Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dabadab válasza Chosen (#100) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem vegeredmenyben tokmindegy, csak mas anyag. Mondjuk kutyanak ne adjal ragot, mert azok erzekenyek a xilitre.

DRM is theft

(#102) mephi666 válasza Chosen (#100) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem voltam soha jó bioszból, de rámragadt azért pár dolog... a cukor KELL a szervezetnek az energiabevitel miatt... ide lehetne venni a biológiai égést, amikor a szervezet "égeti" a különböző szénhidrátokat (cukrot) akik pl. rendszeresen edzenek és odafigyelnek a tápanyagbevitelre, azok elsősorban a fehérjére és a szénhidrátra ügyelnek :K az az egészségtelen, ha valaki mértéktelenül zabálja a cukros/zsíros dolgokat és közben nem mozog... több cukor jut a szervezetbe, mint amit eléget és a fölösleg kárt okoz... egyébként mondják, hogy milyen egészséges a gyümölcs: nem vonom kétségbe, de a lényeg, hogy a sok vitamin és élelmi rostok mellett cukorforrás is a gyümölcs :K kár szerintem támadni az ilyen üdítőket (van azért egészségesebb is), mert ez is ugyanolyan cukorforrás, csupán koncentrálva... ha valaki mozog mellé rendesen, akkor no problem... viszont ha csak tolja magába literszámra a fotelban a hamburgerek mellé és a napi testmozgás kimerül a budi-tv-hűtő bermuda-háromszögben, akkor megnézheti majd magát :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#103) Neil Watts válasza dabadab (#99) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az marha erdekes, nezz meg egy Orbit ragogumis dobozt, az osszesnek a hatuljan szerepel az aszpartam. Akkor ez mostfelretajekoztatas lenne es valojaban xilit van benne, nem pedig aszpartam? :D

(#104) dabadab válasza Neil Watts (#103) üzenetére


dabadab
titán

Akkor az pont kivetel - igazan nincs arra szabaly, hogy mit hasznalnak, ezert irtam, hogy "tipikusan".

(#102) mephi666: azert cukor es cukor kozott is van kulonbseg, mindegyik mas-mas vegyulet es a szervezet is nemileg elteroen dolgozza fel oket.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#105) Chosen válasza mephi666 (#102) üzenetére


Chosen
addikt

Normál ember alatt pont ezt értettem, az átlagot, aki nem vagy csak keveset mozog. A napi szükséges cukormennyiség megszerezhető helyes étkezéssel, tehát nyilván kell a cukor, csak nem mindegy milyen mennyiségben, ha mondjuk étkezéssel már beviszel annyi cukrot amennyi szükséges, akkor a cukros ital csak feleslegbe megy, így értettem, hogy sok lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#106) mephi666 válasza Chosen (#105) üzenetére


mephi666
nagyúr

értem :K de alap esetben is mozog azért az ember... én speciel bringával járok munkába: ez napi 10km tekerés... párszáz kalóriát azért elégetek és jól esik időnként hazaérés után bedörgölni pár liter cukros löttyöt... nem is hízok tőle, mert azért szépen lemozgom... (sétálni is elég sokat szoktam időnként, tömegközlekedést a városon belül már vagy 5 éve nem vettem igénybe)

szerintem mértékkel nem "bűn" a cukor és nem is káros... de egyensúlyban kell lennie a bevitelnek és a mozgásnak :K az sem jó, ha valaki sokat mozog, de nem pótolja az energiát... de az sem, ha nem mozog és nyomatja magába a cukrot+zsírt kilószámra

#104: ezért írtam, hogy nem vagyok otthon annyira bioszban, viszont energiára akkor is szükség van :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#107) keIdor


keIdor
titán

Egyik haver 3l Coca-Cola-t iszik naponta, nem vicc.:D Tudja nagyon jól, hogy ettől fog megdögleni meg a napi másfél doboz cigitől, de leszarja.:D
Mennyi cukor átmehetett már a gyereken. Most 24 éves és 5 övés kora óta kólafüggő. Ha nincs meg a napi 2-3l minimum minden baja van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#108) D1Rect válasza mephi666 (#102) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha napi 14 órában vágod a fát Szibériában akkor lehet, hogy fel tudja használni a szervezeted.
:)

Egyébként elég esélytelen. A szervezetnek szénhidrátra és nem cukorra van szüksége. ;)

(#109) Kassadin válasza D1Rect (#108) üzenetére


Kassadin
addikt

A cukrok is szénhidrátok.

(#110) D1Rect válasza Kassadin (#109) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen.

(#111) Jhonny06 válasza keIdor (#107) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hűha, mekkora tragédia. Napi 3l gyümölcslé mellett is nyelne annyi cukrot, de gondolom arra nem szólnál egy szót sem, mert azt hinnéd, hogy egészséges. Nem az.

(#112) Kassadin válasza Jhonny06 (#111) üzenetére


Kassadin
addikt

Semmi sem egészséges, amit nem te csinálsz...

(#113) keIdor válasza Jhonny06 (#111) üzenetére


keIdor
titán

Nem hinném. A kólában amúgy se csak a cukor van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#114) Gergő_ válasza Jhonny06 (#111) üzenetére


Gergő_
őstag

a kátrány és más retkek miatt nem egészséges a kóla. 3l minőségi narancslé nem teszi tönkre az emésztésed és nem mérgezi meg a szerveid, legfeljebb a vesédet teszi próbára.

(#115) Huma válasza Chosen (#82) üzenetére


Huma
addikt

A Zero és a light nagyon rossz. Teljesen más íze van ezeknek az édesítőszeres vackoknak mint a sima kólának.

Más:
Az aszpartamról meg annyit hogy szerintem nem véletlenül használnak helyette sztíviát Japánban. Ráadásul az aszpartam a Monsanto cég tulajdonában van. Érdemes utánaolvasni, hogy miket is csinált eddig ez a vállalat. [link]
Tízezrek életét tették már tönkre (ha nem százezrekét). Ha az aszpartamtól két feje nőne az embereknek max akkor tiltanák be amíg a világ egyik legnagyobb vállalata áll mögötte.
Szóval én inkább kerülök minden terméket amihez ennek a tetű vállalatnak köze van.

Az is megér egy misét, hogy Amerikában és Európában miért van betiltva a sztívia aminek semmilyen káros hatása nincs és teljesen természetes növényi alapanyag.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#116) dabadab válasza Huma (#115) üzenetére


dabadab
titán

"Az is megér egy misét, hogy Amerikában és Európában miért van betiltva a sztívia"

Igen, megér egy misét, főleg, hogy nincs is betiltva. :U

DRM is theft

(#117) Huma


Huma
addikt

Uborkás kóla

Pár éve ittam japánok által ihletett görögdinnyés fantát. Iszonyatos volt.
Nem normálisak ezek a japók, szeretnek szenvedni.

Citrom-menta Schweppes is borzalom. Köménymagízű.
Megvettem, hogy milyen jó lesz mert citrom és menta nászából csak valami jó származhat. Jól pofára estem.
Kínálgattam is mindenkinek, hogy kóstolja meg. :D

Én otthon csináltam magamnak ice teát, de cukorból kb negyedannyit raktam bele mint amennyi a boltiban van és teljesen jó lett. Az a baj ezekkel a cukros löttyökkel, hogy túl vannak édesítve. Feleennyi cukor is elég lenne beléjük. Kár hogy nem árusítanak csökkentett cukortartalmú kólát.

dabadab: Látom utánanéztél. Ha már megtetted azt is észrevehetted volna, hogy kb 3 éve még be volt tiltva. Bocs, hogy nem vagyok naprakész minden téren és nem nézek mindennek utána.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#118) Huma válasza dabadab (#116) üzenetére


Huma
addikt

Na közben utána néztem.

Az Európai Élelmiszer Bizottság 2010. április 14-én engedélyezte a stevia élelmiszer adalékként történő felhasználását.

Úgy látszik túllicitálták a Monsanto-t...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.