Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Ap

(#2) darál0w


darál0w
Jómunkásember

megéri vele szenvedni ahelyett, hogy a könyvelőnek kipengetsz érte pár ezer forintot?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3) Gergő_ válasza Thome (#1) üzenetére


Gergő_
őstag

megkérsz egy havert aki ugyanott dolgozott, hogy segítsen kitölteni
vagy a könyvelőnek adsz 5 darab ezrest

(#4) Thome válasza darál0w (#2) üzenetére


Thome
addikt

Bizony hogy meg. 2 okból is:
1. Nem kell érte fizetnem
2. Legközelebb már kitudom tölteni önállóan

(#3) Gergő_: S akkor nem lehúzásról beszélünk... Ez az opció nem játszik, mint írtam.
Szerk: De sajnos fog, ez egy macerás szar, ahogy utánanéztem. Problem solved ezáltal...

[ Szerkesztve ]

(#5) Csemike


Csemike
csendes tag

Hát, én harmadik éve magam csinálom itthon az apehos nyomtatványkitöltő programmal. Ez egy keretprogtam, emellé kell letölteni azokat a nyomtatványokat, amikre neked szükséged van. Asszem az adóbevallás száma 1153, szóval azt a nyomtatványt még letöltöd mellé.
Nem túl bonyolult... A program mindenfélét kiszámol, neked csak be kell írni az adatokat a papírról, amit a munkahelyedtől kaptál. Kemény 10 percembe szokott kerülni ez a művelet. :) Najó, adatok begépelésével (név, cím, adószám) és nyomtatással megvan az 20 is. :)
Nem ördöngösség.

(#6) #51736960


#51736960
törölt tag

"adóbevallás söralátéten" - no comment...

(#7) Thome válasza Csemike (#5) üzenetére


Thome
addikt

Köszi! :R

Az enyémen baromi nagy betűkkel 1153NY van, gondolom nekem ez kell. :D (Mondjuk ír valami egyszerűsített cuccot is 1153E-vel, de ez ilyen apró betűkkel van odaírva, s mintha lehetőségként írná csak, a lapon fenn középütt.)

(#8) Thunderzolee válasza Gergő_ (#3) üzenetére

Ötezer?
Nem sok az érte?
Akiket ismerek, mind 2ezerért csinálják.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) Thome válasza Thome (#7) üzenetére


Thome
addikt

Na ez jó, feltelepítettem a programot, rá a nyomtatványt is (a nekem szükséges verziót), de mikor megnyitnám, nem látom a listában... :U
Köszi Apeh a hibátlan működést. :R

(#8) Thunderzolee: Mindjárt barátibb az ár.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lenry válasza Thome (#7) üzenetére


Lenry
félisten

1153 kell, meg a progi. első lapon beikszeled a második lehetőséget, hogy magánszemély vagy, második oldalon a személyes adataid, a többi helyre meg talán vagy 2-3 számot kell összesen beírnod (mennyit kerestél, mennyi adóelőleget vontak le) és nagyjából ennyi. a felső menüsorban van egy pipa gomb, arra bökve jön be egy hiba és figyelmeztetéslista, azokat kijavítgatod és kész is vagy. ha van Ügyfélkapu regisztrációd, akkor oda is feltöltheted, ha nincs akkor ráböksz a nyomtatásra és a kinyomtatott anyagot elküldöd az APEHnak.

szerintem egy idomított csimpánz is elboldogulna ezzel a programmal, én is évek óta használom, sose jött még vissza, hogy gebasz lett volna vele.

ha elakadsz bárhol, szólj nyugodtan, segítek. nem akkora dolog kitölteni, csak az emberek túlmisztifikálják

(#9) Thome amikor indítod a programot, felül van egy frissítés gomb, annak a második füle a nyomtatvány frissítés, onnan tedd fel a 1153-at, akkor látni fogja a megnyitáskor

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Csemike válasza Thome (#7) üzenetére


Csemike
csendes tag

www.nav.gov.hu -> Bal oldalt Letöltések fül -> Nyomtatványkitöltő programok -> legördülő menüből kiválasztod a szükséges adatlapot. :) Ott van a 1153NY is, ami a leírtak szerint egy arról szóló nyilatkozat, hogy:

"Ha Ön az adózás rendjéről1 és a személyi jövedelemadóról2 szóló törvény szerint a 2011. évi
személyi jövedelemadó megállapítási kötelezettségének az önadózás keretén belül, az állami
adóhatóság közreműködésével elkészített egyszerűsített bevallással szeretne eleget tenni"

Szóval, ezt akkor kell kitölteni, ha az apehra akarnád bízni az adóbevallásod elkészítését. Mármint, az én olvasatomban...

Szerk: újra elolvastam, mégsem. :D Áh, hagyd a francba, töltsd ki a 1153-ast és kész. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Thome válasza Lenry (#10) üzenetére


Thome
addikt

Köszi!

Szóval hiába 1153NY-es a papír amit kaptam, ezzel a programmal akkor is a sima 1153-at kell kitöltenem?

(#11) Csemike: De ha csak ezt küldték, akkor kapálózhattam volna nekik... :D
Szóval akkor az 1153-mal kell dolgoznom! :R

[ Szerkesztve ]

(#13) Lenry válasza Thome (#12) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem igen, mert az NY az a nyilatkozat, hogy te E-eset, Egyszerűsítettet akarsz kitölteni. (ami azt jelenti, hogy az APEH-hal csináltatod meg)
bár a franc tudja, hogy milyet szoktál, és ahhoz mi kell... nem akarok hülyeséget mondani

ha telepítetted, akkor ne a megnyitásra, hanem az új dokumentumra menj

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Csemike


Csemike
csendes tag

Nos, utánanéztem, én mit is kaptam az apehtől (végre el is olvastam, hála ennek a topiknak :D). Szóval, a levelükben világosan le van írva, hogy amennyiben az apehhel (de hülye szó) akarom elkészíttetni az adóbevallásom, akkor kell a 1153NY nyilatkozatot február 15-ig visszaküldeni.
De mivel már kiokosítottunk, erre neked ugye semmi szükséged, mert seperc alatt összedobod az adóbevallásodat. ;) Ami a 1153-as számú nyomtatvány kitöltését, kinyomtatását, aláírását és elküldését jelenti.

(#15) Thome válasza Csemike (#14) üzenetére


Thome
addikt

Hát nem seperc, mert rengeteg dolog van benne ami kínai, egyik résznél pl azt se tudom, hoy az én adószámom kell-e, vagy a meghatalmazotté, aki leellenőrizte a dokumentum helyességét. :DDD A főoldalt még kitudom tölteni, de az A-B-C oldal nekem totál kínai (még életemben nem csináltam ilyet, mondhatjuk friss dolgozó vagyok).

Ebből könyvelő lesz, sajnos magas ez nekem. Az szépen kitölti, kinyomtatja, utána meg már látom hogyan kellett volna, s legközelebb már érteni is fogom. :B

(#16) Csemike válasza Thome (#15) üzenetére


Csemike
csendes tag

Tégy úgy, ahogy jónak látod. :) De ha ez segítség: a jövedelemigazolást a munkáltató általában úgy adja oda, hogy a sorok elejére odaírja a rovat számát, ahová az adott számot az adóbevallásban be kell írni. :) Tehát eleve megadja, hogy a 1153-as nyomtatványban hanyadik sorba írd be az éves jövedelmedet, azt, hogy a munkáltatód mennyi adóelőleget vont le, stb...
Tényleg, csak bonyolultnak tűnik, de amúgy nem az!
És ha valamit elrontottál, azt a program úgyis jelzi, hogy mit és hol rontottál el, és hogy lenne a helyes.

De amúgy nem akarom ezzel szívni a véredet, ha könyvelő, hát akkor könyvelő! :D :R

[ Szerkesztve ]

(#17) Thome válasza Csemike (#16) üzenetére


Thome
addikt

Na megbolondítottál, nekiállok ismét szerintem. :)

Aztán ha még így sem megy, akkor hülye vagyok akkor Goto könyvelő. :) :DDD

(#18) EczkE


EczkE
addikt

Asszem mindenféleképpen!

(#19) elessar válasza Thome (#15) üzenetére


elessar
tag

Itt jártál már?

Egyébként a nyomtatványkitöltő ellenőrzi a helyességet, nem kell senkit meghatalmaznod. Meghatalmazott a könyvelő lenne, aki kitöltené helyetted (jól-rosszul).
Beírod az adatokat (szerintem majd később kapod meg a munkahelyedtől), a többit kitölti a program. Lefuttatod az ellenőrzést, és nyomtatod, v. ügyfélkapun beküldöd.
Első alkalommal kicsit macerás, de majd belejössz.

(#20) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Én még nem kaptam nyomtatványt. Kezdjek aggódni, és rohanjak kérni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Nekem el sem indul a program... :U

(#22) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A nyomtatvanykitolto fasza, csak sz@r. :D

Magyarul tenyleg pofon egyszeru hasznalni es a nyomtatvanyt kitolteni, csak olyan egy agyament hulye logikaval talaltak ki a programot, es a kitoltest, hogy a mi csokott, IT logikahoz szokott kocka agyunknak kinai, es ertelmetlen.

Kb. akkora valtas fejben, mint win7-rol linuxra atterni egy via chipsetes lapossal. A megoldas ugyanaz, szepen sorban ragd at magad a helpen, es utana menni fog.

Basic levelben egyebkent annyi a dolgod, hogy az adataidat kitoltod az elso lapon, es a munkaltatotol kapott igazolas szamait abba a sorba irod, amilyen sor szamat az igazolason feltuntettek. done. De ez csak egy alapeset, nem tudom nalad mi a helyzet

(#23) elessar


elessar
tag

Ha az adóbevallás, és a nyomtatványkitöltő logikáját megérted, van esélyed rá, hogy valamikor eljutsz a női logika megértéséhez is.

(#24) Gergő_ válasza Thunderzolee (#8) üzenetére


Gergő_
őstag

Szerintem se kevés, de erre emlékszem. Szerencsére a könyvelő elég jó ismerősünk.

(#25) elessar válasza Vakegérke (#20) üzenetére


elessar
tag

Ráérsz:
jan 31-ig nyilatkozol, kéred-e a munkáltatót a kitöltésre (ha vállalja - nem kötelező neki).
febr 15-ig 1153NY beküldésével (ha jogosult vagy rá) kérheted az adóhivatalt az adóbevallás elkészítésére.
ápr 30-ig visszaküldik - leellenőrzöd, megfelelő-e.
Ha kell, javítod, máj 21-ig beküldöd.
Javítás esetén jún 20-ig értesítenek, az újraszámolt adóról.

[ Szerkesztve ]

(#26) Csemike válasza elessar (#23) üzenetére


Csemike
csendes tag

Akkor a férfi könyvelők értik a legjobban a nőket? :D

(#27) Vakegérke válasza elessar (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen a választ, de van egy bökkenő. Tavaly augusztusban nyugdíjba vonultam, így idén "önadóznom" kell. Idáig a cég intézte, és ha jól emlékszem, nem kaptam nyomtatványt az APEH-től.

Végtére is legfeljebb letöltöm a 1153, vagy 1153NY számú nyomtatványt, kitöltöm, aztán beküldöm. Majd meglátjuk, hogy mennyire komplikált az első.

Ha a fentebb említett módszerrel készítem a bevallást, feltölthető valahova, hogy kimaradjon a postázás?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) DeFranco válasza Vakegérke (#27) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ahhoz regisztralt ugyfelkapu kell. Azzal siman bekuldheto, a program bekuldi helyetted. Egyszerubb mint egy email.

(#29) Vakegérke válasza DeFranco (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már csak egy kérdés, és nem is zavargok tovább. A választ előre is köszönöm. :)

Hol lehet regisztrálni, hogy bebújhassak azon a kapun?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) Lenry válasza Vakegérke (#29) üzenetére


Lenry
félisten

magyarorszag.hu

de nekem anno regisztráció után személyesen be kellett mennem egy okmányirodába, becsekkolni, hogy tényleg én vagyok az.
mégis csak állampolgári ügyekről van szó, nem lehet csak úgy regisztrálni akárki nevében.
nem tudom, hogy ma is így van-e még

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) Csemike válasza Lenry (#30) üzenetére


Csemike
csendes tag

Így van, személyesen meg kell jelenni az okmányirodában, hitelesíteni az aláírásodat, az e-mail címedet, ott kell megadni a jelszót és az azonosítót... Pfff... Bár, az adatok védelme érdekében indokolt.

(#32) DeFranco válasza Lenry (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen. neten tudsz regisztralni, de azzal mindent meg nem tudsz intezni, csak par dolgot.
Ahhoz hogy teljes jogu regisztraciod legyen be is kell menni az okmanyirodaba es szemelyesen megerositeni hogy te vagy te. Egybol is be lehet menni de azzal van valami rucsok, nem emlekszem mi, erdemes eloszor neten regisztralni.

(#33) elessar válasza Vakegérke (#27) üzenetére


elessar
tag

Besétálsz az adóhivatalba, kérsz bevallási csomagot - nálunk Sopronban a bizt. őr szokta osztani, nehogy ötösével vigyék a népek.
A csomagban a nyomtatványok mellett nemcsak a kitöltési útmutató van benn, hanem az ingyen feladható boríték is. Egyébként a kész bevallás a hivatalban személyesen is leadható, sőt (néhány helyen) bankkártyával be is lehet fizetni az adót.

Az első ügyfélkapu-regisztrációk mostanában jártak le - decemberben olvastam, hogy aki nem hosszabbított (azt hiszem dec 31-ig) az meg fog lepődi adóbevalláskor.

[ Szerkesztve ]

(#34) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Már tisztán látok, mindenkinek köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) Csemike válasza Nordic (#21) üzenetére


Csemike
csendes tag

Lehet, hogy azért mert 64 bites oprendszered van? :)

"Jelzések alapján a Windows7 és Vista operációs rendszerek 64 bites változatánál előfordulhat, hogy az ÁNYK-AbevJava program nem indul el, abban az esetben, ha nem az operációs rendszernek megfelelő Java változat van a számítógépen. Felhívjuk a figyelmet, hogy a www.java.com nyitólapon megjelenı Free Java Download választásakor alapértelmezett módon a Java 32 bites változata települ a 64 bites környezetben is, de nem fog elindulni az ÁNYK-AbevJava keretprogram. Ezért ajánlott a Java 64 bites változatát telepíteni. 64 bites operációs rendszer esetén a www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html oldalon a JRE linkre kattintva kiválaszthatja és letöltheti a 64 bites operációs rendszernek megfelelő Java programot."

[ Szerkesztve ]

(#36) Thome válasza DeFranco (#22) üzenetére


Thome
addikt

Igen, eléggé katyvasz, de holnap nekiállok, és elszöszölgetek vele szerintem! :)

(#35) Csemike: Nekem is 64 bites van, s flottul megy (már ha az exe-t indítom), pedig ha jól rémlik, nem 64 bites a javam. :)

(#37) Lenry válasza Thome (#36) üzenetére


Lenry
félisten

én csütörtökön 64 bites Linuxon vallottam be az adómat. gond nélkül, úgyhogy tessék azt használni mindenkinek :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) eddie17


eddie17
addikt

Én is azzal a fos nyomtatványkitöltővel csinálom 4. éve. Mondjuk még nem kaptam papírt, de amúgy sem kapok idén már vissza egy forintot sem úgy hogy annyira nem is sietek vele.
De tényleg semmi ördöngösség nincs benne. Ha van ügyfélkapud akkor fel sem kell állnod a gép előle és már az APEH-nál van a papírod. Aztán csak várni kell, hogy elfogadták-e.

(#39) Thunderzolee válasza Csemike (#35) üzenetére

Hú wazz.. ez komolyan így van kint egy (általam debilnek tartott emberek által irányított) kormányoldalon? :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#40) D1Rect


D1Rect
félisten

(#41) Thunderzolee válasza D1Rect (#40) üzenetére

Hát wazz.. fényévekkel előttünk járnak.. :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#42) Nordic válasza Thunderzolee (#41) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hozzánk képest elég sok mindenki előttünk jár... :O

(#43) Vakegérke válasza Nordic (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

A bantukat megelőzzük. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) Nordic válasza Vakegérke (#43) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Legalább van aki optimistán áll a dolgokhoz:DDD.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.