Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kontra:
-csak egy igényesebb rétegnek szól.

Ez miért kontra?

(#2) Darth_Revan válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mert kod verpistiket nem sikerul meggyozni, hogy OK is vegyek meg...gamer szempontbol "ki a fa erdekel?", uzleti szempontbol viszont negativum. :)

(#3) Luck Dragon

Köszönöm szépen a tesztet. Engem meggyőzött hogy kipróbáljam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) FoxiestFox válasza Darth_Revan (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hatja. Sokat elerul a jatekpiacrol, hogy ez ma kontranak szamit.

(#5) GeryFlash


GeryFlash
veterán

A kontránál elférne hogy a játék bántóan randa. nyilván nem a grafika miatt veszi meg az ember, de azért ne hallgassuk már el hogy sok szebb PS3-as játék is van, és ez 2016-ban nagyon ciki, amellett hogy kiadáskor rettentő sok bug volt, mint ezt egy közel 10 évig fejlesztett játéknál.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Az irányítással nincs gond. Vagyis van mert sokszor botlik esik stb a kisfiú de ezt nem is akarták másmilyenre csinálni. Ugyan ilyen volt az ico és a colossus-ban is az irányítás.
Meg kell szokni. Nem rosz hanem más mint amihez szoktunk.
Nekem tetszik hogy minden kis egyenletlenséggel interakcióba lép és csetlik botlik. A másik dolog hogy lehet nem kéne mindenhol tövig tolni az analógot vagy ha igen akkor számítani kell rá hogy nem egyenletes a talaj és meg fog botlani vagy nem fog sikerülni úgy az ugrás.
De persze én elfogult elvakult fan vagyok. Imádtam az ico-t is, és ez a játék pont nekem készült.
A kamera az tényleg be tud akadni ahogy beakadt a colosdus-ban is. Ez tényleg zavaró tud lenni új játékosnak de ahogy a colossusban hozzászoltam hogy kell kezelni itt is hoztá tudok szokni.
Azt meg senki ne gondolja már hogy itt 10évig csiszolták a grafikát és csak ennyire futotta.
Az ico-ban milyen grafika volt és milyen fos? Kitérdekel. Akkoriban páratlan játék volt ahogy most ez is.
Ennek a játéknak semmi köze a mai hànyásig tolt grafika és fps rinyáláshoz. Ez teljesen másról szól.
Persze a teszt miatt meg kellett említeni de egyébként nem adja visza a pontszám azt amit ez a játék ad az arra fogékony embereknek.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#8) .mf


.mf
veterán

Kontra:
- PS-exklúzív :(

Pedig kipróbálnám... A Longest Journey is egyike a kedvenceimnek, az sem egy mainstream darab.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Xaels válasza .mf (#8) üzenetére


Xaels
félisten

Venni kell egy PS-t :D Én is most tettem be a fa alá magamnak. Van emellett szerencsére már elég sok olyan exkluzív játék amit kár lenne kihagyni. ha meg kivégzed ami érdekelt el lehet adni.

Kontránál értem, hogy a pénzügyi oldalról nézve negatívum, hogy rétegjáték, de szerintem ez sokkal inkább pozitívum, hogy van még aki mer szembemenni az árral és nem tucatlövöldét gyárt. Kellenek a koponyák, a kreatív látásmódú emberek erre a piacra. Én is megveszem amint tudom, mert az ilyen játékok nekem szólnak. Manapság az összes régi kedvenc platformer/TPS átmegy henteldébe meg QTE-s rettenetbe. Komolyan mondom amikor bejelentették a Crash remaket is szinte sírhatnékom volt örömömben.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#10) Viper26 válasza Xaels (#9) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pro lett?

Nagyon szemezek vele, de PC mellé? :F :(

Pixel 7 | FR955

(#11) Xaels válasza Viper26 (#10) üzenetére


Xaels
félisten

Csak Slim. Nincs igényem a Pro-ra, csak egy kicsi FHD tévénk van aminek kell az elfut rajta számomra megfelelő minőségben. A PC marad egyelőre BF1-re, mert multizni nincs ingerem kontrollerrel, de minden mást lehet a PS-en fogok játszani már.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12) Adam_Shepard válasza Kvelstadt (#7) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Az a helyzet, hogy ebbe a játékba belekötni az szőrszálhasogatás. Én személy szerint nagyon örültem, sőt egyenesen megkönnyebbültem, amikor ráeszméltem, hogy végig egy logikai - platformer cuccról van szó. Idén kerestem a TR-ben, Unchartedben is a platformer, puzzler részeket de meg sem közelítették azt, amit kerestem. Itt viszont már az első pillanattól mélyíti el a kapcsolatot a játékossal a két szereplőn keresztül. Igazi gyöngyszem.

Ez az érvelés, hogy PS3-mas grafikája van meg hogy elavult max. olyanoktól jöhet, akik egy percet sem játszottak, vagy adtak neki. (Igen, sajnos divat lett fikázni ezt a címet teljesen érdemtelenül, pedig két szereplővel megy egy (!!!) fajta ellenséggel nagyobbat domborít mint az idén megjelent játékok többsége)

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#13) Cifu válasza Darth_Revan (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezzel az erővel akkor ez a kontra ott van kismillió rétegjátéknál, az Armed Assault-tól kezdve (élethű "lövöldeszimulátor") a Kerbal Space Program-on (viszonylag élethű űrhajóépítgetős játék) át az DCS-ig (repülőgép/helikopter szimulátor).

Mondjuk especiel nem tudom, hogy attól, hogy valaki az ilyen játékokra vevő, miért lesz egyből "igényes". :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Zanik válasza Cifu (#13) üzenetére


Zanik
addikt

Szerintem az igényesség itt olyan értelemben értendő, hogy ez a játék nem tömegigények kiszolgálására készült. És valljuk meg, van is abban valami igénytelenség, mikor a sokadig futószalagon gyártott CoD-ot, vagy átskinelt FarCry-t ugyanúgy megveszik évről évre a tömegek.

Sajnos sok gamer hajlamos elfelejteni, hogy egy játék nem csak és kizárólag grafikától lesz jó, sőt! A játékmechanika, a pályaszerkesztés, a zene, és pláne a történet (meg sok más egyéb) mind-mind kellenek hozzá. És sajnos van akinek csak a 1080p/120fps és a minél élethűbb látványvilág számít, és még csak kipróbálni se hajlandó egy 2D-s pixelgrafikus játékot, miközben simán elfordulhat hogy élete legjobb játékélményétől fosztja meg magát.

Nem hibátlan játék a The Last Guardian, de a negatívumokat tudja pótolni egy olyan összetevővel ami manapság bizony sok-sok játékból hiányzik: a szív! :B
Szóval ez az "igényesség" nem sznobizmus, csupán egy olyan nyitott hozzáállás a játékokhoz, ami gyerekként általában még sokakban megvan, csak aztán idővel valahogy kikopik...

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#15) inteltunder


inteltunder
tag

ez egy fostalicska

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#16) coleen válasza inteltunder (#15) üzenetére


coleen
aktív tag

Egyetértek

(#17) dunc válasza inteltunder (#15) üzenetére


dunc
nagyúr

Intelligens vagy.
Személy szerint első körbe nem veszem meg, de ha lesz egy akció akkor megvásárolom.

(#18) Xaels válasza inteltunder (#15) üzenetére


Xaels
félisten

Nem jött be? Gyere adok helyette egy bontatlan Driveclubot ;)

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19) dunc válasza Xaels (#18) üzenetére


dunc
nagyúr

:DDD

Szerinted megvette? Vagy kiprobálta? :U

(#20) Xaels válasza dunc (#19) üzenetére


Xaels
félisten

Biztos, hogy nem. ;) Sőt szvsz PS4-e sincs

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#21) Zanik válasza dunc (#19) üzenetére


Zanik
addikt

Pont erről írtam: nyitottság! Ez hiányzik a mai játékosok többségéből. Ez az amiért sokaknak az "indie" szitokszó, csak az AAA létezik, azok közül is inkább csak a már jól bejaratott IP-k.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22) dunc válasza Zanik (#21) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem ismerem a játékot, de az tudom ha az az ICO eszembe jut akkor az maradandó érzés.

(#23) oriic válasza Adam_Shepard (#12) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Grafikai/technikai témához:

Tegyük hozzá, hogy PS4 Prón játszol te, de alap PS4-en szörnyű dolgokat képes művelni a motor sajnos, holott a grafikai minőség ezt nem indokolja. Én a más oldalakon látott 10/10-et nagyon túlzónak és szemellenzősnek találom, nekem olyan 8-8.5 pont a játék, ami szerintem bőven nem kevés neki.

Live-Die-Respawn

(#24) Cifu válasza Zanik (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem az igényesség itt olyan értelemben értendő, hogy ez a játék nem tömegigények kiszolgálására készült.

Bocsánat, de az adott mondatban arra céloztam, hogy hasonlóan nem tömegigény egy helikopter-szimulátor sem. Ettől a helikopter-szimulátor rajongók igényesnek számítanak? :)

Félreértés ne essék, elismerem az efféle játékok érdemeit, de egy picit önigazolásnak látom azt, hogy azért, mert *nekem* tetszik egy ilyen játék, míg az átlag Kovács István (Average Joe) bottal sem piszkálná, én rögtön igényes vásárlóközönség lettem.

És valljuk meg, van is abban valami igénytelenség, mikor a sokadig futószalagon gyártott CoD-ot, vagy átskinelt FarCry-t ugyanúgy megveszik évről évre a tömegek.

Valahol megértem a példád, de ez így működik a szórakoztató iparban is. Beszélhetünk könyvről, színházról, moziról, zenéről - vagy számítógépes játékról.

Sajnos sok gamer hajlamos elfelejteni, hogy egy játék nem csak és kizárólag grafikától lesz jó, sőt! A játékmechanika, a pályaszerkesztés, a zene, és pláne a történet (meg sok más egyéb) mind-mind kellenek hozzá.

Ezt én is vallom, de a másik oldalról nézve nem tartom jogosnak a CoD-ok, BF-ek, FarCry-ok fikázását. Megnéztem az CoD: Infinity Warfare-t, és nem mondanám rá, hogy igénytelen játék. Részletesen kidolgozott, parádésan leanimált karakterek, első osztályú hangszínészet, kidolgozott (még ha bot egyszerűségű, és rémesen közhelyes) történetszálak, komolyabb bugoktól mentes az egész játék, stb.
Félbehagytam mégis, mert legszívesebben kitekertem volna a főhős és díszes kompániája nyakát, akkora blődségeket csinálnak. Az egysíkú történetvezetés hiányosságaitól én a falra tudok mászni...

Szóval ez az "igényesség" nem sznobizmus, csupán egy olyan nyitott hozzáállás a játékokhoz, ami gyerekként általában még sokakban megvan, csak aztán idővel valahogy kikopik...

Dunno, én nemrég végignyomtam a C64-es Creatures 1/2-őt emulátoron. :)
De attól, hogy nyitott vagyok, még nem tartom magamat igényesebbnek.

A játék a szórakozásról szól. Az is egy nyitottság, hogy elfogadod, hogy nem mindenki vágyik ugyanarra. Valaki teljesen jól kikapcsolódik azzal, hogy esténként felmegy egy órácskát Counter-Strike-ozni vagy World of Tankozni. Ennyi.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) Adam_Shepard válasza oriic (#23) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Jó, erre rátesz egy lapáttal ez a 10 éves marketing rizsa is... Ugyan erre a vonatra akkor a FF XV-t is fel lehet rakni, Ott viszont ezzel akarták eladni és érdekes, hogy senki nem nyinnyog a félig betöltő ruházatra meg a táj ocsmányságára.

Persze ez nem mentesíti egyik fejlesztő gárdát sem, de tudjátok mit?

Remélem, hogy a 2017-es felhozatal sokkal jobb lesz mint a mostani, Adam, out. :R

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#26) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az eddigi videók alapján nem az nem tetszik, hogy nem egységes a grafika. Olyan mintha a környezetet a fiút más csapat készítette volna. A fiú lóg ki teljesen az egész világból. Mintha egy rajzfilmfigura került volna egy 3D világba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) dunc válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez szándékos.

(#28) Krill77


Krill77
őstag

Épp ma néztem az első walkthrough-t es baromi jo gamenek tunik.

(#29) Chapel válasza Xaels (#11) üzenetére


Chapel
addikt

Pc-sként, ezeket irigylem, a sok negatívum ellenére is.

Xaels: Told egér+billel ps4-et, nem nagy ördöngösség és megvan az ultimate cheat mentes multi érzés ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#30) Busterftw


Busterftw
veterán

EZa gameplay tokeletesen bemutatja, hogy milyen a jatek.
A nagytomegnek. Aki eleve oda van a japan jatekkeszitokert, az sosem fogja latni, hogy az "elethu viselkedes" csak egy bena AI. Ez egy techdemo semmi egyeb.

(#31) b. válasza Busterftw (#30) üzenetére


b.
félisten

Ezen könnyesre röhögtem magam már 3x megnéztem :D :DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) b. válasza #32839680 (#32) üzenetére


b.
félisten

Nézd meg tőle a Skyrimet is,az is röhögős. Én már feliratkoztam hozzá. egy zseni :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) Busterftw válasza #32839680 (#32) üzenetére


Busterftw
veterán

A gond akkor van amikor az idegesito buta AI-t az egekbe pontozzak.
Peldadnal maradva, egy kolyok kutya is igy viselkedik, de az legalabb tanul, es fejlodik.
De itt ahogy halad a jatek, csak marad egy szinten, aztan ki van kialtva egy amazing feature-nek.

Nem hiaba lett nagyon keves kozepes ertekelese a jateknak, vagy 10-et kapott vagy 4et, ha valami 10 evig keszul az vagy nagon jo lesz vagy nagyon szar.
Az ujabb generacionak szar, a regi szep idok japan jatekait istenito cikkiroknak meg 10.

(#35) csizo13


csizo13
tag

"-csak egy igényesebb rétegnek szól."

Nem ismered az igénysebb réteg jelentését. Persze igazad van.
Ja, nem, csak igénytelen vagy.

No offense.

(#36) AXisBOLD válasza csizo13 (#35) üzenetére


AXisBOLD
addikt

gratulálok ehhez az teljesen értelmetlen hozzászóláshoz

sértegetsz és a végére odaírod hogy ne vegye annak...

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#37) GeryFlash válasza AXisBOLD (#36) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem értek egyet a kolléga stílusával, de tegyük hozzá hogy az eredeti mondat írója is burkoltan sértegetett. Az, hogy ez a játék végre egyedi attól még elég nagy sznobság kijelenteni, hogy azoknak fog tetszeni, akik olyan kva igényesek. Nálam az igényességbe az is beletartozna például, hogy 8 év fejlesztés után ne egy ilyen hányadék kinézetű cuccot adjanak a fejlesztők tele bugokkal, és ha már ilyen ocsmányul néz ki akkor legalább a PS4 Pro-n (!!!) tudjon már stabil 30 FPS-t 1080p(!!!)-ben. Ez például egy korrekt elemzés, elmondja a játék előnyeit is, de tényleg igaz az, hogy hetente jönnek ki ilyen szintű indie cuccok, nem pedig 18 ezer Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#38) AXisBOLD válasza GeryFlash (#37) üzenetére


AXisBOLD
addikt

azzal egyetértek, hogy a cikk írójának szóhasználata nem volt teljesen jó vagy jogos, nem attól lesz valaki igényes gamer, ha ezt szereti és attól se lesz igénytelen ha nem, de ilyeneken ennyire nem akadnék fen

csak a cinizmus felett nem tudtam elmenni

de hogy ON is legyek, megnéztem amit linkeltél ("alulrajzolt gyrek" XD), itt kap hideget-meleged, többé kevésbé jogos kritikát, de ezzel és más tesztekkel se tudok egyetérteni, mivel egyik se objektív, ahogy egyikünk se az. jó meghallgatni más szubjektív véleményét és ennyi.

hullámzó a játékhoz való hozzáállásom, mondjuk nekem nem is volt annyira várós, de az irányítást elnézve gondolatban már 2-3 dualshock 4-et kettétörtem :)

puding próbája, tegnap kaptam meg, ha végigvittem a Last of us remastered-et elkezdem

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.