Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

szerintünk 12,5 hüvelyken semmi szükség 1366x768-nél több pixelre :(

nem is lesz 1600x900-as verzió belőle?

(#2) Ruszki


Ruszki
senior tag

Durva jószág! :Y
UP!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Vinném! Állati jó gép! :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) M3oH


M3oH
addikt

Gyonyoru! Lehet osdi, de nagyon bejon a TP dizanja 14"ig. 15,4" nem, mert ott hianyzik a numpad nekem.

(#5) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Nekem is tetszik, megnéznék egyet szívesen élőben, már csak a billentyűzet miatt is (kíváncsi vagyok, mennyivel másabb, mint az X200s-é). Egyszer talán ilyenre cserélem le az X200s-t, de addig még eltelik egy kis idő...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#6) Integra


Integra
titán

egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy vegyek egy ilyet ezzel a billentyűzettel... próbáltam, a klavi egyértelműen bóvli a régihez képest. teszek a háttérvilágításra. akinek ciki a thinklight (ha már fény kell neki) azt meg a t41-emmel vágnám úgy hátba, hogy akkorát repüljön, hogy meg se álljon a mekbúkig, az való neki.
inkább megpróbálok keresni egy csúcs x220-ast ips panellal és régi klavival, i5-tel, hátha van még valakinek raktáron egy új belőle...
kurvul a lenovo sajnos, de nagyon :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) opeter87


opeter87
senior tag

Nagyon jó gép, néha nagynak találom a T400-at és akkor mindig elgondolkodok az X-szérián. De valahogy nekem is fura a billentyűzet, sőt a T400 után minden billentyűzet fura igazából :)

Pár napig ki kéne próbálnom és akkor lehet megváltozna a véleményem.

(#8) #22145024


#22145024
törölt tag

HD4000, 4 szál, IPS, értelmes méret, nem papírvékony "izé"; és ha kell akkor nagy pótakku. Nekem ez így (lesz) jó, ahogy van. :K

[ Szerkesztve ]

(#9) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

szuper, hosszútávra ideális munkatárs :R

(#10) Angel1981


Angel1981
veterán

Korrekt darab!

(#11) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Yuppi, pont ilyeneket installálok, az i5-ös verziót.
Az én elfuserált ízlésemnek nem jön be, nagyon pici, lévén, hogy 19 colos laptopom van. Persze dokkolva már OK. A billentyűzetet tegnap óta szidom, rettenetesen szokatlan, rengeteget ütök mellé. Anyagminősége a szokásos ThinkPad, vagyis kiváló, szinte utánozhatatlanul jó.

(#12) orbano


orbano
félisten

a süllyesztett trackpoint nagyon jó dolog. a régi billentyűzetnél gyarkan beleakadt a kezem gépelés közben. ennél még nem fordult elő.

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) Chaser


Chaser
titán

"szerintünk 12,5 hüvelyken semmi szükség 1366x768-nél több pixelre " Sztem tévedtek...Ezelőtt sok évvel volt 1400x1050-es 12" tabletként is használható ThinkPad, x61t, ott valahogy még futotta rá hogy nagyobb felbontással legyen kisebb kijelzőméret:)

Az jó poén, hogy kétszintű megvilágítás miatt volt szükség a szigetes billzetre. Amennyire emlékeimből rémlik, pl Dell 4300 sem szigetes, de mégis megy neki a backlit, nem épp mai darab már.

'Szubnotebook" :F

szerk: opeter87: Vegyél x200/201-et, problem solved:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) orbano válasza Chaser (#13) üzenetére


orbano
félisten

ez szerintem is marhaság, 1600x900 simán elmenne, hogy nagyobbat ne álmodjak... arról nem is beszélve, hogy a konkurrencia már fullhd ips-t pakol ekkora gépbe... ebben miért nem majmolják a trendet, miért csak a szigetes billentyűzetet és az elcsezett kiosztást másolják?

régen ráadásul opció volt, így az őskövületek rendelhettek maguknak 4x3 pixeles panelt, a 60 évesnél fiatalabbaknak meg ja, ott volt a gyönyörűszép 1400x1050...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Kihagytátok, mint ahogy a Lenovo-nál is az előre hátra gombokat. Fel nem tudom fogni, miért kellett hozzányúlni valamihez, ami majdnem tökéletes volt. Ráadásul mindenki aki régebben használt, ugyanezen a véleményen van. Elég valószínű hogy ha egyszer cserére adom a fejemet, a régebbi szériákból válsztok inkább.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#16) Gondwana


Gondwana
addikt

Azért szerencsére hosszú még az a lejtő, amin megindultak, amióta Acertől hoztak maguknak igazgatót...

Én pl. a numerikus billenytűzetet siratom - a mostani X201-en csak egy Fn+ScrLk és már üthetem is a balAlt+Ascii/Unicode kombókat, illetve filemanagerekben most hogyan is kell megoldani a blokkezelést? (Eddig ugyi, Num* az invert, Num+/Num- a select/deselect, most lehet menüből töketlenkedni, vagy használjunk naaagyikonos ablakokat, mert az mindenkinek jó kell, hogy legyen...)
A Back/Forwardot ki lehet váltani az Alt+ <- /Alt+ -> kombinációval, de a négyes blokkok összezárása szerintem is büntetendő (Részemről azzal, hogy ilyent biztosan nem veszek, pedig jövőre lesz 6 éves a T60-am, meg 2 az X201 FrankenPadem...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#17) zsolthee válasza orbano (#14) üzenetére


zsolthee
senior tag

Szerintem meg a nagyobb felbontás a marhaság. Egy ekkora gépnél hol használnád ki munka közben? :F

(#18) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Végre egy könnyen szerelhető (szétkapható) gép, mindenhez hozzáfér az ember, de nekem úgyis ez a mániám. Először néztem a képen, hogy mi ez a barbárság, utána olvastam, hogy pár csavarral eltávolíthatóak a főbb részek. Határozottan tetszik! :K

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#19) Gondwana válasza Neurotoxin (#18) üzenetére


Gondwana
addikt

Végre egy könnyen szerelhető (szétkapható) gép, mindenhez hozzáfér az ember...
... mint ahogy az összes normális ThinkPad kb. az ezredforduló óta... (Az Economy class nem minden szempontból valódi ThinkPad, de még elmegy)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20) subidu


subidu
tag

Pont ilyet szeretnék magamnak i5-tel, 16GB rammal, 3G modemmel, IPS panellal 180GB-os SSD-vel.
Nagyon tetszik ez a kis gépecske, rengeteg videót megnéztem róla. A dokkolót sok helyen a géppel együtt adják.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#21) dabadab válasza orbano (#14) üzenetére


dabadab
titán

"arról nem is beszélve, hogy a konkurrencia már fullhd ips-t pakol ekkora gépbe..."

Egeszen konkretan ki az a konkurrencia?

(#17) zsolthee: ha egy nyomorult 5"-os telefonba kepesek fullHD-s kijelzot rakni, akkor itt is elfert volna, barmi komolyat csinal az ember, mindenkeppen jol jon a tobb pixel.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) orbano válasza zsolthee (#17) üzenetére


orbano
félisten

előtte ülve. próbálj meg ne magadból kiindulni. nekem pl. sokáig első gép volt egy toshiba m200, arról dolgoztam napi 8 órát. ilyen p*cs felbontással ez elképzelhetetlen lett volna.

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) Destructo


Destructo
aktív tag

Jó kis noti,tudnám mire használni :P

(#24) orbano válasza dabadab (#21) üzenetére


orbano
félisten

asus, sony pakolgat 12-13" gépekbe ilyet... vaio z, meg zenbook vagy mittoménmi pl.

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) Gondwana válasza orbano (#24) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha ott is DisplayPort a kijelző-interface (végre elfelejtették az LVDS-t), akkor nem is annyira elveszett mese, megint lesznek FrankenPadek! (Addig nálam marad az UXGA IPS T60, esetleg vadászok bele egy 4:3 T61 alaplapot T9600-zal vagy T9400-zal...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26) inferno88


inferno88
őstag

Nagyon jó kis masina lett.
A felbontás...egye fenyő.Ellenben a funkcióbillek és a 6-os csoport bezúzása nagyon nem bejövős.

A kék gombok feketére váltásáért valaki még lógni fog ;]

Semper fi!

(#27) orbano


orbano
félisten

egyébként nem értem: mindenhol az az érv, hogy de jó a szigetes bill, mert így nem kell a gagyi thinklight, ott a csuda hátulról gombvilágítás. a T430 esetében ez a csodás érv mivel helyettesül?

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) dabadab válasza orbano (#27) üzenetére


dabadab
titán

Raadasul a vilagito billentyuzet nem alapfeature (ahogy egyebkent az IPS sem), egy csomo X230-ba nemvilagitos van.

DRM is theft

(#29) raper


raper
senior tag

Tetszik, hogy így levetkőztették a tesztalanyt.

(#30) Integra válasza orbano (#27) üzenetére


Integra
titán

higgyétek el, azért csinálta a lenovo ezt a billentyűzetet, mert OLCSÓBB, minden más bullshit.
anyám céges dell noteszában is van billentyűzet világítás és mégis klasszikus billentyűzet mai napig. szóval bekapahtja a lenovo.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) .mf


.mf
veterán

Az X230i-kben miért javarészt előző gen procik vannak? :(

Tetszene. Ha saját notit kéne vennem, erősen gondolkoznék egy X220 vagy X230i-n. IPS, nagyakku, SSD.
Nagyobb kijelző, felbontás szerintem is elfért volna (mondjuk 1600*900), bezzeg régen pont fordítva volt, hogy míg máshol ritka volt a nagyobb felbontás, pont a Thinkpadeken lehetett többféle opciót elérni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) dabadab válasza .mf (#31) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk pont az X-eken ezer eve gagyi felbontas van, a regebbiekben 1024x768-as panel volt, ahhoz kepest ez tulajdonkeppen elorelepes.

Ez az X230i mi lenne? Mert amugy az X230-akban az i3-at leszamitva a tobbi (vagyis az i5 meg az i7) az mostani.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33) zsolthee válasza orbano (#22) üzenetére


zsolthee
senior tag

Értem én, hogy szebb meg jobb de azt ne mondd, hogy nagy felbontás nélkül már dolgozni sem lehet. X200-at és Hp2540 ill. 2530p-ket is használtam ekkora "p*cs" felbontású kijelzővel. Használható, vállalható.
Sőt! Dolgozok egy nagy multi cégnél, ahol több száz ember igényét elégíti ki a 15,6"-on a 1366x768 felbontás.
Az más kérdés, hogy ekkoránál mondjuk én magam részérel min. 1600*900-al venném de Ők ktg hatékonyság miatt választották a gyengébb kijelzőt. Pedig ott is vannak IT-s emberek, fejlesztők, gazdasági szakértők.
Van laptopjuk i5-ös procival 4GB RAM-mal? Van! Tudnak vele dolgozni napi 8-10 órát? Tudnak! Kifolyt a szemük? Nem :)

(#34) orbano válasza zsolthee (#33) üzenetére


orbano
félisten

én meg pont lesz*rom, ha más megelégszik vele. nekem kín szenvedés ilyen felbontáson dolgozni. egyébként meg ennyi erővel laptop sem kell, anélkül is meglehet oldani minden. számítógép nélkül is. nem is értem a kollégáidat miért nem az erődben kergetik egymást meztelenül...

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) eclipse006


eclipse006
őstag

Szerintem megbocsájtható a szigetes billentyű, nekem így is tetszik. Ha lenne rá keret, biztosan vennék egyet, T41-esbe is beleszerettem korábban. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#36) franc0 válasza orbano (#34) üzenetére


franc0
őstag

Mindennek megvan a maga helye és ideje.
Most én is melóból 15,6" 1366*768 alól írogatok. Otthon pedig előveszem szépen az AFFS paneles X200-am és lehet hokizni.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#37) .mf válasza dabadab (#32) üzenetére


.mf
veterán

"Ez az X230i mi lenne?"

LMGTFY? X230, ami i5 / i7 helyett max i3 / Pentium / Celeront kap, dee elvileg minden más ugyanaz. Így cserébe olcsóbb, árgépen most 250k-ért is látni X230i-t. Előző szériáknál is volt (X220i, X201i, stb)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) Alchemist válasza Integra (#30) üzenetére


Alchemist
addikt

Ez a billentyűzet egyértelműen nagy visszalépés minőségben, kiosztásban egyaránt. Inkább egy X220-as...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#39) #19617792 válasza Integra (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

lassan oda jutunk, hogy okádék fényes műanyag és kijelző lesz egy 21:9-es Thinkpaden...

(#40) .mf válasza #19617792 (#39) üzenetére


.mf
veterán

Degecivagy. :(( Lelőtted a jövő évi meglepetésüket...

;]
:( De szerintem is lassan eljutunk ide. Remélem csak az Edge vonalon...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#41) Integra válasza Alchemist (#38) üzenetére


Integra
titán

sajnos az a baj, hogy itt is a legtöbben kompromisszmot kötnek, hogy jó ez így is, meg mennyivel jobb mint a többi. igen, csak az a baj, hogy így indul meg a lejtőn lefelé az ami valóban a legjobb. a billentyű a kezdet. és ezt a cikkírónak lenne kutya kötelessége megírni, hogy a billentyűzet gyalázat és nem méltó az x-be. de ha csúnyát ír, nem kap noteszt legközelebb, nem akarja a ph sem összerúgni a port a lenovo-val, azért mégiscsak nagy cég.. kevesen merik már leírni a frankót.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) Chaser válasza Integra (#41) üzenetére


Chaser
titán

:K
sajnos...
De én akkor is le merem:D Kár elsz@rni a jó dolgokat. Meg ez a kimagyarázás, hogy azért szigeted mert backlit...ugggyanmár, azért nem csak csecsemők járnak ide:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Ati1979 válasza Chaser (#13) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

A billentyűzetért kár...
Szeritnem is, inkább csak a konzumer igényekhez akarnak igazodni. A HP is megcsinálta ezt az üzleti szériában és veszik az emberek a gépeiket, ezért a Lenovo is követi az új irányvonalat.
Erőltetett kifogás, hogy a régi Thinkpandok alá nem lehet háttérvilágítást berakni. Gondolom olcsóbb a szigetes. :) Ez lehet a valódi ok.

Az sem indok, hogy nek kell nagyobb felbontás 1366*768-nál. Én erre ezt mondom, hogy van akinek igen van akinek nem. 1600*900 mehetett volna bele. 10" tablatek full hd felbontással jönnek ki. (vagy még nagyobbal)

(#44) Integra válasza Chaser (#42) üzenetére


Integra
titán

na igen, ez a másik, hogy a gyártó szimplán hülyének néz, mikor közel fél millát szórok ki egy laptopra.. biztos most értetségiztem le és apuéktól kapom ajándékba...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) Chaser válasza Ati1979 (#43) üzenetére


Chaser
titán

Akinek megfelel vegye, csak nem kéne előnytelen dolgokat kimagyarázni, meg sokszor még előnyként feltüntetni. Nem kell 12.5"-ra HD-nál nagyobb felbontás? Most vettem 7" tabit 1024x600, de el tudnám rajta képzelni az 1280-at is. Érdekes, míg az IBM vitte a céget addig elérhetőek voltak nagy felbontású IPS panellel is gépek, mióta a lenovo viszi csak tableteknél meg 1-2 subnotinál van IPS, de pics@ felbontással azok is. T43p vagy még azelőtti már tudott 2xxx felbontást 15"-on, ennyit az epöl' féle retina displayről. Az emberek vakok, mindent lenyelnek. Ott vannak a dolgok a szemük előtt, csak szét kéne nézni. Lustaság+vakság+trend:D kb erre épít már a lenovo is már.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) franc0 válasza Integra (#44) üzenetére


franc0
őstag

Erről a kommentről beugrott, hogy már egyszer rájöttem, valószínűleg miért ezt a billt tették bele.

Eddig ezt a gépet corporate szemmel tevezték. Ha nekem kell egy céges laptop leszarom hogy 200 vagy 400, a lényeg hogy olyan legyen amilyet akarok. Ott a kompromisszumot nem ismerték.

Szerintem a Lenovo az új billel nyitni akart: így már a casual user is leveheti a Media Markt polcáról a Mac helyett.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#47) ro_bert17 válasza Integra (#41) üzenetére


ro_bert17
őstag

Kompromisszum kötésen kívül nem sok lehetőség van az egyénre gyártott egyedi és tökéletes notebook legyártásáig. Amíg a gyártó gyárt, Te meg vásárolsz vagy nem, addig szerintem nincs sok lehetőség.
A cikkíró kötelessége meg írni, ami szerinted? Az meg sem fordul a fejedben, hogy az őszinte véleményét írta le? Viszont ha Neked eleve ilyen véleményed van az itteni cikkekről, akkor miért olvastad el?

(#48) Integra válasza ro_bert17 (#47) üzenetére


Integra
titán

na nehogy már ne olvashassam el és ne fűzessem hozzá a saját szabad kommentem, amiben semmilyen érdek nincsen... szépen is néznénk ki..

franco:
annak ott vannak az olcsóbb comsumer cuccok, pont ezért. szóval nem állja meg a helyét. egyszerűen olcsósítanak.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) Ati1979 válasza Chaser (#45) üzenetére


Ati1979
veterán

Az IBM-nél az üzleti széria még valóban azt is jelentette. A Lenovo már máshogy értelmezi ezeket a dolgokat.

Ez a kijelző felbontás (jó kisebb is) csak egy marketingfogás a cég részéről. Haladni kellenne a korral. Ha az előző modellben kisebb felbontást tettek ebbe tegyenek nagyobbat. Már csak azért is, hogy legyen indok arra miért ezt vegye az ember. Az meg a kedvenc indokom, hogy elég ez is. Ezen is látni a betűket :) Ezeket az érveléseket el kéne már hagyni. Nem mindenki, hülye..... Én meg erre azt mondom, hogy jó az előző modell is. Minek vegyen az ember újat.

Ráadásul egy év alatt rengeteget fejlődtek a kijelzők (egyre nagyobb felbontások, jobb panelek) és ezzel összefüggésben, az áruk sem felfelé mozdult el.

Kezd kialakulni az a szemlélet, mi amely szerint az üzleti és konzumer szériát összemossák. Pár éven belül kis túlzással csak az áron fog látszani a különbség. Kijelző t/n szinte az összes Thinkpadnál. Billentyűzet ugyanolyan.
Egyenlőre az anyaghasználat, és a support a legnagyobb különbség.

Pillanatnyilag úgy látom, hogy ennél a gépnél egy i7-es X220-as jobb (és olcsóbb) választás lehet.

Igen a trend mindenek előtt sajnos. Csak azért az ne felejetsük, hogy vannak olyan potenciális vásárlók akik gondolokodnak is.

(#50) ro_bert17 válasza Integra (#48) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ebben igazad van. Csak én sajnálom, hogy Te ebbe energiát ölsz, és hogy hangot kell adnod a "gyártó több éve tartó mély repülésének elemzésére, ami csak is a bukáshoz vezethet"..... De természetesen ez valóban a Te nyűgöd lesz, elismerem. :R
Viszont a cikkíró tapasztalásának megkérdőjelezése részedről prejudikáció. Egy szubjektív dolog mellett nem lehet tényszerűen érvelni.

Véleményem szerint a gyártók a piaci igények szerint gyártanak. Ha a felhasználók szeretik a szigetes billentyűt, és ezáltal több vevőt tudnak szerezni, akkor ilyet készítenek. Most eladják a hd felbontást (a sok legyártott kijelző vásárlás után), és később a hd+ lesz a több, amit szintén eltudnak adni. Ha egyszer majd a felhasználók döntő többsége csak szürke notebookot fog vásárolni, akkor majd gyártanak szürke thinkpadeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.