Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Jó volna egy ilyen RAID 5-ös NAS cucc. Kár, hogy ilyen drágák...

Aki hülye, haljon meg!

(#2) bambano válasza L3zl13 (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, engem is az árcetli borzaszt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Sunzi


Sunzi
aktív tag

20 új kisebb-nagyobb funkció, 34 javított hiba. Végre belehúzott a firmware gyártó csapat...

Az iSCSI sebességjavulásra határozottan kíváncsi vagyok, az 5200 eddig is a leggyorsabbak közé tartozott kategóriájában, de van még szabad sávszél :)

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4) Sasfészek


Sasfészek
tag

Van ezekből a szépségekből 8 és 12 helyes torony ház is? Tehát nem U rack hanem torony :d

(#5) gliskard válasza Sasfészek (#4) üzenetére


gliskard
senior tag

nincs. söt általában a nas-ok között sincs... max. külsö egységként usb-n keresztül dughatsz rá még hdd-t :) részint a vezérlö miatt - egy energia takarékos cpu mellé pakolnak egy vezérlöt némi ram-ot és rom-ot. A további extra pata vagy sata portokat vezérlö chip és a nagyobb ház, táp már feljebb tolná az árat.
Az pedig már az az összeg ahol talán jobb választás egy komplett server mint egy nas.
Mellesleg az iscsi is ezért lenne, bár ilyen külsö tároló ismét egy másik kategóriába tornázza a cuc árát.

Mi egy ReadyNAS-t használunk amiben van 4x500 Gb HDD raid-be szervezve, file servernek megfelel. 3 napra visszamenöleg duplikálva van minden, plusz egy külsö hdd-re minden vasárnap. Az arhiválást (pl. DVD-re) pedig ugy sem lehet megúszni és nem is szabad.

(#6) gliskard


gliskard
senior tag

(#7) Sasfészek válasza gliskard (#5) üzenetére


Sasfészek
tag

Köszi a választ! Egyébként tényleg azon agyalok, hogy lehet olcsóbban kijövök úgy hogy veszek egy sima számítógép házat amibe sok vinyó megy, veszek a vinyókhoz multilane kivezetést. 4 SATA vinyót fog össze és egy kábelen halad a vezérlő kártyáig. A vezérlő kártya meg elbír 12 sata vinyót. Az meg a kártyától függ mit lehet kihozni belőle. De szóljatok ha tévedek? Talán így olcsóbb.
Igaz nem egy fullos nas, de adattárolásra szerintem ideális szingli pc mellé, bár ez már inkább egy kisebb szerverhez való.

Közben írtam, találtam egy ilyet: ergo itt minden beszerezhető hozzá, annyi a különbség hogy a ház speckó, nem egy sima gépház. A kártyákból meg lehet válogatni? Szerinted milyen?

[link]

(#8) gliskard válasza Sasfészek (#7) üzenetére


gliskard
senior tag

ha ilyesmiben utazol akko nézd meg ezt is

12 hdd helyett érdemes egy közepes raid kártyában gondolkodni (pl 3ware - ebböl van PCIe-es is persze nem ök a legolcsóbbak)
Én személy szerint jobb megoldásnak tartanám minnél kevesebb hdd-vel összerakott konstrukciót. Például 4+1 hdd összeállitást. Raid5-ben lenne a 4 hdd a plusz egy pedig hot-spare lenne. 500Mb-os hdd-ket használva elég szép kapacitás és aránylag védett. Persze csak a hdd elszállástól, mert igy ha egyik megpusztul a +1 beáll a helyére. Azért a külsö backup itt is kell...

Ha csak viszonylag nagy hely kell és aránylag stabil a géped (nem kell havonta újra húzni és nincs össze-vissza telepitgetve) akkor a legtöbb alaplapi vezérlö is jó megoldás lehet, 4 lemezt az is össze tud fuzni raid5-ös tömbe. Win-en kivül elég sokat támogat a linux is. Persze a logikai müveleteket nem hw-böl gyorsitja ezért terheli a procit és lassabb mint egy jobb kártya (persze csak ha nem PCI-os a kártya :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.