Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

köszönjük a tesztet, jó összefoglaló :R

én is vámpírként játszok, és bár az elején nem tetszett, de azóta nem bántam meg, hogy ezt választottam.

a Dawnguard pedig méltó kiegészítése a Skyrimnek, és épp a legjobbkor jött ki, már kezdtem durván OP lenni :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) Keksz03


Keksz03
senior tag

köszönöm a tesztet! :R

tetszetős egy DLC a leírtak alapján, lehet be kéne rá ruházni! :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#3) Prowler


Prowler
senior tag

Köszönjük szépen az írást! :R

Bár eddig csak keveset volt alkalmam játszani vele,de hamarosan már lesz gépem és tuti nekiállok ennek a játéknak. Nekem főleg a farkasember vonal tetszik, kapott az is új perkeket ebben a kiegészítőben? Elvileg úgy volt hogy nekik is lesz egy új "skill tree"...

Veremivadék Undorkutya

(#4) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

És mégis hogy veheti ezt meg egy magyar halandó? Úgy tudom steamen régiózáras :U

(#5) Lenry válasza Prowler (#3) üzenetére


Lenry
félisten

igen, kapott az is egy saját perk fát.

(#4) GeneraL_XTX mondjuk egy angol vagy orosz barátod megveszi neked giftként. vagy megrendeled pl GMG-ről

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) csaba951 válasza GeneraL_XTX (#4) üzenetére


csaba951
veterán

Legálisan nem tudod megvenni. Nekünk nem engedi megvásárolni a kiadó.

Alternatívák:
1) Az apróhirdetések között van aki már vállalja a beszerzését. Viszont nem tudni mennyire megbízható ez az ember.

2) SteamTrades-en keresel egy szimpatikus felhasználót, és más játékért (esetleg PayPal-ra, pénzért) elcseréled vele. Nagyon észnél kell lenni a csalók miatt.

3) Csinálsz Steam USA vagy Steam Oroszország fiókot, és megveszed saját magad. Ezt igazából nem ajánlom, mert ha valamit rosszul csinálsz, akkor simán letiltják az egész Steam fiókod.

Ui: JA, tényleg! GMG-ről legálisan is meg tudod venni. Ha használod a DERHE-RRDER-RINGE kupont, akkor most 20% kedvezményt is kapsz vásárláskor. Bár 16 EUR-ért ez szerintem még mindig drága.

[ Szerkesztve ]

(#7) GeneraL_XTX válasza csaba951 (#6) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Vagy gondolom van még az "alternatív" beszerzési mód is, mondjuk azt nem tudom mennyire lehet integrálni az eredeti steames verzióhoz. Kicsit bánom h megvettem eredetibe, ez többet nem fog előfordulni Bethesda játék esetén (legalábbis PC-n).

Kicsit fáj, h a wareZ verzióval nem lenne ilyen problémám... :(((

[ Szerkesztve ]

(#8) Vistaboy válasza GeneraL_XTX (#7) üzenetére


Vistaboy
veterán

A legegyszerűbb módja a régiózáras játékok és DLC-k beszerzésének - persze a warezen kívül -, hogy ha ismersz valakit, aki be tudja neked szerezni és ajándékként elküldeni. Az anyagiakat pedig személyesen intézitek. Én is így jutottam hozzá:

A másik lehetőség, hogy megveszed a Steam Trades oldalán, de itt - ahogy előttem már írták - észnél kell lenni, sok a csaló.

(#6) csaba951: Az a 16 EUR forintra átszámítva pont annyival olcsóbb, mintha USD-ért megvennéd a fent említett módon. Én 20 USD-ért vettem, 4.500.- forintot fizettem érte.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9) csaba951 válasza Vistaboy (#8) üzenetére


csaba951
veterán

Én is köszönöm a cikket! Sajnos csak az első és utolsó oldalt olvashattam el, mert nekem (még) nincs meg. Nem akarom tudni előre, hogy még mi vár rám. :))

(#10) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Selene - Serene, a szárnyas vámpír pedig egy az egyben Marcus.Tiszta Underworld.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11) Nazara válasza csaba951 (#9) üzenetére


Nazara
őstag

Hasonlóan jártam el én is, a tesztet pedig köszönöm. :) Most pedig verhetem a fejem falba, hogy megvettem a játékot.... :W Na mindegy, valahogy megpróbálom megszerezni legálisan.

Vagy várjunk, ha én Svájcból kaptam a játékot, és azt regisztráltam a Steam-fiókomhoz, akkor meg tudom venni igy? Vagy pedig nem a játék régiójától függ a vásárlás, hanem az enyémtől? Valaki tudja esetleg?

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#12) csaba951 válasza Nazara (#11) üzenetére


csaba951
veterán

Akkor intézd el, Svájcból megkapd a DLC-t is! Az a gond, hogy a te Steam fiókod (ha magyarországi számlázási címet, bankkártyát (vagy PayPal-t) adtál meg, és magyar ip címről használod) a magyarországi Steam Store-hoz van kötve. Ha bármit vásárolsz egy másik Steam Store-ból, akkor automatikusan bannolják az egész fiókod!

Csak akkor vásárolhatsz máshonnan, ha még a vásárlás előtt jelzed ezt a Steam Ügyfélszolgálatra. Persze az új helyen is összhangban kell lennie címnek, fizetési módnak és ip címnek.

Ahogy most a dolgok állnak, szerintem. nekünk majd a GOTY verzió megjelenése után lesznek elérhetőek a DLC-k. Úgy 1-1,5 év múlva. Talán. Legalábbis a Steam Store-ban.

Addig viszont bármikor meg tudod venni legálisan is, pl. a GMG-ről.

[ Szerkesztve ]

(#13) Nazara válasza csaba951 (#12) üzenetére


Nazara
őstag

Nem jeleztem semmit, uncsimtól kaptam ajándékba egy dobozos játékot. De ennek már fél éve legalább, és semmi problémát nem észleltem, nem tiltottak, vigan tudok játszani vele a fiókomban, ahol más játékok is vannak, amiket itthon vásároltam meg. Akkor most jeleznem kéne az ügyfélszolgálat felé ezt a kis bibit? Nincs túl sok játékom, de akkor sem szeretném, ha a befektetett összeg csak úgy elveszne. Bankkártyát nem használtam még, nem is adtam meg, csak dobozos játékokat szereztem be eddig.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#14) subpixels


subpixels
tag

Köszönöm a tesztet, én is megvenném, ha normálisan steamen keresztül meg lehetne vásárolni, nem baj várok a GOTY-ra.

(#15) csaba951 válasza Nazara (#13) üzenetére


csaba951
veterán

Ebből nem lesz semmi gondod, nincs semmi tennivalód.

A Steam úgy van kitalálva, hogy az egyes országokból megtekintve más-más dolgokat lehet megvenni. Tehát mondjuk lehetőséged van megnyitni a Steam Store svájci oldalát. Ott látnád a megvehető játékok között a Downguard-ot. Na, ha ekkor megvásárolnád, akkor kapnál ban-t, mert az adataid alapján csak a magyar Steam Store használatára vagy jogosult. Ha csak a Steam kliens használatával veszel játékot, akkor nem lesz ilyen problémád. (Persze csak ha előtte nem trükköztél a netes kapcsolatoddal, de ez megint más dolog. Ha ezt csinálnád, akkor tudnál róla).

Ez a probléma többnyire akkor jön elő, ha a böngészőből vásárolsz. De ehhez át kell állítanod a Steam kezdőlapját a böngészőben. Ha nem babrálsz vele semmit, akkor megint csak nincs semmi félnivalód.

Az egészből annyit jegyezz meg, hogyha külföldre utazol (pl. nyaralás) akkor soha ne vásárolj semmit a Steam Store-ban! Játszani játszhatsz a meglévő játékaiddal, de új játékokat ne vegyél! Ekkor nem lesz semmi bajod!

[ Szerkesztve ]

(#16) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Jó ez a kiegészítő, meg az egész Skyrim is. Egy baj van vele, hogy egy bizonyos fejlettség után, kb elfelejthető a található fegyverek, pajzsok. Még a legkomolyabb cuccok is. Pedig az móka lenne, hogy jön valami jó cucc és akkor azzal lehet nyomni.

(#17) Nazara válasza csaba951 (#15) üzenetére


Nazara
őstag

Hálás köszönet a segitségért :R , ezt észben fogom tartani! :)

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#18) freelanced


freelanced
addikt

Én tudok beszerezni, illetve szivesen segitek beszerzésben, teljesen legális úton, akinek kell nyugodtan irjon!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19) keIdor válasza csaba951 (#15) üzenetére


keIdor
titán

De ha kiköltözöm külföldre, akkor hogyan tovább? Nálam néhány hónap múlva pont aktuális lesz ez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) Lenry válasza keIdor (#19) üzenetére


Lenry
félisten

előre írsz a supportnak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) csaba951 válasza keIdor (#19) üzenetére


csaba951
veterán

Akkor egy darabig nem vásárolsz semmit. Írsz a Steam Ügyfélszolgálatnak, hogy tartósan másik országban élsz, és ezentúl onnan szeretnél vásárolni. Pl. UK. Ettől kezdve értelem szerűen akkor nem tudsz majd vásárolni, amikor hazalátogatsz.

A példánál maradva. Várásárláskor az alábbiakra kell majd figyelned:
* UK ip cím (tök mindegy hogy vezetékes vagy mobil)
* UK Steam Store (a Steam kliens mindig az aktuális ip címnek megfelelő Steam Store-t mutatja)
* UK bankkártya vagy UK PayPal

Nyilván a utolsóval lesz a legtöbb problémád. A vásárláshoz nem szükséges, de nagyban megkönnyíti az életed, ha beszerzel egy UK mobil számot is.

Bankkártyából olyanra lesz szükséged amit UK bank bocsájtott ki. Ehhez viszont UK bankszámlát is kell nyitnod. Érdemes még most tájékozódnod, hogy milyen papírokra van szükséged a számlanyitáshoz. Sajnos nem tudod előre, interneten keresztül elintézni, mert ragaszkodnak a személyes megjelenéshez a számlanyitáskor.

Nem tudod majd a Steam Store-ban a meglévő magyar bankkártyádat használni vagy legalábbis nem tanácsos. A legtöbb kártya mára támogatja az un. AVS-t. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a Steam-ben vásárláskor megadott számlázási címnek pontosan meg kell egyeznie a bankban megadott adatokkal. Ha nem egyezik meg, akkor nem tudsz vásárolni, mert elutasítja a kérést a bank.

PayPal
Ha jelenleg van PayPal-od, akkor valószínűleg magyar cím van megadva az adataidnál. Elvileg ezt ki lehet javítani, de az országot nem lehet átállítani. Ezért kell csinálnod egy új PayPal fiókot, a kinti adataiddal.

Itt van egy ideiglenes kiskapud. Ugyanis kb. max. 350 GBP-ig tudsz költeni úgy is, hogy csak a címed adod meg, bankkártya vagy bankszámla adatott pedig nem. Pénzt meg a másik PayPal számládról tudsz utalni rá. Ez azonban csak nagyon ideiglenes megoldás. Előbb vagy utóbb lezárják a számládat, és felszólítanak arra, hogy igazold a személyazonosságod.

Ahhoz, hogy korlátozás nélküli PayPal számlád legyen (verified) mindenképpen szükséged van UK bankkártya ÉS UK bankszámla megadására. Természetesen itt is működik az AVS, tehát összhangban kell lennie a PayPal-ban megadott címnek és banki címnek.

Vásárláskor a Steam itt is összehasonítja a számlázási címet a PayPal fiók adataival. Ha eltérés van, akkor elutasítja a vásárlást.

(#22) walkmanboy


walkmanboy
tag

Nem rossz cikk, de sajna a DLC nem fogott meg :O :O

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#23) GeryFlash


GeryFlash
veterán

nesze semmi fogd meg jól... am olyat lehet hogy csinálok egy amcsi fiókot megevszem ott és átküldöm giftként? mert ha igen akkor az dollár/euró féle átcseszést is ki lehetne játszani.... De tényleg röhej hogy miért nem lehet megvenni, dobozosan se várható? ha már lepacsizták az alap verziót is....

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#24) freelanced válasza GeryFlash (#23) üzenetére


freelanced
addikt

Mondom akinek kell szóljon nyugodtan segitek szerezni!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#25) csaba951 válasza GeryFlash (#23) üzenetére


csaba951
veterán

Béna vagy! Drága USA fiókot akarsz létrehozni, amikor ezzel az erővel csinálhatnál olcsó orosz fiókot is?! :)

Viccet félretéve! Nagyon jó védelmi rendszerre van ez ellen a Steam-nek! Új Steam fiókot secc perc alatt tudsz csinálni, de nem fogod tudni megoldani, hogy fizetni tudjál. A legtöbb Steam-es fizetés USA bankkártyához, számlához van kötve. Ezek megkötéséhez pedig személyesen kell megjelenned az USA területén lévő bankban.

Lehet anonim feltöltőkártyával is fizetni, de ezeket kizárólag az USA-ban adják el. Online nem lehet hozzájutni egyikhez sem. Vagy csak bank által ellenőrzött USA lakcímmel bejegyzett bankkártyával.

Oroszokkal nagyjából ugyanez a helyzet, talán ők még bizalmatlanabbak mint az amerikaiak.

Arról már nem is beszélek, hogy a költségek miatt csak akkor éri meg ezzel foglalkozni, ha nagyon sok játékot veszel (minimum 50000/év, de inkább felette).

Tényleg az a legegyszerűbb, ha valaki olyantól szerzed be, aki meg tudja szerezni. Vagy jogosult vásárolni más Steam Store-ból, vagy külföldi ismerőse van, vagy rendszeresen csere-berél Steam játékokat.

[ Szerkesztve ]

(#26) Necc válasza csaba951 (#25) üzenetére


Necc
addikt

Proxy... :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#27) keIdor válasza csaba951 (#21) üzenetére


keIdor
titán

Nem nagyon tervezek hazajönni többet, az ittenieket hívom ki inkább, tehát az nem gond. Egyedül a kaják fognak hiányozni.
Legalább az Európai Uniót megcsinálhatnák egybe. :W Ennyi erővel kenyeret se adjanak kint engedély nélkül, nem értem mire jó ez.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) shishadealer


shishadealer
csendes tag

Jónak tünik ;]

A pénz csak papír és annyit ér mint a levegő. A világot forgató erő.

(#29) Dominiator


Dominiator
aktív tag

jóféle

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#30) Integra válasza csaba951 (#15) üzenetére


Integra
titán

na akkor bonyolítanám picit :)
németországban is élek, alapvetően német ip címről vásárolok magyar mastercardommal. azóta magyarországon a játék gépem és továbbra is magyar mastercardom van megadva és most magyar ip alól játszom. a skyrim-et dobozosban vettem meg és magyar ip alól regisztrálta be a steam. még minden működik rendesen. semmi bajom.
igaz, a dawnguard-ot én sem látom store-ban jelenleg.

mi van akkor ha megveszem angliában a dlc-t és postázzák magyarországra és itt ráinstallálom a játékra?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) Integra


Integra
titán

egyébként mi az oka annak, hogy szerencsétlen magyarok már megint kimaradnak ebből a dlc-ből???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32) csaba951 válasza Integra (#30) üzenetére


csaba951
veterán

PÜ ment!

(#33) freelanced válasza Integra (#30) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! Ha gondolod én meg tudom venni neked a DawnGuard-ot. Szivesen segitek!

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34) Cube576


Cube576
tag

Jó félének tűnik, kíváncsian várom hogy kipróbáljam :C

The truth is out there...

(#35) Silenzio


Silenzio
addikt

Kezdem unni, hogy a Morrowind óta minden Elder Scrolls EXP/DLC a vámpírokról vagy a vérfarkasokról szól. Szólhatna egyszer érdekesebb lényekről is, pl. izzadó hónaljú, argentin transzvesztita vámszedőnőkről teszem azt. Vagy bármiről, ami nem többezer éve létezik a tömegkultúrában. :W

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#36) Hisztogram válasza Silenzio (#35) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

bring back die Udyrfrykte!

Nagyon leegyszerűsödött a történet és a bioszféra is a Morrowind óta, ami nagy kár. Emlékeztek arra, hogy Vvardfel szigetén 3 nagy ház, két egyház, három Céh, 3 vámpírklán, a légió, a kelet birodalmi társaság küldetéseit gyűrhettük + a kötelező questek a nomádoktól és a Bladeoktől, minden állat és növényegzotikus volt, egy kutyát nem lehetett látni.

Ehhez képest beragadtunk európába:(

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#37) Silenzio válasza Hisztogram (#36) üzenetére


Silenzio
addikt

Igen. Így van. :( Sajnos. De ez a világ legalább részletesebb. Igaz, a Morrowind hiperegzotikus, vulkanikus, elemelt desgin-ja nagyon hiányzik.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#38) IamMenyus


IamMenyus
tag

erről a GMG -ről most hallottam először, de már jön is lefele a dlc,
a kupon-kód miatt duplán köszi srácok :R

(#39) compifan12


compifan12
csendes tag

tetszik.olyan mint a crysis 3. :R :Y

,assasin's creed 3 jöjjön már!,asrock extreme 4,intel core i5 3570k,sapphire hd 7970,kingston 16gb 1600mhz,seatage 1tb 7200rpm,samsung ssd 830 128gb,zalman z11 plus,chiethef ctg-500

(#40) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Nem először fordul elő hogy ugyanazt a játékot két külömböző tesztelő teljesen másképp értékeli , de most mégis meglepődtem.
Napokban megnéztem ezt a videótesztet , majd tegnap elolvastam a Vistaboy irását.
Maradjunk annyiban , nem igazán egyezik a két vélemény :)

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#41) solaris17


solaris17
aktív tag

Jó teszt. A DLC nekem bejött.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.