Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Vehettél volna ennyiért egy használt üzletit, Dell-HP-Lenovo vonalról.

(#2) Redneck


Redneck
veterán

Nem akarlak megbántani de 100k-ért mit vártál? Főleg HDD-vel... Ha használható új notebookot akar az ember, az nem ennyibe kerül. :N

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#3) zarayg


zarayg
aktív tag

bármit, csak ne lenovot... vegyél inkább osanos sajátmárkás pink laptopot 60 ezerért, csak ne lenovot...

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#4) petya220 válasza Redneck (#2) üzenetére


petya220
senior tag

Azéééé....
Lenovo ThinkPad r61! :D
Semmi baj nincs vele.
t8100-es cpu, ssd, 4gb ram. és pörög a "kis" laptop :D Én nincs 100ezerben :P ;]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#5) elithun


elithun
őstag

Százezerért már az is igen kimagasló, hogy eddig bekapcsolt. Nem tudom mit vártál.
Ha audit lehetne ennyiért kapni az is hasonló örömket tudna okozni.

Továbbá gyártót egészében megítélni a legalsóbb szegmensbe szánt termékük alapján nem szerencsés.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#6) Alg


Alg
veterán

Tompika a power user múltjával és az angol tudásával elolvashatott volna pár tesztet, neadj'Isten rákérdezhetett volna itt a milyen notebookot vegyek topikban... :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7) Redneck válasza petya220 (#4) üzenetére


Redneck
veterán

Új laptopról volt szó, szóval azt hiszem felesleges a szokásos "használt üzletit kell venni" lózungot puffogtatnunk.

Az egy dolog, hogy a tiéd még megy, de 10 éve 1489$ volt az MSRP-je, kicsit más kategória. Szerencséd van hogy neked még megfelel, de manapság már sok dolog kevés benne (nincs HDMI se USB 3.0, WLAN 54Mbit/s, 14 vagy 15 colos 4:3-mas kijelző). :P

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#8) Sotho


Sotho
őstag

Ne a Levonó hanem az AMD oldalán keresd a drivert : [link] ;)

(#9) petya220 válasza Redneck (#7) üzenetére


petya220
senior tag

Új laptopról volt szó, szóval azt hiszem felesleges a szokásos "használt üzletit kell venni" lózungot puffogtatnunk. Én nem mondtam,hogy azt kell venni. :D

ha valamivel több kell, akkor ott az asztali gépem :D Programozásra használom egyébként, de linux alatt minden pacek :D ha meg windows kell akkor dual boot, és az is pörög.

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#10) Redneck válasza petya220 (#9) üzenetére


Redneck
veterán

Bocsi az a rész nem neked szólt, hanem mindenkinek. Bár a tulaj nem írta hogy újat akart mindenképp, de gyanítom. :U

TheLázs:
A helyedben raknék bele egy SSD-t mielőtt megőszülök, és ki is takarítanám, gondolom alapból nem túl komoly a hűtés. Driverek mehetnek a chipgyártók oldaláról, biztos találsz frissebbet, bár a Linuxhoz nem értek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#11) ivana válasza Redneck (#7) üzenetére


ivana
Ármester

Arról volt szó, hogy inkább lecseréli használt üzletire, mert az jobb. Mondjuk az tény, hogy normális új noti kb. 500-tól van (ezer huf) ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) Melorin


Melorin
addikt

Minek kellett bemenni egy szalonba ha még ezeket sem voltál képes kipróbálni élőben:

Takony hajlékonyságú vázszerkezet, ami a szélrózsa minden irányába szét készül folyni, ha az ember rossz helyen fogja meg.
-Hullasegg és túlszínezett képregény közé belőtt színekkel rendelkező fényes FHD kijelző, ami a legkisebb természetes fény hatására olvashatatlanná válik akármekkora fényerőn.

(#13) Alg válasza ivana (#11) üzenetére


Alg
veterán

Brátnőm most vett ~150ért HP 430 G4-et, szerintem az teljesen vállalható

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14) Redneck válasza ivana (#11) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt most igen, de az előző cseréjénél nem merült fel. :N

Alg:
Én is találkoztam idén pár olcsó de korrekt konzumer géppel. :K

Melorin:
Erre már én is gondoltam. Érdemes vásárlás előtt tüzetesen átnézni a gépet...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

A belassuláshoz szólnék. Azért elsősorban a CPU a felelős. Fos architektúrán alapszik.

(#16) Freiherr válasza Redneck (#7) üzenetére


Freiherr
őstag

Szót sem írt arról, hogy csak új vasat akart venni.100k volt a műveletre, rosszul döntött, a "lózungra" kellett volna hallgatnia, vagy minimum duplázni a büdzsét.

XXX

(#17) ivana válasza Alg (#13) üzenetére


ivana
Ármester

Kinek mi, nekem a céges zbook 15, olyan ótvar beviteli eszközei vannak, hogy magában gyakorlatilag használhatatlan. Öreg T420-am után borzasztó használni, pedig amúgy masszív gép.

(#18) dabadab


dabadab
titán

Ha tényleg belassult a laptop, azt nagyjából egyetlen dolog tudja okozni, a thermal trottling. Paszta, ventitisztítás (vagy csere).

DRM is theft

(#19) Alg válasza ivana (#17) üzenetére


Alg
veterán

Jó, mondjuk nekem is a céges T450 után azért más világ, de mégis harmadannyiba került, és van benne pl. vállalható IPS panel, nem az a hitvány TN hányás ami a TP-kben csak a 470-el lett végre lecserélve :W (mondjuk abból meg touch-ost kaptunk, tudnám minek... :( )

Elég sokat nézegettük a kínálatot és hasonló méretben (max 14") ennyiért kb az egyetlen vállaható új gép volt ez a HP 430.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én csak azt nem értem, hogyha az ember amúgy is monitorra köti, hangszóróra, és csak hetente-kéthetente hordozza, akkor egy mITX gép miért nem alternatíva? Egy kisebb ház simán befér a hátizsákba több napnyi ruhával/étellel, és 100k-ból olyan mITX gépet raksz össze, ami még 5 év múlva is menni fog, opcionálisan még VGA-t is tudsz bele tenni. És az Intel/AMD gyári hűtője fényévekkel jobb, mint a szappantartó-notebook hűtése.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21) Tim82 válasza Redneck (#7) üzenetére


Tim82
nagyúr

WLAN 54Mbit/s, 14 vagy 15 colos 4:3-mas kijelző).

Itt már látszik azért, hogy valamit nagyon elnéztél, amikor rá akartál keresni.

R61-ből volt widescreen (sőt, a 4:3 kijelzős volt a ritka), a WLAN kártya meg mini PCI-e, gyárilag is volt ott dual band N-es opció.

HDMI valóban nincs, USB 3.0-at viszont Express Card-dal lehet orvosolni.

Nyilván nem mai gép, de meglepően jól használható ma is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22) UnA válasza dabadab (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

A paszta segít a Windows lassúságán is? :P

(#23) dabadab válasza UnA (#22) üzenetére


dabadab
titán

Ezért mondtam azt, hogy ha tényleg a gép lassult le, nem pedig a Windows.

DRM is theft

(#24) UnA válasza dabadab (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

Igazad van, csak kérdés, hogy a felhasználó ezt szét tudja-e választani? ;)

(#25) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Lenovo Z51-70-em van. Semmi bajom vele. Lassulgatott az enyém is, vinyóra tippeltem, igaz 100/100 volt, de 16000 indulás/leállási ciklus volt benne, alig 200 nap használati idővel. Vettem bele egy SSD-t, pörög megint.
Mondjuk a paszta okádék volt, az is ki lett ganézva, újrapasztázva. Sztem simán vinyó baja lesz annak.

[ Szerkesztve ]

(#26) Syl válasza Cucuska2 (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

>akkor egy mITX gép miért nem alternatíva?

Mert akkor nyilván otthonra is kell vennie monitort, billentyűzetet, hangszórót stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) erer1000 válasza Syl (#26) üzenetére


erer1000
őstag

akkor szereljünk rá egy monitort, amit tud vinni magával

ja várj. ez már laptop lesz

anyámnak lepasszolta bátyám a HP Pavilion G6-ját
az is, bármit csinálnánk vele, dög lassan teszi, pedig ki van pucolva, CPU, RAM, semmi se fogy el látszólag.
azon gondolkoztam hogy egy SSD segítene-e , vagy mit tehetnék.
az is ha megfogom oldalt, és felemelem, hajlik le az egész :C
140k volt 2012ben, sokáig jól szolgált, végén mondjuk már csak 0-24ben wifi hotspotként funkcionált, aztán került anyámhoz

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#28) #42098752


#42098752
törölt tag

Egy szazasert Lenovo nevu ipari hulladekot venni??? Az bizony garantalt szivas. Az olcso, Tescos selejt kerulendo.

(#29) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Mellette szólt, hogy garos. Most már látom, hogy egy üzleti gép megbízhatósága bármilyen garanciát felülír.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#30) Redneck válasza Tim82 (#21) üzenetére


Redneck
veterán

Nagyon nem bonyolítottam, beírtam hogy "lenovo thinkpad R61" és megnéztem az első és harmadik találatot. :B

TheLázs:
Azért nem kell túlmisztifikálni a használt üzleti gépeket, azokkal is befürödhetsz. Nem kell feltétlenül a kínálat legalján nézelődni, és akkor lehet új laptopot is venni, vannak jók.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#31) Tikakukac válasza TheLázs (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

A TMX-ét még egy csapat rosszarcú által árult NV-s T61-es megbízhatósága is legyőzi ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) Silεncε válasza Cucuska2 (#20) üzenetére


Silεncε
őstag

Erre én válaszolnék,ha megengeded. Otthon én is úgy használom, hogy monitor + egér + billzet a laptopot, de emellett napi szinten hordom be az egyetemre. Namármost egy mITX gépet nagyon nehéz bevinni előadásra...

És igen, nekem is egy alsókategóriás Lenovom van

[ Szerkesztve ]

(#33) TheLázs válasza Silεncε (#32) üzenetére


TheLázs
csendes tag

... és te is utálod?

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#34) Tim82 válasza Redneck (#30) üzenetére


Tim82
nagyúr

Innen vagy innen érdemes.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35) Freiherr válasza TheLázs (#29) üzenetére


Freiherr
őstag

Egy üzleti gép megbízhatóságát csak egy dolog írhatja felül: egy üzleti gép garanciával.

XXX

(#36) TheLázs válasza dabadab (#18) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Nem tudom, miért mondja mindenki ezt. A hűtést kipucoltam, a paszta új, a felfekvés tökéletes, mielőtt ennek nekiálltam, a speedfan szerint a hőmérsékletek rendben voltak (>60), de közben a merevlemez zsír új renszenél is sokszor 100%-on pörög, minden ok nélkül, ekkor pediglen a számítógép használhatatlanná lassul. A zsír új rendszer indulása is bitanglassú, és ezt most a frissítések utáni állapotra értem. Arról nem is beszélve, hogy PC-bolt (ami elég szakmai és elismert a környéken) erősített meg az érzetben, hogy a noti készül átadni magát az örök bitmezőknek.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#37) dabadab válasza TheLázs (#36) üzenetére


dabadab
titán

"Nem tudom, miért mondja mindenki ezt."

Mert ez a helyzet.
Ha nem a processzor lassú, akkor nem a laptopod lassult be, hanem a szoftveres oldalt rontottad el.

"közben a merevlemez zsír új renszenél is sokszor 100%-on pörög, minden ok nélkül"

Egyetlen dologban teljesen biztosak lehetünk: ha pörög a HDD, annak oka van.

DRM is theft

(#38) Redneck válasza TheLázs (#36) üzenetére


Redneck
veterán

Anyám Dell gépén is állandóan pörgött a merevlemez és töltött orrba-szájba. Bepattintottam egy SSD-t és nem volt többet ilyen gond. A kis 5400-as fordulatú vinyó küzdött folyamatosan, de sajnos mindennapi használathoz is kevés volt. :O

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#39) ivana válasza dabadab (#37) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem abban is, hogy 2017-ben rendszer lemeznek HDD-t használni nem túl jó ötlet.

(#40) erer1000 válasza ivana (#39) üzenetére


erer1000
őstag

Egyik régi 20 éves laptopba HDD helyett 32GB-os SD kártya került.

Még azt is úgy meghálálta mind boot, használat, de főleg akku időben hogy az durva. Pedig csak egy Class 10-es SD. Nem ssd
Pedig win95-98-2k kombo , tehát nem az a több gigás rendszerek, és nem tele szeletelve, csak a konstans 4-5 kellő program.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#41) proof88 válasza Redneck (#38) üzenetére


proof88
addikt

A merevlemez ilyen, ha bekapcsolod akkor állandóan pörög. :DDD

(#42) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Az előttem szólókhoz hasonlóan én is a hdd->ssd cserét javaslom. Egy ma már 5,5 éves amd apu-s laptopot használok mindennap (pavilion g6-2018sh) amibe ssd került a hdd helyére, az odd helyére pedig a hdd és a gyári 4gb ramot cseréltem 2*4gb-s kitre. A mindennapi használatot tekintve semmilyen sebesség problémám nincs és némi kompromisszummal még játszani is tudok rajt. Szóval SSD-t abba a gépbe!

(#43) Tikakukac


Tikakukac
titán

Hint: ha update be van lőve winben, akkor 2 napig a géphez ne is nyúlj, felesleges. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44) razorbenke92 válasza KISDUCK (#42) üzenetére

Szintén zenész.

Volt itt fentebb is pár komment, ahol latolgatták, érdemes e SSD-t tenni. A válasz határozott igen.

dv6-3110eh (i3 4GB 500GB) az én 2011-es (!) Tompikás vételem.
(Azóta már nyugdíjaztam, de még aktívan használja valaki mindig a családban.)

Azóta számos dolgot cseréltem benne:
- i3 -> i5 (és nyilván paszta)
- +4GB RAM
- Akksi (a gyári halála után vettem egy dupla akkorát, aminek meg eltörtem a tartópöckeit, mert mindig az akkunál fogva hurcoltam)
- SSD

Ezek fordított sorrendben történtek, és a legészrevehetőbb javulás az SSD után volt. Igazából eddig akinek a kezébe nyomtam, és előtte új (de HDD-s) gépeken dolgozott, nem akarta elhinni, hogy egy 6 éves gépet használ.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#45) Tikakukac válasza razorbenke92 (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

Hány ember van aki a mai napig veszi a 200k feletti gépet, mert a régi lassú ugyanúgy HDD-vel :B És hiába mondod el, nem akarja érteni, ha új akkor jobb, cső. Pedig... hát nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) Redneck válasza Tikakukac (#45) üzenetére


Redneck
veterán

És megveszi az újat HDD-vel... :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#47) Tikakukac válasza Redneck (#46) üzenetére


Tikakukac
titán

Az üzletnek jó, nem sírok. Csak ez olyan rossz érzés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) JHC


JHC
tag

Találkoztam olyannal laptoppal, amiben Seagate SSHDvolt beépítve, és mivel alapból a meghajtó SSD részére történik, az írás majd onnan íródik ki a lemezre ténylegesen, így ha nem a begyorstárazott területre történik a művelet, akkor elrejtődik a hibás szektor, és a SMART sem jelezte, csak füllel lehetett kihallani a meghajtóból, a hibás szektorra, jellemző fejmozgást.

Egy másik Lenovo típusnál, egy alig használt DVD meghajtó ( talán 3-szor volt használva amúgy mindig üres volt) miatt lassult be a rendszer, persze először a vinyóra gondoltam, így rábeszéltem egy SSD-re. vettünk egy Samu 850 EVO 256gb-t. Átmentettem a rendszert, majd beépítettem, és mintha nem csináltam volna semmit ugyanolyan lassú maradt a gép mint előtte. Mindent elképzelhetőt megcsináltam. Hogy mentsem magam, megbeszéltem a gazdájával hogy ne kapcsolja ki hanem rakja készenlétbe vagy hibernálja. hihetetlen, de az is ugyanúgy lassú volt az is. Gyanakodtam a bluetooth-ra letiltottam, de nem nagyon változott.

Mivel régi motoros vagyok, volt egy olyan érzésem mint a régi gépeknél szokott. Ha a vinyó ugyanazon az IDE kábelen volt a CD meghajtóval, akkor a a CD-n hibás szektorba futott az olvasás, addig amíg be nem tudta olvasni a CD-ről a szektort, addig a vinyóhoz sem lehetett hozzáférni, a win képest volt csontra merevedni, majd ha a cd el tudta olvasni a renitens szektort, akkor minden ment tovább.

Az egyik külföldi fórumban írtak olyat, hogy elromlik a DVD olvasó elektronikája, és ez okoz lassulást, és bizony nálam is ez volt. Hamar kivettem a DVD meghajtót, és láss csodát, a gép egyből SSD-hez méltó sebességgel működött tovább. Mondjuk a gazda nem akart új meghajtót, mert úgysem használja, de hogy ne maradjon lyuk a gépen, így hatástalanítottam a meghajtót, és vissza szereltem a helyére.

(#49) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tanulópénz. Lenovo konzumer kategóriát nem veszünk, pláne Mo.-gon nem :N

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) nemlehet válasza t72killer (#49) üzenetére


nemlehet
őstag

Tanulópénz. Lenovo konzumer kategóriát nem veszünk, pláne Mo.-gon nem.

Semmivel sem rosszabb a lenovo mint bármelyik másik, egyszerűen a 200k alatti gépek ilyenek. Amúgy azon röhögök, hogy néha kapni i5 (nem U-s)+8 GB RAM-os gépeket tök olcsón (pl auchanban volt asszem 1-2 hónapja ilyen), de meg vannak sújtva egy 5400 RPM-es HDD-vel. Mert nehogy már élvezhesse a paraszt az erős hardvert :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.