Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Remek teszt egy remek játékról. :C

Live-Die-Respawn

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jajj de elolvasnám Grath!!! De várnom kell, míg magam is átélhetem az élményt. Jövő hét pétek után "30" óra múlva jövök és olvasom! Addig is majd mindenkinek jó játékot!

Ui: Örülök, hogy jó kezekbe került a játék tesztelésre.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) DeFranco válasza oriic (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon megszerettem Grath cikkeit, a checkpointot is követem rendszeresen, örülök hogy ide is ír.

(#4) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egy spoiler tag-et szerintem már most adni kellene ennek a topiknak! Nehogy baj legyen!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) Infernohun


Infernohun
tag

A játékot két napja hagytam abba, nem volt még játék ami ennyire a lelkembe markolt volna.
Az egész döbbenetes,nincs rá szó amit az ND összehozott a gamer társadalomnak !
A generáció legjobbja. Simán merem állítani hogy az év játéka címet be is zsebelte a cég !

(#6) penge111


penge111
addikt

Jó teszt lett nagyon, köszi! Na megyek átnyálazom a többit is.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#7) RudY


RudY
addikt

mmm a szokásos Grath minőség. :C :R
Ha eddig nem rendeltem volna elő, most böknék is rája. :DDD

(#9) VIC20


VIC20
őstag

Monumentálisan botrányos...? :(
[link]

(#10) Persie12


Persie12
aktív tag

Meg tudjátok mondani mennyi tárhely szükséges hozzá? Van még 130 GB szabad tárhelyem, ami ennek a játéknak van szentelve. :D

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#11) Deck válasza VIC20 (#9) üzenetére


Deck
titán

Jött ki új videó tőlük. Imádták. 10 pontból 11 azt mondta a Zoli. Ezenkívül, hogy kötelező vétel és az év játéka.

PS5

(#12) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Az első rész miatt vettem meg a PS3-at anno. Totálisan magába szívott a játék, gondolom ez sem lesz más.

https://utdetailing.hu/

(#13) Wesder válasza VIC20 (#9) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt ne, jó? Én szégyenlem magam miattad.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) Gery9112 válasza VIC20 (#9) üzenetére


Gery9112
őstag

Pontosan ezért visszás, hogy ebbe így beleállt..... ezek után meg főleg. Talán a Sony frissíteni fogja, hogy kiknek ad kulcsot a jövőben.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#15) RudY válasza Persie12 (#10) üzenetére


RudY
addikt

The game requires 100 GB of free space to download and will occupy a snug 78.3 GB on your drive after installation, barring any day one update.

(#16) Shepard


Shepard
tag

Köszönöm a tesztet. Üdítô volt olvasni végre egy normálisan megfogalmazott, értelmes kritikát... A többit meg majd mindenki felfedezi magának. :R

[ Szerkesztve ]

(#17) forgonati válasza Wesder (#13) üzenetére


forgonati
őstag

Miért? Tényleg érdekel.
Amúgy nem nagyon tud hibázni a Naughty Dog. Bennem is mély nyomot hagyot a TLOU első része, és féltem hogy megugorják-e a mércét. Nem akartam még egyszer átélni amit a Mass Effect-nél (Andromeda) de úgy tűnik itt rendben lesz a dolog. IGN is 10-est adott rá, azt mondják masterpiece.

Keelah Se'lai!

(#18) Hopkins95 válasza Gery9112 (#14) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez pontosan azt bizonyítja számomra, hogy pártatlan a csatorna és nem fél beszámolni a játékot övező dolgokról, még akkor sem, ha esetleg nem kap kulcsot a Sonytól. :K

Na így most már én is kíváncsi vagyok rá, hogy láttam az új Otherworldos beszámolót ill. elolvastam a cikket! :) Csak előtte végig kéne még vinnem az első részt.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#19) janeszgol válasza VIC20 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Háhá. Jött hír, hogy dobáltak kifele ezt-azt a játékból. Elolvastam pár tesztet, mindenki imádja eddig. (Ha van olyan minőségű, mint a videók, akkor pokoli hangulatos lehet. A leghangulatosabb videó a TLoU2-é. Pedig nem is vagyok fan.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

1 hét. Nem mondtanám hogy úgy érződik mintha csak tegnap lett volna a PSX-es leleplezés, mert nem. Nem tudom hogy hogyan állak hozzá a játékhoz, mert ahogyan az eddigi teszteket olvastam, akár elkaphatna a hype vonat is, de valahogy most ezt mellőzni fogom. Mert sejtem, hogy ez a játék élve megfog rágni, és a végén csak görnyedten, magzatpózban, és teljesen kifacsarva fogok ülni a stáblista előtt, amire alapjában véve beteg dolog lelkesedni, de olyannyira készen állok rá, mint elég kevés dologra eddig. Magas a mérce, de nem leszek csalódott ha véletlenül nem ugorja meg.

All→M8

(#21) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Elég lett volna annyit írni,hogy: olyan,mint az elsō :D
belekezdtem, de inkább nem olvasok róla semmit...majd egy hét múlva kitapasztaljuk

Life, Uh, Finds A Way

(#22) Grath válasza RudY (#15) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

94 giga volt a letöltés, ehhez jött ma egy 2.2 gigás patch.

(#23) hombre[EU] válasza Grath (#22) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Grounded fokozatot, fotomódot megkapta?

Life, Uh, Finds A Way

(#24) RudY válasza Grath (#22) üzenetére


RudY
addikt

Köszi!

(#25) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Köszi a minőségi cikket! :R :R Nem is volt kérdéses, hogy csúcs game lett, viszont továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nem létezik 100%-os játék... :)
Kötelező vétel lesz, de nekem már csak ps5-re. ;)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#26) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet! :R
Jó lesz ez...

Grath:
Hogy bírta a Pro, nem akart felszállni?
FAT-en, Slim-en is próbáltad? Ott milyen a látvány?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) VikMorroHun válasza .LnB (#2) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Szerintem nyugodtan elolvashatod; a technológiai/játékmenetbeli dolgokon kívül elég általánosan fogalmazott.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#28) VIC20 válasza Wesder (#13) üzenetére


VIC20
őstag

Ó, ne, ne így... ,,Mondhatta volna szebben, kis lovag..."
Szóval tessék csak büszkén felvállalni és kimondani bátran: SZE-KUN-DER SZÉ-GYEN-ÉR-ZET.

Csak, hogy nevessünk egy jót: ki min...

(#29) Komplikato válasza forgonati (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

De a kétkedés egyik szikráját az gyújtotta be, hogy állítólag a kreatív csapat nagyrésze és a fejlesztők majdnem fele lelépet így mennyire számít mit tettek le eddig az asztalra.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) Cifu


Cifu
nagyúr

A cikket köszönjük szépen, de nekem hiányérzetem támadt csak tőle.

Ugyan úgy, mint a Death Stranding bemutatónál. Alig valamit tudtam meg a játékról, jobbára csak azt, hogy a szerzőt mennyire hatása alá kerítette. Egy TLoU rajongó véleménye TLoU rajongóknak - nekem, laikusnak ennyi jött le.

Természetesen ez ízlés kérdése, nem vitatom, szóval ez nem Grath ellen szól...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) ribizly válasza Cifu (#30) üzenetére


ribizly
veterán

Az előző rész kedvelése nélkül mi értelme nekimenni egy folytatásnak? Nem önálló story, amibe csak úgy beleszalad egy gamer. Számomra alap, hogy olyan játszik ezzel, aki szerette az elsőt.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#32) ribizly válasza Komplikato (#29) üzenetére


ribizly
veterán

Az mennyire igaz? Vagy csak valahol megjelent egy ilyen írás és elindult a pletyka?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#33) Grath válasza ribizly (#32) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Extrém eltúlzott kivonata ennek a cikknek, nem igaz: https://kotaku.com/as-naughty-dog-crunches-on-the-last-of-us-ii-developer-1842289962

(#34) Grath válasza Cifu (#30) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Egyfelől igen sok (narratív) dologról, karakterről, eseményről nem volt szabad írni. Másfelől nem is írtam volna ezekről - én megúsztam minden kilopott videót és ostoba emberek filterén átengedett kiszivárogtatást, és így elképesztő hatása volt a játéknak - én semmiképpen nem akartam hozzájárulni másokban ennek elrontásához. Miután valaki végigjátszotta a játékot, remélem a cikkben azért talál olyan dolgokat, amik akkor kapnak igazi értelmet - néhány mondat valódi jelentése utána magától értetődő lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35) #75791360


#75791360
törölt tag

Nemrég megnéztem a Skill up videótesztjét, és... némiképp más képet fest erről a játékról. Nekem valahogy elfogulatlanabbnak is tűnik. Hajlok arra, hogy inkább az állhat közelebb a realitáshoz, vagy inkább úgy mondom, hogy az tűnik objektívnek ehhez képest.

(#36) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Elkezdtem olvasni, mivel állítólag spoiler mentes erre az első oldal tele van spoilerrel a játékmenetet illetően. Hát fasza.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#37) Cifu válasza Grath (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

Még egyszer hangsúlyozom, hogy nem trollkodásnak szántam a hsz.-t.

Csak mint TLoU-t nem játszó ember (nincs PS-em) bennem a bemutató ilyen hatást váltott ki. Megértem, hogy miért lett így megírva, és hogy ez a kvázi jó megközelítés.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) Jeanne d'Arc

Nálam az év játéka! Egyelőre úgy néz ki, karácsonyra megveszem majd magamnak. :C

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#39) Cifu válasza Jeanne d'Arc (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

No offense, de ha még nem is játszottál vele, hogy lehet az év játéka? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) Stevenstyle válasza Gery9112 (#14) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Hát.... kedves kolléga.... Ezt te sem gondolod komolyan remélem. Meg remélem azt is, hogy a SONY talán nem fogja frissíteni...

Pontosan ezért jó, hogy a SONY adott kulcsot annak is, akinek voltak kétségei. Képzeld el, kedvenceim a ND játékai, de én is húztam a számat, miközben reméltem azért, hogy jó lesz.

Ellenben a hócipőm tele van már az ilyen (egyébként mostanában egyre divatosabb és legalább ennyire, ha nem jobban) sajnálatos gondolkozásmóddal, amikor ha nem vagy alapból “hívő” és csak fel mered tenni a kérdést látatlanban, egy még meg sem jelent játékról, hogy biztos, hogy ez is olyan jó lesz (mert esetleg vannak az ellenkezőjére utaló jelek is,) akkor már te vagy a f*sz!

Sajnos manapság egyre többen keverik a szezont a fazonnal... attól, hogy a hírek, botrányok és az árulkodó jelek miatt valaki kétkedik, felmerül benne a kérdés, hogy baj van, attól még nem sz*rozza a várt játékot. De persze, kulcsot se kapjanak az ilyenek, mert akinek más a véleménye, az csak maradjon csöndben, csak akkor beszélhetsz, ha jót mondasz, ha egyezik a véleményed? Hát gratulálok az ilyen gondolatmenethez. Ülj le fiam egyes...

Egyébiránt még talán az egyik legjobb reklám, amikor a kétkedőt sikerül meggyőzni úgy, hogy teljesen eloszlanak a kételyei és a véleménye nyilvánosságot kap.

(#41) Bad Pritt válasza Carlos Padre (#36) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha a játékmenetről sem írhat, mégis miről kellett volna szólnia a cikknek? :D
A spoiler a sztorira vonatkozik, nem az egész játékra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42) sp8787 válasza Stevenstyle (#40) üzenetére


sp8787
addikt

Csakhogy az illeto nem "ketelkedett" hanem kinyomott egy minosithetetlen(vagyis minositheto) clickbait gyalazo foschtengert. Es nem egy f*sz volt hanem csak siman gy*ker.

(#43) VikMorroHun válasza Carlos Padre (#36) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Akinek már az is spoiler, hogy a játék helyszíne Seattle, annak tényleg nem kellene elolvasnia.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#44) Stevenstyle válasza sp8787 (#42) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Nem értünk egyet.

Igaz némileg indulatosan (mondjuk ez nála néha előfordul) reagált arra a rakat “foschtengerre”, ami kiszivárgott mind a játékról, mind a cégről magáról.

Még ha az előadásmód nem is volt feltétlenül a legnyugodtabb, elég szemellenzős “hívőnek” kell lennie annak, aki minimum nem esett gondolkozóba a szivárgások kapcsán.

Szerintem az is egy vélemény volt, csak nem túl divatos, mivel manapság nagyon nem divatos egyes cégekkel kapcsolatban más véleményen lenni.

(#45) Hopkins95 válasza sp8787 (#42) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát azért ahogy a Sony elkezdte letiltogatni Youtuberek videóit csupán azért is, mert beszéltek a dologról, okkal gondolhatta azt, hogy valami nem stimmel a játék körül. Bennem is felmerült a dolog, hogy ha ennyire támadják azokat akik beszélnek róla, akkor ott valami nem kóser. Szerencsére úgy néz ki, hogy végül mégis jó játékot tettek le az asztalra.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#46) Gery9112 válasza Stevenstyle (#40) üzenetére


Gery9112
őstag

Nekem pedig az egyből végletekben gondolkodó, személyeskedő emberekkel van tele a hócipőm, akkor most kvittek vagyunk?
Mivel látszik, hogy lövésed sincs miről beszélsz így csak mérsékelten hatott meg amit írtál.
A szivárgások igenis ártottak a Sonynak, ahogy bármelyik másik kiadó/fejlesztőnek és segített elbizonytalanodni az embereknek. A review kód pedig nem alanyi jogon jár, ez nem a Vöröskereszt hanem egy profitorientált cég.
Az mindenképp bátor volt, hogy csinált egy ilyen videót, ahogy pl Angryjoe is, hogy ne ragadjunk le Mo-n. DE! azzal, hogy ebbe beleállt úgy, hogy nem látja a teljes képet és úgy videót készíteni... ez a clickbaithuszár megélhetési youtuberek taktikája én pedig nem ilyennek gondoltam a csatornát, ahogy ő is sokszor hangoztatja, hogy nem oda pozíciónálják magukat.
A Sony lista frissítése igenis reális veszély, így is rengetegen éltek vissza vele. Pl. napokkal később láttam videót, ahol a srác szétspoilerezte a játékot de a háttérben a state of play gameplay ment. Persze azóta lépett a Sony és lekerült a videó.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#47) hombre[EU] válasza Stevenstyle (#44) üzenetére


hombre[EU]
veterán

elég szemellenzős “hívőnek” kell lennie annak, aki minimum nem esett gondolkozóba a szivárgások kapcsán.

mifelénk meg "hülyének" hívják azt aki egy 4chan-like anonim leaket tényként kezel miközben a szakma egyik leghitelesebb embere (Jason Schreier), aki nem mellesleg elég komoly kritikákat fogalmazott meg a NaughtyDogról, fake-nek minōsítette már a legelején :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#48) AxBattler válasza Grath (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

Slim-en nem próbáltada játékot? Felbontás leszámítva ott hogyan megy?
Köszi!

No, aprón meg is jelentek a sakálok, megjelenés utáni SE/CE csomagokat kínálva, jelentős felárért... hát broáff. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) Grath válasza AxBattler (#48) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Én nem próbáltam, de olvastam pár tesztet, akik alapgépen játszották végig, és ott is 1080p, teljesen stabil 30fps-sel. Garanciát nem tudok érte vállalni, de az Uncharted 4 után teljesen hihető. (Prón 1440p a felbontás.)

(#50) Carlos Padre válasza Bad Pritt (#41) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És ezt jelezni nem kéne? Ráadásul semmit nem vett volna el a cikk érthetőségéből ha nem írja le. Mindegy, nem nagy a kár, csak bosszantó. A gond az, hogy így már nem olvastam tovább a cikket, ha végzek a játékkal meg már nem fogom utólag.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.