Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) s:zozo válasza VinoRosso (#46) üzenetére


s:zozo
aktív tag

A minőség megiint csak egy, a sok kritérium közül és aminőség is tartalmazhat több elemet.
Grafikai, hang, kíváló programozás.
"Ha hozzátesznek valami újat a Witcher III-hoz akkor az mi lesz 11-es?"
Miért lenne 11? ne csinálkunk már úgy hogy nem lehet több 10 pontos játék a Witcher 3 is tud még fejlődni, de a "Szerintem lehet úgy is 10-es egy játék, hogy a kötelezőt hozza és nem mutat újat"
Akkor nem lesz jobb mint a witcher 3 tehát nem érdemli meg a 10 pontot, mert ugyan olyan mint a witcher 3.
Witcher 3 miben újított? miben volt jó?
-A zseniális történet vezetés, felépítés, a mellékküldetések hatással voltak a fő küldetésre, változatosak voltak.
-A világ felépitése (élettel telisége) szintén javult.
-párbeszédek, gesztusok
-mini játékok (qwent)

"A sztori nem formai elem, hanem tartalmi, ezért én nem egy új sztorit nem nevezek újításnak"
A megvalósítás lehet forradalmi és ha nem is mindig újítás, de szerepet játszik hogy a játék élvezetes (minőségi) legyen.

Top user score a metacriticen?
Ez mit bizonyit? hogy a játékosok véleménye különbözik a tesztelőitől.
A játékosok csak azért pontoznak le egy játékot, mertt utalja a platformot, utálja a kiadót, utálja a világot. Azért ad pontot egy játéknak, mert elvakult rajongója.

(#52) galocza válasza VinoRosso (#46) üzenetére


galocza
aktív tag

"A dobos torta a bevált receptre volt analógia nem a játékokkal való párhuzam volt a cél."
sajnálom, félreértettem, én azt hittem, játékokról beszélünk.

"A 10/10-el kapcsolatban sem azon megy a diskurzus, hogy a kiemelkedőknek jár-e, hanem az, hogy mitől lesz valami kiemelkedő. A kolléga szerint csak az lehet kiemelkedő, amiben valami újítás van, ami addig máshol nem létezett."
ez ugyanúgy sarkítás, mintha azt írnám, neked a 10/10hez elég egy igazán eltalált, böcsületes iparosmunka. márpedig biztos vagyok benne, hogy te is elvársz valami pluszt, amitől leesik az állad. mert a 100% azt jelenti, hogy hibátlan. (ezért nem bízom a nemzetközi szakmai sajtóban: onnantól, hogy minden nagy kiadó aaa játéka 90-100%, vmi nem kosher.)

nekem nem uez a lista jött be (user/pc/all time), de nem sokat számít. mondjuk enderal pont nincs az enyémen.
az első 10ből nem játszottam: homm, witcher2től felfele witchert.
baldurs gate2-t odaadom (talán). kiemelkedő és klasszikus, de újdonság nem sok volt.
planescape torment: lehet, h megvalósításban nem volt újszerű, de témában, hangulatban, s dumaközpontú vs harcközpontú rpg-ként igenis műfajteremtő (meg is bukott 8).
deus ex: próbálkozások korábban is voltak, de sajátnézetű inkább-rpg-mint-akcióból mintadarab. ebben az időben kezdtük naon megunni a klasszikus fps-eket, s kezdtünk igényelni vmiféle fejlődést képességben. lőszer, hp, szörny, kulcs, erősebb fegyver, erősebb szörnyek. uncsi, amikor van dx, nolf2, psi-ops, vagy rpg fele haladva vtmr, vtmb, morrowind. játszottam ultima underworlddel és system shock-kal, és azoktól dxig ég és föld.
counter-strike: ez az eredeti. és eléggé eredeti. cscz 65, css 88, csgo 83 pont. asszem ez pont nekem egy nagyon nagy pont. pont.
maradt a portal, amit elismersz és az orange box, amiben pedig benne van a portal.

enderal: witcher kiegek is szerepelnek a listán. ráadásul egy ingyenes mod értékelését megnyomja, igen, hogy ingyenes...
mint írtam, csak witcher 1gyel játszottam, de nagyon is különbözik a bethesda vonaltól szerintem. én pl nem szerettem benne, hogy túl sok a grind, és hogy nagy hangsúlyt helyez az akcióra (én 2balkezes vagyok 8). bááár, a tesek egymástól is eléggé különböznek, s nem előre haladunk... jobban belegondolva, ez a kérdéskör honnan is kavarodott elő?

büdzsével kapcsolatban pedig ELMÉLETILEG szerintem az értékelést nem kellene befolyásolnia, h mennyi pénzből készült a játék, s tán az árnak sem. de befolyásolja. nálam is. elnézőbbek vagyunk egy ingyenes játékkal vagy moddal kapcsolatban, hasonlóan ha egy indie csapat munkájáról van szó, azon az alapon, hogy ahhoz képest, hogy...

[ Szerkesztve ]

(#53) VinoRosso válasza s:zozo (#51) üzenetére


VinoRosso
veterán

Miért lenne 11?

A te logikádból következik, hiszen ha hozzáteszel akkor jobb lesz, ha pedig jobb lesz akkor magasabb pontszámot kellene kapnia. Az alábbiakban is ezt a logikát követed:

Akkor nem lesz jobb mint a witcher 3 tehát nem érdemli meg a 10 pontot, mert ugyan olyan mint a witcher 3.

A kérdés arra vonatkozott, hogy mi az ami a Witcher III-ban jelent meg először, és nem volt meg egyik más játékban sem.

-A zseniális történet vezetés, felépítés, a mellékküldetések hatással voltak a fő küldetésre, változatosak voltak. Ilyen volt más játékban is már, pl Stalker: SOC
-A világ felépitése (élettel telisége) szintén javult. És ez innováció lenne?
-párbeszédek, gesztusok Rise: Son of Rome, talán még jobb is mint a Witcher III
-mini játékok (qwent) Ez most komoly? Minigamek ősidők óta vannak, nem a Witcher újította az tuti.

Top user score a metacriticen?
Ez mit bizonyit?

Vevői elégedettséget. Tudod mondtam, hogy egy termék célja az, hogy vásárlói igényeket elégítsen ki, és a rangsort az alapján állítják fel, hogy melyik elégíti ki jobban az igényeket. A játék a usereknek készül és nem a kritikusoknak, ha ők nem veszik akkor hiába jó a kritikusoknál, abból a stúdió nem tesz kenyeret az asztalra.

És ha a biast nézzük a sajtó sokkal torzabb képet mutat. Alapból sokkal kisebb a minta, és még ha nem szinte csak a marketingről szólna manapság az újságírásnak ez a formája, akkor sem említhetnél egy lapon egy 10-20-as nagyságrendű mintát egy több százezressel.

(#54) VinoRosso válasza galocza (#52) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én azt várom el, hogy szippantson be, legyen egy flow érzésem és teljesen mindegy, hogy ezt új vagy megszokott módon teszi. Ha mindig csak az újdonságot keresném akkor sose játszanék régi játékokkal. De játszok és ugyanolyan jól érzem magam közben. Sőt van olyan régi játék amit nem tud hozni egy új sem, pl ilyen a korábban említett AOE vagy pl a Rome: Total War. Nem véletlen az sem, hogy volt jópár Rome II mod ami a Rome I-et akarta visszaportolni a II-es motorjára. Ha kiadtak volna egy Redux-ot Rome II helyett szerintem nagyobb sikere lett volna:

A Deus Ex egyébként immersive sim, amiből az első kimondottan ilyennek besorolható játék a System Shock volt. Lehet, hogy ég és föld, de pont ez támasztja alá amit mondok, hogy nem feltétlenül az viszi tökélyre az innovációt, aki kitalálja.

(#55) s:zozo válasza VinoRosso (#53) üzenetére


s:zozo
aktív tag

"A te logikádból következik, hiszen ha hozzáteszel akkor jobb lesz, ha pedig jobb lesz akkor magasabb pontszámot kellene kapnia. Az alábbiakban is ezt a logikát követed:"
Most tényleg ennyire nem érthető amit írok, nemn kell magasabb pontszámot kapnia, hanem megint lesz 10 pontos játék és ezt már le írtam neked is és másnak is. és az előd pontszáma nem csökken 9-re. és az nem elég ha csak hozza a kötelezőt.
"Egyébként a Witcher III mégis miben újított? Szerintem semmi nincs benne, ami ne lett volna már meg máshol."
ezt a kérdést tetted fel és nem ezt
" kérdés arra vonatkozott, hogy mi az ami a Witcher III-ban jelent meg először, és nem volt meg egyik más játékban sem."

"-A világ felépitése (élettel telisége) szintén javult. És ez innováció lenne?"
írtam hogy innováció? szintén javult ezt írtam figyelj már oda a fogalmazásra

"mini játékok (qwent) Ez most komoly? Minigamek ősidők óta vannak, nem a Witcher újította az tuti."
Hol srtam itt is hogy a mini game újítás volt?
Maga a qwent volt nagyszerű újítás a mini gameken belűl oly annyira hogy külön játékként is ki adták

""Top user score a metacriticen?
Ez mit bizonyit?
Vevői elégedettséget. Tudod mondtam, hogy egy termék célja az, hogy vásárlói igényeket elégítsen ki, és a rangsort az alapján állítják fel, hogy melyik elégíti ki jobban az igényeket. A játék a usereknek készül és nem a kritikusoknak, ha ők nem veszik akkor hiába jó a kritikusoknál, abból a stúdió nem tesz kenyeret az asztalra."

Ne röhögtessél, vevői elégedetség?
"A játékosok csak azért pontoznak le egy játékot, mertt utalja a platformot, utálja a kiadót, bugos a játék, utálja a világot. Azért ad pontot egy játéknak, mert elvakult rajongója."
A STEAM-s értékelések bizonyos része sem fedi azt, hogy egy játék mennyire élvezetes és valójában hány pontos.
Ahogy az IMDB pontszámnak sem hiszek.
Nem bizonyítja hogy Szerintem lehet úgy is 10-es egy játék, hogy a kötelezőt hozza és nem mutat újat
Sem azt hogy azok kaptak magas pontszámot amelyek:
újítsák a műfajt,
a stílust,
legyen innovatív.
ne ismételje magát,

(#57) prolad


prolad
őstag

Egyébként, így pár órát beletéve ez a játék sokkal inkább lett Mass Effect, mint Fallout, úgyhogy aki szerette azt a szériát, annak mindenképp ajánlom.

A Witcher 3 meg egy szuper játék volt, de nem 10 pontos. 10 pontos játéknál az újrajátszhatóságnak is ott kellene lennie, amennyire élveztem a Witchert, második nekifutásra már 1 óra után kinyomtam és úgy is maradt.

(#65) tomazin válasza prolad (#57) üzenetére


tomazin
veterán

A w3 nem újrajátszató? Attól, hogy neked nem (amúgy nekem sem) az még nem jelenti, hogy nem újrajátszható. Ha megnézed a topicját akkor láthatod, hogy van aki kb 10. alkalommal tolja újra, de az NG+ nem véletlen lett kitalálva és elég sokan tolják. Na nem mintha az alapjáték nem lenne elég hosszú, pláne a 2 dlcvel...

(#66) prolad válasza tomazin (#65) üzenetére


prolad
őstag

Nekem nem volt az.Valószínűleg azért, mert maga a világa/stílusa nem köt le. Már az csoda (és a játék nagyságát igazolja), hogy nem nyomtam ki egy óra után, hanem végigvittem a sztorit, a dlc-ket, meg kb az összes sidequestet. De eszembe se jutna még egyszer nekiállni, annyira nem élveztem. Ettől függetlenül rengeteg pozitívumot tudnék mondani róla (így hirtelen a béna fejlődési rendszer, ami eszembe jut) és érthető a népszerűsége. Az, hogy másnak mennyire újrajátszható, szánonra pont nem releváns, az alapján nem tudok értékelni.

(#67) adamssss


adamssss
veterán

Kezd gyanús lenni, hogy mindig a gamepod adja magasan a leggyengébb teszteket.
Ez egyrészt jó mert így lehet tudni, hogy nem fizetett teszt. Viszont kicsit úgy érzem, hogy az itteni szerzőket az itteni közönség nevelte ki ahol a hozzáállás az, hogy ma minden játék szar bezzeg amikor én voltam fiatal! Na akkor még tudtak játékot csinálni. Szerintem ez a hozzáállás ultragáz főleg egy cikkírótól.

Az meg megint csak nonszensz, hogy a szerző egy sima ps4-en tesztel és lehúzza a grafikát. Tessék venni egy pro-t vagy pc-t vagy onex-et és rögtön nem lesz negatívum a grafika. ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#68) Fitzgerald válasza adamssss (#67) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én egy kifejezetten erősnek mondható pécén nyomom, és valóban nem nagy szám a grafika...

(#69) tomazin válasza Fitzgerald (#68) üzenetére


tomazin
veterán

+1

(#70) adamssss válasza Fitzgerald (#68) üzenetére


adamssss
veterán

De ennek a jateknak nem is volt celja egy rdr2 fele realisztikus grafika.

a cikkiro meg azt hozza fel negativumnak h xbox-on pl nincs fu... en megertem ha ez valakit zavar de talan meg kellene nezni hogy mas platforomon van-e.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#71) Chaser válasza adamssss (#70) üzenetére


Chaser
titán

nekem a grafika tetszett, épp azért mert nem realisztikusnak akarták, és így nem is cseszték el mint sokan
de ilyen jellegű játék soha nem kötött le 10 percnél tovább

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) Trailblazer válasza #11302912 (#19) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az SJW totál mást jelent, mint amire te itt érted... Az egy igazságosztó fórumharcos.

Egyébként a játék király, én most tolom. Az egyetlen zavaró tényező a 30-as level cap, de ha minden igaz, érkezik DLC.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#73) #11302912 válasza Trailblazer (#72) üzenetére


#11302912
törölt tag

akkor kerlek keress ra az sjw, vagy a libtard, vagy a snowflake szavakra googlen. es meglatod pontosan olyan embereket fogsz latni mint amilyenek a jatek karakterei. es pont. a tortenet jo, csak tul polkorrekt, es sok benne az sjw bullshit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.