Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Update #1: Google cache és egyéb archivált hirdetések lementve, kapcsolatot felvettem a hirdető oldalakkal, hogy ilyen esetekben alá tudják-e támasztani, hogy mi állt az eredeti hirdetésben.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#2) thesound


thesound
őstag

Laikusként azt mondom semmi nem véd meg, csak ha tételesen benne volt a szerződésben.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#3) Gdi válasza TheLázs (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

Szerződésben benne van, hogy kapod a berendezési/épületgépészeti felszerelést is?
Amit mindketten az aláírásotokkal hitelesítetek (ügyvéd vagy megfelelő jogi személy jelenlétében) arra lehet hivatkozni csak sajna.

Gondolom nem egy olajradiátorról van szó, miféle egy ilyen elektromos fűtőtest?

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#4) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Elvileg a jogot böngészve hiányos teljesítés esete áll fenn, mert fűtés nélkül a lakás lakásra alkalmatlan. Mellettük ott van a hirdetés ami tartalmazza a fűtőtestek számát, és a lakás, ami ettől eltér.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#5) thesound válasza TheLázs (#4) üzenetére


thesound
őstag

Gyakorlatilag két dolgot tehetsz. Vagy ráijesztessz az eladóra valahogyan (nem arra gondolok, hogy vááárjááágecccómegdöglessszazany...) és megegyeztek, vagy időt és pénzt nem spórolva bíróságra mész, miután konzultáltál egy ügyvéddel.

:(

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6) Lalikiraly válasza thesound (#2) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ezt nem laikusként, hanem hozzáértőként mondtad, mert valójában így működik.

Ha a szerzőt érdekli a dolog és utána akar járni, javaslom neki Dr. Sági György ügyvédurat. Ingatlanjogász. Kiváló szakember és nem is dolgozik drágán. BP XIII kerben van az irodája. Ha tud akkor fog segíteni. Érdemes lenne hozzá egy konzultációra elmenni szerintem.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) Joci93


Joci93
senior tag

Én is így tudom.Ha olyan dolgot visznek el, ami miatt lakhatatlan lesz az ingatlan, akkor lehet pereskedni / ügyvéd előtt tárgyalni. Mi megtanultuk, hogy mindent bele kell írni a szerződésbe, még a konyhaszekrényt is. (Nálunk ebből lett vita, mert a hirdetésben az állt, hogy "beépített konyhával". Ahogy kijöttünk az ügyvédtől, akkor hirtelen eszébe jutott az eladónak, hogy 100k-ért maradhat a szekrény. (egy elég lelakott, matt szekrénysor) Mondtuk, hogy szedje szét, ha akarja, de mi ezért tuti nem adunk annyit.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#8) Hieronymus válasza TheLázs (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha nincs benne a szerződésben, hogy megtekintett állapotban, akkor nehéz az ügy.

Én egy hétvégi házat adtam el a szomszédomnak. Közel egy éves folyamat volt. Csak a telek érdekelte, a házat már legyalulta azóta.
Energia tanúsítvány elméletileg kell az adásvételhez. Egy hétig ment a vita, hogy ha bontani akar, akkor minek.
Hasonló volt a házban lévő ingóságokkal és a beépített dolgokkal. Bojler, hűtő, elektromos tűzhely. ...

Elméletileg egy listában kellene felsorolni ezeket a dolgokat, a későbbi jogvita elkerülésére. Nekünk onnan már nem kellett semmi. Az eladónak sem. Beírtuk a szerződésbe, az aláíráskor közösen megtekintettük átadtuk és átvette a vásárló a benne lévő dolgokat. Azt az állapotot közösen elfogadtuk.

A fűtés nem része a lakásnak, a távfűtés kivételével. Ha egy cserépkályha volt ott és nem került bele a szerződésbe vagy annak mellékletébe, nem része az adásvételnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Eastman


Eastman
őstag

Mekkora a fűtött tér / lakás / szoba?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) AxBattler válasza TheLázs (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Jól látod, a lakás "tartozéka" a fűtőtest, és a bojler is, simán belengetném az ügyvédet.
Ha van mellette szöveges/képes bizonyíték, az annál jobb.

Ugyanakkor érdemes azt is mérlegelned, hogy egy normális, konnektoros, elektromos fűtőtest 70-100k HUF között mozog... ki kell matekoznod, hogy megéri-e az ügyvéd, vagy legyen tanulópénz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#11) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Egy hétig ment a vita, hogy ha bontani akar, akkor minek.

mert hülye azért...
A telket ingatlannal együtt veszi meg, és az állam, hivatal szerint arra szabályok vonatkoznak..meg kell csinálni.
Hogy utána tulajdonosként mit csinál vele, az már az ő dolga.
Gondolom egybenyitja a 2 telket és összevonatja és így azon már nem lehet csak 1 db 30nm
Jó hülye...ha így tett, ha csak nem szántóföld miatt..vagy neadj isten kiveszik a telekbesorolásból belterületre és akkor a sajátját kibővíti 60+nm-re

Témához: vegyél újat ..jobban jársz.
Nem tudom mennybe került, de 10-20 millió mellett nem pénz.

[ Szerkesztve ]

(#12) nemlehet


nemlehet
őstag

Itthon nagyon szar ezen ügyek intézése, főleg így a covid alatt amikor az amúgy is lassú bírósági rendszer még inkább takaréklángon működik.
Itthon sajnos nincs ilyen "small claim court" pedig nagyon kéne. Azért mernek ilyeneket megtenni, mert pontosan tudják hogy nem éri meg hivatalos útra terelni, mert 2 év több százezer Ft ügyvédi költség és még csak nem is biztos a kimenetel.

Én részemről elengedném ha csak nem fél milliót karcolja a kár, ott már megérheti végigküzdeni a dolgot, de alatt drágább a leves mint a hús...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#13) UnA


UnA
Korrektor

Hajdanában, amikor még
Így beszélt a magyar ember:
Ha per, úgymond, hadd legyen per!

... de inkább ne legyen :)

(#14) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Pár ötlet, hátha segít lezárni az ügyet.

Miféle elektromos fűtőtest, falra szerelt, ami a lakás része? Vagy csak lábakon odarakva, ideiglenes jelleggel? Előbbiről minimum jóhiszeműen sejtheted, hogy jár. Utóbbiról nem.

Vétel előtt esett róla szó?

Mikor jelezted az eladónak, mit mondott, mi volt a reakció? Vagy egyből jöttél ide?

Egy adásvételi szerződésben benne szokott lenni, hogy "a megtekintett állapotban".

Ahogy az is, hogy átvételi jegyzőkönyvet kell készíteni. Ha nem adja át X dátumig, akkor napi kötbér, az is szerepel. Persze sose készül jegyzőkönyv, meg tértivevényes értesítés sem a vételár megérkezéséről, ha nem készpénz, de attól még szükséges.

Az, hogy így a lakás nem komfortos, illetve lakhatatlannak minősül, semmit nem számít. Itt már nem kell használatbavételi engedély.
A komfort megléte csak hitelnél szükséges, és az értékbecslésnél ellenőrzik.
Ingatlan adásvételi szerződés a címe, amit megszerkeszt az ügyvéd, nem pedig lakás használatbavételi engedély.

Mekkora kiadás/veszteség ez így neked? Norvég ökörség nyolcvanezerért? Megéri kínlódni? Lehet, húszezer forintról van szó, és csak az egód miatt izmoznál?
Örülj, ha nem jön elő érdemi gond a lakással.

Esetleg küldj neki egy fizetési felszólítást, ami a használt fűtőtestek reális értéke. Ennek költsége jegyzőnél 3 %, de minimum 8000 forint. Ha nem reagál rá, jogerőre emelkedik. Lehet, inkább odaadja.

De mindenek előtt gondold át, hogy valóban jogos-e a követelésed, és nem te vagy-e a hülye vevő!
Aki kardot ragad, kard által vész el. Hát még ha az eset árnyaltabb, mint leírtad. Eleve gáz úgy lakást venni, hogy nincs meg a kölcsönös bizalom, és aztán ilyeneken rugózni. Lehet, megbántad a vételt, ezért akadsz fel ezen?

"Mi védene meg attól, hogy ne lopják fel a földről a laminált padlót, vagy..."
Hasonló a hasonlót vonzza. Nem kimagyarázva, hanem lényegileg.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#15) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Hú de szép sokan írtatok, megpróbálok mindenkinek választ adni.

Gdi

A fűtés nélkül a lakás nem lakás. Kaptunk energetikai tanúsítványt, de a valóság nem felel meg az abban foglaltaknak (leszerelték a konvektort).A megtekintett állapot már új fűtőtestekkel volt de még beszerelés előtti állapotban, az ingatlanos állította, hogy a tulaj megcsinálja a fűtést, ahogyan az a hirdetések szövegében szerepelt (mind lementve). A szerződés azt rögzíti, hogy megtekintett állapotban kapom meg a lakást.

thesound

Az ügyvédesdibe - ha a szakember is így látja jónak a konzultáció során - lehet, hogy megpróbálok belemenni. Biztosan sokan mondjátok, hogy nem éri meg, de az igazságérzetemet, és az évek alatt nagy-nehezen összesöpört pénzt valószínűleg nem csak az én zsebemből húzzák ki ilyen lazán miközben vigyorognak.
A ráijesztést nem részesítem előnyben, de mivel nem szeretnék semmilyen lehetőséget elúszni hagyni a károm megtérítésére, khm. már tudom, hogy hol laknak, na.

Lalikirály

Köszönöm az ajánlást, ha oda érünk, felkeresem.

Joci93

Valahol éreztem, hogy lesz valami hasonló nálunk is. Sajnos nem voltam profi, és nem fényképeztem eleget, illetve nem vettem fel az elejétől fogva az összes beszélgetésünket. Ez egyáltalán nem volt előrelátó részemről. Legközelebb (és azóta is) inkább elcsomagolok minden kis információmorzsát ami az interakciókat illeti. Ki tudja, mi lesz bizonyító erejű.

Hyeronimus

Úgy érzem, ami felmerült, már említettem

Eastman

A fűtőtest amit elvittek, egy 22 m^2-es szobát fűtött volna be, 3 m belmagassággal.

AxBattler

Ha tudom bizonyítani, és átmegy a jogi szakember szerint az ügyem, akkor gondolkodás nélkül, a gatyát is leperelem róluk (beleértve az összes apróságot, jövedelemkiesést, ami az expressz rohangálás miatt volt... Ezt majd kifejtem egy update-ben, de még nem érzem úgy, hogy teríteni kellene a lapokat) A két fűtőtest ami a cég szerint megfelel a szobába (egy nagy helyett, így jobban elosztható ~120k volt)

Szaszlaci

Egyből elkezdtem adatot gyűjteni, mindent dokumentálni. Panaszként még nem tettem fel, de rákérdeztem, és letagadták. Azért nem ugrálok még most, mert a hitelminősítés előtt vagyunk, ahol a lakás csak úgy felel meg, ha van benne valami féle fűtés. Abban a pillanatban, hogy a hitelt bukom, a foglalót is bukhatom. Így egyelőre kicsit lapos csúszás van, amíg átmegy a minősítés, utána lehet kiverni a huppot.

Jegyzőkönyvet írunk, mindenképpen.

Kardot akkor ragadok, ha kezem Justitia vezeti, és nem fát vágni megyek vele, hanem "csak egy gyorsat metszeni".

A fizetési meghagyást biztosan bejátszom, ha odaérünk.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#16) szaszlaci válasza TheLázs (#15) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ja hogy hitel. Bár nem ezt kérdezted, de szerintem a legjobb, ha felraksz egy akármilyen fűtést, hogy az értékbecslő rábólintson. Mert gondolom neked is a legfontosabb, hogy nyélbe üssétek és ne bukd el a foglalót. Mert ha emiatt elveszted, azt szerintem vissza nem pereled az életben. Vagy rámegy a nyugalmad és rengeteg időd.

Nem szokott a hitellel készített adásvételiben legvégső határidő lenni a bank oldali fizetésre, csak hogy pozitív elbírálás esetén neked hány napod van a többi részt kifizetni. És hogy hányszor lehet a hitellel próbálkozni, ami általában kettő. Tehát ez ilyen gumiszabály, tudsz időt húzni, ha szükséges.

Értem, hogy Justitia, de általában az egyéni igazság a legszubjektívebb dolog a világon. Ez a leperelem róla a gatyát is nem jó irány, még ha bizonyára teljesen joggal vagy ideges. De azért talán ismét meg lehetne próbálni higgadtan beszélni vele, meg hogy hát akkor nem lesz hitel, nem kapja meg a vételárat.
Esetleg van olyan részlet, amit elfelejtettél illetve nem akarsz megosztani?

A "tudom a címét" dolgokat pedig nagyon nem okos dolog nyilvánosan hangoztatni, főleg, ha hivatalos útra akarsz lépni. A virágnyelv is bizonyíték. És különben is csak sokkal nagyobb kakiba tenyerelsz bele önként.

"Ingatlanos állította."
Nekik akkor se higgy, ha kérdez! :D Olyanokat mesélhetnék első- és másodkézből...

Esetleg tényleg érdemes lenne egy ügyvédet megkérdezni. Elmondod, mi a helyzet, és mit ajánl. Ez nem kerül pénzbe normális esetben, ez nem tanácsadás, öt perc az egész. Mondjuk aki a szerződést csinálta, hozzá már úgyis bejárásod van, hátha foglalkozik ilyesmivel.

Na sok sikert, a fejleményekről meg szívesen olvasnék!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17) Syl válasza szaszlaci (#16) üzenetére


Syl
nagyúr

Hitel esetén az adásvételibe az ügyvéd ilyesmit ír:
"Felek rögzítik, hogy mindkét fél érdekkörén kívül álló oknak tekintik azt az esetet, ha a szerződés azért hiúsul meg, mert a Hitelintézet a kölcsön, vagy az állami támogatás folyósítását megtagadja. Ebben az esetben a Felek eredeti állapotot állítanak helyre és a foglaló egyszeresen jár vissza."

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) ivana válasza TheLázs (#15) üzenetére


ivana
Ármester

A ráijesztést nem részesítem előnyben Nyilván nem arról van szó, hogy verőembereket küldesz az eladóra, de egy "Ezt sérelmezem, szeretném, ha rendeznénk ezt a dolgot. Ha nem sikerül a következő levelet az ügyvédem küldi." önmagában is hatásos lehet.

(#19) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Elsősorban örülj neki, hogy leszedte az áramzabálókat és rakass fel klímát fűteni mert a hagyományos villanyfűtők kiesznek a vagyonodból.

A két fűtőtest ami a cég szerint megfelel a szobába (egy nagy helyett, így jobban elosztható ~120k volt)

Csak ha nagyon szépet szeretnél mert egyébként 2db 10e forintos villanyradiátor vagy 2db 3ezer forintos ventilátoros hüsugárzó is csinál ugyanannyi meleget és pont ugyanannyi (rengeteg) áramot fogyaszt mint a 2db 60ezres dizájnfűtőtest.

[ Szerkesztve ]

(#20) szaszlaci válasza Syl (#17) üzenetére


szaszlaci
addikt

Elég vevőbarát kitétel, ilyet én még nem láttam. Eladóként nem is mennék bele.

arnyekxxx
Nem ismerjük a körülményeket, de kisebb, körbefűtött lakásnál, összességében akár előnyösebb is lehet a heroinárú villanyfűtés.

A fűtőklíma zavaróan mozgatja a levegőt, fázni lehet tőle, sokan joggal utálják. Ezért magasabb hőmérsékletet is kell vele csinálni, hogy elég legyen a hőérzet. Nem épp hangtalan, karbantartásra figyelni kell, és sok helyre ki se rakható a kültéri. Társasházban a kondenzvíz elvezetése se egyszerű télen. Ez egy szükségmegoldás, ha nincs normáisra lehetőség. Át kell gondolni.

"2db 3ezer forintos ventilátoros hüsugárzó is csinál ugyanannyi meleget"
Próbáltál te már egy idényt fégigfűteni két ilyennel? ;) Nem műhelyt, hanem otthont.
Inkább két 15 ezres kvarc hősugárzó, de szerintem azok se folyamatos használatra valóak.
Ha a lakás szép, nem ússza meg a brutálisan árazott dizájnfűtőtesteket.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21) Syl válasza szaszlaci (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

Bank követelménye volt úgy emlékszem, ezért került bele az adásvételi szerződésbe. Eladónak nem volt ellenvetése és a hitellel sem volt gond.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) arnyekxxx válasza szaszlaci (#20) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Klímával fűtünk, tudom milyen, meg az is mekkora villanyszámla. 3m belmagasság, konvektor volt = nem valami modern jólszigetelt épület leirására utal.

A ventis hősugárzót azért irtam mert ott volt fentebb, hogy 2db 60ezres készülék képes csak felfűteni. Ez szimplán nem igaz, amit két 60ezres cop1-es fütőtes fel tud füteni azt 2db cop1-es 3ezres hösugárző is fel tud ugyanannyi fogyasztással. Nyilván ha übercsininek kell lenni azt meg kell fizetni de akkor nem a fútés kerül 120ba hanem a menőség.

(#23) AxBattler válasza arnyekxxx (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

2db 60ezres dizájnfűtőtest
Itt most a norvég panelekre & friends célzol?
Hálóba kieg. fűtésnek (a lakás központi hőszivattyúja mellé) pedig tervezek ilyet a hidegebb téli napokra, de lehet hogy egy Xiaomi Mi Smart Space Heater S 20k HUF-ért pont ugyanolyan jó tétel lenne, mint egy 70-80K HUF-os Glamox panel.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#24) TheLázs válasza arnyekxxx (#22) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Olyan kellett, ami az értékbecslésig (holnap) felkerül, és utána számlát tudok róla bemutatni, ha kell.

A klímával én is kacérkodom, de úgy tudom, hogy az sem két fillér...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#25) ivana válasza AxBattler (#23) üzenetére


ivana
Ármester

Ezeknél egyetlen dolog számít a teljesítmény. Ami drága az szimpla lehúzás. A xiaomi jó áron van.

(#26) AxBattler válasza ivana (#25) üzenetére


AxBattler
félisten

Sejtettem, egy barátom is ezzel érvelt, csak én kapaszkodtam a norvégokba... de akkor elengedem.
Ja, az a Xiaomi szimpatikus, csak már az elején frissíteni kell a firmware-t, és valami fali tartót kell hozzá terveznem házilag.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#27) arnyekxxx válasza TheLázs (#24) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezt tökéletesen teljesíti egy olajradiátor a teszkopraktikerobibauhausból 10ezerért.

a klima drága telepítésileg, és tényleg van akit zavar hogy mozgatja a levegőt nem sugározza a meleget de üzemeltetési költsége töredéke a cop1 fűtéseknek. Nyilván ha havi 5ezres villanyszámlát csinál a mezeifűtő mert olyan klassz meleg defaultban a kégli akkor nem érdemes a klímára költeni, de egy régi nemszigetelt nemkörbefűtött lakásban gyorsan ugranak ki a havi többtizezrek. És ha esetleg télen hideg van nyáron meg meleg akkor értelmet nyer a klíma klasszikus funkciója is.

(#28) Polllen válasza AxBattler (#23) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kiegészítőnek vegyél egy olcsóbb panelt, mint pl. a xiamo. Az olajradiátor először felfűti magát és utána a helyiséget. A panel meg azonnal tolja ki a meleget.

Nálam a házban csak Atlantic F129-s panelek vannak, nem a leghatékonyabb, de nagyon soká térülne meg egy központi fűtés. Abból inkább napelem lesz a panelekhez, meg nyilván fűtő-hűtő klíma.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) AxBattler válasza Polllen (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, főleg hogy 10m2 alatti hálóba kerülne, oda nem kell komolyabb.

Nálam a házban csak Atlantic F129-s panelek vannak, nem a leghatékonyabb, de nagyon soká térülne meg egy központi fűtés. Abból inkább napelem lesz a panelekhez, meg nyilván fűtő-hűtő klíma.
Nyilván van, hogy így gazdaságosabb, de napelemmel lehet igazán jó + H tarifa.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#30) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nem a kép bizonyító erejű, hanem a szerződés, és ott általában bele szokták írni az egyéni fűtési módokat és azt, hogy működőképes-e.
Ha ott nincs, akkor nem lehet tenni semmit.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31) AxBattler válasza Zirowe (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

Alap eset, hogy lakóingatlant lakható állapotban adnak át - ha vmi ettől eltér, azt kell inkább szerződésbe foglalni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#32) Zirowe válasza AxBattler (#31) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tavasszal/nyáron kerül átadásra, akkor fűtés nélkül is lakható, de akkor már jogosan hiányolja a klímát?
Pontosan ezért kell részletezni azt, hogy bútorozatlanul és milyen egyéb tárgyak maradnak bent (fűtés típusa és állapota, tűzhely, stb).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Ez úgy működik, hogy a hirdetésben megjelölt tartozékok alapján már jó vagy. Kérdés, hogy volt-e tételes nyilvántartás valamilyen formában az ingatlanban található értékekről. A lakásnak nem kötelező tartozéka a fűtőtest, tehát ezzel szerintem nem mész semmire, mint ahogy a bojler sem az, csak ha fel van tüntetve. A polgári peres eljárás most nagyon nehézkes(nem mintha eddig könnyű lett volna), szóval próbálj egyezkedni, illetve ha nem megy próbálj fenyegetni bírósági eljárással. Ha nincs róla valamilyen megdönthetetlen bizonyítékod, hogy az ott volt, akkor nem érdemes perre menni, mert nehezen bizonyítható. Írtad talán a hirdetést. Ha az le van mentve sem biztos, hogy neked ad igazat a bíróság (tapasztalat), ugyanis az eladó hivatkozhat arra, hogy egy ilyen hirdetésben a tévedés jogát fenntartja. Borzalmas a jogrendszerünk ebből a szempontból. Ha esetleg tudok valamit segíteni, akkor szívesen meghallgatom az ügy részleteit, csak írj rám privátban.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#34) Hieronymus válasza Carlytoo (#33) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha nincs róla valamilyen megdönthetetlen bizonyítékod, hogy az ott volt, akkor nem érdemes perre menni, mert nehezen bizonyítható."

Az a baj, hogy hiába van bizonyítéka.
Ha az eladó, azt mondja, hogy megkérdezte a vásárlót, a fűtőtest/vízmelegítő, .. vásárlási szándékáról. A vevő nem akarta. Szembesítést után patthelyzet lesz.
Ha az eladó hozzáteszi, azért nem került a szerződésbe, mert a vásárló nem mutatott érdeklődést a berendezés iránt. Ettől kezdve csak a költséget növeli az esetleges per.

Nyilván ez a legrosszabb várható forgatókönyv. Jobbat csak a szerződés pontos szövegének ismeretében lehet vizionálni. (A vásárlás/eladás lezárása előtt a szerződést érdemes átolvasni és mondatonként értelmezni. Ha valami bizonytalan van benne, korrigálást kell kérni. Gyermekkoromban, a mellettünk lévő házat eladta a gazdája. Foglalkozás szerint bíró volt. Valamikor a hatvanas években történt az adásvétel. A szerződésben annyi volt leírva, hogy május elsején adják át az ingatlant. Valamikor a nyolcvanas években kapta meg a tulajdonos a házat, amikor az eladó felesége is meghalt. Nyilván ennyire rossz szerződést ma már nem lehet kötni. Ennek elkerülésére kötelező ügyvédet bevonni az adásvételbe. De az ügyvéd is csak azt tudja leírni, amit elmondanak neki az ügyfelek.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) plömplöm


plömplöm
őstag

moving 1988

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#36) AxBattler válasza Polllen (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyébként az F129-esek jobbak valamiben, mint az F119, F125 sorozat?
Talán a kettős szigetelés, és a jobb programozhatóság?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.