Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, ennek talán van értelme, normális TR4-hez szabott blokkméret.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) ttt


ttt
senior tag

Ha tényleg 500W-os a nagyobbik, akkor jó vétel lehet. :)) Bár az árával nincsenek illúzióim. :B

(#3) Blazs120gl


Blazs120gl
aktív tag

Nem is látszik a képeken, hogy mennyire monumentális ez a blokk. Amúgy tökéletesen passzol. :D
Az előző cikkben szereplő kerek vizes hűtő az adapterével játékvacaknak tűnik mellette (és a rögzítése/fedése is). :Y

[ Szerkesztve ]

(#4) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Mingyárt jönnek a nagyágyúk, hogy ez is játék víz...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#5) lezso6 válasza Sanchez638 (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden kompakt víz játékszer.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) ViZion válasza lezso6 (#5) üzenetére


ViZion
félisten

+1
ráadásul a radiátor alumínium... miért? OK, olcsó. De a polgár megbontja, utána alu radit nem fogja eladni könnyen. rizikó amúgy is az alu a rendszerben, egyszer megszívatott egy alu blokk, most már az alufóliától is félek :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) ttt válasza ViZion (#6) üzenetére


ttt
senior tag

Mi a baj az alumíniummal? (Tényleg érdekel.)

(#8) Milka 78 válasza ttt (#7) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Éjjel mennek rá a varjak :D

(#9) Sanchez638 válasza ViZion (#6) üzenetére


Sanchez638
addikt

De miért bontja meg?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#10) ViZion válasza ttt (#7) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, a varjak, bár a rezet még jobban csipázzák.
Ha nem megfelelő a folyadék (megbontod, feltöltöd olyannal, ami nem szeresse az alut), akkor a réz-alu körön elektrokémiai korrózió lehet, magyarul oldja az alut. Nem lyukad vagy ilyesmi, de a blokk lamelláit eltömíti a ruskó. Normális alu cuccoknál nem kellene előfordulnia, nekem egy régebbi blokkal volt ilyen bajom.

sanchezsa: mittudomén. Levegős, vagy rövid a "slag", akármi.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) Sanchez638 válasza ViZion (#10) üzenetére


Sanchez638
addikt

De ki az a hülye, aki bontogatja a kompaktot, pedig az a lényege..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#12) Milka 78 válasza Sanchez638 (#11) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Engedd el...nekem 3db kompakt van napi használatban.Nem levegős,nem klattyog,nem berreg teszik a dolgukat,életembe nem kellett megbontanom. :N

Nagyágyúk :
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) Sanchez638 válasza Milka 78 (#12) üzenetére


Sanchez638
addikt

Enermax LQ Max van, 240mm, de elötte a 120mm volt. Azért nem értem. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#14) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Esetleg valaki megmondja a gyártót is? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) ttt válasza ViZion (#10) üzenetére


ttt
senior tag

Ok, kösz! Egyébként én is a korrodációra gondoltam, csak arra nem, hogy bizgerélni kell benne a folyadékot. Gondolom ez azért nem mindennapi probléma egy ilyen cuccal.

Az meg, ha a varjak ilyen cuccos közelébe kerülnek nem hinném, hogy csak az alamíníúmot csipegetnék össze. :D

(#16) MongolZ


MongolZ
addikt

Most vagy félre értem, hogy 3 db 25 mm-es venti van rajta, vagy bután van megfogalmazva. 2 vagy 3 db 120 mm-es van rajta.

(#17) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

A probléma az alu-rézzel az, hogy nincs olyan folyadék forgalomban ami hosszú távon is bírja ez az alu-réz dolgoz. Az ioncserélt is ez lenne ugye, de a fémekkel való érintkezés miatt ionizálódik a víz onnantól meg a vezetőképessége is lesz, illetve el is kezdi enni az alut. Ha nagyon alu van méretezve, akár lyukadhat is, de ez tényleg szélsőséges példa.
Ott van az EK- olcsó vize amiben minden alu, és minden elemre rá van írva, hogy "paraszt ne keverd rézzel!!"
Nem véletlenül.
Réz-réz, drága de okés.
Alu-alu olcsóbb mint a réz, és közel tudja az a hatásfokot
Alu-réz, ha lehet kerüld.

Régebben voltak olyan radik is amin réz volt a belseje , de a lapos csövek közt alu lamella volt, azok voltak nagyon szarok úgy tudom.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#18) #06658560 válasza ViZion (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Konkrétan anyáméknak azért kellett teljes fűtésrendszert cserélni a házban, mert az alu radiátorok mindegyike kilyukadt a réz elemek miatt. Nem folyt el a víz, csak tűnyi lyuk lett rajtuk, az megpúpozta a festést, lerúgta és valami fekete trutyi betömte a lyukat. Állítólag a csövek nem voltak oxigén diffúzak.

(#19) Stan648 válasza ttt (#7) üzenetére


Stan648
tag

Autókban például ha a hűtőradiátor aluminium(van rá példa), akkor speciális fagyálló hűtőfolyadékot kell beletenni, ami véd az aluminium korroziója(persze minden korrózioja ellen ami rendszerben van) ellen. Egy ilyen spéci fagyálló+korrózió ellen védő lötyi ami aluhoz van, az mennyire lenne jó ide, azt nem tudom.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#20) ttt


ttt
senior tag

Azt eddig is tudtam, hogy a réz-aluminium "megeszi" egymást. Nem csak a hűtőkben kérdéses, de elektromos kötéseknél is kerülendő. Mind a kémiai reakciók-, mind pedig a hőtágulás miatt.
Azért nem feltételeztem, hogy ilyen kompakt cuccoknál is használják, ezek szerint mégis :(

(#21) seniman válasza HalasKYO (#17) üzenetére


seniman
addikt

A lamella édesmindegy,az nem érintkezik a vízzel optimális esetben.Csak szivárgás esetén. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#22) -=MrLF=- válasza MongolZ (#16) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

"utóbbi vastagsága 28 mm, erre jön még a két vagy három darab, 25 mm-es" vastagságról ír.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#23) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Azért kíváncsi vagyok az az 500W hogy jött ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.