Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

gondolom az üzemidő és ár miatt nem tesznek bele erősebb vga-t. ddr3 meg jó kérdés, bár erre lehet az a magyarázat, hogy lehet olcsóbb már 1gb ddr3 ramot vennie a gyárnak mint 1gb ddr2-őt(nem tudom mennyire gyártanak még ddr2 ramokat)

(#2) Thome válasza Alexios (#1) üzenetére


Thome
addikt

Akkor miért nem hibridet csináltak? x4500 + HD5650. Láttunk már ilyet, létezik. Sajnálom, mert baromi jó cucc lenne úgy!

(#3) finest


finest
őstag

A konfig különlegessége az alkatrészek ellentmondó összeállítása -> dupla felár :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4) Alexios válasza Thome (#2) üzenetére


Alexios
veterán

ár. gondolom azért úgy többe kerülne. de akkor én mit szóljak, nekem az i5 mellett van egy 5470..:D ja és ez se hibrid, csak az 5470 megy.

[ Szerkesztve ]

(#5) dízelracer válasza Thome (#2) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ha valakinek gyors gép kell munkára annak jó ez is, gondolom én.

(#6) negyedes


negyedes
addikt

en t4400 nem neveznek combos cpunak semmikep. notit nem jatekra talaltak ki, meg ha sok gamer gep is van. az a intel kartya minden atlagos feladatra eleg. ddr3 mert mer lassan olcsobb.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#7) ABE


ABE
őstag

Ennél sokkal komolyabb gépeket is szerelnek Intel VGA-val. De például olcsóbb, kevesebbet fogyaszt, ez a consumer kategóriában nem megvetendő. Aki nem játszani akar, vagy komoly 3D-s programokat futtatni, annak tök felesleges az erősebb videokártya, minek fizesse meg. Ez ilyen újkori hóbort, hogy már laptopba is sokan elvárnák alapból az erős videokártyát, holott ezek a gépek továbbra sem játékra valók alapvetően.

(#8) Thome válasza negyedes (#6) üzenetére


Thome
addikt

Amit megkövetelnek a mai játékok átlagosan, arra elég ez a proci.

dízelracer: Tegyük fel hogy munkára kell. Mi a fenének bele 3giga ram? Átlagos felhasználásra bőven elég a 2giga is.

adam014: Még mindig jobb eset, mint az én szituációm... :D Mindenesetre a másik gépemben pedig egy HD3200 van, egy HD3470-el CF-ben, 3D esetén CF. 2d esetén only HD3200.

ABE: Viszont akkor sem értem, miért nem az Ati integrált megoldását (HD3200), vagy egy Gf 8400m-et használnak? Drágább lenne 10-20 dollárral?

[ Szerkesztve ]

(#9) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Léteznek olyan degenerált idióták is, akik nem játékra használják a gépüket.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Alexios válasza Thome (#8) üzenetére


Alexios
veterán

jobbnak jobb, gondolom nem is annyiba került:) szerintem meg van ennek is a helye, egy hd3200 meg szerintem nem lenne sokkal nagyobb teljesítményű, ramból meg sose elég, inkább legyen több mint kevesebb :DDD

(#11) Thome válasza Alexios (#10) üzenetére


Thome
addikt

Persze, de egy intel gpu-val nem leszek soha kibékülve, lehet az tőlem az újfajta Intel HD is... De legalább DDR2 lenne ez a 2+1gb ram, hogy át tudnám tenni a másik gépembe, de neeem, DDR3-at kellett beletenniük... :D

(#12) ABE válasza Thome (#11) üzenetére


ABE
őstag

"Persze, de egy intel gpu-val nem leszek soha kibékülve, lehet az tőlem az újfajta Intel HD is..."

Szóval hiszti.

(#13) stevve


stevve
nagyúr

Nem akarok itt okoskodni, de aki ilyen kérdést feltesz az vagy nem látott még laptopot vagy nem tudja, mire kell azt használni és nagy valószínűséggel még iskolás lehet.

Az X4500MHD 1080p videókat is gyorsít hardveresen és ha valakinek Photoshop, CAD fut a gépén, tökéletesen elég. Elég programozáshoz, ahol szintén sok memória és gyors CPU kell. Életedben nem láttál még ilyen programokat? Elég filmezéshez és elég utazáshoz. Elég egy bármilyen irodai munkára, netezésre, bármire, kivéve új játékokra. Egyébként simán elfut rajta a WOW, a Diablo II, Starcraft, Halo, NFS rengeteg része, szóval a játékról sem kell lemondani.

Röviden: ez a gép teljesen rendben van attól, hogy vannak szemellenzős egyének, akiknek az Intel IGP (egyáltalán az IGP) hallatán a hulladék jut eszébe és a laptoptól is 1920-ban 30 fps-t vár el Crysis alatt. Ez nem a gyártó hibája. ezek szerint nem a kérdező a célcsoport. Ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#14) Alexios válasza Thome (#11) üzenetére


Alexios
veterán

most nézem hogy mennyibe fáj ez a gép. most komolyan, ennyiért mit vársz? :DDD ahhoz képest egész jó, a ddr3 meg hosszútávon inkább előny szerintem.

(#15) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

lezso6-nak és stevve-nek tökéletes a meglátása. :K

A gémer bunkóknak kell az erősebb kártya. Ha újra választhatnék, akkor olyan notit vennék, amiben csak HD3200-as van (or eq), és nincs mellette egy HD3470-es. Pluszban fogyaszt és melegedik, drágább, és tök felesleges nekem. Mindegy, ez van.

DDR3 azért kell bele, mert olcsóbb, és bizony még memóriáknál is számít a fogyasztás. IGP mellé pedig jól jön a magasabb órajelű rendszermemória (és/vagy DC).

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

A szoftverfejlesztéshez pl. erős proci meg gyors memória (és vinyó) kell, hogy egy build ne fél napba kerüljön, meg ne lassítsa a gépet az adatbázis és http szerver.

Amúgy szerintem elég égő, hogy ez a kérdés ilyen formában merült fel.

[ Szerkesztve ]

***

(#17) Thome válasza ABE (#12) üzenetére


Thome
addikt

Nem, nem hiszti. Szimplán az intel gpu hallatán a rosszullét fog el.

stevve: Nincs is szükség okoskodásra.

adam014: Minimum core i7-et. :))

ollie: Égő-nem égő, az a helyzet, hogy a legkevésbé sem érdekel. Fel lett téve, kész, pont.
__________________________________

Arra akarok kilyukadni, hogy ehhez a konfighoz nem ez lenne a hozzá illő gpu. De tök lényegtelen.

Szerk: Mivel nekem multimédiára kell egy gép (lám, nem programozni), alkalmanként egy kis játék, így elvárható lenne egy HD3200 egy ilyen árfekvésű gépben. (Ahogy felette is minimum, hiába is pakolják a 200+ ezres gépekbe is ezeket a szutykokat, még ha olcsó is, és alapvetően nem játékra van kitalálva, ennyi pénzért már elvárható lenne. Kivétel, ha a fogyasztás csökkentésére gyúrtak vele.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ne fikázd, ilyen felépítésű notim van! Nagyon jól megy vele minden, kivéve a játék.
Sokan ilyennek is örülnének hidd el.

(#19) stevve válasza Thome (#17) üzenetére


stevve
nagyúr

Az a baj, hogy amit én írtam, nem okoskodás, amit viszont te, az zöldség. Az egyik legjobb belépő szintű consumer Lenovo laptopot szólod le... csak úgy mellékesen. Vegyél egy fél millás játékos laptopot és megnyugodhatsz, de itt szerintem nem nagyon fogja senki megerősíteni, hogy leszólod, mert nincs igazad.

Fogalmad sincs a laptopokról, de ha multimédiára kell, elárulom, ez arra is jó. Szerintem inkább tájékozódj vásárlás előtt, mert bele fogsz futni egy drága gépbe vagy ami rosszabb, olyanba, ami indokolatlanul drága és mégsem lesz öröm, ha bekapcsolod, mert nem vagy tisztában azzal sem, amit elvársz tőle.

[ Szerkesztve ]

(#20) Thome válasza Kolondrum (#18) üzenetére


Thome
addikt

Nem fika, megjegyzés, személyes vélemény.

stevve: Nem fika, megjegyzés, személyes vélemény. Nem célom játszani a bunkót, nem is fogom, viszont továbbra is az a véleményem, hogy kár volt az intel megoldását beletenni, az Ati/Nvidia helyett.

Szerk: Nem kell félteni, tájékozódom, ha veszek valami, ez a gép csak hozzám került, és leírom a véleményem róla, ami kialakult, lehet tőlem a Lenovo legjobb Consumer gépe, vagy bármi más. Minden rosszindulatot mellőzve.

______________________________________

Most belegondolva viszont látom, hogy ez a gép tipikusan a kis fogyasztásra van ráállítva, így ez a bejegyzés nettó baromsággá alakult.

[ Szerkesztve ]

(#21) stevve válasza Thome (#20) üzenetére


stevve
nagyúr

Pedig a notebookok jó részében van integrált Intel. Még a drágább Dell-ekben, HP-kban is. Évekig dolgoztam és dolgozok most is ilyenekkel és tudom, mit beszélek. Ha olyan kell, ami 1080p-re jó és mellette játszani is akarsz, akkor a HD3200 sem lesz jó, inkább akkor egy kisebb nV diszkrét kártyásat érdemes venni - vagy ATI, de akkor a HD 4000-től. Viszont most megint eretnekséget mondok, de az Intel GMA HD-je jó HD-ra is, kompromisszumokkal játékra is.

És elnézést, nem akartalak hülyének nézni, de az első vérpistikés hozzáállás kiváltotta. :B

[ Szerkesztve ]

(#22) dízelracer válasza Thome (#8) üzenetére


dízelracer
senior tag

Tölts be egy VWTool-t egy ElsaWint-t és egy ETKA-t egyszerre. Meglepődnél mennyire fog egy relatív erős asztali gépet is csak ez a 3 program, és akkor az operációs rendszerről és a háttérben futó egyéb programokról még nem is beszéltünk. Én azt mondom a 3GB memória is inkább elegendő mint sok. Lehet, hogy játszani lehet 2GB-al is de egy munkára használt notinál valóban érvényes a "minél több annál jobb" szabály. Ez különösen a memóriára igaz.

(#23) Thome válasza stevve (#21) üzenetére


Thome
addikt

Semmi gond, süni beállást felvettem. ;)

HD3200-al teljesen megvagyok elégedve, amit tud, az nekem elég, viszont néhány éve volt egy GMA950-em, amin az 5-6 éves játékok (amik akkor voltak 5-6 évesek, ergo 7-8-9 jelenleg) nem akartak elindulni, így kialakult bennem egy elég erőteljes Intel ellenes érzet, hogy a legalapvetőbb dolgokat nem tudják beletenni a gpu-jukba.

Nem tudom, de a HD3200-am (+HD3470 is segít neki?) viszi az 1080p-t, kompromisszumokkal kicsi Starcraft 2 is belefér, Cod2/Cod4-el társítva (Ezeket viszont a kis HD3200 is elviszi nevetve), ami bőven elég, sőt, jó, ha havonta játszok 5-10 órahosszát, de ezt képtelen teljesíteni az X4500, és ezen akadtam fent leginkább.

dízelracer: Legyen úgy, meggyőztél! De ez már nem átlagos felhasználás. :) Ahol pedig már ilyen programokat futtatnak, azokat nem is ilyen gépeket futtatják, szerintem (gondolom én).

[ Szerkesztve ]

(#24) Alexios válasza Thome (#23) üzenetére


Alexios
veterán

Hát erre megint azt lehet mondani szerintem, hogy nem ez az árkategória:) 110k-ért szerintem ez is egy elég jó vétel. Én inkább a procit keveslem benne, most nem néztem utána, hogy ennek pontosan mennyi, de egy p8600 mondjuk jobb lenne szerintem bele, igaz akkor gondolom megint drágább lenne.

(#25) Thome válasza Alexios (#24) üzenetére


Thome
addikt

2 éve vettem 120-ért újonnan a HD3200+HD3470-es gépem. ;) De valószínű, a Lenovonál átlag árak vannak, a Fu-Si (kalap szar) adja csak a notijait nyomott áron.

Mondjuk így belegondolva, és nézegetve ezt a gépet, elég durva szerkezet ennyi pénzért, érintőgombok, bt, és egyéb apróbb nyalánkság, + baromi jó a hőmérséklete, épp 10 fokkal kevesebb, mint a Fusimé. :B

(#26) Peter Kiss válasza dízelracer (#22) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Pár napja kiírta a Windows, hogy überkevés a memóriám. 4 GB-m van. :DDD

(#27) Alexios válasza Thome (#25) üzenetére


Alexios
veterán

jó cucc az. az enyémbe 200ért itthon tűnt fel hogy nincs benne bt..:D még jó hogy nagyon nincs is rá szükségem :DDD De azt tartom hogy 110ért az akkor is jó cucc, meg csak lenovo, nem fusi:)

(#28) eastsider


eastsider
nagyúr

Nekem egy elitebookom van P8600-al 4giga DDR2-800-al és 4500mdh-vel. és nem is hiányzik erősebb kártya, cserébe sokáig bírja az akksi :) fölösleges lenne erősebb

(#29) ollie válasza Thome (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már miért lenne kár intelt tenni bele? Olcsóbb is és valószínűleg kevesebbet is fogyaszt. Van egy nagy vásárlói réteg, melynek nem kell ennél jobb, ezt kéne már felfogni végre.

***

(#30) Thome válasza ollie (#29) üzenetére


Thome
addikt

Mert egy Ati IGP mérföldekkel jobb. De igen, a nagy vásárlói réteget ez hidegen hagyja.

eastsider: Legalább üzemidőben erős a gép... :DDD

(#31) eastsider válasza Thome (#30) üzenetére


eastsider
nagyúr

meg mindenben, csak VGA-ban nem.. nekem csak zabálná az áramot egy erős kártya...
photoshophoz meg lightroomhoz kell a power (full HD filmek alapok)

(#32) Thome válasza eastsider (#31) üzenetére


Thome
addikt

Üzemidőben + multimédiában. ;)

(#33) Alg


Alg
veterán

G550, cirka 110K, a fenti paraméterekkel...

Amit szeretnél: T500, 2Gb memória, P8600, Intel+AMD ATI M3650 video (menet közben váltható) kb. duplája

Van még kérdés?
Olcsó gép átlagos procival, memória meg sosem árt ha több van, ennyi.

Ha meg nem jó, el kell menni mellette, és másikat venni, van rengeteg olyan konfig ami elsőre sok embernek értelmetlennek tűnhet.(hogy aztán az egyéb ostoba dolgokról ne is beszéljünk)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34) anjani182 válasza Thome (#32) üzenetére


anjani182
őstag

Az adatlapomon láthatod milyen cuccaim vannak!

A laptopunk tökéletesen megfelel munkára, hasonló mint az általad említett Lenovo. Munkára tökéletes, egyébként a párom néha a Sims3-al játszik rajta, és nem 800x600-ban, de elsősorban neki napi szinten ez munkaeszköz!

A másik gépünk egy Atom procis kicsi gép, szintén arról "híres", hogy kb. semmit sem fogyaszt, a Win7-et szépen viszi, én speciál igénylem a 15,6"-osnál nagyobb monitort, esténként meg hétvégén nekem tökéletes letöltő és netezős gép, 0-24-ben mehet nyugodtan, annyit eszik mint egy laptop, vagy még annyit sem!

Ha évente kijátszok pár játékot, azt a PS3-on teszem, a HD filmeket is azon nézem, külső USB eszközről!

Egyéb kérdés? Miért is kellene nekem/nekünk "gamer" laptop vagy konfig? Mit nem tudunk megoldani eme 3 eszközről és miért járnék jobban erősebb VGA-val?

Forever and ever, let's make this last forever.

(#35) eastsider válasza Thome (#32) üzenetére


eastsider
nagyúr

mondjuk azt kell felfogni, hogy a laptopnál nem a VGA, illetve a hardver a lényeg (jó én megőrülnék erős proci és 4giga ram nélkül...)

vannak ezek a konzumer műanyag szarok.. erős hardver.. de a gép széthulllik...
otthon ha használod jó, de akkor már miért nem vesz az ember asztalit?
a noti nem arra való, h otthon játszunk vele

(#36) Thome válasza anjani182 (#34) üzenetére


Thome
addikt

Van Xbox360-am. Csak, ha már nem vagyok otthon, vagy ha épp SC2-zni van kedvem, hadd tudjak már rajta...
Egy szóval nem mondtam hogy gamer legyen, vagy mittomén, divatos szó, csak tudjon már néhány mai (1-2 éves) játékot elvinni lowon kb élvezhető sebességgel (30fps), csak nem képes rá.

eastsider:

"mondjuk azt kell felfogni, hogy a laptopnál nem a VGA, illetve a hardver a lényeg (jó én megőrülnék erős proci és 4giga ram nélkül...)"
Nekem a vga, neked pedig az erős proci és a ram a dedód, nem rosszindulatból. Azaz én vagyok a különc, hogy a vga a dedóm, mert aki munkára veszi, annak a 90%-ánál nem számít a vga, ezért is kaptam a letámadást.

Alg: Nincs kérdés... :)

(#37) eastsider válasza Thome (#36) üzenetére


eastsider
nagyúr

szerintem munkához inkább kell a proci meg a ram, mint a vga...
és a noti inkább munkára van használva, mint játékra... :)

(#38) anjani182 válasza Thome (#36) üzenetére


anjani182
őstag

És amikor nem otthon vagy akkor hol játszol a laptoppal?

Forever and ever, let's make this last forever.

(#39) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jobb videókártya több fogyasztás is, az sem mindegy amúgy. Átlagfelhasználásra elég lenne a 256 MB vagy inkább 512 MB és 1 mag is. :K Az lenne jó hétköznapi lenne az általános célú proc, az már szabadságot ad.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Arra senki nem gondol, hogy:
-Aaaapaaaaa!! Ebbe dédéer három memória vaaan!!! Ezt vegyüüüükkkkk meeeg!

[ Szerkesztve ]

(#41) Thome válasza anjani182 (#38) üzenetére


Thome
addikt

Ismerősnél, lan partikon, ha nyaralás van és szar idő, vagy épp bármikor, amikor szar idő van, de mehetnél a szabadba... Tehát ahova nem kell cipelni egy komplett asztali gépet, így sokkal egyszerűbb.

eastsider: Erre csak azt tudom mondani, hogy igen, de a kivétel erősíti a szabályt... :)

gamek!ller: Meg a "hú, ebbe 1gigás videókártya vaaan"... ;]

(#42) #27483136


#27483136
törölt tag

Ez nekem egy tökéletes gép lenne munkához.
Elindítok egy Siemens Step7-et, mellé a WinCC-Flexible-t, Eplan-t, meg 1-2 excel táblázatot, néhány PDF-es manuált és minden gördülékenyen megy.
Jól bírja aksiról is, ha csak gyors szervizelgetésről van szó.

Játszani meg nem szoktam.

(#43) Thome válasza #27483136 (#42) üzenetére


Thome
addikt

Ez bizony akkor neked a tökéletes gép! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.