Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ennyiért nagyon drága. Főleg, hogy DFGT-t kapni 30ezer körül is újonnan.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) pigster


pigster
senior tag

Thrustmaster T150, ami egyébként hivatalosan 65 000 forint környékén kapható, bár megtalálni 55 000 forintért is, ugyanis a középen lötyögős és kopogós, de ettől eltekintve precízebb és finomabb Logitech Driving Force GT hivatalos ára 55 000 forint, de kapni 45 000 körül is.

Nem tudom, ezek a magyar árak hogyan jönnek ki, valószínű valami plusz rablóárrés is van rajta. A Driving Force GT pár hónapja kilencvenvalahány euro volt Ausztriában a Mediamarktban. Azóta valamiért feljebb ment, de most is 110 körül van. Az aprón is horror áron adják valami miatt, Ausztriában meg akár EUR 50-ért is lehet szerezni teljesen újszerűt. Most is van legalább kettő (https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/marktplatz?keyword=driving+force+gt)

A T150 minden akció nélkül (ráadásul a MM nem feltétlenül a legolcsóbb) EUR 190,- (65K HUF-tól jó messze van)
http://www.mediamarkt.at/de/product/_ubisoft-lenkrad-t150-racing-wheel-1446246.html

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3) .LnB válasza pigster (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Haverom nyáron vett kerek 30ezer forintért DFGT-t a MediaMakrt-ban itthon.
Most nem tudom mennyi. De akkor annyi volt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) pigster válasza .LnB (#3) üzenetére


pigster
senior tag

Akkor ezek szerint Mo-n is van értelmes áron.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#5) #06658560 válasza pigster (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A T150 minden akció nélkül (ráadásul a MM nem feltétlenül a legolcsóbb) EUR 190,- (65K HUF-tól jó messze van)"

Gyorsan rápislantottam az EUR-HUF árfolyamra, ez 59850 Ft-t jelent. Amennyiben az ÁFA eltérést is figyelembe vesszük, azonnal 63341,25 Ft az ára. Szerintem a piac vásárlóereje alapján a magyar kiskereskedők kénytelenek magasabb haszonkulccsal dolgozni.

(#6) pigster válasza #06658560 (#5) üzenetére


pigster
senior tag

Nem tudom, milyen árfolyamra pislantottál. 310 HUF/EUR -> 58900,-
Persze lehet drágábban is váltani, meg persze - mint írtam - nem biztos, hogy a MM a legolcsóbb Ausztriában.
65000 akárhogyan is számolva sok ezért a kormányért, figyelembe véve a DFGT árakat. Főleg annak az árazására írtam egyébként a megjegyzést.
A fenti rablóság minden terméknél megfigyelhető. Pont tegnap néztem egy társasjátékot. Ausztriában EUR 16, Mo-n 9900,-, nem hinném, hogyaz ÁFA különbség miatt. És persze még mondhatnék több száz példát, (pl. Hofer sokkal olcsóbb, mint az Aldi - és nem csak az ÁFA különbséggel)

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#7) guftabi96


guftabi96
addikt

Hát ezért az árért szerintem inkább T3PA-val kellene adniuk.
Vagy ezzel a pedállal, de akkor olcsóbban.
Leírtak alapján nekem ezért az árért kicsit csalódás ez a szett.
Inkább egy használt G27-et vennék ezért az árért. És ahhoz még H váltót is van. Igaz, hogy olyan, amilyen, de VAN.

#KeepFightingMichael

(#8) flashpointer válasza #06658560 (#5) üzenetére


flashpointer
őstag

"kénytelenek" szegények :D

(#9) KüLÖNc válasza .LnB (#3) üzenetére


KüLÖNc
tag

Szegeden az Árkádban lévő Media Marktban 44 990 Ft volt az utolsó, most már csak a polcra kitett darab van.

(#10) #06658560 válasza pigster (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Google adta találatként. Az MNB honlapján 315,5 szerepel mai adatként.

Arról nem beszéltem, hogy megéri-e, csak azt mondom, figyelembe véve az árfolyamot, az ÁFA különbséget, kb. egy árban van Ausztriával, nem lehet túlárazottnak mondani Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#11) jani04


jani04
aktív tag

"a középen lötyögős és kopogós, de ettől eltekintve precízebb és finomabb Logitech Driving Force GT "
Napi szinten használom kb 8 hónapja de sem lötyögést sem kopogást nem tapasztaltam.

(#12) Csapoati válasza jani04 (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor nézz rá jobban, nekem egy éves és érezni középen a lazaságot (már újonnan is lehetett). Semmi komoly, de érezhető.
A DFGT átlagos ára 40-45 ezer Ft, ettől csak akcióban olcsóbb. Én tavaly Black Fridayen vettem 35-ért.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) jani04 válasza Csapoati (#12) üzenetére


jani04
aktív tag

Nézd ránéztem.Mindennap használom és nem ÉRZEK LÖTYÖGÉST!
Ha nem érzem akkor nincs.
Lehet egy jó szériát fogtam ki.De az is lehet,hogy itteni szokás szerint user error mert nem érzem a lötyögést.... :DDD

(#14) ricshard444


ricshard444
veterán

Az én DFGT-m is lötyögött kicsit és hangos volt. 40%-n használtam a visszacsatolást és egy Grid-s driftelés közepette leégett a motorja 20 perc játék után, nem igen szívlelte a gyors korrigálást... :o

Vannak dolgok...

(#15) ledgeri válasza ricshard444 (#14) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi lett a sorsa? Ha volt rá, mit mondott a gari?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) Csapoati válasza jani04 (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vagy nem feltétlen tudod, mit kéne érezned. Próbáltam már elég sok kormányt, azokhoz képest ennek lötyögős a középállása. Aztán az is lehet persze, hogy a tiéd valamiért nem lötyög, de ez alapvetően a konstrukcióból fakad.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) jani04 válasza Csapoati (#16) üzenetére


jani04
aktív tag

Mondom én kijön,hogy hülye vagyok....

(#18) #96349952


#96349952
törölt tag

Jelezném, hogy az én DFGT-m is lötyög egy picit középen. Nem vészes, de néha ráhúzok egyet jobbra-balra, mert nem érzem, hogy mi van. Nem mintha használna ez a mozdulat, inkább csak a magam kedvéért...

Ez a kormány meg tényleg egy kérdőjel a teszt alapján, jó lenne, ha valaki huzamosabb tesztidőszak után nyilatkozna róla, mert így most simán lehet jobb, mint egy DFGT, de rosszabb is. :F

(#19) Zanik


Zanik
addikt

Kéne nekem egy ilyen Project Cars-hoz, mert kontrollerrel nem az igazi. Bár figyelembe véve hogy évek óta porosodik a dobozában a Logitech Momo-m, lehet mégse kéne újra elcsábulnom. :(

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#20) Csapoati válasza jani04 (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem igazán sikerült akkor megérteni, amit írtam. Sebaj, ugorgyunk, a tiéd nem lötyög, punktum.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) pigster válasza jani04 (#17) üzenetére


pigster
senior tag

A tiéd azért nem lötyög, mert hibás!

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#22) Xarina


Xarina
aktív tag

Alacsonyabb árkategória és 60 felett? 8-10 éve még a csúcskategória sem került ennyibe.

(#23) jani04 válasza Csapoati (#20) üzenetére


jani04
aktív tag

Átjött egy haverom aki vágja ezt a kormány témát.Meg mutatta mire gondoltok ti.Elnézést kérek. :R
Minimálisan de"lötyög". :B
Én holtjátéknak éreztem.
Volt ez előtt egy formula force exem.Na az lötyögött.
Ettől függetlenül tuti nem vennék ebben az ársávban már másikat.

(#24) neilszab


neilszab
őstag

Azért tegyük rendbe itt a dolgokat, nehogy véletlenül félrevezessünk itt a topikban egy kezdő érdeklődőt! ;)

A Logitech Driving Force GT-nek nincs holtjátéka, a legkisebb, legfinomabb kormány mozdulatot is tökéletesen érzékeli és a kormány tengely sem lóg, vagy lötyög.

Amit "lötyögésnek" mondunk, az a Force Feedback rendszer fogaskerekeinek érintkezése közti kis rés, ami csak a legfinomabb, legapróbb mozdulatok közben érhető tetten, de normál használat közben nincs jelentősége, nem zavaró, nem érezhető... szóval egy olyan "jelenség", amire felesleges ráparázni, ami abból is látszik, hogy az fenti DFGT tulajdonos kolléga nem is vette észre, amíg nem mutatta meg neki vki a saját kormányán.. :B

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#25) Csapoati válasza neilszab (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, ezért írtam én is, hogy semmi komoly, csak fura, hogy ha valakinél nem ilyen (a konstrukció miatt). :) Ettől még most is inkább DFGT-t vennék, mint ezt a Thrustmaster T150-et.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) bardi válasza neilszab (#24) üzenetére


bardi
aktív tag

Azért egyenesben eléggé érződik ez szerintem pár év használat után, de sok jelentősége tényleg nincs. Volt dfgt-m, momo-m, most g25. Érezni, hallani is, de ettől nem lesz lassabb az ember.

Azt viszont valaki megmagyarázhatná, hogy ebben a thrustmatsersben az az egy darab szíj mégis hogy küszöböli ezt ki, miközben ugyan úgy benne van a fogaskerék. Leginkább sehogy, csak még nincsen szétkopva valószínűleg. Ennyiért meg sehogy sem éri meg, inkább dfgt.

'92 Honda VFR 750

(#27) jani04 válasza neilszab (#24) üzenetére


jani04
aktív tag

Köszönöm a felvilágosítást.Igyekszem is elfeledni amit mutatott a maximalista haverom. :DDD
Neki egy g29 van de még abban is talált hibát........

(#28) lukgab


lukgab
tag

Még jó h kidobta a google h mi az a dfgt t a ps4 kulcsszóval, viszont ahogy látom csak ps3 at támogat - legalábbis a leírás alapján - és egy helyen kapható árukeresőben. Akkor most ez hogy is megy ps4 el?

A linken a visszajelzések sem túl bíztatóak: [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#29) Zanik válasza lukgab (#28) üzenetére


Zanik
addikt

Hát igen, PS3 esetleg PC mellé még megértem hogy a DFGT-t ajánlják itt sokan, viszont PS4-hez, és pláne Project Cars-hoz érdemes olyan kormányt venni amit támogat mind a konzol mind pedig a játék! :B

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#30) KüLÖNc válasza lukgab (#28) üzenetére


KüLÖNc
tag

"- Nincs kuplung, de ennyi pénzért ne is várjuk el.
- Nincs H váltó, "csak" szekvenciális, de ennyi pénzért ne is várjuk el.
- Műanyag váltók, de ennyi pénzért ezt se várjuk el.
- Nem állítható a kormány dőlési szöge, gondolom a profi kormányoknál van ilyen. (? )"

Szar ez a Trabant, de ennyi pénzért ne is várjunk mást. Miféle negatívumok ezek? Szvsz nem kell komolyan venni.

(#31) Beri78 válasza lukgab (#28) üzenetére


Beri78
őstag

a dfgt nem kompatibilis hivatalosan a ps4-el
- van olyan videó, ahol pár átalakító segítségével működik, de nekem ez a legjobb megoldás :DDD

[ Szerkesztve ]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#32) bencze


bencze
senior tag

Az én DFGT-m is lötyög középen.
Mellesleg alapállásban szeret zörögni, erre tud valaki valamit? Bootnál, kalibrálás után mindig visszarakok rá egy kis súlyt, hogy ne zavarjon (ha nem használom). :)
Én is 36-ért vettem, MM-ban szokott néha "akciós" lenni. Csak online volt az. Odamentem 55 volt ráírva, megrendeltem mobilon, félóra múlva visszamentem és ideadták 36-ért. Fene érti ezt, de mindegy is. Ismerős is 35 körül vette MM-ban. Szerintem az lehet a normál ára, annyit meg is ér tán.
Ez a thrustmaster kicsit drága ahhoz képest, annyi körül esetleg alternatíva lenne.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33) motown5l válasza bencze (#32) üzenetére


motown5l
senior tag

Nekem kb 1 eves a DFGT.elejetol fogva kozepen volt egy kis mozgas.vagyis lazabb.De igazabol eletben is van holtjateka egy kormanykereknek.Nekem is Rezeg rangatozk .De azert mert mukodik)).Szerintem tokeletes kormagy.Gondolkoztam rajta hogy veszek egy g29 et .Most itt nagyon lenyomtak a g29 nek az arat.majdnem annyiba kerul mit a DFGT.

(#34) Csapoati válasza motown5l (#33) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az durva, hol van az az "itt"?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) kpal


kpal
veterán

Jó kormány de 20e olcsóbban emészthetőbb lenne .

(#36) motown5l válasza Csapoati (#34) üzenetére


motown5l
senior tag

A G29, 300 fontrol 179 fontra van leertekelve. Egy DFGT olyan 120-130 font korul van
[link]

(#37) motown5l


motown5l
senior tag

A T150 kormany 150font...a G29 es a G920pedig 179.99..egy arban vannak.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#38) Csapoati válasza motown5l (#36) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Aha, akkor a DFGT jó drága, a G29 meg jóval olcsóbb, mint itthon.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) motown5l válasza Csapoati (#38) üzenetére


motown5l
senior tag

DFGT 130 font a logitech oldalan is.Hat lehet ogy megelepem magam.Nem szabad kihagyni ezt az arengedmenyt..Lehet hogy tobbet nem lesz ilyen olcso

[ Szerkesztve ]

(#40) gergejly


gergejly
aktív tag

ha nagyon csúszik, kell rá húzni műszőrme huzatot, amit a zsigulikra/wartburgokra tettek anno. Ott is orvosolta a sikosságot ;]

(#41) Kadzsor válasza motown5l (#37) üzenetére


Kadzsor
csendes tag

Szia, nem vagyok túl jó angolból, de nem látom, hogyan tudnék Kaposvárra rendelni egy ilyen szettet. Tudnál ebben segíteni?

(#42) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Sziasztok! Nézegettem ezt a kormányt, de nem tudom hogy a cikkben írt bekopás megvalósul-e? Mostmár 40 körül hozzá lehet jutni alig használt példányokhoz. Megér ez annyit? Tartósnak tűnik? Van valaki aki tud erről mondani valami érdemlegeset?
Köszönöm!

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#43) bghistvan válasza ChuckyCheese (#42) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ez engem is érdekelne,mert ezzel szemezgetek....de úgy látom haldoklik a topik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.