Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Pofátlan első hsz... :)

(#2) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Honnan, miért jött? ;] Amúgy jól néznek ki.

mod: Most nézem. Ebben cd-k vannak? :DDD :DDD Mert elsőre egérpadnak néztem...

mod2: Igen, látom már a kulcsszavakat. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Thome válasza szombatitomi (#2) üzenetére


Thome
addikt

Angliából, mert rendeltem... :DDD

Igen, lemezek vannak benne. Minnyá csinálok azokról is képet... :D

(#4) Thome válasza szombatitomi (#2) üzenetére


Thome
addikt

Kész! :)

(#5) szablya


szablya
tag

Zsírállatnekemiskő!!
na majd a 10.10-esből, mert a 10.04 nekem nem jött be :(((

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) westcoastog


westcoastog
veterán

Régebben én is rendeltem, csak sosem tudtam rendesen belőni rajta a hangot, így ejtettem, pedig érdekel a linux lelkivilága is. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Thome válasza szablya (#5) üzenetére


Thome
addikt

Abból is rendelünk egyet majd... :DDD
Eddig a Kubuntu bejön. Ubuntu eddig is bejött (10.04). A szervert meg felhasználom egy másik gépembe, úgy is tesztelgetni akartam... :))

westcoastog: Mi gond volt a hanggal? 5.1, vagy valami hasonló bibi?

[ Szerkesztve ]

(#8) westcoastog válasza Thome (#7) üzenetére


westcoastog
veterán

Még csak normális hangot sem tudtam belőni az sb audigy-n, recsegett össze vissza, csak két hangszórón szólt, stb, volt aki azt mondta hogy kernelfordítást kell csinálni(wtf?) Úgy lett volna jó, ha betudom lőni hogy minden hangszóróról szóljon a zene, a mélynyomó is szóljon, ergo stereo jelforrást fölkeverje minden hangfalra. ( win alatt a driverben cmss az opció). :K

[ Szerkesztve ]

(#9) Thome válasza westcoastog (#8) üzenetére


Thome
addikt

Próbáld meg a 10.04-et, telepítés nélkül is lehet használni, aztán ha nem recseg, akkor happy end! :)

(#10) westcoastog válasza Thome (#9) üzenetére


westcoastog
veterán

Tehát telepítés nélkül is kitudnám próbálni hogy müxik-e az 5.1? hm, nem rosz, de lehet mégiscsak föl kell raknom, azt hiszem nincs itthon üres lemezem. Na majd megpróbálom valamikor. :))

(#11) Thome válasza westcoastog (#10) üzenetére


Thome
addikt

1 üres lemezre mindenképp ki kell írnod, hogy telepítsd! :)
Telepítés elején pedig megadhatod, hogy csak kipróbálni akarod, így egy 2-3 perces boot után bejön a rendszer. Kicsit lassabb, mert lemezről olvas be mindent, de kipróbálhatod a dolgait. Teljes értékű rendszert kapsz, csak a lemezt ne vedd ki! :))

(#12) westcoastog válasza Thome (#11) üzenetére


westcoastog
veterán

Régebben próbáltam live cd-t, csak ott nem nyúltam bele a rendszerbe, megnéztem hogy hogy néz ki aztán kész. :D Ha letöltöm a telepítőjét akkor azzal win alól is föltudom rakni, így csináltam legutóbb is. Ja most jut eszembe 10.04-el, és azon nem sikerült értelmesen hangot csiholni. :B

(#13) Thome válasza westcoastog (#12) üzenetére


Thome
addikt

Viszont liveként is tudsz telepíteni drivereket, az a legdurvább, én így tettem fel a wlant... :)) Szóval érdemes lenne a sima Ubuntu 10.04-et leszedned, és Synapticon keresztül (vagy ami itt kezeli ezeket az Ubuntuban, mert én Debianos vagyok még...) frissíteni. :)

(#14) westcoastog válasza Thome (#13) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondjuk nem nagy ördöngősség ha föltelepítem, ha nem jó akkor winen belül programok telepítése törlése uninstall és kész. :) Szeretném használni, csak még nem tudom a mikéntjét annak hogy hogyan használjak két különböző oprendszert egymás mellett :DDD

(#15) Thome válasza westcoastog (#14) üzenetére


Thome
addikt

Erre én azt találtam megoldásként, hogy szépen lassan teljesen átállok Linuxra. :)

Egyébként ez a Kubuntu elég durván eyecandy a KDE-vel, csak fura még. a sima Ubuntu a Gnome-al is szép, azt már simán használom. Csak ha néha játszani támad kedvem, nehezen oldom még meg rajta. Ott a Wine, de az nem megoldás mindenre... :)

(#16) westcoastog válasza Thome (#15) üzenetére


westcoastog
veterán

Lehet játszogatni wine alatt is, csak úgy tudom nem kompatibilis minden játékkal, meg valószínű hogy az alatt gyengébben szerepelne a gép teljesítményileg mint win alatt, az emulált környezet miatt. Bár youtube-on elég szép számmal vannak videók, amiken linuxon crysisoznak, stalkereznek. :))
Valaki írta itt a fórumon hogy: Nem a linuxot nehéz megtanulni, hanem a windowst elfelejteni. vagy hasonló. :)

(#17) szablya válasza westcoastog (#16) üzenetére


szablya
tag

Valóban, a játékok zöme elindul wine-al, de sajnos mindig akad 1-2, ami nem, ezért kell a "tartalék" wines partíció :D
A Wine nem emulátor, Wine Is Not an Emulator, hanem egy futtatókörnyezet (remélem nem mondok hülyeséget), tehát ami rendesen megy, az valószínűleg a natív windowsos sebességével fog futni.
Nem a linuxot nehéz megtanulni, hanem a windowst elfelejteni. vagy hasonló.
Pontosan :K Sokan azt hiszik, hogy mindent tudnak a számítógépekről, mert mindent tudnak a windowsról (vagy a windowsos GUI-ról), aztán Linux előtt nagyokat néznek :DD
Ez talán off volt :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#18) Thome


Thome
addikt

Végülis, ha SC2 jól elfut nálam (azt tudom, hogy Wine alatt fut), akkor áttudok térni rá, szerintem.

Na meg ez azért elég eyecandy, ha valakit zavar ha nem néz ki jól a grafika. (Mióta Win7-et használok, megőrülök, ha XP-t kell bárhol is használnom.) LINK

De az alap gnome is szép, szerintem!

Egyébként pedig, még sajnos függök a windowstól, úgyhogy egy ideig még biztos lesz win is a gépen. :)

Szerk: Most nézem már csak 13 nap, és jön a 10.10... :W Remélem lehet megint rendelnem, nem küldenek el az édes anyukámba...

[ Szerkesztve ]

(#19) westcoastog válasza szablya (#17) üzenetére


westcoastog
veterán

Én semmit nem értek a linuxhoz, akkor röhögtem magamon egy jót amikor az asztalon kerestem a jobb gomb frissítést. :DDD
Komolyan, ha nem lenne meg ez a szutyok 5.1, hanem sikerülne szereznem valahol egy genius sp-hf 3000a hangaszórót, vagy kisebbet, nem kéne aggódnom a hang miatt, aztán úgy megpróbálnák 1 hónapot eltölteni a linux-al, azon csinálni mindent (gta4-et megnézném menne e rajta :D ) win pedig nem lenne a gépen, aztán meg kitudja. :)

(#20) szablya válasza Thome (#18) üzenetére


szablya
tag

Hát bizony szerintem a gnome egy kis időráfordítással szebb lehet mint az ajero.
szerk.: a linked jól szemlélteti, bár az KDE :DDD

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#21) Thome válasza szablya (#20) üzenetére


Thome
addikt

Szerintem már az alap gnome is vetekszik az ajeróval... :DDD

Az hogy KDE, az egy dolog, direkt linkeltem azt... :) Meg ez jól néz ki, és első néhány kép között volt a gúgliban. Ezután írtam azt, hogy a gnome se csúnya. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.