Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Nem, mert abba meg 2x annyi más egészségtelen cukorpótló van.

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ezt honnan vetted?

(#3) szőröscica válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


szőröscica
addikt

Rá van írva az üvegre, hogy mennyi cukor van egy pohárban....
Régebben mikor sokat autóztam, és nem mindig volt időm kajálni, akkor tartottam a kocsiban egy üveg kólát. Mikor éreztem, hogy a vércukorszintem kezd padlót fogni, akkor ittam pár kortyot, és egyből minden rendbe jött.

Egyébként soha nem iszok már ilyet, ez folyékony méreg gyakorlatilag, és még pénzt is kérnek érte.

[ Szerkesztve ]

(#4) Chosen válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


Chosen
addikt

Ahogy joamilestoné is írja, az üveg oldalán van rajta 1 pohár (250ml) tartalma, onnan már csak az egész üvegre kellett számítani.

szentkuti11: A sima kóla se valami egészséges, de a Light-ban ha nincs ennyi cukor akkor már jobb egy kicsivel nem?

aero.: az igaz, de a limo oltja a szomjot a citrom miatt, ez meg itatja magát az édes íz miatt, ebből könnyebben csúszik több.

[ Szerkesztve ]

(#5) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

limonádéba is kell ennyi

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Minden üdítőben ennyi van, amibe nem édesítőszert tesznek.

Sőt, a 100%-os édesebb gyümölcslevekben is kb ennyi van, csak persze nem répacukor.

[ Szerkesztve ]

***

(#7) szőröscica válasza Chosen (#4) üzenetére


szőröscica
addikt

A lightban aszpartám van, aminek egyesek durva rákkeltő hatást tulajdonítanak (bár ezt még egyetlen komoly kutatás sem bizonyította be, azt viszont igen, hogy a rákos sejtek rendkívüli mértékben igénylik a cukrot, és ha ezt megvonják, akkor a szaporodásuk nagy mértékben lelassul, nem beszélve a cukorbetegségről, illetve további a töménytelen cukorfogyasztással összefüggő komoly betegségről).

[ Szerkesztve ]

(#8) Chosen válasza ollie (#6) üzenetére


Chosen
addikt

Pedig víz helyett jó lenne valami más is így nyáron.

Domxc: Az is igaz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Domxc válasza aero. (#5) üzenetére


Domxc
senior tag

Egy kancsóba ;] :DDD

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#10) baluka26 válasza Chosen (#8) üzenetére


baluka26
veterán

Szóda, ásványvíz, sör (narancsos Soproni a legjobb nekem a nagy melegben), és Coca-Cola light, sok jéggel ;)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11) Chosen válasza baluka26 (#10) üzenetére


Chosen
addikt

Ízesített söröket én is szeretem, szinte mindet ittam már (almás, citromos, narancsos) tényleg jók, de az igazi sör-fanok nem nézik jó szemmel, mindig elmondják nekem, hogy "az csak gyümölcslé" :D

(#12) RexpecT


RexpecT
addikt

Fejj Light Cola szerintem undormány.... :U

(#13) baluka26 válasza Chosen (#11) üzenetére


baluka26
veterán

És ki a f@szt érdekelnek?
RexpecT: Szerintem jobb az íze, mint a cukrosnak.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14) Chosen válasza baluka26 (#13) üzenetére


Chosen
addikt

1. Attól még iszom :D
2. Szerintem is.

(#15) Szten Márs válasza Chosen (#11) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem az a baj, hogy gyümölcslé, a gyümölcsleveket én is szeretem. Az a baj, hogy a sör megszentségtelenítése... Ha valami olyan néven árulnák, amibe nincs benne a sör szó, oké lenne, de így... :( ;]

(#16) Samus


Samus
addikt

Én megoldom egyszerűen. Citromlé-víz keveréket iszom. Ha épp elfogyott a szörp, akkor ebből a pohár aljára, majd rá víz, vagy szóda (utóbbival majdnem limonádé íze lesz).
Vagy jól behűtött sör. Most jól megkívántam, lehet iszok is egyet, múltkori fahordásból még maradt pár doboz...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) koshmar


koshmar
őstag

12 éve teát iszom.
Havonta egy üveg üdítőt szoktam meginni.
De akkor is elképesztő.

Mondjuk az is tény, hogy korábban 3 deci teába 3 púpozott teáskanál cukrot tettem. 1 literhez meg 5 teli kanállal...
Aztán valahogy sikerült rászoknom a cukor nélküli teára. Eleinte...pfeeeej, de ízetlen volt.
2-3 hét után viszont már nem is hiányoltam a cukrot.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#18) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lehet, hogy nem hülyeség Light-ot inni?

De az. Meg minden hasonló üdítőnek kikiáltott izét is hülyeség inni. Nagyon ritkán iszok ezekből a löttyökből, max vendégségbe. Víz rulz, az nem tesz tönkre. És jóval olcsóbb is. De nem ásványvíz, csapvíz. Vagy kútvíz, ha van és tiszta is.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19) Chosen válasza Winner_hun (#18) üzenetére


Chosen
addikt

Ezt a kérdést alapvetően arra értettem, hogy ha már Cola, akkor a sima vs light-ban utóbbi jobb-e. Az természetes, hogy a víz sokkal egészségesebb a fentieknél.

"De nem ásványvíz, csapvíz"

Csapvíz minősége tök relatív, ahol régen laktam 1:1-ben kútvíz volt, ahol most lakom ott nagyjából arra jó hogy a WC-t öblítse, meg forralva lehessen vele főzni, amúgy borzalmas íze van.

[ Szerkesztve ]

(#20) Domxc válasza Winner_hun (#18) üzenetére


Domxc
senior tag

"De nem ásványvíz, csapvíz"

Lehet, hogy a mi földrajz/biológia tanárunk volt elmebeteg, de ő azt tanította, hogy manapság a csapvízek, többnyire a rossz szűrés miatt, női homronokat tartalmaznak, bizonyos mennyiségben. (szóval, ha csöcsöd nőtt véletlenül, tudd, hogy honnan van)
Mostanában én is vizet iszom, inkább ásványvizet, szvsz jobban oltja a szomjat, és egészségesebb is.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#21) ollie válasza Chosen (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Citromos víz. Bár hozzátenném, hogy a sav meg a fogaknak rossz (a 100%-os narancslé és almalé is ugyanolyan rossz, mint a Coca-Cola ilyen szempontból).

(#18) Winner_hun: a csapvíz tele van hormonokkal, ugyanis hiába tisztítják a szennyvizet, a hormonokat nem vonják ki (nem is tudom, hogy lehetséges-e), mielőtt a folyóba eresztik. És olyannyira telítve vannak a a folyók hormonokkal (a nők tablettaszedése miatt, a vizeletükkel rengeteg hormon kerül a folyókba), hogy sok hal nemet vált. Az ásványvizekben levő ásványok pedig vese- és epekövet okoznak. Szóval igazából tökmindegy mit iszunk, már betettünk magunknak.

[ Szerkesztve ]

***

(#22) EczkE


EczkE
addikt

Szikvíz forever! :D

Asszem mindenféleképpen!

(#23) koshmar válasza ollie (#21) üzenetére


koshmar
őstag

HohesC sucks?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#24) Z86


Z86
őstag

Az elmúlt valamivel több mint egy évben és is ráálltam a csapvízre, illetve napi néhány csésze tea. Ilyesmit már csak nagyon ritkán iszom, kólát pedig sohasem, mert attól tönkremegy az ember foga.

(#21) ollie:
Az ilyenek után én mindig iszom sima vizet is, kiöblítendő a fogakra káros dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#25) Jim-Y válasza Domxc (#20) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ti se olvastom IPM-et ezek szerint, meg Discoveryt sem, néhol a csapvíz minősége a többszörös szűrésnek, és tisztításnak köszönhetően jobb mint egy palackozott ásványvíznek, sőt az Auschan-os ásványvizet az egyészségre ártalmas hatása miatt kvázi betiltották, túl magas volt az arzén-tartalma. üdv

Illetve az is kiderült, hogy az igazán jó ásványvizek, valahol a Perrierrel kezdődnek, egyébként, egy cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26) ollie válasza Jim-Y (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Arzén minden vízben megtalálható a világon, persze kérdés, hogy mennyi van benne. A halban meg egyenesen felhalmozódik. Így együnk halakat. :D
Egyébként az arzén is elengedhetetlen a szervezet számára, csak úgy, mint a vitaminok. Persze a mennyisége a lényeges szempont...

***

(#27) Domxc válasza Jim-Y (#25) üzenetére


Domxc
senior tag

A Discoverynek nincs köze Magyarországhoz, meg végülis, ott is vannak baromságok.
Egyébként ittam Perriert, azt szeretem, csak valahogy nem érzem benne az állítólagos citrom ízt.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#28) zH.


zH.
senior tag

"Lehet, hogy nem hülyeség Light-ot inni?"

De. A cukornál 100x egészségtelenebb szarokat raknak bele.

just be

(#29) Neil Watts válasza Domxc (#20) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Mostanában én is vizet iszom, inkább ásványvizet, szvsz jobban oltja a szomjat, és egészségesebb is."

Egeszseges? ejjj... az ne zavarjon, hogy gennykelto bakteriumokat talaltak nemelyikben. :U

(#30) Jim-Y válasza Domxc (#27) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én nem ittam még... egyébként is csak a zöld kupakos Szentkirályit szeretem, a 0 bubistól általában hányingerem lesz, csak olyankor tudom meginni ha fáradt vagyok, vagy kimerült (edzés pl). A szénsavas pedig túl szénsavas nekem. :D

Btw: "Kiemelkedő minőségű vizek: Bp II. kerület" :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Z86 válasza Neil Watts (#29) üzenetére


Z86
őstag

Valaki valamikor talált valamelyik palackban valamit, nagy cucc. :DDD
szerk: kell az edzés az immunrendszernek, a mienk úgyis túl gyenge. Múltkor volt az On the spotban, hogy azt a vizet, amitől az európai ember fejre áll az indiaiak még simán isszák.

[ Szerkesztve ]

(#32) Domxc válasza Neil Watts (#29) üzenetére


Domxc
senior tag

Tudom megtévesztő, de a vizekre gondoltam, nem az azokon belül az ásványvizekre. Viszonylatban, a víz egészségesebb, mint a különféle lónyálak. Egyébként meg, én idáig szinte csak ásványvizet vizet ittam, de nem kaptam el mégse semmit.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#33) Jim-Y válasza Domxc (#32) üzenetére


Jim-Y
veterán

De mondjuk ez minden, agyilag nem csökött egyén számára egyértelmű :DDD

(#34) Chosen válasza Jim-Y (#25) üzenetére


Chosen
addikt

Mentes NaturAqua-t vagy mentes Nestlé Aquarelt iszom vizek közül, egyik sincs benne :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Jim-Y válasza Chosen (#34) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jó hát most mit csináljak, amit én iszok az sincs benne, gondolom az egész piaci kínálatot nem állt módjukban lecsekkolni, sajnos:S Minden esetre én nagyon szeretem az IPM-et, van is egy kisebb gyűjteményem, csak az utóbbi időben nem nagyon engedhettem meg magamnak az újságot, no mindegy majd visszafelé bepótolom egyszer^^

(#36) Neil Watts válasza Jim-Y (#33) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ne haragudj, de a vesszo utani tagmondatot ram ertetted? Koszonom! :D
Domxc: Ok, ertem igy mar, koszi! :R Na igen, de mindig ot lesz ata a 0,0000001% lehetoseg arra hogy valamit osszeszedjen au ember, nem szeretek kockaztatni ilyennel. :P

TheChos3nOne: Na, a NaturAqua az jo. :) Sokat kiprobaltam, de ha palackos vizet iszom akkor csak azt.

[ Szerkesztve ]

(#37) ferensz válasza Neil Watts (#36) üzenetére


ferensz
senior tag

Basszus akkor ne sétálj az utcán, mert van 0,0000001% esélyed arra, hogy rádzuhajnon egy repülő :F

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#38) Jim-Y válasza Neil Watts (#36) üzenetére


Jim-Y
veterán

Neeem, dehogy, tényleg nem, azt értettem alatta, hogy szerintem ezt meg sem kellett volna említeni, mármint, hogy a vizek anblokk egészségesebbek mint a lónyálak, mert ez triviális..

(#39) Chosen válasza Jim-Y (#35) üzenetére


Chosen
addikt

Megértem, de az enyhe benne van, a dús benne van, de a jó ég áldja meg őket a mentest kihagyják ami a kedvencem :D

(#40) Jim-Y válasza Chosen (#39) üzenetére


Jim-Y
veterán

Bosszuld meg, bosszuld meg

[ Szerkesztve ]

(#41) dabadab válasza szőröscica (#7) üzenetére


dabadab
titán

"a rákos sejtek rendkívüli mértékben igénylik a cukrot, és ha ezt megvonják, akkor a szaporodásuk nagy mértékben lelassul"

Ez így, ebben a formában azért eléggé mást sugall, mint a valóság: a rákos sejtek is pont ugyanúgy használják a cukrot, mint a sima sejtek, csak mivel a rákos sejtek vadul osztódnak, ezért többet használnak. Persze, el lehet pusztítani a rákos sejteket cukormegvonással, apró kellemetlenség, hogy ez az összes többi sejtet is ugyanúgy pusztítja. Más szavakkal: a cukorbevitelnek a rákhoz sok köze nincs.
(A mítosz egyébként egy 1920-as évekből származó elméletre épít, amit már ugyan régen cáfoltak, de hát a mítoszgyártók nem szoktak nagyon orvosi szaklapokat olvasni.)

Ettől még persze a mértéktelen cukorfogyasztásnak van egy csomó káros hatása, de ez pont nincs közöttük.

DRM is theft

(#42) Z86 válasza dabadab (#41) üzenetére


Z86
őstag


Miket tudtok....

(#43) Chosen válasza dabadab (#41) üzenetére


Chosen
addikt

Egy újabb legenda megcáfolva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) szőröscica válasza dabadab (#41) üzenetére


szőröscica
addikt

Elnézést, ha butaságot mondtam. Az e havi IPM-ben olvastam, be is gépelem a részletet:
,,....a 19. századbeli rákbetegek túlélési ideje többszöröse volt a mostaniaknak. Ennek oka az alacsony inzulin- és vércukorszintnek tulajdonítható. Otto Warburg az 1920-as évek végén bebizonyította, hogy a rákos sejtek cukorfüggők. A rákos sejteket a metabolikus szindrómában jellemző magas inzulinszint és magas vércukorszint serkenti növekedésre és osztódásra. Az elhízás a rák egyik legkomolyabb kockázati tényezője."

Arról nem írt, hogy ezután ezt mennyire vizsgálták, simán lehet, hogy a szerző volt tájékozatlan. :(

[ Szerkesztve ]

(#45) Gergő_


Gergő_
őstag

a víz legyen minél tisztább. az ásványvizekből is azt veszem amiben minél kevesebb az ásványi anyag. kútvíz, forrásvíz a legjobb persze ha be van méretve...
tea, zöld tea
kóla, nagyon ritkán de inkább light.
ilyen szprájt meg xarokat nem iszom, mert rengeteg vizet von el a szervezettől, ami káros, nem csak a szomjúság miatt.
alkohol szintén.
a mai állapotok között talán az esővíz a legtisztább. :D
a lényeg hogy pazaroljuk az édesvizet és csak tovább szennyezzük, ez nem vezet semmi jóra...közben pedig cukros savakat iszunk.

(#46) Z86 válasza Gergő_ (#45) üzenetére


Z86
őstag

Az esővíz meg tele van azzal, amit a légkörből összeszed. Gondolj csak a savas esőkre.

(#47) Gergő_ válasza Z86 (#46) üzenetére


Gergő_
őstag

Tudom, ott a szmájli a végén, egyébként sem alapigazságként írtam le. :U
Ha választanom kéne az 'ücsssi'! és az esővíz között lehet az utóbbira esne a voksom, persze nem mindegy hogy hol és honnan. ;]

(#48) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

valaki megcáfolta már a sört?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49) mephi666 válasza szőröscica (#44) üzenetére


mephi666
nagyúr

lassan "ipm-olvasók baráti köre" is lehet a topik alcíme :DDD ...még karácsonykor fizettem elő 2 évre, hogy "kicsit művelődjünk"... a mostani számot még csak nagyjából futottam át, viszont az egyik múltkoriból szerintem megépítem házilag a "mini villámgenerátort" és próbálok fotózni

ui: amúgy az elhízás->több rákos sejt következmény könnyen jöhet abból, hogy az elhízás általában a kevés mozgás+magas szénhidrátbevitel eredménye... ebből a szemszögből megállhatja a helyét, viszont a fordítottja már más... egyszerűsített hasonlat: esik az eső->nő a fű meg a gaz is az udvaron (bizonyos esetekben a gaz még jobban), viszont ha szárazság van hónapokig, akkor kiszárad a fű, a gaz pedig lehet hogy tovább húzza... hasonló a helyzet az egészséges/rákos sejtek körében is

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) .bableWes


.bableWes
őstag

ha nagyon részeg vagyok megiszom.
h2o a legjobb szomj oltásra. ha meg nem vezetek a sör

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.