Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Akkor nappal el kell majd húzódnunk valahova ahol nincs nap?

(#2) Lenry válasza Ateszzero (#1) üzenetére


Lenry
félisten

Oblivionban így volt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Kareszovics


Kareszovics
addikt

...ehhez nem kellett mást tennünk, mint harcolnunk velük, majd miután megfertőződtünk (Porphyric Hemophilia), három napon belül átalakultunk vérszívókká...
Vagy: ha a Dark Brotherhood vezetője, Vicente Valtieri átalakít egy bizonyos Rang elérése után. ;]

A témához: valahogy sose tudtam elképzelni, hogy hogyan lehet "tartalmasan" játszani vámpírként. Például leszámítva a Dark Brotherhood-os küldetéseket nem számolva szerintem folyamatos hátrány a vámpírlét. (Saját vélemény, lehet más megtalálta ennek a "létformának" a szépségét. :)

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#4) Efreet


Efreet
senior tag

A második rész (Daggerfall) óta meglevő hagyomány, hogy lehet vámpírral játszani, csak nem hagynak fel vele... (ott megvolt a lehetőség egy napsütés-tűrő varázslat folyamatos használatával a sztoriban is haladni, egész sok helyen megtűrték a vámpír játékost, több befejezést is el lehetett vele érni).

A második és a harmadik részben volt vérfarkas (és a Daggerfallban vérvaddisznó) is, jöhetne az is újra, ha már kihagyták az Oblivionból.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5) Jeanne d'Arc

Ez tökre jó, nagyon várom ezt a játékot.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#6) keIdor


keIdor
titán

Oblivionban csak hátránya volt a vámpírlétnek, bár ha vannak olyan varázslatok amivel eltűröd a Napot, akkor végül is miért ne.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) hoffman_ válasza keIdor (#6) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez így nem igaz :) A vámpírság elég komolyat dobott egy amúgy is kraftos karakteren. Ráadásul az NPC-k is reagáltak rá. Sajnos közel sem eléggé, de nem volt vele baj. Egyedüli hátránynak az éjszakaizást tudnám felhozni én is. Meg azt a tetves hosszú questet, amivel ki tudtad kúrálni magad, ha esetleg meguntad (ezirányú DLC megjelenéséig legalábbis...)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8) frame>24 válasza Efreet (#4) üzenetére


frame>24
addikt

Hát nemtom, Oblivionban szinte senki sem akart beszélni velem átváltozás után, aki igen, az is csak annyit mondott, hogy ronda vagyok. :DDD Cserébe kaptam valami vámpír-képességet, de nem napolaj-spellt...
Meg rémlik, hogy valami recepthez kellett gyűjtenem a sok fokhagyma gerezdet (lol), aztán valahogy visszavarázsoltak, de addigra majdnem uninstalláltam az egészet.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#9) Kareszovics válasza keIdor (#6) üzenetére


Kareszovics
addikt

Valahogy mind az Oblivionban, mind a Fallout 3-ban olyan érzésem volt, hogy egyszerűen nem éri meg "negatív" karakterrel játszani (legyen az vámpír, vagy ember).

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#10) keIdor válasza frame>24 (#8) üzenetére


keIdor
titán

Nálam is ez volt, az a quest ritka szar volt. Meg se tudtam csinálni. Volt király karakterem, ami vámpír lett és dobhattam a kukába, mert kigyógyulni se sikerült.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) hoffman_ válasza keIdor (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha nem ment a küldivel(ami tényleg elég komplex volt), akkor Vile Lair. Vámpírlét gombnyomásra on/off.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) frame>24 válasza Kareszovics (#9) üzenetére


frame>24
addikt

A régi Falloutban volt ez a perk:

childkiller:

Egyszer kipróbáltam az ultragonosz életmódot, és kb. 1 kockát nem lehetett menni a térképen, mert folyton jöttek értem a bounty hunterek, a Brotherhood-tól is, minigunokkal ;]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#13) keIdor válasza frame>24 (#12) üzenetére


keIdor
titán

:DDD
hoffman_: Na erről nem tudtam.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) Kareszovics válasza frame>24 (#12) üzenetére


Kareszovics
addikt

Úr ég... :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#15) hoffman_ válasza keIdor (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egy egész frankó, igazi evil karakternek való barlangrendszer, minden földi jóval, amit el tudsz képzelni. Faja kis mod.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Elolvastam a beszámolót, hát az alapján besza-behu játék lesz :Y Csak tudnám miből fogom megvenni :DDD :)

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#17) Lenry válasza sz4blya (#16) üzenetére


Lenry
félisten

nekem a játék árával nincs is problémám, inkább a gép árával, amit vennem kell, hogy legalább megmoccanjon a Skyrim, mert most... nos a vasam síró, a játék röhögőgörcsöt kapna a másik láttán, és gyanítom, hogy már az InstallShield Wizard is mocskosul szaggatna. :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) hoffman_ válasza Lenry (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ne viccelj már, GTX460-on lazán menni fog az install. Csak a menüben fog elvérezni :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) sz4blya válasza Lenry (#17) üzenetére


sz4blya
csendes tag

Nekem a vassal nem lenne baj, ha a VGA nem egy impotens 9600GT lenne, ami OC kiadás létére csak a gyári órajeleket viszi :((( új kártyára viszont nem lesz pénz, szóval remélem egy low-med-en 1366*-ban el fog futni...

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#20) Lenry válasza hoffman_ (#18) üzenetére


Lenry
félisten

a 460-on lazán fog menni, de az E2140-nek a telepítőDVD láttán is elpattognak az idegszálai tranzisztorkapcsolatai.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) hoffman_ válasza Lenry (#20) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az E2140-el meg az a baj, mint az enyémmel. Hogy lga775(és gyengus). Ahhoz, hogy érdemben fejleszteni lehessen, jó esetben is új cpu+lap kell. Esetemben memória is. Így meg nem egy épp egyszerű tétel. De már az enyém is gyengélkedik, kezdem érezni, hogy nem elég, már a hétköznapokban is(kibont/tömörít/ésatöbbinapidolog). Kihajtáshoz már két éve se volt elég a 4850-hez, de amikor 5870 volt nálam, ugyanazokat az fpseket kaptam, mint 4850-el :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22) Lenry válasza hoffman_ (#21) üzenetére


Lenry
félisten

nekem se nagyon gyorsult a gép, se amikor SSD-re váltottam, se amikor a 7900GTO-t cseréltem ki. mindegy, elkezdek félrerakni és ha minden jól megy, akkor mire kijön a Skyrim már egy új konfig megy majd az asztal mellett (jelen tervek szerint i7-2600 + Z68 + 16GB RAM kiépítésben :U )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) hoffman_ válasza Lenry (#22) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na, az már ehető konfig :) A Z68 tudja használni az integrált gpu-t és a tuningot is egyszerre? Én is tervezek váltást, de sajnos csak jövőre valamikor. Mai fejjel i5-2500K, 8GB RAM és még nem dőlt el-chipsetes alaplap. Hát, akkor sok sikert nekünk :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24) maszi99


maszi99
őstag

A vámpírokkal semmi bajom, csak nem akarok azonosulni velük, ennyi az egész.
Azért jó hogy színesítik a játékot, élvezetesebb lesz a harc ellenük :K

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#25) GeryFlash válasza Lenry (#22) üzenetére


GeryFlash
veterán

miértnem veszel simán egy e8500-at vagy egy q procit? de egy e5300 már nagyon olcsó, és sokkal előbbre lennél...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) Lenry válasza GeryFlash (#25) üzenetére


Lenry
félisten

mert semmivel nem lennék előrébb.
mert akkor a jelenlegi fejleszthetetlen, elavult rendszerem helyett lenne egy másik fejleszthetetlen, elavult rendszerem, plusz 3D grafikus vagyok, kell a normális teljesítmény.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) GeryFlash válasza Lenry (#26) üzenetére


GeryFlash
veterán

ha átmenetileg veszel egy egy e5300-at azon semmit nem bukhatsz, ugyanannyiért eladod... persze nem ismerem a kasszádat, ha egy i7 se probléma akkor értem:)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#28) Lenry válasza GeryFlash (#27) üzenetére


Lenry
félisten

erre a 2-3 hónapra már nem költök erre a gépre semennyit. addig kihúzom azzal, ami van.
plusz az alaplapom elég kevés procit eszik meg, mert a legújabb BIOS sem igazán új már, és már nincs Abit, akik frissítsék, az E5000-es széria meg pont nincs a listában, de kétmagost már semmiképp sem vennék, egy Q6600-ot próbáltam pár éve, azzal el se indult, azóta ráhagytam.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Obliban utáltam a vámpírkodást, csomó curet halmoztam fel a kedvenc házamban, mert sokszor megharaptak a kis genyák.

(#30) hoffman_ válasza WonderCSabo (#29) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Cure Disase on Self, elmormolod, egy kis mana, és nem kő poti :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31) WonderCSabo válasza hoffman_ (#30) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Van ilyen varázslat? Ezt jó tudni! :P

(#32) Kareszovics válasza WonderCSabo (#31) üzenetére


Kareszovics
addikt

Van, csak éppen magas Restoration kell hozzá (azt hiszem 75-ös); addigra már olyan erős leszel magadtól, hogy megütni se lesz ideje egy vámpírnak. :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#33) WonderCSabo válasza Kareszovics (#32) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nem így van, mert pl. ha egy fogadóban alszol, megharaphatnak éjszaka, akármilyen erős is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#34) Kareszovics válasza WonderCSabo (#33) üzenetére


Kareszovics
addikt

Akkor kezdjük előlről...

Azért hiszi mindenki azt, hogy a fogadóban meg tud harapni egy vámpír, mert az első alvás után aktiválódik a vámpírság, miután harc közben megfertőznek Téged.

Ennyire nem összetett a játék, hogy egy kósza a vámpír a fogadóba besettenkedve harapdálni fog Téged.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#35) WonderCSabo válasza Kareszovics (#34) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor ezt figyuszd: többször előfordult velem, hogy aludtam a fogadóban, és ébredés után egy dialógus ablak bukkant fel, amiben a következő szöveg volt: éjszaka alvás közben egy sötét alak föléd hajolt, megharapott, balblabla. Szóval ilyen van a játékban, nem véletlenül mondom.

Mellesleg nem is nagyon harcoltam vámpírral sose.

(#36) Kareszovics válasza WonderCSabo (#35) üzenetére


Kareszovics
addikt

Ez érdekes... semmi gond, utánanézek, de ilyenről még nem hallottam; nem is tapasztaltam pedig az a szűk 7-800 óra össz játékidő bennem van (több karakterrel). :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#37) hoffman_ válasza Kareszovics (#36) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Engem is érdekelne a téma, mert bár a szöveggel találkoztam, de én úgy tudom, hogy sima battle-bite esetén ezt írja ki alvás után :)

más @ Karesz:

Meglesz a steam-bibi. Papíron Deluxe-om van, steam szerint sima GOTY. Tegnap küldtem screent ami alátámasztja, most várom hogy beismerjék, és kapjak egy Deluxe kulcsot. Meg talán valami kárpótlás is csurran-cseppen :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38) Kareszovics válasza WonderCSabo (#35) üzenetére


Kareszovics
addikt

"There are two ways to become a vampire in Oblivion: by choice, and unintentionally. You can only become a vampire once: if you become a full vampire, and are then cured, you cannot become a vampire again."

Forrás, illetve a részletes leírás

E szerint semmi nemű utalás nincs arra vonatkozólag, hogy csak úgy "random" elkapd a "betegséget".

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#39) WonderCSabo válasza Kareszovics (#38) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én ezt tapasztaltam!

First nightmare: You dream of someone sleeping peacefully in his bed, when a shadowy, gaunt figure silently enters the room. Approaching the bed, the figure leans down and sinks its fangs into the sleeping person. After a few moments, the pale figure rises, blood dripping down his/her chin. As color flows back into the vampire's face, and his/her features fill out, you recognize the face as your own. You awake screaming.

Akkor kevertem a dolgot, és télleg harcban kaptam el. Viszont abban 100%-os vagyok, hogy kigyógyulás után elkaptam újra. Vagy nem lettem még teljesen vámpír?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.