szólt az integrálthoz?

(#15) ThunderBoy válasza Male (#14) üzenetére


ThunderBoy
tag

Az integráltal nem volt fagyás. Akkor vagy a kártya a rossz, vagy a lap...
Vagy nemtom. De átépítés előtt a kártya ment rendesen. A hétvégén elviszik a régi lapot és a vga-t is, addig kitesztelem.
A jövőhéten meg megveszem akkor a 9600GT-t, remélem azzal nem lesz gond.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#16) Djatus válasza ThunderBoy (#15) üzenetére


Djatus
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap este raktam össze ezt a konfigot:

GA-MA78G-DS3H
AMD Athlon X2 5050e
2Gb Kingmax 1066MHz
FSP Saga + 400W

AMD Cool & Quiet CPU Driver 1.3.2
9-2_xp32_dd_ccc_wdm_enu_75974

Jelenség hasonló, minimális energiagazdálkodásra állítva véletlenszerűen fagy a gép, egyébként teljesen stabil.

(#17) PuMbA


PuMbA
titán

" energiaellátás minimális. És ekkor kezdődnek a bajok. Nem lehet mp3-at hallgatni, mert 5-10mp időközönként szépen beszaggat."
Nekm is ezt csinálja,ha bent van a C&Q egy ECS alaplappal. Beteszem max teljesítményre az energiasémát és megjavul.

"Köszi AMD.
De nem adtam fel, megtaláltam a drivert, mégpedig a grafikus kártyákhoz készült driverek között. Miért nem a Chipset driver közé került???"

Ha Vistát teszel fel nem kell feltenni chipset drivert,mert mindegyik chipsetet felismeri.Vistával kellen megpróbálnod az egész cuccot,mert XP-t ilyen gépre én már nem tennék(alapból szar hang,szar dual core-os ütemezés,szar memóriakezelés - mindent lapozófileba rak - stb.).

[ Szerkesztve ]

(#18) ThunderBoy válasza PuMbA (#17) üzenetére


ThunderBoy
tag

Vistával az a bajom, hogy felesleges a sok rendszerfolyamat ami fut. Ha letiltok mindent, akkor sem hozza azt a teljesítményt, amit az XP. Nekem nem a csillogás, meg a kényelem kell, hanem a stabilitás és gyorsaság.

"Ha Vistát teszel fel nem kell feltenni chipset drivert," - szerintem ez pont nem igaz. Pl. nálunk jó pár vistás gép fagy ha nincs fent a gyári driver. De ha felkerül, megszűnik a dolog. És éppen a gyártó álltal kiadott driver teszi stabillá a dolgot.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#19) ThunderBoy válasza ThunderBoy (#15) üzenetére


ThunderBoy
tag

Ja igen. A kártya 3D-ben rossz. A 3DMark06 fagy. A játékok fagynak. 2D-ben nincs semmi baja. A kártyát kipróbáltam barátnőm gépében, az is fagy. A barátnőm 8600GT-je nem fagy a gépemben.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#20) Djatus válasza Djatus (#16) üzenetére


Djatus
csendes tag

Az alaplap bios frissítése után minden hibátlan! :)

(#21) ThunderBoy


ThunderBoy
tag

Nálam a bios frissites volt az elso... :) Megsem ment minden hiba nelkul. :)

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#22) mark1987


mark1987
újonc

Nekem is ugyanilyen az alaplapom csak nekem 4 gb ram van benne meg 1amd athlon 64x2 6000+ os proci de nálam nem csínál ilyeneket soha nem fagy le
minden faszán megy!!!

(#23) mark1987


mark1987
újonc

pancserek mondom ugyanilyen lapom van és semmi gond vele ja thunderboy én a helyedben nem 9600gt-t vennék én sapphire radeon hd 4670et de abból is az újat vagy hd 4830at ezek kurva jó kártyák ja és a 9600gt is középkategóriás kártya a középkategóriában a 4670 a llegjobb!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.