Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Agyasima


Agyasima
senior tag

Tejfölt mi anno találtunk a Tescoban is. Igaz, ott is izmos ára volt, de volt. Lehetett töltöttkáposztát csinálni. :)
A 'legjobb' ír kaja a szendvicsbe rakott sültkrumpli... :W

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#2) Kazimír


Kazimír
őstag

Az előzőhöz hasonlóan remek stílus.
No igen. A kaja. Nem is hinné az ember, hogy a "művelt" nyugat milyen igénytelenül táplálkozik. És akkor még ők kiáltják ki a pörkölt-nokedli párost az emberiség ellenségének..
Várom a folytatást! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3) Omega81 válasza Kazimír (#2) üzenetére


Omega81
senior tag

"Az előzőhöz hasonlóan remek stílus."
Így van, köszi! :R

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#4) deuvox


deuvox
csendes tag

Hehe,
magam is egy eve elek irorszagban, en dublinban.
Itt valoban van Magyar bolt, mar ketto is.

Tejfolt konnyu talalni, Crème fraîche-nek hivjak (nem tom mer nem jo a sour cream nev) meg van Sour Cream-nek nevezett is, allitolag a Crème fraîche-ben tobb a protein...

Az irek valoban nagyon ellenalloak a kulfoldi kulinaris elvezetekre :)
En pl. szeretek fozni, viszont egy ev alatt amig a hazinenimmel laktam egyutt, sikerult neki pont semmit megkostolnia abbol amit sutottem foztem, pedig en kinaltam boszen...
A legutolso tevese volt a pont az i-n, tortent hogy egyik Argentin baratomtol kaptam igazi kinai teat, frankon keramia cseszekkel meg minden puccos cuccos. Gondoltam en kis naiv hogy na ez majd tuti tetszeni fog neki, kovetkezo parbeszed zajlott koztunk:
-Kepzeld kaptam kinai teat meg cseszeket teljes szettet.
-WoW hu de jo!
-Lenne kedved kiprobalni?
-Nem koszi en csak ir teat iszom...
Nah itt kitoroltem egy konnycseppet az elfojtott rohogestol a szemembol, es csak azert se kerdeztem meg hogy, es merre vannak az ultetvenyek.

Sajt

(#5) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Jó lett. :R
A következő szólhat az ivásról. :DDD

"Csak úgy mondom"

(#6) cizoe


cizoe
őstag

ismét jó olvasmány. thx :)

(#7) tildy


tildy
nagyúr

Egy kérdésem lenne: a boltban semmilyen normális kaját, amiből főzni lehet, nem kapni?
Gondolok itt csirke és egyéb húsokra, virslire, tejfölre, joghurtra és egyebek?
Norvégiáaban is volt pár dolog anno, amit itthon lehetett kapni de ott nem, de még így is tudtunk otthon ízleteseket főzni.

Arrafelé is divat a barnamártás?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Tim82


Tim82
nagyúr

várom a folytatást. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) babacsillag


babacsillag
csendes tag

Hat igen. Mi is az ettermezest valasztottuk. Minden nap fozunk, de havonta ellatogatunk etterembe. Legutobb a Punjab indiai etteremben felhaborodva megjegyeztem, hogy mar 3 utanunk jovo asztalt kiszolgaltak, minket innen ki akarnak utalni.

Parom higgadtan csak annyit mondott, de a mienket fozni kell...

Sokkhatas...

Mindharom asztalnal hamburgert ettek sult krumplival. Es meg mindig nem ertem, minek kellett ehhez nekik indiai etterem.....?

(#10) babacsillag válasza tildy (#7) üzenetére


babacsillag
csendes tag

Probald meg a litvan boltokat, tuti tejfolt vettem 1.85-ert, fel kilosat. Lengyel boltban pedig 0.50 az eleszto(100g). Olyan langost ettunk, hogy mar ket napja csak langost sutok belole. Husokat Aldiban es Lidlben veszek, kockazott sertes es marha 1.99, fozott csirkemell csikok 2.99(talan fel kilo). Hentesnel daralt sertes hus 7-8 euro/kg. Hentesnel 5 egesz csirke comb(also-felso) 4 euro volt. Gulyasba es ragulevesbe sertes combnak kikialtott hust veszek, es ezt rantom is. Virsli vekony, de cserebe nagyon finom: Aldi 1.49-ert. En minden nap fozok, mert meg nem talaltam eheto muanyag (fagyasztott) kajat. Ja, Aldis fagyasztott egesz csirkemell a kedvenc meg 4.99-ert (fel kilos).

(#11) Lenry


Lenry
félisten

végre!! azt hittem már sose lesz folytatás :C
várom a következőt...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) tildy válasza babacsillag (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

No már kezdtem megijedni. :U

Ha nem veszenk fel itthon állandóra rövid időn belül, akkor sajna fájó szívvel , de mégiscsak ír állások után nézek.
Mennyire nehéz egyébként munkát találni? Diplomás külföldieket mennyire keresnek?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) babacsillag válasza tildy (#12) üzenetére


babacsillag
csendes tag

Kedves Tildy!

En batoritalak. Bar az itteni ismeroseim kozott tobbnek van diplomaja, de rendkivul egyszeru munkat vallaltak. Persze, ha van ambicio, tovabb lehet lepni. A tapasztalat az, hogy szeretik a diplomat.

Fel evente van beremeles a legtobb helyen, kb. 8.65 lehet a minimalber euroban. 2 eve dolgozom ugyan ott, a kov. emeles majusban lesz 11.75-re. Tisztelek minden diplomast, nekem nem lett meg, de ennyi penzert megeri merlegelni. Talan....

Irorszagban elek.

[ Szerkesztve ]

(#14) Balinov válasza babacsillag (#13) üzenetére


Balinov
félisten

Minimálbérről
Ha experienced vagy és 18+ akkor 8,65EUR/h bruttó. Az experiencedet jogilag szabályozzák,úgy tűnik a link alapján és 2,munkában töltött év után experienced az ember.

"has an employment of any kind in any 2 years " Ez jó hír,mivel nagyon soxor azt látom,hogy az job description pl. Experienced Commodity Buyer......ez egyrészt jó hír,mert így sokkal több job offert át fogok nyálzani,másrészről rossz a pályakezdőként kimenőknek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15) McCl@ne válasza Balinov (#14) üzenetére


McCl@ne
csendes tag

Ne haragudj, de ezt nem értem... Mi ez az xp dolog? Ugyanis a mindenkori minimálbér 8.65€/óra, semmiféle előzetes teljesítményhez nincs kötve, aki ide kijön és talál akármilyen munkát, az megkapja.

A diplomás kérdéshez: amennyiben megfelelő (nagyon magas) fokú angollal párosul, úgy szerintem érdemes nekiugrani, mert elég sok lehetőség van, bár ezeket személyesen -diploma hiányában- nem tapasztaltam. Meg mindig azt mondtam, hogy nagyon necces így ánpákk tanácsot adni, hogy ugye "a diplomások" meg a "kőművesek" ésatöbbi... Mindenki maga írja a sztoriját és a tervei függvényében keres melót, vagy építi a jövőjét.

"A régi álmok hasznos álmok voltak. Nem váltak valóra, de örülök, hogy megadattak." Clint Eastwood: A szív hídjai

(#16) babacsillag válasza McCl@ne (#15) üzenetére


babacsillag
csendes tag

Pontosan igy van.
Aki elmult 18, hasznalja fantaziajat! Messzirol jott ember azt mond, amit akar! Es ennek szellemeben irjatok CV-t, maris lesz papiron gyakorlat. Nekem is volt vagy 5 fele. Ha meg oda kerul a sor, hogy valamit mutatni is kell, lehet azt mondani, hogy Magyarorszagon ez mas rendszerben mukodik, es meg kell tanulni ezt az ir rendszert.

Es egy I'm really sorry-val illik lezarni. Esszel el az ember.

[ Szerkesztve ]

(#17) barnam_


barnam_
nagyúr

Grat a szerzőnek, nagyon jó írás lett, és külön örülök neki, hogy ez nem olyan negatív hangvételü lett :R
Természetesen minden érdekel Írországról, ahogy egy magyar látja :)

(#18) Balinov válasza McCl@ne (#15) üzenetére


Balinov
félisten

erről a 2év xp-ről én is csak most olvastam először,csak kiemeltem,hogy miket nem írnak. amguy meg act-ot hivatkozik a site is,tehát ez vmi törvényféleség,minima rendelet,az más kérdés,hogy lehet basznak rá..és megadják kezdőként is azt a 8,65-öt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19) babacsillag


babacsillag
csendes tag

Megadjak!

Sok torveny csak azert van, hogy az irek meg tudjak szegni, leginkabb a unios eloirasokra vonatkozik.

Magyar Nagykovetseget hivtuk nem regiben:
-Jo napot kivanok, azt olvasom, hogy az egyik ir legitarsasagnal csak utlevellel lehet utazni. Az enyem epp lejarna, mikor vissza fele jovunk, es mi van, ha az otthon tartozkodas ideje alatt nem keszul el az uj.
-XY legitarsasagrol van szo?
-Igen.
-Csak utlevellel utazhat.
-Elnezest, de rosszul tudom, hogy az union belul barhova utazhatok szemelyivel? Ez unios szabalyzat....
-Igen, de ez a legitarsasagnal nem tartjak ezt be, es nem utazhat szemelyivel naluk.
-Igen, de...
-Mennyi ideje elnek itt?
-Lassan 3 eve.
-Akkor tudjak, hogy van ez.(mondta a mosolygos hang)

:W

(#20) Balinov válasza babacsillag (#19) üzenetére


Balinov
félisten

pff.ez azért nem gyengén durva! :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21) tildy válasza McCl@ne (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

amennyiben megfelelő (nagyon magas) fokú angollal párosul, úgy szerintem érdemes nekiugrani,
Na akkor felejtős. Pedig szakmában lenne jó dolgozni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) John Fowler


John Fowler
tag

Nem te tehetsz róla és ez nem is kritika akarna lenni, de az írás kezdő témája nagyon durva. Gátlástalan bunkó népség, pont a tapasztalatlanokat szivatni. :((

tildy:
A magas szintű nyelvtudás valószínűleg munkakörtől is függhet... pl. egy CAD-designernek vagy programozónak valószínűleg nem kell shakespear-i szinten beszélnie az angolt -bár biztosan nem árt.
Illetve ha van egy erős második idegennyelv-tudásod is akkor talán arra is lehet építeni.
És talán van olyan szféra is ahol hiány van diplomás emberekben. De ennek utána kellene nézni.

Szóval nem kell elkeseredni :)

[ Szerkesztve ]

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#23) tildy válasza John Fowler (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszönöm. Ma találtam két informatikai melót , nekem valót , évi 40-50E € fizuval.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Nesze neked norbi update, nesze neked Jamie Oliver angol iskola konyha reform.

Meg van magyarázva a nagy ír gazdasági csoda, nem költenek a veszteséges mezőgazdaságra.(:

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#25) yash


yash
senior tag

opsz, privát akart lenni :B

[ Szerkesztve ]

(#26) rup1u5


rup1u5
nagyúr

színvonalas folytatás. csak így tovább!

aki menne írekhez itt keresgélhet!
irishjobs.ie

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#27) tildy válasza rup1u5 (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

vagy employireland

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) babacsillag válasza Porcupain (#24) üzenetére


babacsillag
csendes tag

Esetleg lattad? En vegigneztem an angol iskola konyha reformot az ir tv-n tavaly, vagy elotte...Brutal volt. :Y

(#29) Balinov válasza tildy (#27) üzenetére


Balinov
félisten

jobs.ie,monster.ie,michaelpage.ie,de van az adecco-nak,is ir divíziója

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30) Hedgehanter válasza babacsillag (#16) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Csak az a baj ezzel hogy nem hulyek azert itt sem annyira hogy csak ugy bevegyek... :D

Persze ha van tudas mogotte akkor nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#31) Balinov válasza Hedgehanter (#30) üzenetére


Balinov
félisten

hát,az biztos,hogy csínján kell a lódítással bánni.mondjuk ez sztem országfüggetlen..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32) pereces


pereces
tag

Jó írás :-)

Akkor nem csak az angolok , de ezek szerint az írek sem esznek „rendes” ételt otthon :F

Gondolom a CV-ben megadott cégnek küldött levéllel / telefonnal ellenőrzik le az xpt, ahogy az angolok is nem ? (azt hiszem ez itthon nem nagyon okoz problémát senkinek)

(#33) Balinov válasza pereces (#32) üzenetére


Balinov
félisten

na,az felettéb marha érdekes lesz...előhhző melóhelyemen még csakcsak,ott perfekt beszélt a főnökség angolul,nade mostani...németül is csak a katalógusokat böngészve töri az németet.... :W :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34) pereces válasza Balinov (#33) üzenetére


pereces
tag

no nem is rájuk gondoltam, de egy jó haver segíthet a bajban :DDD

(#35) Balinov válasza pereces (#34) üzenetére


Balinov
félisten

hiába van haver,ha a cégnél csak én vagyok az "írástudó..."--viszont multinacionális ajánlólevelem,az lesz.az már le van zsírozva :DDD :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#36) Hedgehanter válasza pereces (#34) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Attol is fugg mit akarsz csinalni... Amikor hotelmanagerkent dolgoztam jo volt a kulfoldi (magyar) xp nem hivtak fel az otthoni hotelt (meg szerencse), de most IT cegnel vagyok es sok helyen feltetel az irorszagi xp. :(

(#37) babacsillag válasza Hedgehanter (#30) üzenetére


babacsillag
csendes tag

Jogos, koszonom a hozzaszolasod. Legalabb az elmeleti tudasnak meg kell lennie.

Egyszerubb, ugymond ketkezi munkanal nem kernek le xp-t. Ismeroseim koreben autoszerelo dolgozik szakacskent, rendor pedig pincerkent, diplomas vendeglato huspultban all...es igy tovabb.

(#38) yash


yash
senior tag

na, tervezgetem és is, hogy 1-2 honap mulva kimegyek... ahogy néztem airlingus-nak vannak a legjobb árai... 11ezer kb a legoolcsóbb repjegy.. ehhez milyen plusz költségek jönnek általában? (adó benne van).

(#39) McCl@ne válasza yash (#38) üzenetére


McCl@ne
csendes tag

Ehhez már semmi, mármint ha végigpörgetted az interneten a vásárlást egészen a fizetésig, akkor az már a végösszeg, bár ebből a 11ezerből én arra következtetek, hogy ez még nem az... Nyugodtan nyomd a továbbot a fizetésig, rámegy néhány euro pluszköltség, de semmi vészes! Ha meg soknak találod, nézd meg a Ryanair oldalát, szerintem ők olcsóbbak egy kicsit, mostanában velük utazom, ha tehetem...

"A régi álmok hasznos álmok voltak. Nem váltak valóra, de örülök, hogy megadattak." Clint Eastwood: A szív hídjai

(#40) Hedgehanter válasza babacsillag (#37) üzenetére


Hedgehanter
őstag

De nem azert csinaljak mert ra vannak kenyszerulve gondolom... :DD Ezert nagyon imadom ezt a helyet mert itt az lehetsz ami akarsz, (persze normalis keretek kozott, nem ugyved, orvos) egy ket kurzus a temaval kapcsolatban es kesz vagy... :)

(#41) Okcomputer


Okcomputer
csendes tag

Szerintem most mar nagyon nehez jo munkat kapni Angliaban, gondolom szinten zenesz Ir orszag is.

Egy taliga lengyel jott gyakorlatilag az egesz UK rosszul van a kulfoldiektol.
Mar a tv-ben is volt hogy nem kapnak az angolok munkat, mert mindent elfoglalnak a lengyelek. (nem mintha barmelyik is akarna melozni, de hat na)

Szoval az en sztorim:

2.5 eve probalok talalni IT munkat. Az elejen meg hivtak es el is mentem interview-ra, de az angolom nem volt eleg. Gondoltam pihentetem. Kozben jelentkeztem tavoktatasu egyetemre es elkezdtem az alapozo diplomat, mert hogy diplomam nem volt, meg tanultam mellette az angolt.

Gondoltam hogy mindketto gond lehetett hat legyen. Ezenkivul beszeltem egy forumon egy angollal es mondta hogy itt a tapasztalat minden, erre mondtam neki na azzal nincs gond, mert abbol van tobb mint 10 ev, de akkor miert nem kapok melot?

Alapvetoen azert kerdeztem az angol emberket, mert nem tudtam elhelyezkedni mint uzemelteto. Gyakorlatilag a mostani felallast nezve van 2 Microsoft MCP vizsgam, van 1 Cisco CCNA tanfolyamom felig keszen valamint 10ev tapasztalatom, meg 3 Microsoft szamlakos sql uzemeltetoi es programozoi tanfolyam.

SENKI NEM HIV MEG CSAK VALASZRA SEM MELTATNAK!
Amit kapok az gyakorlatilag egy auto anwser a cegek honlapjarol.
Meg neha valaki boffen valamit, hogy jovan azt annyi.

Kb. 10 honlapra felregisztraltam magam es nem hivnak sehonnan!
Probaltam a profi cegeket is es a gagyit is. (cwjos.co.uk / Hays Information tech//// gumtree / totaljobs)

Tehat 100 x gondolja meg mindenki, ha nem csicskanak akar jonni ide mert nehezen fog allast kapni az biztos.

Persze meg hozza tartozik szervesen az is hogy a Cisco tanfolyamon a 2-dik szemeszternel az angol osztalytarsam leadott egy olyan hazi feladatot, amiben a subnet mask FIGYELJETEK NAGYON MERT EZ JO: 255.255.255.254 na mondom ember te aztan tudsz! Errol csak annyit hogy az elso szemeszter vegen erteni kell a subnet szamitast es persze vagni zsigerbol. A masodik szemeszter mar router programozas.(de neki minek)

A slussz poen ebben az hogy meg mult ev Novemberben kapott allast ez a "zseni" Londonban. Tapasztalat es szaktudas es papir nelkul.

Hat errol ennyit a jo munkahoz piros szinu utlevel kell! Tudom hogy mar a mienk is az, de sajna az meg keves! Valamint egy masik emberke is kapott allast egy suliban szinten angol 2.5 ev tapasztalattal papir nelkul.

Volt is egy vitam valakivel a prohardveren, aki, megallapitotta hogy na most mar vegre elkezdik felvenni a magyarokat is ide es hogy kuldje mindenki a CV-t meg minden en meg mondtam neki hogy az azert nem biztos hogy ugy van. HAHAHAHAHAHAHA

Megneztem a honlapjat 70-300K. evente a fizuk, ahova embereket keres.
Angol top egyetem kell, top angollal nem a sz@ros magyar.

Hat ennyi ha valakinek kell info irjon valaszolok szivesen.

UI: en is megyek vissza a reszmunkaidos takaritasombol a "jo kis gyarba" melozni hogy felre tudjak tenni penzt azert hogy mielobb haza mehessunk. (ismet embernek lenni)

~ to be or not to be a human that is the question my friends? ~

Udv.

L.

(#42) Hedgehanter válasza Okcomputer (#41) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Gaz hogy neked nem jott ossze.... :( Nekem egy evembe kerult itt jo melot talani (meg persze egy par MCP-be), mert az a taliga lengyel nagy resze foldturo falusi suttyo akik csak epitkezesre jarnak melozni.. Az IT szektor nekem nem tunik annyira telitettnek itt javaslom regisztralj egy par Ir munkakereso oldalra veszteni nem vesztesz semmit... Nekem is volt egy par osztalytarsam amikor csinaltam az MCSA-t hogy azt sem tudta hogy nez ki egy gep belulrol, egy titkarno volt, akit a cege befizetett, mert ugy gondoltak ez jo neki... :D Persze amikor az elso vizsgan a 80% nem ment at lelepett (meg meg vagy 5-en).
2. Az ir haveromnak egy igaz szo nem volt a CV-en es a tudasa sem volt semmi de mikor felvesznek egy helyre ugyis betanitanak egy-ket hetig szoval bejott neki pedig be volt fosva hogy lebukik. Egy nagy gyogyszergyarnal 2nd level support 30K.

(#43) Balinov


Balinov
félisten

Aer Lingus infónál ezt olvasom:

"CHANGES ALLOWED ON AERLINGUS.COM FOR A DISCOUNTED RATE OF EUR35/ GBP25/ USD40 (EUR45/GBP30/USD60 IF MADE THROUGH THE AER LINGUS RESERVATIONS CENTER) PER PERSON PER SECTOR, PLUS ANY DIFFERENCE IN COST BETWEEN THE ORIGINAL PRICE PAID AND PRICE AVAILABLE AT TIME THE CHANGE IS BEING MADE. HOWEVER, THERE WILL BE NO REFUND OF THE DIFFERENCE IN FARE SHOULD THE NEW FARE BE OF LOWER VALUE TO THAT OF THE ORIGINAL FARE. CHANGES, SUBJECT TO AVAILABILITY, CAN BE MADE UP TO 2 HOURS PRIOR TO THE FLIGHT SCHEDULED DEPARTURE TIME. CHANGES PERMITTED FROM SAME COUNTRY OF ORIGIN ONLY.
#
NAME CHANGES PERMITTED FOR EUR70/ GBP50/ USD90 PER PERSON, AND MAY BE CHANGED UP TO 2 HOURS PRIOR TO COMMENCEMENT OF JOURNEY. NAME MUST BE CHANGED FOR ALL FLIGHTS IN THE ITINERARY."

Az első érdekel,az az időpont átrakás.Max az indulás előtt 2 órával lehet más időpontra átkönyveltetni a jegyeket 45eur/fő költséggel,plusz term. ha drágább a másik időpontú flight,akkor a difit is ki kell csengetni.Nincs moneyback,ha az új flight olcsóbb.Jól értelmezem a szöveget,kérdezném a tapasztalt utazóktól?

Ryanair-nél hogy van ez?

Köszi
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#44) Hedgehanter válasza Balinov (#43) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Jol ertelmezted, nem tudom mi van Ryanair-nel de valami hasonlora szamithatsz (foleg amiota megvette az aerlingust)....

[ Szerkesztve ]

(#45) Balinov válasza Hedgehanter (#44) üzenetére


Balinov
félisten

akkor megnyugodtam.azért az a 45EUR6fő az durva,kettőnkek az már 90Eur lenne,a tikett nincs annyi monjdjuk egy április 7-i.csak odautra (28400/2fő)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#46) Okcomputer válasza Hedgehanter (#42) üzenetére


Okcomputer
csendes tag

Szia, na epp az a gond hogy o IR volt en meg nem. Persze egyertelmu hogy az oneletrajzuk tele van kamu dolgokkal, de meg az sem szamit. Sajna en mar feladtam, mert ugy gondolom hogy teljesen felesleges erolkodnom itt.

Ir orszag jobb az biztos probalkoztam ott is es volt olyan szerencsem hogy egy google support allasra csorompoltek, de addigra elinteztuk az onkormanyzati lakast es nem akartuk feladni. Szoval sajna most mar le vagyunk kotve Angliahoz.

De nem baj majd egy par ev mulva otthon probalok kezdeni valamit. Remelem az angol diploma, meg angol tudas valamit csak fog erni. Persze a gyakorlat az ki fog merulni majd a csicska gyari meloban. :C

Ja egyebbkent az IT szektor angliaban gaz 63% dolgozik es 37% csucsul otthon. Ez egy 2 napos statisztika a netrol. Magyarul ha megnezed micsoda hatalmas penzek vannak most az IT-ban, akkor egyertelmu ha valakinek van papirja meg akkor is inkabb ot alkalmazza az angol. Hiaba esett ki a gyakorlatbol elobb bele fog razodni ,mint en az angolba valaha.(ez volt a Cisco-n is) Tehat nincs hiany az IT szektorban csak nem mennek el melozni kozel a fele otthon cscucsul. Talaltam mar 100K.-ert c++ programozoi allast hihetetlen penzek csak a bonus annyi, mint egy csicska allas egesz evi bere. :W

Na Udv.

L.

(#47) tildy válasza Okcomputer (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt hogy érted? Angol papír kell hozzá, vagy elég az angolok által akkreditált magyar diploma is?
A link nem friss, de elvielg még mindig akkreditált a diplománk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Hedgehanter válasza tildy (#47) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ha ismerik amit vegeztel es nem valami "magyar" talalmany akkor igen...

(#49) tildy válasza Hedgehanter (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát hogy ismerik-e, nem tudom, de:

A Műszaki informatika szakon kiadott diplomát a brit Villamosmérnökök Egyesülete (IEE) és az angol Számítógéptudományi Társaság (BCS) a brit diplomával egyenértékű BEng diplomaként akkreditálja (jó mérnöki gyakorlatot is tanúsító BSc diploma).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) Hedgehanter válasza tildy (#49) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Akkor nincs mas hatra mint elore.... :D

Amugy milyen diploma...?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.