Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F e Z o


F e Z o
veterán

Elég vékonykák azok a radik...

H2O über alles!

(#2) ballazol


ballazol
senior tag

Kérek.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#3) devast


devast
addikt

Ez asetek ?

(#4) Yany


Yany
addikt

Erről hírről már májusban szóltam nektek. =)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5) flashpointer


flashpointer
őstag

ez is ilyen szetszedheto/bovitheto -fele mint az alphacool eisbecher?

(#6) F e Z o válasza flashpointer (#5) üzenetére


F e Z o
veterán

Á-á, ezen Te semmit sem bővítesz....

H2O über alles!

(#7) Synthwave válasza F e Z o (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De full réz.

Nem lesz ez rossz szerintem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Vartanus válasza Synthwave (#7) üzenetére


Vartanus
őstag

Ár mikorra várható? :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#9) kpal


kpal
veterán

Intel 1366 hiányzik ,de az eggyel régebbi 775 az van .

(#10) Speed® válasza Synthwave (#7) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az nem feltétlenül előny a hőleadásban..a vastagabb kivitel annál inkább.
Gagyi..annyi szól mellette max, hogy a ventik értelmesek. De mennyiért..

(#11) Synthwave válasza Speed® (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyilván a felület mérete az elsődleges, de azért csak nem annyira gagyi. Nekem kifejezetten szimpatikus, hogy a full réz kivitelt forszírozzák - ha jó ára lesz, simán versenyképes lehet.

------------------------------------------------------------------

(#8) Vartanus: Keine ahnung.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) hemaka válasza Vartanus (#8) üzenetére


hemaka
nagyúr

145€ / 170€

(#13) Speed® válasza Synthwave (#11) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hőleadásban jobb az alu. Ami a full réz kivitel mellett szól, az a galvanikus folyamatok kizárása, cserébe viszont megdobja az árat, ami egy szinten túl értelmét veszi az egész koncepciónak, hiszen már átlépi a határt, aminél inkább építésbe kezd az ember, sokkal jobb hatásfokért.

(#14) bazsi83vp válasza Synthwave (#11) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szerintem arra célzott a kolléga, hogy az eloxált alunak sokkal jobb az emissziós tényezője, mint a réznek. Nem véletlen lett lefestve feketére a radi, ezt a tulajdonságot javítandó. Csak ugye lesz egy réz-festés határréteg.
Ettől még nem szar a termék, csak feleslegesen pazaroljuk a rezet és ilyen kis méretben nem nyersz sokat a réz jobb hővezető képességével. Vagyis de: némi plusz tömeget.

[ Szerkesztve ]

(#15) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

a full réz nagyon ritka AIO-ban. Ez még akár jó is lehet, anno pont a aluj radik miatt nem vettem aio-t. Egy jó kis teszt kéne még :) :C

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#16) Speed® válasza Cyberboy42 (#15) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

FD Kelvin S24, BQ Silent Loop 240, pl. ezek is rezesek voltak többek közt.

(#17) Lord Dragon válasza kpal (#9) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

AZ 1366, 2011, 2011-3, 2066 -nak tök ugyanaz a felfogatása. Akár az 1156, 1155, 1150, 1151, 1151 V2. Nem sorolták fel mindet, de attól még rámegy.

Én ugyanazt a procihűtőt használom ugyanazzal a felfogatással most is (2066-tal), mint 1366-nál. (Thermalright TRUE Copper)

[ Szerkesztve ]

(#18) flashpointer válasza F e Z o (#6) üzenetére


flashpointer
őstag

a folyadekpotlasrol es a bumszli felepitesbol arra engedett kovetkeztetni : )

(#19) Akula válasza Speed® (#13) üzenetére


Akula
őstag

A legjobb lenne, ha a lapkák tokozása is réz lenne és a hűtők is, mert ennek a koncepciónak sokkal jobb a hővezetése, mint az alunak. a hőleadás meg a hasznos felület kérdése. az már áramlástani kérdés. amúgy a súly semmit nem számít, nem laptop, nem kell vele rohangálni. ha jól fel van fogatva, még az alaplapot sem szabadna terhelnie.
OFF: a legjobb lenne a szén nanocsöves hűtő de az nemigen a mi pénztárcánk (ha egyáltalán már elérhető)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#20) Speed® válasza Akula (#19) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az IHSek nikkelezett rézből vannak, a hűtők viszont nem véletlenül vegyes felépítésűek. A réz jő hővezető, de az alu jobb hőleadó. A kettő előnyeit ötvözik a hőcsöves alulamellás léghűtések napjainkig, a full réz megoldások nem véletlenül koptak ki, indokolatlan kiadást és jelentéktelen előnyt hoztak, miközben a súlyuk nem egy esetben brutál volt.

(#21) SEB111 válasza F e Z o (#1) üzenetére


SEB111
csendes tag

Ebben az árkat.-ban a Cooler Master egyeduralkodó... elsőre nem valami bizalomgerjesztőek.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#22) Csorbi


Csorbi
addikt

Hű, vettem anno a 2000-es évek elején néhány TR hűtőt a TTS-Kft-nél még Óbudán a Kadosa utcában... :))

(#23) Synthwave válasza Csorbi (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

TTS.

Best place to get a DFI board.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) fejesprf válasza Speed® (#20) üzenetére


fejesprf
csendes tag

Bocsi de kissé ellentmondásosnak tűnik amit írtál "A réz jő hővezető, de az alu jobb hőleadó"
nem értem akkor most mi van? Hővezetési tényező :F

[ Szerkesztve ]

fejesprf

(#25) bazsi83vp válasza fejesprf (#24) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Idézek belőle: " A nagyságú szilárd falfelület között kialakuló hőáramsűrűség nagyságát" ... Magyarán ez semmit nem mond a hőfelvétel és a disszipáció folyamatáról. (hőátadás - ezen belül a leadás lesz a disszipáció)

Egyébként egy adalék információ, amiről nem esett szó, csak hogy jobban összezavarjalak: az alu fajhője kb 2,5x akkora mint a rézé.
1-2 egyéb (akár lég)hűtő tesztjét megnézve kiderül, hogy nem mindig a réz hűtő érte el a jobb eredményt, sokat számít a konstrukció is. Itt is elég sűrűnek tűnnek a csatornák és így csak pár mm-en történik hővezetés.

(#26) Speed® válasza fejesprf (#24) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmi ellentmondás nincs benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.