Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Barátnőmmel néztünk tegnap egy ilyen filmet (Insidious), s ekkor került szóba, hogy 1 éve, egy rövid időre kikerült a saját testéből mikor lefeküdt aludni, majd a szobájában sétálgatott, miközben látta önmagát az ágyban feküdni(!!). Azóta se tudta megcsinálni ugyanezt.

Én nem hinném hogy álom volt, tökéletesen a tudatánál maradt, részletesen mindent látott.

S ez most bogarat ültetett a fülembe...jó lenne kipróbálni.

Még úgy sem láttam a saját hátamat, csak fényképen és tükörben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintem ez történt [link]

(#3) Wictor


Wictor
senior tag

Majminnyá' jönnek, hogy "én már igen, részegen teleportálgattam..." ;]

(#4) Thome válasza kmisi99 (#2) üzenetére


Thome
addikt

Ez más téma, itt halucinál az illető, és nem tud a testével mozogni. De tudatánál van, a saját testében.
Amit én írok az pont az, hogy a fizikai testén kívülre kerül, s kívülről látja magát, mozogni tud, csak nem fizikailag.

Wic: Úgy ki nem teleportált már? :DDD

(#5) Thome válasza kmisi99 (#2) üzenetére


Thome
addikt

Jobban utánanézve, lehet mégiscsak köze van a két dolognak egymáshoz. :B

(#6) Иван válasza Wictor (#3) üzenetére


Иван
őstag

Alap. Részegen nincs lehetetlen.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) nincsisbéla válasza Иван (#6) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Ott a pont! :D

Mentalita'

(#8) danih


danih
addikt

Velem már volt olyan, hogy messziről néztem, ahogy a testemen kívül járkálok a szobában, miközben az ágyban fekszem, mozdulatlanul. Mindeközben éreztem, hogy valaki figyel.

(#9) akom


akom
senior tag

lizergsav-dietilamid

(#10) Akos96 válasza danih (#8) üzenetére


Akos96
senior tag

Én egyszer azt hittem, hogy egy koala figyel.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#11) baluka26 válasza danih (#8) üzenetére


baluka26
veterán

Nem egy kacsesz vót?:DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12) Thome válasza danih (#8) üzenetére


Thome
addikt

Ha ezt komolyan írtad, akkor ez már asztrális utazás volt.

Adalék: A barátnőm felülről látta magát először, aztán körbejárta a szobáját. De először azt hitte, hogy meghalt, mivel lebegett + kívülről látta magát. De a kilincset nem tudta kinyitni, mert megpróbálta megfogni.

(#13) danih válasza Thome (#12) üzenetére


danih
addikt

De a kilincset nem tudta kinyitni, mert megpróbálta megfogni.
Számomra itt borul a történet - az asztrális utazás a mi világunkban mint olyan szerintem nagyon nehéz. Benne is van a nevében: asztrális. Ahol vagy ilyenkor, max csak hasonlít a világra, de nem az. Egyfajta lenyomata annak, mely néha nagyon, néha kicsit hasonlít a fizikai valóságra.

[ Szerkesztve ]

(#14) Thome válasza danih (#13) üzenetére


Thome
addikt

Ez amit írok, pont azt takarja, hogy a valódi környezetbe kerülsz, csak épp nem fizikailag. Épp arról szól a sztori, hogy körbetudta járni a szobát, minden a helyén volt, mindent színesen látott, csak épp megfogni nem tudott semmit. Mondjuk ez nyilvánvaló, csak leírtam.

De akkor menjünk tovább: Remote Viewing. Hogyan? És ez is létező, működő dolog.

(#15) danih válasza Thome (#14) üzenetére


danih
addikt

Ez amit írok, pont azt takarja, hogy a valódi környezetbe kerülsz, csak épp nem fizikailag. Épp arról szól a sztori, hogy körbetudta járni a szobát, minden a helyén volt, mindent színesen látott, csak épp megfogni nem tudott semmit
Nemnemnem. Ajánlok egy tesztet: ha még egyszer megtörténik veled, csukd be a "szemed", gondolj bármire, majd "nyisd ki".

(#16) Thome válasza danih (#15) üzenetére


Thome
addikt

Arra gondolsz, hogy egy tudatos álomról van szó?

(#17) danih válasza Thome (#16) üzenetére


danih
addikt

Igen, nekem a leírások alapján úgy tűnik, hogy a kettőt sokan és nagyon sokszor keverik.

(#18) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Volt régen egy barátnőm akinek az egész családja – beleértve őt is – nyomták ezt az ezoterikus dolgokat, amik valljuk be elég gyenge lábakon állnak.

Azt mondták, ki lehet lépni a testből, ha fekve, csukott szemmel az ágyon arra gondolunk, hogy egy buborék vagy mi van felettünk, amibe ha belépünk akkor elhagyván a testet tudunk kóborolni mindenfelé.

Azt is mondta a csaj, hogy ne próbáljam ki mert nem találnék vissza testembe. Soha nem próbáltam ki, mert szerintem bullshit, és különben is röhögnöm kell.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) föccer válasza Thome (#16) üzenetére


föccer
nagyúr

Az ilyen tudatos álmoknak az eldöntésére van egy nagyon egyszerű teszt. Mármint az élmény átélése közben lehet tesztelni, hogy álmodsz-e vagy valóságban történnek meg az események.

Vegyél elő egy számológépet és pötyögj be egy nem triviális feladatot. Mondjuk 25^2. Ha valóságban vagy, akkor megkapod, hogy 625. Ha álmodsz, akkor a tudatod ezt nem tudja "kiszámolni" (még akkor sem, ha fejből tudok, hogy 25^2=625), és mindent el fog követni azért, hogy ezt az eredményt ne jelenítse meg a kijelzőn. Elromlik a gép, lemerül az elem, kiesik a kezedből, vagy simán csak értelmezhetetlen karakterek jelennek meg.

A lényeg az, hogy az álmodás során az agy képtelen a logikus, mentális feladatokat elvégezni és minden esemény csak az emlékekből, vagy éppen az emociális "éned" működésének eredményeiből építkezik.

Nekem kisebb koromban rendszeresen voltak ilyen tudatos álmaim. Volt ott minden, nem csak a szobában járás. :) Akkor tanultam ezt a módszert.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20) danih válasza föccer (#19) üzenetére


danih
addikt

Jó ez a módszer :)
Másik: nézz meg egy órát, mennyi időt mutat. Nézz el valamerre, majd nézz vissza. Nem fogja ugyanazt mutatni :)

(#21) Apollyon válasza föccer (#19) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hehe ez sem rossz.

Bár több éjszakámba belekerült, én azt szoktam álmomban csinálni, hogy előveszek egy könyvet, és elkezdem olvasni. Bullshit bullshit hátán, pedig szoktam olvasni sokat, és a lexikális tudásommal sincs baj.

BTW remek módszer hogy rájöjj álmodban, hogy ez nem valóság.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22) P00By


P00By
nagyúr

Hű, Ti tudtok tudatosan bármit is csinálni álmotokban?! Jó nektek! :D

(#23) Thome


Thome
addikt

Igen, most pont a TÁ-ról olvasok, s lehetséges hogy ugyanaz történt meg vele is. Azért én megpróbálom mindkét dolgot ami itt előkerült, bár az alvásparalízistől nem kicsit félek, szóval egyedül be nem próbálom egyik dolgot sem, sem az asztrális utat (ami sokak szerint bullshit), sem a TÁ-t. :B Mondjuk azért ma megpróbálom a tudatos álmodást.

(#19) föccer: Van még a sarkonfordulásos dolog is, ha a fizika törvényeit meghazudtolva tudsz megfordulni a sarkadon, rájöhetsz hogy álom. Mondjuk nehéz lehet rájönni szvsz, ha a racionalitásnak pápát mondhatunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Chosen válasza föccer (#19) üzenetére


Chosen
addikt

Wow, kösz a tippet! Jó módszernek tűnik, már 2x is ez volt a bajom, hogy annyira reális volt az álom, hogy nem mertem lépni, pedig én irányítottam.

Egyébként álom az álomban volt már valakinek? :D Én nemrég elaludtam álmomban, sőt egy csoporttal együtt, aztán a csoporttal konzultáltam már az álom álmában, hogy most már megcsinálhatjuk az XY dolgot. :D

(#25) Kassadin válasza danih (#8) üzenetére


Kassadin
addikt

:DD :C

(#26) baluka26 válasza Chosen (#24) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem olyan volt, hogy álmomban mondtam magamnak, hogy ez biztosan nem álom :DDD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27) danih válasza Thome (#23) üzenetére


danih
addikt

Alvásparalízis jó szopatós, én kisgyerek voltam amikor először megtörtént nálam (úgy, hogy közben tudatomnál voltam) - hát nem kicsit fostam össze magam képletesen, de aztán rájöttem hogy nem gond, sőt, ez a cél.

(#28) baluka26 válasza danih (#27) üzenetére


baluka26
veterán

CÉL?!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29) danih válasza baluka26 (#28) üzenetére


danih
addikt

Persze, csak akkor indul a buli ha a test már "megbénult", máshogy nem megy (szerintem)....

(#30) Thome válasza danih (#27) üzenetére


Thome
addikt

Velem még sosem történt meg. De az hogy nem tudsz mozdulni, és alakok jelennek meg, hát... Asszem kicsit összeszarnám magam. :DDD
Azóta történt veled még meg AP?

Van egy biztos módszer TÁ-ra, csak ha rosszul sül el, átcsap AP-be, az meg nem igazán előnyös. Szóval most bepróbálkozok a tudatos elalvásba, hátha összejön. :K

[ Szerkesztve ]

(#31) Dany007 válasza Thome (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Izé, én tudnék róla mesélni :D [link]

szerk.: amúgy régen én is képes voltam álmomban azt csinálni amit akartam. Egyszerűen álom közben rájöttem, hogy b...ki álmodom! :D És onnantól kezdve ezt kihasználtam ahogy csak akartam... Elvégre álom közben szinte bármit lehet... :) Jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#32) Иван válasza danih (#20) üzenetére


Иван
őstag

Igen, erre van egy magyarázat féle. Az agy úgymond megszerkeszti a környezetet, pl egy házat vagy építményt. A főbb részeit fikszálja is (pl a színét meg méretét), de hogy ne kelljen annyit dolgozni, a részleteket mindig akkor rakja oda, amikor odanézel. Mivel az álomban az agyadnak nem fontos pl az idő múlása vagy az ok-okozat, a konzisztencia, bármit odarakhat az óra lapjára.

A fizika törvényeit is meghazudtolják az álmaink sokszor, vagy nem tűnnek fel olyan eget rengető baromságok, mint a helyszínek hirtelen változtatása, mert az agyunk úgyse veszi észre, hogy hülyeség. Pedig minden álmot nagyon is valóságosnak élsz meg.

Én elég bizarrakat álmodok, hetente átlagban egyre emlékszek is, szóval viszonylag sok tapasztalatom van a dologban, de még egyik álomnál se fedeztem fel de facto, hogy álomról van szó, vagy ha észre is vettem, nem tudtam irányítani a dolgot. Nem is feltétlen akarom, mert van olyan, aki egyszer irányítani kezdte, és most csak úgy képes álmodni, hogy tudatában van mindennek. Na és én nem akarok úgy maradni. Az elég Mr Killjoy állapot szerintem :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) Иван válasza danih (#27) üzenetére


Иван
őstag

Igen, szerintem egyszer is megtörtént velem, de nagyon kicsi voltam (össze vissza fostam magam :D), nem is nagyon tudtam miről van szó. Amúgy egy elég durva rémálomból ébredtem fel, és oldalt voltam. A mellettem lévő plüss cicára (elég nagy darab macska, akkor kb akkora volt, mint én, humanoid, nagy fejjel, legalább 60-80cm magas) azt hittem, hogy valami szellem. Akkor még a nővéremmel egy szobában aludtunk (mondom picik voltunk) és őt valamiféle árnynak gondoltam. Hiába próbáltam szólni neki vagy beszélni, maximum nyeltem egyet. Aztán pár perc múlva (én óráknak éltem meg), minden kitisztult és annyira elmúlt a félelmem, hogy azonnal visszaaludtam.

Azóta nem volt ilyesféle tapasztalatom, és csak mikor pár hónapja először olvastam erről a paralízisről, akkor esett le, hogy vszeg nekem is hasonló volt.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#34) Thome válasza Иван (#33) üzenetére


Thome
addikt

Tegnap éjjel olyan durvát álmodtam, szó szerint remegtem és kb sírtam összekuporodva az ágyban, szó szerint sokkban voltam és olyan félelem járt át, mint még soha, mindenhova árnyakat képzeltem... Barátnőm észrevette és felkeltett (azt hitte alszom), próbált nyugtatni. Durva volt. Kb félek a mai elalvástól, pedig mindjárt bealszom. De ha beb*szott volna a tegnapihoz egy AP is, akkor nem tudom mi lett volna. Beleőrültem volna kb.

(#31) Dany007: Ezt a sztorit (és az összes hsz-t) régebben olvastam is, jó hogy megemlítetted. Na igen, ez a bejegyzés is hozzásegített a tudástáram bővüléséhez, hogy nem kéne AP-be esni. :DDD

(#35) danih válasza Thome (#34) üzenetére


danih
addikt

Amit megéltél, azt úgy hívják "határ" (barrier). Azt mondják egyfajta védőmechanizmus, hogy csak azok jussanak ki, akik pszichikailag erre készen állnak. Mindenféle szörnyeket, szellemeket látnak ilyenkor, de azt kell megérteni, hogy ezeket az elme alkotja - ha ezt megérted, elmúlik a félelem, és tudod magadat kontrollálni.

(#36) Иван válasza danih (#35) üzenetére


Иван
őstag

Hogyhogy, csak azok jussanak ki, akik készen állnak? Azt hittem schengen meg minden.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#37) danih válasza Иван (#36) üzenetére


danih
addikt

Magas labdára szar poén :)
Egyébként nem tudok hozzászólni, mert ilyennel én nem találkoztam.

(#38) D1Rect


D1Rect
félisten

Sokkal nagyobb fun, ha az ember ébren van mikor kikerül a "fején kívülre".
Onnantól nem sokat kell magyarázni, hogy az ember szellemi lény-e, vagy csak egy test. :)

(#39) Иван válasza danih (#37) üzenetére


Иван
őstag

Egyezünk ki, hogy magas labdára alsó-közepes poén. Még reggel volt. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#40) danih válasza Иван (#39) üzenetére


danih
addikt

Fél tízkor már az ország szekerét illik tolni :DDD

(#41) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

egyszer utaztam az asztrálsíkon de majdnem elvágták az asztrálfonalam ezért letettem róla h mostanában újra nekiinduljak. majd pár szintet lépek és aztán...

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#42) danih válasza ne_nezze (#41) üzenetére


danih
addikt

Hehe, és ki akarta "elvágni"? :)

(#43) ne_nezze válasza danih (#42) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

ezen a síkon nem mondhatom ki a nevét.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#44) danih válasza ne_nezze (#43) üzenetére


danih
addikt

Itt egy maci

Kérlek, mutasd meg rajta, hol érintett meg az, akinek nem mondhatjuk ki a nevét!

(#45) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én amúgy nagy ezoellenes vagyok, mert néha akkora bődületes baromságokkal tudnak megtölteni könyveket, amiket aztán anyám betűre elhisz, hogy ihaj. Ellenben magában az asztrális utazásban lehet valami, mert egyszer "megálmodta" előre az ötös lottó számait valami többmilliárdos nyereménynél. Egy ilyet egy hitetlen Tamás is elhisz, mert a saját két szemével látja.

[ Szerkesztve ]

(#46) Иван válasza danih (#40) üzenetére


Иван
őstag

Délig reggel van. Elvégre az angol is délig Morningot köszön :P

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#47) D1Rect válasza Crystalheart (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennyit nyert?

(#48) Crystalheart válasza D1Rect (#47) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Visszaaludt. :D Reggelre már két számban nem volt biztos, és mindkettőt eggyel mellé ikszelte, így csak három találatunk lett. Utólag, még a számhúzás előtt úgy rémlett neki, mintha mások lettek volna... És végül azok lettek. Szóval megszívtuk, azóta is azt emlegetjük, csak néhány szelvénnyel többet kellett volna kitölteni a biztonság kedvéért. Egyébként nagynéném pedig hat számot álmodott meg, amit két hét múlva a hatoson húztak ki (ezeket a számokat is elmondta előre, szóval engem meggyőzött, míg más lehet, hogy nem hiszi el), de annyira nem hitt benne, hogy egy szelvényt sem vásárolt.

(#49) danih válasza Crystalheart (#48) üzenetére


danih
addikt

Te miért nem vásároltál? :)

(#50) Crystalheart válasza danih (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Már nem lottóztunk, nem volt rá keret. :) (Néha WC-papírt venni sincs.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.