Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Chaser


Chaser
titán

áfa körről jut eszembe, amit sztem 10-ből 9 könyvelő nem tud, az enyém tudta, ezért is maradtam nála:)

az rendben van, h valaki aam módot választ, nullás számal, semmilyen áfa nincs, de ugyanúgy vonatkozik rá is az áfa törvény
jelenleg évenként 12m árbevételi határ van, ez havonta 1m ft - ami egy hónapban lehet akár a teljes 12m ft is, ez nincs szabályozva, értelemszerűen akkor a többi hónapban már nem lehet több számlát kiadni, de a havi 50e ft-ot fizetni kell -
és itt jön egy csavar, a 12m ft-ot az áfa törvény már nem hónapra számolja, az áfa törvény mindig naptári napra számol, ha valaki január 25-én váltja ki a a kata ev-t, áfa mentesen, aam adózóként, akkor azt gondolná, neki az éves árbevétele 12m ft lehet, de ez nem így van, az áfa törvény miatt
az áfa törvény ugyanis azt mondja, addig lehetsz aam adózó, ameddig nem léped túl az évi 12m ft-ot, _ha_ január 1-től váltottad ki a kata ev-t, amennyiben nem januártól 1-től, hanem attól eltérő időpontban - és beszélhetnénk akár 3 hónapról, vagy hatról, bármennyiről, az arány a lényeg -, akkor azzal a naptári nap számmal arányosan, amennyid van
kb 32877,-ft-ra jön ki jelenleg egy nap az áfa törvény szerint, tehát a fenti példával 24x32877 ft-ot vesztünk a 12m-ból, 789,048,- ft-ot
tehát hiába fizetem én havonta az 50e ft-ot minden hónapra, januárra is - mert bármikor kezdi az ember, teljes hónapra fizetni kell, akkor is, ha az adott hónap utolsó napján váltotta ki a kata ev-t, teljes árat kell fizetni, az 50e ft-ot, nem pedig arányosan -, bizony nem lesz 12m ft-os értékhatárom, ebben az esetben kb 11,210, 952,-ft lesz a maximális árbevétel, ezt túllépve hiába volt valaki aam, automatikusan áfa körbe lép, és két évig kötelezően ott is marad, ráadásul ugyanúgy vonatkozik rá a 12m árbevétel feletti szabály, afelett 40%-ot még pluszban adóznia kell

onnan tudom, h majdnem beleléptem, mert nálam speciel március végén indult az ev, naívan úgy gondoltam, fizetek 50e ft-ot a tört hónapra, pontosabban 4-5 napra, és lesz még egy havi 500e ft-os árbevételi dobozom - akkor annyi volt, évi 6m ft -, hát nem lett, de legalább kuva' sokat izzadtam :d
csak érdekességképp:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.