Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silεncε


Silεncε
őstag

Akksiról megy? Esetleg előfordulhat, hogy a táp gyengélkedik. Bár annak szerintem nem szabadna ilyeneket csinálni. Régebbi (3th) TP-knél előfordult, hogy ha nem volt benne akksi, lecsapta a CPU sebességét a felére. Még lehet ilyen irányba is keresgélni.

(#2) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Hali,
véletlen nem esik le a CPU 800 MHz-s órajelre és azért laggol be az egész? Nekem az i7-es variáns azt csinálta, ha együtt volt terhelve a CPU és a GPU. Alulfeszeltem a procit és játék alatt korlátozom az órajelét is.Úgyse kell a teljes kakaó ahhoz a videóchiphez.

(#3) TheLázs válasza bazsi83vp (#2) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Kiváló irányba igazítottál! Meg is lett a probléma: a proci, szépen, szisztematikusan 3,3 GHz-ről lépked lefelé pár percenként, amíg el nem éri a használhatatlan szintet. Ekkor 896 MHz. Most jön a szakirodalom, és a probléma megoldása!

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#4) Dave™


Dave™
nagyúr

at its finest helyesen, ha arra gondoltál

(#5) bazsi83vp válasza TheLázs (#3) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Én ezt a szoftvert használom a leszabályozáshoz, de vannak egyszerűbbek is.
Egyébként a tiéd is turbós, nálad az alapórajel 2.6 GHz. Első lépésben lekorlátoznám arra, hisz a turbó üzemmód meredeken megdobja a proci fogyasztását és ez mégis csak egy üzleti és nem gamer laptop, ha a hűtést nézzük.
Ezt a korlátozást részben a Windózzal is meg tudod oly módon tenni, hogy csinálsz egy olyan energiagazdálkodási profilt, ahol a maximális teljesítményt leveszed 100-ról 99 százalékra. Kilövi a turbó üzemmódot. Aztán ha lesz kedved, időd, el lehet játszani a 3rd party szoftveres alulfeszeléssel is. :)

(#6) Csapoati válasza bazsi83vp (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tehát akkor Intel at its finest. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) bazsi83vp válasza Csapoati (#6) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mint kiderült: igeeeen :D
Egyébként jó kis laptop és én is játszom rajta. ezzel együtt ez mégis inkább egy masszív üzleti/ipari lapos,nem pedig gamer gép. A tervezőprogramok (mindenféle CAD/CAM ) egyáltalán nem akasztják meg, csak néha 1-1 galád ember nem rendeltetésszerűen használja... velem az élen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) lezso6 válasza TheLázs (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagy valószínűséggel újra kell pasztázni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) solfilo válasza Csapoati (#6) üzenetére


solfilo
veterán

:C ;]

Fura is lett volna, ha a HD8790M lett volna kevés, mert az A8-7600 IGP-je (szintén 6CU, csak alacsonyabb GPU órajel és nagyon szűkös memsávszél) is viszi a játékot 1080p low-med beállításon, ilyen bezuhanások nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#10) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Rájöttem a megoldásra. Eladom, veszek egy kisebbet, meg mellé egy 3rd-5th gen asztalit és minimum egy 1050ti-t.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#11) solfilo válasza TheLázs (#10) üzenetére


solfilo
veterán

GTX 1050Ti árban inkább RX 570-et vegyél, érezhetően erősebb. :)

solfilo

(#12) bazsi83vp válasza TheLázs (#10) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ha a játék az egyik fő cél és mellette alkalmanként netezel stb, akkor mindenképpen jobban jársz az asztali+kislapos kombóval. :)

(#13) Silεncε válasza solfilo (#11) üzenetére


Silεncε
őstag

+1

Árban még olcsobbra is jön ki az 570 és sokkal erősebb. A 1050Ti meg a 1650 ára nonszensz... A probléma annyi, hogy a fogyasztása is dupla annyi. Ha esetleg valami brand gépet vennél, akkor az Optiplexeket ajánlom, a 7010-ben cserélhető a gyári táp nagyobbra, sima atx van benne, az újabbakban nem tudom, megtartottak-e.

[ Szerkesztve ]

(#14) UnA válasza lezso6 (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Lekvárral?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.