Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) JHC


JHC
tag

Találkoztam olyannal laptoppal, amiben Seagate SSHDvolt beépítve, és mivel alapból a meghajtó SSD részére történik, az írás majd onnan íródik ki a lemezre ténylegesen, így ha nem a begyorstárazott területre történik a művelet, akkor elrejtődik a hibás szektor, és a SMART sem jelezte, csak füllel lehetett kihallani a meghajtóból, a hibás szektorra, jellemző fejmozgást.

Egy másik Lenovo típusnál, egy alig használt DVD meghajtó ( talán 3-szor volt használva amúgy mindig üres volt) miatt lassult be a rendszer, persze először a vinyóra gondoltam, így rábeszéltem egy SSD-re. vettünk egy Samu 850 EVO 256gb-t. Átmentettem a rendszert, majd beépítettem, és mintha nem csináltam volna semmit ugyanolyan lassú maradt a gép mint előtte. Mindent elképzelhetőt megcsináltam. Hogy mentsem magam, megbeszéltem a gazdájával hogy ne kapcsolja ki hanem rakja készenlétbe vagy hibernálja. hihetetlen, de az is ugyanúgy lassú volt az is. Gyanakodtam a bluetooth-ra letiltottam, de nem nagyon változott.

Mivel régi motoros vagyok, volt egy olyan érzésem mint a régi gépeknél szokott. Ha a vinyó ugyanazon az IDE kábelen volt a CD meghajtóval, akkor a a CD-n hibás szektorba futott az olvasás, addig amíg be nem tudta olvasni a CD-ről a szektort, addig a vinyóhoz sem lehetett hozzáférni, a win képest volt csontra merevedni, majd ha a cd el tudta olvasni a renitens szektort, akkor minden ment tovább.

Az egyik külföldi fórumban írtak olyat, hogy elromlik a DVD olvasó elektronikája, és ez okoz lassulást, és bizony nálam is ez volt. Hamar kivettem a DVD meghajtót, és láss csodát, a gép egyből SSD-hez méltó sebességgel működött tovább. Mondjuk a gazda nem akart új meghajtót, mert úgysem használja, de hogy ne maradjon lyuk a gépen, így hatástalanítottam a meghajtót, és vissza szereltem a helyére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.