Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Leszakadhatnának már erről az 1G memóriáról.
A Thl 4000-et nézegettem, de abban is 1G van. Megvárom, míg ebbe az árkategóriában meglesz a 2G. :)

(#2) bteebi válasza ncc1701 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Nem csak a RAM-ért, a ROM-ért is kár. Persze tegyük hozzá, nagyon jó áron adják, szóval "belefér", ezekkel együtt is egy nagyon szimpatikus készülék. Pedig simán megérne még 5-10 ezret, ha 2 GB RAM-mal és legalább 16 GB ROM-mal adnák.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) XtremLor válasza bteebi (#2) üzenetére


XtremLor
őstag

Custom rom nincs olyan ami jo, es hasznalhato is?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4) bteebi válasza XtremLor (#3) üzenetére


bteebi
veterán

De, biztos van, de attól még nem lesz több a belső tárhelye. 8 GB mindenképp kevés.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) Cobra. válasza bteebi (#4) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha van SD hely, akkor nem mindegy, mennyi a belső memória? Azért az androidos programok még nem tartanak ott, hogy több száz MB legyen egy program.

(#6) Garada


Garada
őstag

Remek írás lett, öröm volt olvasni. :K
Az én vezetéknevem is Garancsi, és a helyet is ismerem. :DDD

(#7) Maxtreme válasza Cobra. (#5) üzenetére


Maxtreme
addikt

jah, főleg hogy 1-2 játék akár 2-3gb is lehet.
Igen, lehet mondani hogy Te nem játszol, viszont sokan igen.

(#8) Matada2.3 válasza Cobra. (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

4.4-től le van zárva az sd telepítés. Zavaró lehet a 8gb.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#9) Maxtreme válasza Matada2.3 (#8) üzenetére


Maxtreme
addikt

Igen az meg a másik.

(#10) ncc1701 válasza Matada2.3 (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Rom csere? :)

(#11) Maxtreme válasza ncc1701 (#10) üzenetére


Maxtreme
addikt

Igen, teljesen életszerű hogy mindenki aki megveszi romokat fog pakolgatni alá, hisz az összes user iszonyat pro android téren.. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Kovbob válasza Maxtreme (#7) üzenetére


Kovbob
senior tag

De azoknál a játékoknál a fájlok nagy része az sd kártyán lesz nem? Nem maga az APK foglal 2-3 gb-ot.
Amúgy a telefon tetszik 44.000-ért nagyon jó árban van.

[ Szerkesztve ]

(#13) Maxtreme válasza Kovbob (#12) üzenetére


Maxtreme
addikt

nem. Az összes file a belső memóriába kerül.
manapság már a navigációs programoknál is ritka hogy meg lehet adni hogy hova települjenek a térképfileok.

(#14) Matada2.3 válasza Kovbob (#12) üzenetére


Matada2.3
veterán

Egy nagy appból van olyan, hogy átmegy 40mb cache vagy mentés vagy nem tudom, de nem jellemző, hogy nagyon sok menne belőle az sose, ahogy már a kolléga említette.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#15) helixP válasza Maxtreme (#7) üzenetére


helixP
nagyúr

Írtam, hogy át lehet particionálni, és 6 Gb-nyi helyet el lehet érni. De egyébként igazad van: akinek nem elég 6Gb-nyi játék egy telefonra, annak nem ez a telefonja. Sőt, szerintem annak nem is telefon kell, hanem PS, vagy gaming PC, kézikozol.
Szerintem ilyen árkategóriában nem jellemző a zennél nagyobb tárhely. V agy ha meg is jelenik, ott is max. 4-6 Gb-t adnak a programoknak.

XtremLor: Custom rom még nincs, de mióta nálam van a telefon már 2 OTA lejött rá. Szerintem csak idő kérdése. MTK-sok elég hamar megkapják a MIUI-t például.

[ Szerkesztve ]

(#16) Zuri válasza helixP (#15) üzenetére


Zuri
tag

Szia, hogy lehet átparticionálni? Igaz nekem Laude S800 Pulse van 8GB ROM-al amit hihetetlen szarul particionáltak mert a rendszernek adtak 1GB-ot szabadon belső tárhelybe meg került 5 így ha túl sok programot rakok fel a kicsike szépen kiírja azt amit anno legutóbb az X8-astól kaptam eddig: kevés a hely....

(#18) helixP válasza Zuri (#16) üzenetére


helixP
nagyúr

Szívesen linkelem, de ez készülékspecifikus dolog, tehát a Te készülékeden nem fog ezzel a módszerrel menni.
És egyetértek, hogy szüljön süncsaládot, aki ezt a KK-nél kitalálta, 5.0-ból kivették.

Bodrik: köszi, és Neked is Garada!

ДарСтав: Hosszabban megírták a MA!-s srácok a hét elején :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) Penguin95 válasza Matada2.3 (#8) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ez ebben a formában nem igaz. A gyártó döntése, hogy engedélyez-e, avagy sem.

Ezt a ROM/RAM körüli mizériát meg továbbra sem értem. Aki ilyen árkategóriába vesz új telefont, az nagy eséllyel nem Real Racing 3-ra és hasonlókra használja, hanem egyszerűbb játékokra, internetezésre, zenehallgatásra, stb. Arra meg még azért elég a 8GB ROM ha bővíthető a telefon, és az 1GB RAM.

A cikkhez:
Köszönet az írásért! Kicsit rövidnek éreztem, de nem is baj, hogy nem 4-5 oldal lett. :)

(#20) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Gratula a telóhoz és a teszthez is!! :R Egy dolgot vettem észre benne. Amikor sorolod a telókat amik a kpsárban voltak említed a redmi 1s-t. Majd írod ,hogy azért esett ki a kosárból mert 5.5" a kijelzője, nos az 1s-nek 4,7" a redmi notenak 5,5" a kijelző mérete. :R :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#21) RyanGiggs válasza Maxtreme (#13) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"Az összes file a belső memóriába kerül"
Összes file?!
Bocs, de maximum nálad!
Persze vmennyit tesz fel a belső tárhelyre is a játék, de az 40-70mb.
Szóval az semmi. (8GB belső tárhélynél)
Úgyhogy ha nem értesz a telókhoz, ne terjessz hülyeségeket! ;]

Állítom ezt úgy, hogy a telómon :
SanAndreas, FIFA14, ModernCombat5 csücsül az SD-kártyámon!!
Ezek a játékok egyesével több GB helyet emésztenek fel.

a navigációs programoknál is ritka hogy meg lehet adni hogy hova települjenek a térképfileok
iGO a belső tárhelyemen 20mb-ot foglal, a külsőn 4.5GB!
Te vmi NASA-tól kapott navigációs programot használsz? :F

Köszönjük Emese,de bocsi nem vagy egy telefonbubus! :DDD

(#12) Kálmi2:
"De azoknál a játékoknál a fájlok nagy része az sd kártyán lesz nem?"
Bizony, úgy ahogy tetszik mondani!! :K

[ Szerkesztve ]

(#22) Matada2.3 válasza Penguin95 (#19) üzenetére


Matada2.3
veterán

Engem akkor félre informáltak, vagy csak tévhitet dédelgettem. Természetesen én sem azért írtam, mert elvárás a több, csak példálóztam, hogy lehet kevés. :)

(#21) RyanGiggs: "Köszönjük Emese,de bocsi nem vagy egy telefonbubus!" Ne degradálj, normálisabban is megfogalmazhattad volna. :N

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#23) Penguin95 válasza Matada2.3 (#22) üzenetére


Penguin95
senior tag

A második off rész inkább általánosságban íródott, csak elfelejtettem ezt beleírni. :) Mobilarénán újabban rendszeresen olvasom ezt, csak ott többnyire nem ilyen kulturált társalgás a vége.

#18 helixP: Na épp ezért jó, hogy nem regényt írtál. :)

(#24) Maxtreme válasza RyanGiggs (#21) üzenetére


Maxtreme
addikt

"Az összes file a belső memóriába kerül"
Összes file?!
Bocs, de maximum nálad!
Persze vmennyit tesz fel a belső tárhelyre is a játék, de az 40-70mb.
Szóval az semmi. (8GB belső tárhélynél)
Úgyhogy ha nem értesz a telókhoz, ne terjessz hülyeségeket! "

Szerintem ennek kicsit olvass utána, és Te ne terjessz faszságokat.
Köszi.
Írtuk hogy bizonyos android verziótól felfelé (4.4) zárva van az sd telepítés..
Épp hogy ha át akarod tenni, a külső memóriába kerül 40-50mb, de a belsőbe marad az adott program 98%-a..

Viszont tény hogy van 1-2 nagyon kevés csájnafón ami ez alól kivételt képez.

..és elírnám még egyszer hogy itt nem mindenféle szétmókolt főzött romos megoldásokról beszélek, hanem olyanról amit 1 átlag user is használni tud.

[ Szerkesztve ]

(#25) helixP válasza WOT-H-A-C (#20) üzenetére


helixP
nagyúr

Szia!

Azt írtam, hogy: "A Redmi hamar kiesett, mivel 5.5''-os tepsiről érkezve, a 4,7 már tényleg kicsinek tűnt..."
Az előző telefonom volt 5.5-ös :) Sajna amúgy a Note az árával esett ki, pedig alapvetően simán azt választottam volna.

(#26) WOT-H-A-C válasza helixP (#25) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:B Pardon!!! Nem látok még a csipától!!! :DDD :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#27) RyanGiggs válasza Maxtreme (#24) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"Írtuk hogy bizonyos android verziótól felfelé (4.4) zárva van az sd telepítés.."
Érdekes... nekem 4.4.2 van fent, és az alap, nem főzött rom-om van! :D
Csak érteni kell el a telókhoz, hogy miként telepítsd a programokat. :K

(#28) Maxtreme válasza RyanGiggs (#27) üzenetére


Maxtreme
addikt

rendben, legközelebb megnézem hogy az install vagy az install lehetőség közül melyiket kell választani.

vedd úgy hogy nem szóltam, neked van igazad, nem is értem mit okoskodik itt mikor még nem is láttam androidos készüléket.
Részemről téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#29) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Köszi a tesztet, nekem bejött a THL eme vonala, ár - értékben jó cucc.

Idén szerintem több gyártónál fognak majd friss SoC-kal támadni az alsó-közepes vonalon. Érdemes megvárni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Jó ez a telefon. Én is kiszúrtam magamnak. Ha vennem kéne telefontot, akkor ezt venném nagy valószínűséggel.

(#31) KamuMazsola válasza helixP (#25) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Tetszett az írásod! Köszönjük!
Én még elővételben vettem, áfával DHL-lel 34 ezerbe került. Ezért a pénzért nekem BestBuy volt. Egy powerbank beszerzése időszerű, de reggeltől estig kihúzza nekem volt, hogy 14%-ig merült 4,5 óra screentime mellett. Szóval volt használva.

Ja, és nekem is használati tárgy, nem státusszimbólum.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#32) nyisziati válasza ncc1701 (#1) üzenetére


nyisziati
veterán

Valójában a telónak 1,5 giga a RAM-ja a swappal együtt - gyárilag. A rendszersebességen nem érződik, hogy az SD-ről megy a harmada, viszont nagyon jól felhasználja a teló a mindennapokban. Teljesen elegendő mindenre, nekem 1,5 hónap alatt talán ha kétszer-háromszor lassult be mem.hiány miatt. Persze elég volt pár dolgot törölni és máris ment tovább minden.
.
Ja és alaposan kihasználom a gép tudását, Facebook, Messenger, Viber, Skype, Asphalt8, Naptár, Firefox, GPS, Drive, Galéria stb. egyenként is 50-100 megát foglalnak és gyakran benn is vannak a memóriában egyszerre.
.
Nagyon jó készülék, egyedül a GPS nem az igazi, hát ez van.

(#33) tonerz


tonerz
aktív tag

Korrekt tömör és lényegre törő írás lett, gratulálok.
A telefon ár érték aránya tényleg jó, egyedül az aksit érzem elég kompromisszumosnak.

Viszont volt egy két mtk socos telóm, amin kitkat volt, de vagy tudtam alapértelmezett tárhelyet állítani (belső vagy SD) vagy simán letöltéskor a nagyobb cuccokat a toolbox app automatikusan átrakta SD-re.
Viszont a Snapdragonos Redmi Noteon ez már nem működik kitkatnál.

(#34) novaktomi


novaktomi
csendes tag

Van ennek a telefonnak rossz tulajdonsága?

(#35) helixP válasza novaktomi (#34) üzenetére


helixP
nagyúr

Elolvastad a 'cikket'?

(#36) nyisziati válasza novaktomi (#34) üzenetére


nyisziati
veterán

Gyenge GPS (én külső GPS vevővel használom), ill. az akksi sem túl izmos (bár nálam viszi az egy napot, úgyhogy ez annyira nem zavar).
.
Cserébe a sebessége minden igényemet kielégíti.

(#37) MasterDeeJay válasza RyanGiggs (#27) üzenetére

Segítenél hogyan lehet az SD kártyára telepíteni programokat?
Ja és persze root nélkül mivel az nincs a telómra. (CAT B15Q 4.4.2)
Vagy hol találok leírást hogy mit próbáljak meg, mivel az összes app to sd hez kell root jog.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#38) helixP válasza nyisziati (#36) üzenetére


helixP
nagyúr

Átlag GPS. De ezt már megbeszéltük a fórumban ;)

MasterDeeJay: Hát, ha a root megszerzése nehéz, akkor persze az egész folyamat problémás :( Vroot-tal nem megy? Szinte minden MTK-s csodát megrootol :)

[ Szerkesztve ]

(#39) MasterDeeJay válasza helixP (#38) üzenetére

Eddig egyik bevállt rootolóval sem ment. Főzött romot meg nem szeretnék felrakni, mivel mindig jön valami javítás és a gyárit rendszeresen frissítik. De ha tudsz valamit én kipróbálom.
Megnézem a vrootot.
Vroot progija lefut bár írja hogy nem támogatott de root checker szerint nem lettem su.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#40) helixP válasza MasterDeeJay (#39) üzenetére


helixP
nagyúr

Az apk-t nézted, vagy a számítógépről telepítendő verziót? Nekem utóbbi működött, utána kézileg telepíteni Super Su-t és oké volt.

[ Szerkesztve ]

(#42) MasterDeeJay válasza #45553408 (#41) üzenetére

kingroot működött bár kissé elriasztott a sok kínai betü

Most akkor a köv gond van. Az app2sd progikból egy pár egyszerűen csak elémdobja az alkalmazás menüt ahol kéne lennie a mozgatás SD kártyára de ott ilyen gomb nincs. Az alkalmazások másik fele pedig azt írja hogy nem szükséges áthelyezni mivel az sd kártya a tárhely része, de volt olyan ami azt írta hogy emulált tároló nem valós. Pedig benne van a kártya és látja is a gép, arra menti alapból a fotókat. A sokadik app2sd proginál már azt írja hogy az eszköz nem támogatja a funkciót. Ja és mindegyik viszi a root jogot, az működik. Na jó mégegy progi írja hogy nyomjam meg a move to SD card gombot ami NINCS benne az alkalmazás menüjében...

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#43) MinionFlasH válasza helixP (#40) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Végigolvastam, nagy gratula a teszthez!!! :R

Szerintem nagyon jó "kis" teló, megéri az árát, talán nem túlzás kijelenteni, hogy ebben a kategóriában a legjobb vétel. Viszont érthetetlen az akksi kapacitás, az karcsúra sikeredett...

(#44) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Most Spanyolországból van 95 €-ért:
Geekbuying
Az kb 30ezer Ft.

(#45) Jakuu válasza nyisziati (#36) üzenetére


Jakuu
őstag

Milyen kulso gps vevot hasznalsz hozza?

(#46) nyisziati válasza MasterDeeJay (#37) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt az app2sd szenvedést nem értem. Nekem a kezdetektől fogva root nélkül is simán másolt a gép a belső tárhelyről a kártyára.
:F
.
@helixp:: ne hari, de nekem a legelső, agps nélküli Gigabyte-om is jól fogta és tartotta a jelet, és az 2011-es teló. :Y
.
Úgyhogy ha ma ez az átlagos GPS teljesítmény... :W
.
Ennél sokkal előrébb kéne tartani, ez a szint nevetséges, ez nem szolgáltatás, inkább annak a hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#47) RBJ


RBJ
addikt

kopogtatós ébresztés...... az meg mi a jó túró? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48) nyisziati válasza Jakuu (#45) üzenetére


nyisziati
veterán

Blumax 101.
Régi darab, de stabilan működik. Az akksija már elég gyenge, úgyhogy a kocsiban folyamatosan töltőn lóg. Az ára viszont csak 3.000 volt, úgyhogy nekem így jó.
.
Bringázásnál nem használom, arra végülis elég a beépített.
Reggel letöltöm az EPO fájlokat az MT GPS-szel és a MobilUncle Tools-szal beállítom a GPS vevőt.
Nagyjából tartja a pozíciót, mivel nem mozgok gyorsan.

(#49) MinionFlasH válasza RBJ (#47) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Szerintem hasonló mint az LG "találmánya", úgy ébreszted fel a telót, hogy nem a bekapcs gombot nyomod, hanem duplát kattintasz a képernyőre.

(#50) #19708160


#19708160
törölt tag

Sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni.Gondolkodom egy ilyen telefon vásárlásán,viszont azt hallottam,hogy csak a belső memóriára telepíti az apk fájlokat és annak háttérfájlait,ha beteszek egy micro sd kártyát és alapértelmezettnek kijelölöm hogy micro sd-re mentsen,akkor se telepiti a memóriakártyára a játékokat?Köszi a válaszokat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.