Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

A dokkoló az a maximum két dolláros lófütty az utolsó előtti képen?

(#2) kisza25 válasza #06658560 (#1) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ahogy nézem az egy dokkoló csatlakozó, van hozzá komolyabb is:

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Nekem nem jon be ez a retro design. Ertem en, hogy ne legyen csicsa, mivel uzleti, de ennyire jellegtelennek sem muszaly. MacBook is uzleti, de jol is nez ki, csak az iOS-el nem tudok kibekulni.

(#5) jjeahh válasza Kamikazeman (#3) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Macbook szerintem messze nem üzleti, mondjuk már ezek a csillivilli papírnehezék thinkpad-ek is messze vannak már a régi tp-ktől. iOS meg melyik macbookon van? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6) Kamikazeman válasza jjeahh (#5) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

Jogos, kicsit kevertem telefonos OS-el :B

(#7) Dhampir válasza Kamikazeman (#3) üzenetére


Dhampir
félisten

Telepíthetsz rá Linuxot és Windowst is az OS X helyett.

(#8) flamich76


flamich76
tag

Az tök jó lett volna, ha a cikkben szereplő VGA, Ethernet kivezetést tényleg adták volna hozzá.
Utólag hol lehet olyat szerezni Mo-n?

(#9) fogtunder válasza Kamikazeman (#3) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a MacBook üzleti? muhahahahahahahaha

vastagon konzumer termék, talán a Pro-t mondhatjuk annak, de ott is tükröződős kijelző van, ami azért nem feltétlenül kedvez a munkavégzésnek, ha napsütés éri. egy üzleti gépnél teljesen mellékes a design (persze értelmes keretek között), a jó szervíz háttér a fontos, hogy ne essen ki napokra/hetekre a munkavégzésből, és az, hogy 3 év múlva is egyben legyen. az Apple által adott kemény 1 év gar pedig ebben a kategótiában egy rossz vicc, mikor a konkurencia 3 év helyszíni garanciával dolgozik. tapasztalatból mondom, a notebook kinézete 2-3 hónap múlva már nem számít, ha tényleg dolgozol rajta és nem csak a szobában nézegeted.

(#7) Dhampir: persze, csak akkor minek vettél Apple-t, és minek fizetted ki az OS árát, ami vastagon bele van kalkulálva az árukba?

(#10) Kopi31415: régen ilyet csak az Edge szériához mert adni a Lenovo, ez egy gyalázat, nem dokkoló.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10) #06658560 válasza kisza25 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hogy ezeket a fajta dokkolókat mennyire rühellem. "Dokkoló". Az.

(#11) okiteki válasza #06658560 (#10) üzenetére


okiteki
tag

Nem csak rühellem hanem egy jobb dokkolo 80 ezer magyar ft :Y

(#12) orbano válasza okiteki (#11) üzenetére


orbano
félisten

ezt nem port replikátornak hívják? a dokkolóba bele lehet tenni a laptopot és tölti is...

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) peti_s válasza orbano (#12) üzenetére


peti_s
addikt

Meg van rajta bekapcsológomb, így becsukott állapotban is be tudod kapcsolni, stb. :) Nekem ami az új ThinkPad-ekben a legjobban fáj, az a beépített akku, hogy lecserélték a kerek 20V-s töltőt, meg a billentyűzet. Egy T400-T410-T420, X200 külsejű TP-t mai napig megvennék újonnan, természetesen a kor követelményeinek megfelelő hardverrel. (Ja és W7 támogatással. :D ) Amikor megjelent pl. a T410 vágyat éreztem arra, hogy ez kell. Ez nem vált ki belőlem semmit.

[ Szerkesztve ]

(#14) Renok


Renok
senior tag

Látom még mindig nem sikerült leszokniuk az FN gomb legszélre rakásáról.
Melóhelyen is ThinkPad laptopok vannak, mindenki agyérgörcsöt kap ettől, hogy az FN a CTRL helyén van.. :W

(#15) #06658560 válasza orbano (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sajnos manapság már ez a dokkoló. Lásd a tesztet is, ahol dokkolási funkciónak ennyi elég.

(#16) fogtunder válasza Renok (#14) üzenetére


fogtunder
nagyúr

BIOSban meg lehet cserélni, én is úgy használom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17) orbano válasza peti_s (#13) üzenetére


orbano
félisten

Na igen, én sem véletlenül nem cserélem a laptopomat. Az új szigetes billentyűzet.. khm... nem tudtam megszokni. Inkább régit használok én is, ég és fold :( a töltőt még elfogadom, úgyis adnak hozzá, de a billentyűzet... áhh :W

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) fogtunder válasza orbano (#17) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem T430s-en a backspace alja rendszeresen kiakad az ollós mechanikából, vissza kell pattintani. a kollega T440-én a K billentyű esett ki 2 hetes korában, ilyen 5 éve nem fordult volna elő szerintem. ettől függetlenül szokható és már teljesen hatékonyan gépelek rajta, de a régi TP billt én is visszasírom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19) jjeahh válasza fogtunder (#18) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Minden fórumon és thinkpad cikk alján a kommentekben panaszkodnak már évek óta az userek, hogy a thinkpad széria már nem a régi. Sőt rengeteg cikk is született már a témában. Lenovoéknál ezeket senki nem olvassa? Nem értem miért nem akarják legalább a T és W szériát újra megcsinálni rendesen úgy ahogy kell, mai hardverrel, viszont rendes halk meg hatékony hűtéssel, rollcage vázzal, normális kijelzővel, régi vágású tapipaddal meg billentyűzettel, reteszelhető fedéllel, amiben led is van és legyen egyszerűen javítható, tuningolható :U .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20) QwErTy42 válasza jjeahh (#19) üzenetére


QwErTy42
addikt

Mert azon nem lenne extraprofit.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#21) fogtunder válasza jjeahh (#19) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ahogy felettem is írják, profitmaximalizálás, és sajnos nem is fognak felhagyni vele, mert az eladások gerincét a céges megrendelések adják, ott meg hát, a döntéshozók telibe sz*rják, hogy ezek benne vannak-e, vagy nincsenek.

egyébként a Dell a magasabb kategóriás Latitude-öket még nagyjából a régi iskola szerint gyártja (vagy legalábbis egy éve még így volt), van rendes váz, bármit tudsz otthon is szerelni, elég jó a billentyűzet, van rendes dokkoló aljzat is, bár ezt az új ultrabook szériáról már elhagyják.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#22) peti_s válasza fogtunder (#21) üzenetére


peti_s
addikt

Egyre több cég pártol el tőlük, ezek a változások a megbízhatóságra is kihatottak, és lássuk be nem normális dolog hogy egy közel félmillióra felextrázott T430, T440 többet van szervizben mint a felhasználónál.

(#23) Khelben


Khelben
nagyúr

Tehát a ház zselészerű, a hűtés mintha nem is lenne, a zsanér a 80k-s netbookokat idézi, a kijelző félig tükrös és tetszett? Mi tetszett benne? :N

(#24) fogtunder válasza peti_s (#22) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát a listaárát soha nem fizetném ki érte, az tuti. sajnos nálunk globáliában dőlt el, hogy vált a cég Lenovora a Dellekről :C a helyi IT utálja őket, de ez van, nem lehet mást venni. nekem komolyabb bajom még nem volt a gépemmel, de HDD-k hullanak bennük meglepően gyakran.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25) Kilobeat


Kilobeat
tag

Szénpor lehet, hogy van benne, de szálak, szövet nincs, (olyat a dell csinál), éppen ezért nyílik szét a toll lyukánál, ami egy "vállalati" lapostól nagyon ciki!
Egy félmilliós gépen az USB 3.0 szintén gagyi.
Persze, ha lenne egy TB3-USB 3.1C kombó rajta, akkor ki venné meg az egyedi portelosztót százezerért?
Nem hiszem el, hogy azért a világszinten eladott 97 db elosztóért megéri a felhasználókat bosszantani!

"Nyugalomban, ha a Windows és az előtelepített Lenovo szoftverek sem piszkálják a processzort." :D
Leszokhatnának már a gyártók, arról, hogy teleszarják a gépeiket mindenféle atomgagyi programmal, különösen a Lenovo, aki ugye vírusokat is mellékel, igyen, ajándékba!

Nekem tetszik a konzervatív külső, a félmatt kijelző is jól hangzik és a toll is hasznos.

Igazi karbon/magnézium házban, korszerű portokkal lenne reális az ára.

[ Szerkesztve ]

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#26) Chal válasza jjeahh (#19) üzenetére


Chal
addikt

Lásd #21 + egy kiegészítés hozzá: nagyon sok cég eleve feketelistára tette már őket a hw trojan kockázat miatt. Pl. nem egy olyan bank van, ahova nem mehet be semmilyen Lenovo eszköz, se a desktopokra se a szervertermekbe.

(#27) kromatika válasza Kilobeat (#25) üzenetére


kromatika
veterán

Plusz 1"az X-hez hasonlóan szénszálas műanyagból készült, ami nagyon masszív, könnyű, mégis rugalmas anyag," na ez a marketing szöveg.A valóság hogy 40-es száriétól kezdve,az az anyag használat kritikán aluli üzleti szinten,de még cunsumer szinten is a közép mezőny.bövítésnél,már ha lehet,az alját müvészet le venni ugy hogy legalább 1 db müanyag pöcök ne pattanjon el.Olyan tré az anyag.T440 nél ketten is szívtunk,de még szervizesek is panaszkodnak rá.Sarkok 3-4 hónap után annyira kopottakT450-em nél, a sima táskába rakástól,min azt 5 éves T420-on. Ujlenyomatot meg extrém módon gyűjti az egész burkolat.Nos most kérdezem?Mitől üzleti váz ez a gyakorlatban.?Közel sem jöhet a HP Elitebook 8-as száriához,vagy a Dell Latitude 7-es száriához sem szerelhetőség,sem anyag minőség,sem összeszerelési minőség terén a mostani ThinkPad.Bátran ki merem jelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"a memória egy SO-DIMM foglalatban lakozik, így 16 GB-ig bővíthető"
Ebben már nincs is semi RAM az alaplapra forrasztva, csak az 1 db slot, amivel egy kemény single channel kiépítés érhető el?

(#29) bifida válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


bifida
csendes tag

Nem derült ki tisztán a leírásból, de a teszteket nézve szinte biztos az alap dual chanelles kiépítés. Nekem S1 yoga-m van, már abban is így volt. A memória foglalat csak lehetőség a több ramra.

(#30) orbano válasza fogtunder (#18) üzenetére


orbano
félisten

Használtam a szigetest sokáig (T430-at kaptam a kollégáim egy gyengébb T420-at annak idején), de két év után vettem egy X201-et magamnak, és olyan volt azon gépelni, mint ha szűz p*nciba nyúlnék két év önmegtartóztatás után... :U

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) hallador válasza Kamikazeman (#3) üzenetére


hallador
addikt

Melyik része az üzleti bármelyik mai MacBook, MacBook Pro-nak? Illetve milyen üzleti szolgáltatásokat nyújt az apple bármelyik hordozható számítógépe?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) #06658560 válasza hallador (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az árcédula. ;]

(#33) sztikac válasza hallador (#31) üzenetére


sztikac
őstag

A kiváló dokkolhatóságuk, a csatlakozók széles választéka, a beépített ujjlenyomat olvasó és a rendkívüli strapabíróságuk teszi a Mac-eket üzletivé :DDD

(#34) kromatika válasza sztikac (#33) üzenetére


kromatika
veterán

plusz 1.Mac anyag minősége sokkal jobb az 40-es thinkpadoktól.Nem is hasonlítható össze.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dr. Akula válasza kromatika (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem hát, az Apple egy túlárazott konzumer cucc, a TP még így elkúrva is magasan veri.

(#36) qantum


qantum
senior tag

Már a Lenovo nem a régi. :(

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#37) fogtunder válasza orbano (#30) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nálunk nem engednek semmilyen külső informatikai eszközt használni, pedig egy SSD-t már vettem volna régen, magamnak tutira nem vennék melós notit, ezt kell használni. nem jó különösebben ez a szigetes szutyok, de meg lehet szokni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38) orbano válasza fogtunder (#37) üzenetére


orbano
félisten

ott en mondtam meg mit hasznalunk. a palyazatban meg T420 volt, de mire megnyertuk mar csak T430-ak maradtak. en meg nem fogok fel millioert SSD-s notit venni ha ad a cég

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) zack


zack
nagyúr

Lenovo Flex 2 15,6 colos notit használok november óta. A csavarok maguktól meglazulnak, a bal shift úgy kipattant a helyéről hogy visszapattintás után sem maradt stabil, vissza kellett ragasztanom pillanatragasztóval. :( Nincs még 1 éves, de szerintem 2 éves korára darabjaira fog hullani. Okádék az anyag és összeszerelés minősége. A belső tartalom jó, nincs vele gond, tettem bele egy 240GB Samu 840 Evo SSD-t, amitől komolyat gyorsult (legolcsóbb noti tuning), és kapott +4 GB ramot is (8GB). Gyors, megbízható, de pont az anyagminőségre nem figyeltek oda, ami egy notinál azért nem utolsó szempont. :U
De hogy egy Thinkpad is ilyen gány anyagminőségben 2x ennyiért, az a pofátlanság teteje.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#40) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Inkább az X230T-s szériát kellene továbbvinni és azt erősíteni, ebből a Yogából is van többféle típus, minden szegmensbe be akarnak "törni" úgy látszik. Van amelyikben van GT kártya, gondolom ott a gamer vonalat, van a Yoga Pro, ott a szupi csilli-villi karórás technológiát utánzó zsanér miatt az exkluzivitás a mérvadó, Yoga 300-500-700 az általános, mindenre használható darab, s láttam Yoga S100-asat ThinkPadok között .... csak csipáztam.

Na akkor lássuk a medvét! Aki ma még nem kakilt, az gyorsan tegye meg, mert szorulása lesz, s utána már késő bánat!

http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/yoga-series/
X1-et sem tudták már eladni úgy, ahogy, csináltak belőle kihajtható verziót, s lett belőle X1 Yoga?
http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/x-series/x1-yoga/

MOST ÉN IS CSIPÁZTAM MINT ÁLLAT! EZ KÉSZ! :D
Jól értem, hogy a workstation-ös P50-P70-re akartak hajazni a P40-es Yogánál? Beszarok ...
"Powered by an NVIDIA® Quadro® M500M GPU"

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#41) kopaszcpl


kopaszcpl
csendes tag

Üdv!
Lenovo Thinkpad S1 Yoga-ja van valakinek,ill.tud valaki ezzel a típussal foglalkozó fórumot?Nemrėg lettem tulajdonosa egynek,lenne pár kėrdėsem.

WAR is the motherfucking answer!

(#42) Hulkminator


Hulkminator
csendes tag

Driver problémákat leszámítva ,egy nagyon jó gép ,még ma is! :) drága még most is ,de szerintem megér ennyi pénzt.

[ Szerkesztve ]

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.