Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nah ez jó lesz. Köszi a bejegyzést.

(#2) irgum


irgum
addikt

Szuper! Én is köszönöm! :)

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Az iPhone sziven ütött...

(itt most akkor szavazni kell?)

(#4) Chosen válasza DeFranco (#3) üzenetére


Chosen
addikt

Az az iPhone kép még nagyon béta, valószínű szombatig javulni fog. (kiegészítettem a bejegyzést a határidővel)

Még nincs róla végleges döntés, de nem szavazással lesz felállítva a végleges sorrend, szakmailag fogjuk bírálni, a döntést pedig majd jóváhagyhatják vagy kifogásolhatják az emberek.

(#5) DeFranco válasza Chosen (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Látványra nem egy kategória a többivel, de olyan érzésem van, mintha bele lenne nyúlva (mármint a telefon által, nem az user által) tehát kicsit csalós. De hatásos.

(A szakmához nem értek, laikusan végigkattintgattam a képeket.)

(#6) irgum válasza DeFranco (#5) üzenetére


irgum
addikt

Nem értelek. Ha az user nem nyúlt bele (én nem) akkor miért csalós? A telefon hogy tudna belenyúlni? Nincs neki szépérzéke. Egyébként ez egy normal kép, még csak nem is HDR.

[ Szerkesztve ]

(#7) DeFranco válasza irgum (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Úgy értettem, hogy becsapós. :) Dicséret volt, nem kritika, ne értsd félre.

(#8) irgum válasza DeFranco (#7) üzenetére


irgum
addikt

Értem. Akkor köszönöm! :)

(#9) donceleger8


donceleger8
őstag

Ez jó, remélem én is tudok majd videót benyújtani. Ma szép idő van errefelé reggel, hátha találok valami jót. :)

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#10) sdd2


sdd2
veterán

Köszönjük :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#11) Dany007 válasza DeFranco (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Dícséret? Nekem nagyon nem jött be az a kép. 1:1-es nézetben látszik, hogy túlszaturált, sok helyen ki vannak égve a színek.
Na, mindjárt választok kedvencet is, ne csak rosszat írjak már.

szerk.:

Tehát amelyek nagyon tetszettek:

D900i - ez valahogy kitűnt a többi közül. (Ez most telefon mert akkor nem ismerem a típust, vagy rendes fényképező? Mondjuk akkor se ismerem, szal mindegy, csak kíváncsiság.)

Nexus S - bár 1:1-es méretben már ez se tetszett annyira. De az összhatás valamiért bejön.

N8 (donceleger8) - ez is tetszik, csak közelről már kissé szemcsés.

N8 (MC Pite) - ez is tetszik! Jó az összhatás és közelről (1:1-ben) se romlik sokat.

Na kb ennyi ami így 2. ránézésre nálam kiemelkedő volt. Mondom ezt persze fotózáshoz nemértő átlagemberként. Aki csak ránézésre véleményez. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) reload. válasza Dany007 (#11) üzenetére


reload.
csendes tag

egyaltalan nincsennek kiegve a szinek, van benne boven reszlet. tulszaturalva sincs, mar bocsi, de ez a tipikus kossunk bele valamibe, ami jo velemeny.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dany007 válasza reload. (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor nézd meg közelebbről. :) Ha nagyon nem megy, akkor majd megmutatom mire gondolok.
Amúgy a színei szépek, én szeretem az ilyen élénk színeket. De leginkább a virág bal- és alsó részén látszik, hogy egy picit sok.

szerk.: félreértesz. Nem mondtam, hogy szar kép. De azon már meglepődtem, hogy mit lehet benne dicsérni. Nem rossz kép, de külön dicséretet azért nem érdemel. A kompozíció maga jó.

[ Szerkesztve ]

(#14) reload. válasza Dany007 (#13) üzenetére


reload.
csendes tag

elso dolgom volt photoshop-ban histogramot nezni, de egyebkent akarmilyen kozelrol nezem ez nincs kiegve, van benne reszlet.

iphonet sok minden miatt lehet szidni, de a kameraja miatt nem nagyon. 4/4s-nek telefonhoz kepest nagyon eles kepe van, van boven reszlet, egy kicsi zaj viszont tarsul hozza. testfoto

[ Szerkesztve ]

(#15) Dany007 válasza reload. (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, akkor megnézem én is azt a histogramot. De sz.tem megmutatom mire gondoltam. Lehet nem kiégésnek hívják.

(#16) DeFranco válasza Dany007 (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Figyelj, nem értek hozzá, de nekem az tetszett a legjobban. Nem azért mert szép a hisztogramja (a nők esetében sem a laboreredményükre gerjedek) hanem mert szépek a fények, szépek a szinek, és legfőképpen azért mert ez a kép az én szememnek plasztikus. Mintha kilógna a virág a képből. A többiben ezt nem látom, ebben viszont megdöbbentően erősen.

Ez a magánvéleményem, semmilyen szakmai szemponttal nem tudom megalapozni, de attól még van, és vállalom.

szerk: most még egyszer megnéztem a benti monitoron is (TN-Film). Itt már nem annyira durva a hatás, otthon az S-PVA-n sokkal jobban kiadta magát. (Most először láttam meg igazán a különbséget a TN-Filmhez képest, de ebben az esetben durva, mennyire mást mutat... :C )

[ Szerkesztve ]

(#17) Dany007 válasza reload. (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd meg, erre gondoltam. Tele van full homogén színekkel. És bizony veszik el részlet is.
És mégegyszer mondom, nem mondtam azt, hogy rossz a kép. Sőt! Telefontól igen jó.
Csak azt jegyeztem meg, hogy külön dicséretet szerintem nem érdemelne. Egy jó kép, jó kompozícióval. Szóval azért ne láss bele olyat a véleményembe, ami nincs is benne. :)
szerk.: ja és én kalibrált CRT monitoron nézem :) Szóval még a panellal se lehet gond.

szerk. 2: tesztfotókat hiába mutogatsz. Hiszen azok jóformán tökéletes fényviszonyok és a lehető legideálisabb beállítások mellett készülnek. Ilyennek gyakorlatilag sehol nem fogsz találkozni az életben egy műtermen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#18) irgum válasza Dany007 (#17) üzenetére


irgum
addikt

Miért nem lep meg, hogy itt is az iPhone váltja ki a legnagyobb vitát? :) Egyébként a részlet amit kinagyítottál, egyzserűen csak homályos. Nem oda van fókuszálva, így sikerült.

Szerk: Bevallom én, hogy nem sok éles részlet van a képen. De szerintem nem túlszaturált, pont hogy jók a színek! :R

[ Szerkesztve ]

(#19) Dany007 válasza irgum (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig elakartam kerülni. Eszembe nem jutott volna. Csak láttam, hogy "farnkó" (:) ) kollega dícséri... hát mondom oké de azért ne.
Szerintem is jobb lett volna, ha készülék nélkül mennek ki a képek, mondjuk egy sorszámmal.
Ettől függetlenül nekem továbbra is az a D900i jön be leginkább és amikor ezt néztem még nem is láttam, hogy van iPhone a körben.
De lezárhatjuk a vitát, mert ennyi offot tényleg nem ér meg.

(#20) donceleger8 válasza Dany007 (#11) üzenetére


donceleger8
őstag

Igen, sajnos nem sikerült valami jól ez a kép, már mint az enyém!
De ma délelőtt sikerült újat lőnöm, meg a videót is sikerült, így délután 5 körül feltolom az új képet, és cseréltetni fogom.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#21) Dany007 válasza donceleger8 (#20) üzenetére


Dany007
veterán

De én épp azt írtam, hogy tetszik! :K A téma (a forma), a színek természetes hatása, a kompozíció... Jóformán háttérképnek is elmenne! :) Oké, közelről egy kicsit szemcsésnek találom, de szinte az összes ilyen, amelyik már ekkora méretben van.

(#22) reload. válasza Dany007 (#19) üzenetére


reload.
csendes tag

kieges, amikor az amator eskuvoi fotokon atmegy a menyasszony ruhaja feherbe, es nem marad reszlet. ebbe van.
egyebkent en azt hittem, hogy ez a topic, csak a kamerak minosegenek osszehasonlitasara keszult. a linkelt kep nekem nem tetszik, nem vedeni akarom.

a tesztkepet azert linkeltem, mert azon jon ki, mit is tud a kamera. ha megnezed boven van benne reszlet es tarsul melle egy pici zaj. kb. ez jellemzo az osszes iphone-os kepre, korulmenyektol eltekintve.

ma delutan lovok egy kepet utkozben en is.

[ Szerkesztve ]

(#23) donceleger8 válasza Dany007 (#21) üzenetére


donceleger8
őstag

Vágom, hogy tetszik és köszi :R , de az ember mindig jobbat és jobbat akar. Ha ez tetszett, akkor az új biztosan jobban fog tetszeni, hasonló, csak a szemcsésedés kevesebb. Legalább is szerintem, persze aztán lehet tévedek. :D Majd délután megsasolhatod a videóval együtt. Izgalmas ez a verseny. Nem azért, hogy nyerjünk (persze jólesik az is), hanem jó látni, hogy ennyien megmozdultak a témában! Akár hetente is lehetne valami ilyesmit összehozni mindig más témával.

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#24) Dany007 válasza reload. (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Okés, én csak elmondtam a laikus, grafikus szemmel alkotott véleményemet.
Attól még a fotósok értékelhetik szakmai szemmel. Sőt kíváncsi lennék a végeredményre is! Vagy akár valami konkrét értékelésre. :)
A tesztfotó tényleg jó. Csak próbáltam rámutatni, hogy miért nem érdemes a tesztfotóra hagyatkozni. (hiszen olyan körülményekkel nem találkozik az ember kinn az életben).

(#25) DemonDani


DemonDani
addikt

gyári kamerával minden féle beállítás alapon ezúttal. akkor erre cseréld a Nexus S-emét mert az még Pro HDR-rel készült ami bent van :R

háhá és 1,3 megapixelen hagytam pedig iszonyat jó kép lett, de noob vok, futok még egy kört :W :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#26) DemonDani válasza DemonDani (#25) üzenetére


DemonDani
addikt

elment a nap mire észrevettem a bakit... minden ellenem szól :(((
hát mind1 ez marad így:

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#27) MC Pite válasza Dany007 (#11) üzenetére


MC Pite
veterán

doncelenger kolléga zoomolt, azért nem annyira éles (gondolom, mivel szintén N8at használt, és olyan közelről nem talál fókuszt).
Nálam a hsz-nál látszik egy gyári kvázi digitzoomos változat, inkább ezt preferálom (amikor elkészül a kép szerkesztés gomb, kivág gomb, (feldobja az 1500×2000es keretet, ami a 2× digitális zoomnak felel meg) majd a kilépre menti is. hsz

A D900 régi telefon, de túlszaturált, zajos, és kicsi a dinamika, nekem nem nagyon tetszik.
A Nexus sem rossz, a bár a dinamika ott is hagy egy pici kívánni valót még maga után...

Ha otthon találok, esetleg a gyári 90%os tömörítésnél kicsit jobbat is próbálok, olyan 94% körül.

Olyat kérhetünk hogy készülékenként legyen rendezve?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#28) DemonDani válasza MC Pite (#27) üzenetére


DemonDani
addikt

picit? katasztrófa olyan téren... ha szép képet akarok játszani kell h szerepet kapjon az alacsony dinamikatartomyány

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#29) Dany007 válasza MC Pite (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Az nem esett le, hogy zoomolt. =/
A D900i továbbra is tetszik. Viszont a mostani befutóm a #25-ben szereplő kép.
Persze, azt továbbra is tartom, hogy amit Te csináltál szintén ütős lett.
Sorrendet nemigazán tudnék állítani. Amiket felsoroltam, mindegyikben kicsit más és más tetszik éppen. :) (ahhoz képest, hogy végig egy témáról van szó)

(#30) reload.


reload.
csendes tag

1 kepet csinaltam csak nagyon gyorsan, nem sikerult a legjobban. retusmentes. [LINK] iphone 4

[ Szerkesztve ]

(#31) Lenry


Lenry
félisten

hogy sikerült neked Blade-del ilyet fotózni? :Y

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) Dany007 válasza reload. (#30) üzenetére


Dany007
veterán

És ezt milyen géppel csináltad? Az "erős színek" itt is hasonlóan jelentkeznek, mint annál az iPhone-os képnél aminél korábban vitáztunk! Amúgy ez se rossz kép!
De ezen sok a virág :D nem tudom viszonyítani a többihez :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Viktor77


Viktor77
titán

K550i-nél (4.) a kép linkje nem jó.

Az alatta lévő Shine-nál sem.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Köszönjük! :R ;)

Mentalita'

(#35) Chosen válasza Viktor77 (#33) üzenetére


Chosen
addikt

A tárhelyről lettek törölve, ki is vettem őket. Frissítés folyamatban.

(#36) Chosen válasza MC Pite (#27) üzenetére


Chosen
addikt

Kérésedre ABC sorrendbe vágva. :)

(#37) GALARDO


GALARDO
addikt

Jók a képek, meg videók is. Én nem merek nevezni a döfivel, túl siralmas képek/videók születnének. 4S/N8 videók lenyűgöztek! :K

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#38) 0xmilan


0xmilan
addikt

Rizso féle N8 videó nagyon ütős lett! :C

(#39) Damage401


Damage401
senior tag

Heyho!

Azért szép számba lettek videók is. :) Ígéretesek :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#40) Chosen válasza Damage401 (#39) üzenetére


Chosen
addikt

Így van. :K Egy híján megnégyszereződött a videók száma 1 nap alatt. :)

(#41) DemonDani


DemonDani
addikt

Kövezetek meg de nekem nem tetszenek az N8-ak.
A sárgás virág mindenhol zöldbe hajlik, a nagyon közeli (és amugy egyetlen egyik képen ahol ugy fotózták ahogy kellett volna) ott már annyira nem de a szélső szirmok ott is.

Damage401 kolléga a Nokia C7-tel miért nem fotózott? kifelé és tessék lőni egy képet is ha már videózgatunk :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#42) Damage401 válasza DemonDani (#41) üzenetére


Damage401
senior tag

Mai napra ígértem, de azt jeleztem is :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#43) DemonDani


DemonDani
addikt

na egy utolsó csere :B Nexus S mostmár abbahagytam mert a felhők elrontották a mai napot, ezt még tegnap sikerült összeügyetlenkedni, bár nem lett olyan jó mint ami elszúrtam önhibámból de mind1 aszem szép javítás, bár amire az N8nál panaszkodtam, itt is megvan sajna

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#44) donceleger8 válasza DemonDani (#43) üzenetére


donceleger8
őstag

Ne vidd túlzásba, mert még a végén a lehetséges nyertes fényképet cserélteted le. :)
Szerintem mindenki egy picit gyengébbnek látja a sajátját a versenytársakéhoz képest, szerintem ez normális reakció.
Egész nap azon gondolkozom, hogy vajon próbálkozzak-e jobbat csinálni?!
Csak hát 4-ig melóban rohadok, meg amúgy is felhős az ég, nem kizárt egy kis zuhi sem, és ma van a határidő. Lehet hagyom ahogy van.
Amúgy jó kép lett ez.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#45) irgum válasza DemonDani (#43) üzenetére


irgum
addikt

Nagyon jó kép lett! Könnyen lehet, hogy ez lesz a győztes kép.

(#46) DemonDani


DemonDani
addikt

szavazás hogy lesz megoldva? Mindneki beírja mjuk az általa legjobb háromnak vélt fotót?

Azért lenne jó legalább három hogy valamennyire legyen átlagunk, meg ha pl 3 N8 tetszik vkinek akkor egyértelmű legyen h az N8 a legjobb

1. asd(adsé)
2. N8(juli)
3. asd(koala)

ilyen formára gondoltam én

am köszi :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#47) sdd2 válasza DemonDani (#46) üzenetére


sdd2
veterán

Jó ötlet ez a szavazásra de TheChos3nOne-nak küldjük el pü-ben a 3 szavazatot. Ha neki nem teher összesíteni. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#48) DemonDani


DemonDani
addikt

hát ha itt lesznek sorban sallangmentesen akkor nem tehet az, meg hát be is lehet neki segiteni :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#49) donceleger8 válasza sdd2 (#47) üzenetére


donceleger8
őstag

A 4. hsz-ben leírta, hogy nem szavazással lesz eldöntve, hanem szakmailag bírálva, amit maximum kifogásolhatunk.

Amúgy erről lehetne bővebb infót kapni, hogy ki lesz aki szakmailag bírálja el, illetve mikor lesz majd eredmény?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#50) Chosen válasza donceleger8 (#49) üzenetére


Chosen
addikt

Nem látom értelmét szavazással döntésnek, mert nem a kép szépségét díjazzuk, hanem a minőségét, amihez nem kell tömegvélemény, csak egy erős szakmai. A szavazással viszont nagyon elterelnénk az irányt, mert egyrészt benne van, hogy a saját képe felé nehezen tud objektív lenne az ember, másrészt pedig kaptunk már itt olyan véleményt, hogy valakinek a D900i tetszik a legjobban, viszont ha egy N8 tulaj azt látná végeredményben, hogy egy D900i kép győzte le szavazás miatt, akkor nem hiszem, hogy igazságosnak vélné a döntést. (és joggal érezhetné)

Egy fotós ismerősöm segít a döntésben, akinek nem szerepel képe a versenyben, tehát tud függetlenül elemezni. Habár nekem két képem is van versenyben, biztosíthatok mindenkit, hogy maximálisan objektíven fogok értékelni.

Ennek alapján ha van olyan aki szakmailag és elfogultságot kizárva képesnek érzi magát a döntéshez, az nyugodtan jelentkezzen privátban, és ha tényleg korrekt és elfogulatlan véleménnyel támasztja alá a sorrendjét, akkor ő is lehet az egyik "zsűri", nyitott vagyok erre. :)

(#51) DemonDani válasza Chosen (#50) üzenetére


DemonDani
addikt

sorrend lesz vagy győztes kép (telo) magában?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#52) Chosen válasza DemonDani (#51) üzenetére


Chosen
addikt

Egy teljes sorrend felállítása az eltérő virág/fényviszony/beállítás miatt szinte lehetetlen, ezért valószínűleg Top3 lesz képeknél is videóknál is.

[ Szerkesztve ]

(#53) Dany007


Dany007
veterán

Na, tolok én is egy képet. Most csináltam miközben a gyereket sétáltattuk.
Napfényben. Minden beállítás alap. Gyakorlatilag azt se láttam mit fotózok. Szóval ezt tessék figyelembe venni. :) Meg amúgy ez egy óccsó LG p500.
Nem is nevezni akarok, csak kíváncsi vagyok szakmai emberek véleményére. Egy kb 5k-s telefontól ez milyen képnek minősül?

[link]

(#54) porse


porse
senior tag

Nem volt ma alkalmam újjal próbálkozni, úgyhogy ez marad akkor. galaxy s

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#55) Chosen


Chosen
addikt

Köszönöm mindenkinek aki nevezett, értékelés holnapi nap folyamán. :R

(#56) DemonDani válasza Chosen (#55) üzenetére


DemonDani
addikt

:R

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#57) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nincs Sony Ericsson K800-as fotó? Gyorsan linkelem az egyik kedvenc képemet 2010-ből. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#58) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Banyek, lehangolódtam rendesen, nekem a "fényképezőgépem" százszor rosszabb fotókat csinál. :DDD

(#59) sagit


sagit
addikt

Várjuk az eredményt:R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#60) Chosen válasza sagit (#59) üzenetére


Chosen
addikt

Hamarosan. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.