Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcias


marcias
őstag

Jó kis teszt. Nem vagyok egy nagy szakértő, de ha evvel a profi (és drága) hűtéssel is "csak" ennyire hűl le a gép terheletlen állapotban, annak árán hogy egyes komponensek még melegednek is, akkor ez a proci egy KAZÁN ;] Ennek ellenére grat, szép és igényes kivitel :K

Steam: marcias88

(#2) Superman válasza marcias (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Köszi. Az igazság az, hogy fűt rendesen, illetve jobban, mint a kétmagosak. Kétmagos Core2 Duo procimnak 1.5Volt fölött is adtam, mégsem volt problémám a melegedéssel.

Persze itt még nincs vége a dolognak, mert folytatom a tökéletesítést, különösen mert nyáron akkor, mi lesz? :DDD

(#3) keIdor válasza Superman (#2) üzenetére


keIdor
titán

Yorkfield... ;] egyébként grat, jó írás!
Nekem is P5K Premium van és ugyanez a hűtő... érdekes nálam most éppen 34°C az alaplap... :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) Superman válasza keIdor (#3) üzenetére


Superman
nagyúr

Hát lehet, hogy az lesz belőle. :DDD Köszi neked is.
Nálam éppen 32 fokos a proci és 38 az alaplap. :) Ez van, majd kitalálok valamit....

(#5) Shadowz


Shadowz
csendes tag

Jó, cikk. Nálam is járt mindkettő hűtő, de nálam a Zalman maradt, amiatt hogy a FET-eket jobban hűti. Ultra Extrembe, nekem se tetszett a felfogatás, meg alap helyzetben leraktam az asztal lapra, a processzorra néző részét, és olyan görbesége volt, hogy ihaj.
Látni lehetett ahogy megpörgettem, hogy a lap középső részén forog. Tehát ha leszorírom akkor a középső része érintkezik legjobban a processzorral a szélei nem, igy a hőcsöves kialakítás is érdekesen működött volna :W
Lapolni meg nem volt kedvem, inkább továbbszereltem egy másik gépbe. :U

Shadowz

(#6) RexpecT


RexpecT
addikt

Jó cikk lett. Amit esetleg még megtehetnél hogy kicsiben berakod a képeket :) .

(#7) Superman válasza RexpecT (#6) üzenetére


Superman
nagyúr

A folytatásban majd így lesz, sőt, majd ebben is lekicsinyítem. Nagyobban jobban mutat, de az oldal nem tolerálja ezt a méretet. ;)

(#8) Elmör


Elmör
senior tag

Köszi a részletes leírást és magyarázatot.
Furcsa, de nem lepődtem meg az árakon. Ez a hűtő nagyon ottvan. :K

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#9) Superman válasza Elmör (#8) üzenetére


Superman
nagyúr

A folytatásban, lehet még ma, leírom a teszteredményeket is.

(#10) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Tetszett a cikk... :R
Kíváncsi voltam a különbségre...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#11) jorden06


jorden06
senior tag

Ezt a cikket én is kíváncsian olvastam végig, mi is valójában a különbség, azonban maradtak még bennem kérdések: ez a kb 10 fok különbség ami a 2 venti között tapasztalható, tulaldonképpen mennyire számít? Én úgy hallottam, hogy a prociknak kell tartani ez bizonyos üzemi hőfokot is. a másik, hogy a cikk elején azt írtad, hogy a csendesség sem volt utolsó, itt a Thermalright 2db ventije mekkora zajtöbblettel jár kb. mint a Zalman 1 db ventije? :F

Egyébként tetszett a cikk, részletes :C

(#12) Superman válasza jorden06 (#11) üzenetére


Superman
nagyúr

A legfőbb különbség a tuning területén tapasztalható. Ezzel már félig lelövöm a poént, a második rész konklúzióját, de akár 50%-ra, akár 100%-ra terhelema processzort, a Zalman messze elmarad hatákonyságban a Thermalright mögött. Ugyanazon a Vcore feszültségen, akár 15-17 fok különbség is lehet, ami rendkívül sok.

(#13) Superman válasza Ragadozó (#10) üzenetére


Superman
nagyúr

Kösz. :R

(#14) Shadowz


Shadowz
csendes tag

Na jó de ne hasonlítsuk már össze az Z9700-et, meg a két hűtővel felszerelt Extreme 120at. Biztos, hogy alumarad a két hűtőventi nagyon sokat jelent.

Zalman kidolgozása igényesebb, hangosabb az tény, de néha ez a kialakítás jobb vagy fér el az adott házban. Az Extreme kidolgozása/ felfogatása meg nem az igazi, tökölni kell vele amit nem igazán várna el az ember 17K-ért.

Shadowz

(#15) Superman válasza Shadowz (#14) üzenetére


Superman
nagyúr

Egy hűtővel is alulmarad. Az összehasonlítás alapja pedig az, hogy mindkettő az adott cég csúcsterméke. Igaz ott van még az NT a Zalmannál, de ilyen téren az sem sokkal jobb, illetve nem tud jobb eredményt felmutatni. A zalmannál is meg volt támogatva a levegőszállítás kifelé a házból, viszont a réz hőcsövektől többet vártam volna, akárcsak a Prohardver tesztjében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.