Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chosen válasza mephi666 (#49) üzenetére


Chosen
addikt

betettem a keresőszavak közé :DDD

Mr.Csizmás: ahogy láttam még senki sem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52) mephi666 válasza .bableWes (#50) üzenetére


mephi666
nagyúr

hétvégén teszteltem: a fröccs még jobb :K jó kis száraz fehér borból, hosszú lépésben... elkortyolgattam vagy fél napig fél üveg bort, megfelelő mennyiségű ásványvízzel...

#51: :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Legközelebb, ha Sprite-ot akarok inni, előveszek fél pohár cukrot, ránézek és inkább előveszem a hűtőből a jó hideg vizet :D

(#54) .bableWes válasza mephi666 (#52) üzenetére


.bableWes
őstag

én nem nagyon szeretem a bort, sehogysem. inkább pálinka sörrel
de biztos jo volt
még az "isten nyila" jo keverék. 0,7l vodka - jobb minöség - 3 liter ásványviz + 1,5 liter citromlé bekeverbe ahogy kijön.
adja :DDD

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#55) dabadab válasza szőröscica (#44) üzenetére


dabadab
titán

"Az e havi IPM-ben olvastam"

Valahogy sejtettem, hogy nem a Journal of Clinical Oncology hozott ilyen cikket :P
Az a baj, hogy tudományos témákban ilyen újságokra támaszkodni kb. olyan, mint a Kiskegyed alapján laptopot venni. :( Amennyire ismerem az ilyen újságok működését, kb. az történt, hogy a szerző a neten talált valamit, aztán kopipésztelte, nulla tényellenőrzéssel.

(Mondjuk Dr. Warburg legalább tényleg komoly tudós volt, kapott Nobel-díjat is és a maga idejében az elmélete tényleg jól megalapozottnak tűnt (olyannyira, hogy a rákos sejtek megváltozott cukorfogyasztási szokásait modern diagnosztikai módszerekben is használják) - arról már nem ő tehet, hogy egyrészt további kutatások cáfolták (vagyis kiderült, hogy a cukorfogyasztás nem a rák oka, hanem következménye), másrészt meg hogy mindenféle kuruzslók az ő szavaival sóznak rá rákbetegekre oxigénes vizet meg hasonló baromságokat (mondjuk a rák köré épülő kuruzslóbiznisznél gyomorforgatóbb dolog kevés van).)

DRM is theft

(#56) Chosen válasza dabadab (#55) üzenetére


Chosen
addikt

Erre a témára ez a kép ugrott be nekem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57) Mr.Csizmás válasza Chosen (#51) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

konzekvencia

drink a beer!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58) Chosen válasza Mr.Csizmás (#57) üzenetére


Chosen
addikt

(#59) Mr.Csizmás válasza Chosen (#58) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

komolyra fordítva a témát, évekkel ezelőtt ezért szoktam át a sörre, mivel

- 0 cukor
- 0 tartósítószar
- B-vitamin
- mértékkel egészséges :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#60) Gergő_ válasza Mr.Csizmás (#59) üzenetére


Gergő_
őstag

A sör hizlal a legjobban, tömény szénhidrát forrás. :P

(#61) Csemike válasza Gergő_ (#60) üzenetére


Csemike
csendes tag

Affranc... pedig egész megkedveltem a citromos-gépfrútosat....

De, amúgy tök hülyeség lájtot inni. :D

[ Szerkesztve ]

(#62) zH. válasza Csemike (#61) üzenetére


zH.
senior tag

"A sör..." :D

just be

(#63) Mr.Csizmás válasza Gergő_ (#60) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:F :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#64) ollie válasza szőröscica (#44) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hehe, ez olyan lehet, mint a Mindentudás Egyeteme az MTV-ben. Az első és egyetlen rész amit néztem belőle (bár nem sokáig) a vízről szólt. Az első mondatok között szerepelt ez (ez volt a lényege, szó szerint nem emlékszem): "a víz egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy nedves." Itt hagytam abba a nézését.

***

(#65) Z86 válasza ollie (#64) üzenetére


Z86
őstag

Lehet, hogy valami poént készített elő, csak nem vártad meg a csattanót :D

(#66) k.


k.
őstag

Azért megdöbentő, hogy pár ember mennyire "bió", és mennyire igyekszik magát "egészségesnek" tartani. Én iszok kolát, sőt sok cukros löttyöt, szeretem a sört, a cukortartalom sosem érdekelt-sőt, mindig jót tett:D-, szóval mondhatjuk "leszarom az ilyeneket".
Én vallom, hogyha az ember genetikailag egészséges,-mármint hogy olyan géneket örökölt, amik kevésbé hajlamosak valamilyen betegségre- akkor bármit tehet sokáig eléldegél, egyébként tökmindegy.

(#67) dabadab válasza ollie (#64) üzenetére


dabadab
titán

Pedig abban altalaban olyanok tartottak eloadast, akik tudtak, hogy mirol beszelnek (tanszekvezeto professzorok meg hasonlok), szoval leheh, hogy csak valami viccesnek szant mondatot fogtal ki (nem tudom, mert bar fenn vannak az eloadasok a neten, de amit most igy hirtelen vizrol szolo talaltam, annak a kezdomondatai kozott csak olyan van, hogy "legfontosabb jellemzője talán a hidrogénhíd-kötés"), tenyleg nem IPM-szint.

(#66) k.: azert a dolgok ennel egy kicsit bonyolultabbak, de tizenevesen meg konnyen erzi magat halhatatlannak az ember :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#68) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Ezért jó az ásványvíz! Én már rég leszoktam az ilyen káros italokról... ;]

(#69) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha már mindenképp ízes szart kell inni, akkor lightcola. Jobb az íze, mint a rendesnek.
Durván függőséget is okoz úgy mellesleg. (Y)

Egyébként víz, korábban már kifejtettem:[link]

Az összes elérhető folyadék közül ez a legkevésbé káros.

(#55) dabadab:
"(mondjuk a rák köré épülő kuruzslóbiznisznél gyomorforgatóbb dolog kevés van)"
Trúsztori. De mondok egyet: a rák köré épült "betegellátóbiznisz".
Azért nem egészségügy, mert köze nincs az egészségnek ahhoz, amit egészségügyként ismerünk.
Az a betegellátás.

(#70) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

A light ba meg ugyan ennyi aszpartám lehet? :Y Az apám öl! :Y

(#71) samfishR válasza EczkE (#22) üzenetére


samfishR
senior tag

ja, mi is azt hordjuk a helyi szódavizestől

(#72) k. válasza dabadab (#67) üzenetére


k.
őstag

Biztosan igazad van, ilyenkor sokat elvisel a szervezet, de valahogy sosem tudtam magam rászánni, hogy mi ízlik, és jólesik inni, annak az összetételével foglalkozzak.

(#73) mephi666 válasza dabadab (#67) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt mikroelektronika/digitális rendszertechnika tanárom is szerepelt benne (tanszékvezető a gamf-on) és ő is írt vagy több tucat könyvet és több száz újságcikket... szerintem nagyon egyedi stílusban írt, mert kellően szakmaiak voltak a könyvei, de emellett olvasmányosak... ha esetleg nem találkoztál még madarász-féle könyvekkel és kezedbe kerül egy, olvass bele és tudni fogod, mire gondoltam... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#74) baluka26 válasza dabadab (#67) üzenetére


baluka26
veterán

A személyes tapasztalataim+ a körülöttem történt halálesetek és betegségek alapján azt mondom, hogy 80%-ban függ a genetikai hajlandóságtól, és csak a maradék 20% a többi rizikófaktor.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#75) Neil Watts válasza .bableWes (#50) üzenetére


Neil Watts
veterán

TILTAKOZZ A DIHIDROGÉN-MONOXID ELLEN!
Tényleg, komolyan, ha nem vigyázunk, akkor gyorsan fog pusztulni fajunk! Bizonyíték rá. ☺


(ugye ekkora meretu kep meg megengedett? :F)

[ Szerkesztve ]

(#76) ollie válasza dabadab (#67) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt még a műsorvezető mondta, az előadásig el sem jutottam.

***

(#77) dabadab válasza ollie (#76) üzenetére


dabadab
titán

Akkor egy kicsit elhamarkodottan ítéltél :)

DRM is theft

(#78) Jhonny06 válasza Winner_hun (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

És egész életedben vizet iszol, mert az olcsóbb? Izgalmas lehet így élni. :U

(#79) Samus


Samus
addikt

Ma ittam Light Coke-ot. Nem értem, ha ennek is ugyanolyan jó íze van, mint a sima kólának, közben nincs benne cukor (legalábbis ez van ráírva, hogy 250ml tartalmaz 0 g cukrot), akkor miért nem így gyártják az összes üdítőt?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#80) Vasinger! válasza Samus (#79) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mert van ízbeli különbség, bár nehéz észrevenni, de van. Meg gondolom drágább és egészségtelenebb is talán.

(#81) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

az átlag ciderben mennyi cukor van? egysorban tartok a 4. üvegnél, és eléggé ragadósnak tűnik

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#82) Chosen válasza Samus (#79) üzenetére


Chosen
addikt

Más íze van, ezért szeretem, igazából a Zero az ami tényleg hajszálnyira van a normál kóla ízétől de mégis 0 cukor.

Vasinger!: Ugyanannyiba kerülnek.

Mr.Csizmás: a recept alapján elvileg nem kerül bele cukor :F

[ Szerkesztve ]

(#83) Z86 válasza Mr.Csizmás (#81) üzenetére


Z86
őstag

Lassan egy napja ezen rágódnak: Miért tisztelegnek a vasutasok?
Mint rangidős illetékes megválaszolnád? :)

[ Szerkesztve ]

(#84) Samus válasza Vasinger! (#80) üzenetére


Samus
addikt

Én elsőre annyit vettem észre, hogy nem volt olyan lágy utóíze, hanem egyszerűen vizezettnek éreztem, de a második, harmadik korty után már abszolút nem is tűnt fel. Az energiaitalokkal mi a helyzet? Vagy igyunk inkább sört?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#85) Mr.Csizmás válasza Chosen (#82) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de kell, mert az alma/körte kevés cukrot tartalmaz, és bebetegszik a "bor", mert nem tud erjedni rendesen a kellő mértékben.

persze nagyrészét felzabálják az élesztőgombák, hogy alkoholt sz*rjanak belőle, és mi megigyuk ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#86) Jhonny06 válasza Samus (#79) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért, mert a cukrot pótolni kell valamivel, legtöbbször aszpartámmal, ami sokkal rosszabb, mintha cukros kólát innál. De így legalább a diétások nyugodtan alhatnak, miközben mérgezik magukat.

(#87) dabadab


dabadab
titán

Az aszpartam káros mivoltáról van bármi komoly kutatás, vagy ez csak a cukorlobbi bohóckodása?

DRM is theft

(#88) Chosen válasza Samus (#84) üzenetére


Chosen
addikt

Energiaitalokban kb Cola-val megegyező szinten van cukor, viszont több benne a "műanyag".

(#89) művésznő4


művésznő4
csendes tag

:Y Nem semmi!

Még jó, hogy az ilyesmit általában mellőzöm az életemből. Kólát is csak max. egyszer egy héten iszok, hétvégén. Anyukám évek óta bevezette a vasárnapi házi pizzát reggelire... ahhoz meg mondhatni csak a kóla dukál...:) :))

(#90) Mr.Csizmás válasza művésznő4 (#89) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább sör

trollkandúr off

--------------------------------------

madam, az egészséges dolog, a ser ital kérem.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91) művésznő4 válasza Mr.Csizmás (#90) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Nem lehet mindig csak sört-sörrel, Csizmáska! :P

(#92) szőröscica válasza dabadab (#87) üzenetére


szőröscica
addikt

Én kerestem már, de nem találtam semmi erre vonatkozót.

(#93) Chosen válasza dabadab (#87) üzenetére


Chosen
addikt

Sok cikk van róla neten, de konkrét kutatási forrást nem találtam megjelölve a cikkekben, csak úgy hivatkoznak rá, hogy "számos kutatás és a tapasztalatok alapján".

[ Szerkesztve ]

(#94) Mr.Csizmás válasza Chosen (#93) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

végülis nem is nagy gond, csak formadelhiddé bomlik le :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#95) Kassadin válasza ollie (#21) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez hogy az ásványvíz epe meg vesekövet okoz, erre van valami bizonyíték is?

Nekem már elég régóta meg van az a tulajdonságom, hogy 3-4 évente egyszer van vesekövem, az az igazság, hogy már akkor is volt, amikor még azt se tudtam mi az hogy ásványvíz, ugyanis a vesekő kálcium lerakódással keletkezik, ergó mértékkel lehetne fogyasztani szinte minden hús és tej terméket, meg kellene rá szednem gyógyszert is igazából. Meg amúgy is ha már ásványvizet iszik az ember, illő váltogatni időnként a márkákat is, nem szabad leragadni egy típusnál.

#78: Szerintem nem azért iszik vizet, mert olcsóbb, hanem azért mert nem akarja magát még ezekkel is mérgezni. Nem tudom mire érted az izgalmat, ha arra hogy mennyivel csökkented az életkorodat egészségtelen dolgok elfogyasztásával, akkor tényleg izgalmas lehet az ember élete.

[ Szerkesztve ]

(#96) Neil Watts válasza dabadab (#87) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ilyet találtam, bár ez cáfolat de én ezt is megcáfolnám, mert (legalábbis nálam ez a tapasztalat) esetenként iszonyatos allergiás reakciót tud okozni nálam az aszpartám. Gondolok itt pl. az üzletekben kapható rágógumikra, stb. Azokban is iszonyatos sok hulladék van, tudom, mert egy időben nagyon sokat rágóztam*. Egy idő után (az a durva, hogy ez télen is megvolt!) azt vettem észre, hogy pont olyan allergiás reakciókat mutatok, mint a pollen allergiások. :F Azt kell rólam tudni, hogy a por/pollen allergiám is igen súlyos tud lenni. Na visszatérve az aszpartámhoz: Csak erre tudom visszavezetni allergiás reakcióimat, a következő egyszerű tényt figyelembe véve: Kipróbáltam olyanokat is a rágógumik közül amik nem tartalmaztak aszpartámot, s míly érdekes, azoknál semmi gondom nem volt. :D

(*Márkát direkt nem írok, pereskedni nem szeretnék, szinte az összesnél előfordult.)

[ Szerkesztve ]

(#97) Chosen válasza Neil Watts (#96) üzenetére


Chosen
addikt

Szerintem írhatsz márkanevet nyugodtan, ha összetevők között szerepel az aszpatrám, akkor ez egy tény, nem pozitív vagy negatív reklám, a Sprite oldalán is feltüntetik, hogy 18g cukor 250ml-ben, ez is egy tény, semmi több. :)

(#98) mephi666 válasza Chosen (#97) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyébként szerintem arányokat tekintve nem is olyan sok benne a cukor :DDD láttam én már sokszor olyat, hogy valaki belerak a kávéjába 3-4 nagyobb kanállal is... csoda, hogy fel tud benne oldódni... ha ilyenből megiszik egy nap 3-at, akkor szerintem az a legkevesebb, hogy a sprite-ban mennyi van :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99) dabadab válasza Neil Watts (#96) üzenetére


dabadab
titán

A ragogumikban tipikusan nyarfacukor (xilit) van, nem aszpartam (ezert kerdeztem rendes kutatast, ahol eloszor megnezik, hogy mit is vizsgalnak :D )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#100) Chosen válasza mephi666 (#98) üzenetére


Chosen
addikt

1-2 alkalommal nem sok, de ha valaki minden nap ilyeneket iszik, akkor már ennek is komoly szerepe lehet az elhízásban. Képzeld el, hogy minden nap egy pohár cukor ami a napi átlagos cukorbevitelen kívül érkezik pluszban, lehetetlen, hogy ne halmozódjon fel egy idő után ilyen mennyiség egy normál embernél.

dabadab: akkor ennek most örülni kell, vagy az még rosszabb? :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.