Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Szerintem nem kell túl lihegni. A pillanatnyi stressz ez hozta ki belőled. Ha viszont állandósul, akkor érdemes elmenni valami stresszkezelő tréningre.

(#2) bitpork válasza Evil Snowman (#1) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Alábecsülni sem. Inkább későn jövő önismeret a fejlődés lehetőségével ,mint az indokolatlan erőszak. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3) #90088192 válasza Evil Snowman (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az elso lepes az Ontudat felismerese fele. A legfontosabb lepes abba az iranyba, hogy felismerd ki vagy es ne csak az adott keretrendszeren belul mozogva, "Tettesd" Magad.
Ne hidd hogy jo vagy rossz vagy. Majd megerted hamarosan amit nagyon sokan NEM kepesek.
Tobbet nem mondhatok A Doktor nem engedi sajnos, mert paradoxonba torkollna.
:R

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

egy aprócska észrevétel!
A Pedagógus feladata a tanítás, és nem a nevelés.. a nevelésért a szülő felel ;)

(#5) Petyyyyy válasza bacsis (#4) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Erről részben vitatkozhatnánk, de annak talán nem itt a helye.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6) dugynok válasza bacsis (#4) üzenetére


dugynok
senior tag

A tanàr tanítson, a pedagógus neveljen. Pl. oviba ott hagyom 9 óràt a gyereket, közösségbe, én ott nem tudom nevelni, mert nem vagyok ott, ha bàrmi olyan van nem tudom elmagyaràzni, hogy ez vagy az rossz és, hogy kéne viselkedni. Délutàn meg nem biztos, hogy el(tudja) mondani a gyekőc... Sajnos az ovikban is inkàbb felvigyàzàs van :(

(#7) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

bacsisnak igaza van szerintem. Pl az én gyerekkoromban otthon eltörték rajtam a fakanalat ha rossz voltam, vagy tiszteletlen. Már jól viselkedtem amikor az oktatási rendszer elnyelt , megrágott és kiköpött.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Egy igazi kis agresszív kismalac vagy. :DDD Kezeltesd magad.

(#9) bacsis válasza dugynok (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

óvodában sem a nevelés a az elsődleges cél, hanem a készségfejlesztés ;)

(#10) TheLázs válasza bacsis (#9) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Oktatás és nevelés valóban két különböző dolog. Szerintem az iskola szükségszeren kellene, hogy nevelő szerepet is vállaljon. Ha például egyke a gyerek, akkor azokkal a mintákkal nem rendelkezik, amivel egy többgyerekes családból érkező csemete. Van, amit csak közösségben lehet elsajátítani, és ebben az iskolának kellene, hogy aktív és pozitív szerepe legyen. Sajnos megvalósulni nagyon nagyon ritkán láttam az eddigi 3+8+5+2 év során, amit óvodában/általános iskolában/középiskolában/egyetemen töltöttem.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#11) TheLázs válasza #90088192 (#3) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Már ezen a héten aktívan máshogy álltam a dolgokhoz, mint eddig. Én is felismertem, már korábban a hiányosságaimat és hibáimat, de nem tettem ellenük. Meglátjuk, hogy kell-e majd stresszkezelés.

BTW: szerintem a psziché betegségeit a szakma túllihegi. Olyan dolgokat is betegségként fognak fel, ami átlagos emberi tulajdonság, vagy viselkedés. Persze kérdés, hogy hol húzzuk meg az átlagos határát, mi az, ami már klinikai esetnek számít. Nyilván senki nem akar klinikai esetnek számítani.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#12) updog válasza TheLázs (#10) üzenetére


updog
senior tag

"Szerintem az iskola szükségszeren kellene, hogy nevelő szerepet is vállaljon"

Itt a lényeg, hogy "is". Ettől függetlenül a fő irányt a szülőknek kell mutatnia, akkor is, ha napi x órában a gyerek nem velük van. Szvsz.

A poszthoz: szerintem ez tök normális reakció, azt hinném, hogy az a lényege ennek, hogy kb. minden egyéb tanult viselkedést (illedelmesség, óvatosság) kikapcsol a természetes reakció: veszélyhelyzet -> védekezés, vagy épp (vissza)támadás. Pár évszázadnyi "kultúra" nem ír felül többszázezer évnyi evolúciót.

Én néha komolyan elgondolkozom, hogy ha egy pszichológusnak elmondanám, hogy néha mik járnak a fejemben, nem-e zárnának be örökre és végérvényesen. ;]

És itt nem csak arra gondolok, hogy stresszhelyzetben, hirtelen felindulásból mik jutnak eszembe, vagy miket csinálok (amúgy az én pl. hajlamos vagyok csapkodni, tárgyakat szándokosan tönkretenni).

Ami rémisztőbb, hogy milyen dolgok jutnak eszembe, mikor véletlenül van időm szabadjára engedni a fantáziámat "csak úgy", és tök valószerűtlen szituációkat kreálok a fejemben, amiknek néha... érdekes megoldásokat szánok. Remélem más is csinál ilyeneket, mert ha csak én, akkor komolyan elkezdek aggódni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Biztos a sok káros, agresszív videójáték miatt. ;]

(#14) dugo_


dugo_
veterán

A tükörtörésből értenek csak. A bontók kínálatát böngészve van idejük elgondolkozni a gyalogosgázolás rejtelmeiről.

(#15) bkercso


bkercso
nagyúr

Kerüld az agresszív filmeket és játékokat! Ez is segíthet, hogy átprogramozd odabent, amit át kell, ha olyan hirtelen haragú vagy, hogy gondolkodás előtt rúgsz.

Munkahelyen meg nem szabad ilyen "őszintén" magadat adni! Mindenkivel csakis kedvesen szabad beszélgetni, még bazmegolni és kiabálni is lehet úgy, hogy ne legyen támadó (bár ezt a kultúrát se kellene továbbvinni).
Tibi Atya blogját idézve az érettség jele, ha a "te hülye barom!" helyett azt mondod, hogy "kedves kolléga", az "ez a f@szság meg kinek jutott eszébe?" helyett pedig, hogy "ez igazán nagyszerű ötlet!". :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) bitpork válasza bkercso (#15) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ugye ez az agresszív játék csak valami elírás volt?!

Doomon, Quake-n meg mittomén min nőttem fel. Mégsem én vagyok aki tankot lop, utcakővel dobál vagy élet és vagyonellenes hírekben szerepelek. És ehhez is az kellett csak, hogy a szüleim neveljenek. Jó és rossz példával. Pl édesapám 21 évet vett el az életemből az alkoholizmusával, és meg nem iszok alkoholt vagy csak nagy néha egy doboz sert ami után 2 napig röfögök.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17) bkercso válasza bitpork (#16) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csakhogy te nem rúgod le más lökhárítóját. Nem elírás volt, szerintem aki hajlamos erre, az ne tuningolja magát ilyesmivel. Én nem vagyok hajlamos és szeretem is az akciófilmeket, de ez megint más.

És ehhez is az kellett csak, hogy a szüleim neveljenek. Jó és rossz példával.
Az ember részben a nevelése, részben meg saját maga. Genetika, hormonháztartás, pszichológiai minták stb.

Egyébként a Quake és társai annyira elrugaszkodottak a valóságtól, hogy szerintem kevésbé veszélyesek. GTA már jobban.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) #90088192 válasza TheLázs (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

A legfontosabb dolog megvan, BELSO kesztetes, Ne add fel. Erted mirol beszelek, ugyhogy megvan Ra a kapacitasod, hogy elerd amit szeretnel, sajnos egyenfuggo ennek mi a modja, valakinek a Biblia jott be valakinek a Budhizmus, valakinek csak gondolkodni kell es kuso segitseg nelkul megert dolgokat es meg magyarazat sem kell. Rajtad all, ha kell rengeteg ember tud iranymutatatst adni sajat tapasztalaton keresztul, a mentalis problemakrol meg annyit, mindegyik jelen van Minden emberben, a kerdes mekkora mertekben, es ezt a kornyezet hogyan erositi fel. Aggodni nem kell, nincs mert vesztenivalod nincs max nyerhetsz :R

[ Szerkesztve ]

(#19) bkercso válasza #90088192 (#18) üzenetére


bkercso
nagyúr

valakinek a Biblia jott be valakinek a Budhizmus
Valakit meg jól elvertek. :DD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20) Eastman válasza updog (#12) üzenetére


Eastman
őstag

"Ami rémisztőbb, hogy milyen dolgok jutnak eszembe, mikor véletlenül van időm szabadjára engedni a fantáziámat "csak úgy", és tök valószerűtlen szituációkat kreálok a fejemben, amiknek néha... érdekes megoldásokat szánok. Remélem más is csinál ilyeneket, mert ha csak én, akkor komolyan elkezdek aggódni."

Quentin Tarantino? Az ember aki "jól megéli" a démonjait. Művészet címkével szinte minden "őrület" letranszformálható, "fogyaszthatóvá" tehető, mederben tartható - nem fogod félreérteni; legalizálható. Az író pl. kiírhatja magából azokat a gondolatokat, amik belülről feszítik az elméjét, a "lelkét". A festő lefesti. A brutál-metál énekes/szövegíró kiüvölti magából. Persze könnyebb a devianciát a társadalommal úgy elfogadtatni, hogy előtte a megfelelő művészeti iskolákat elvégzi a maestro. Azok után lényegében kiadhat magából bármit. Szerencsés az a nyugtalan (nyughatatlan) aki erre hamar rájön.

(Hozzáteszem, hogy engem zavar az öncélú, ahogy nevezem; terápiás önkifejezés. Tarantinot sem kedvelem.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) #90088192 válasza bkercso (#19) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az az agresszív nyúl volt nem ?(valamelyik kolléga felvetette itt) :))

(#22) TheLázs válasza #90088192 (#21) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Én igyekszem. Több türelmet fektetek az életembe, mint azelőtt. Most is, azt hiszem, az lesz a legjobb, ha sétálok egy fél órát, mielőtt folytatnám a munkámat. Kicsit besokalltam a jegyzőkönyvvel, és ki kell szellőztetnem a fejemet.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.