Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cbr688


cbr688
senior tag

pedig úgy volt h nem lesz benne vérfarkas erre föl még mi is azzá válhatunk,nagyon király,már csak pár nap! :C

(#2) .mf


.mf
veterán

Jól látom az első képen, "Farkas"? :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Ha mar fajokrol van szo... Otthon van valaki az Elder Scrolls vilagaban annyira hogy megmagyarazza nekem, miert nincsenek torpek? Van ember (imperial), sarga ember (breton), piros ember (redguard), feher ember (nord), ilyen elf meg olyan elf, ork, macskaember meg gyikember de torpek peldaul nincsenek. Torpe pancelzat viszont van, az Oblivionban is abban maszkalt a hosom. Azokat ki es kinek csinalja?

(#4) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Vámpír vs Vérfarkas sztori lopás/adaptálás?

Ilsyde: Vannak törpök, dwemernek hívják őket, és kihaltak elvileg (pontosabban felszívódtak, kivéve Yagrum Bagarn). Kicsit fura, hogy az elfekhez tartoznak a lore szerint.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5) .mf válasza Ilsyde (#3) üzenetére


.mf
veterán

Vannak, de már csak utalás szintjén -- gondolom nem játszottál Morrowinddel, mert ott többször is volt róluk szó, mint a kihalt / eltűnt faj, melynek fejlett technológiájával régi, rejtett rom-épületeiben (mit épület, komplexum...) találkozhattál.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) Szergely83


Szergely83
tag

Vááá, tiszta Bloodmoon, ennek örülök! :D

(#7) Ilsyde válasza FehérHolló (#4) üzenetére


Ilsyde
őstag

Aham, ertem. Koszonom a valaszokat. Elegge Arx Fatalis-os utanerzes akkor :)

Morrowind tenyleg kimaradt, csak az Oblivionnal jatszottam de az nagyon tetszett.

(#8) ddekany


ddekany
veterán

Ki akar kutyafülű lenni? És lícsnek nem lehet lenni? Pedig... :)

(#9) maszi99


maszi99
őstag

Ez a hír tetszik, nagyon bejön :C

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#10) Brent


Brent
aktív tag

Ha már vannak vámpírok.. a vérfarkasok nehogy már kimaradjanak. :D
Teljesen logikus a fejlesztők részéről.

Ezek szerint két háború fog dúlni Égkoszorúban.
A tartomány függetlenségéért küzdő Viharköpenyesek vs birodalmi sereg.
Ha ez nem teszik ott van még a vámpír vs vérfakas nevezetű buli. :D

(#11) #05364992 válasza FehérHolló (#4) üzenetére


#05364992
törölt tag

Ha külsőleg nézed a dwemer-eket, akkor korrekt az, hogy az elfekhez tartoznak, inkább hasonlítanak kis növésű elfekre, mint a klasszikus fantasy törpékre. A törpe az csak egy jelző, amit az emberek ragasztottak rájuk, legalábbis a lore szerint. Az már inkább furcsa, hogy az orkok is gyakorlatilag elfek (Orsimer). :D Ez a rész a lore-nak ami nem nagyon tiszta a mai napig. :D

Más:
"A kikerült videókon az volt látható, ahogyan egyik NPC egy Vérfarkassá változik, majd később a játékos is kap egy küldetést, melynek során nekünk szintén lehetőségünk lesz Vérfarkassá (Werewolf) válni."
Fogadni merek, hogy Hircine keze benne van a dologban, arra is mernék tenni, hogy az említett küldi, pont az övé.

Amúgy a cikkhez annyi, hogy se a vámpír, se a vérfarkas nem faj a TES-ben, mindkettő betegség, ami korai szakaszában gyógyítható. (A vámpírizmus későbbi szakaszban is, de ott már sokkal nehezebben.)

[ Szerkesztve ]

(#12) frame>24


frame>24
addikt

...erről jut eszembe, milyen érdekes tranzíció lenne, hogy:

átváltozol vámpírrá, ÉS AKKOR lehet választani, hogy milyen clan tagja leszel, én a Tremere-t választanám. :)
A werewolf mániások meg mehetnek Gangrel-nek...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#13) Bazzzs


Bazzzs
senior tag

Ahogy elolvastam a hír címét, mindjárt gondoltam, hogy a vámpírok mellett a vérfarkasok is megjelennek :D Várjuk szeretettel, ez az elem is tovább színesíti a játékmenetet :)

Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

(#14) GypsFulvus2 válasza #05364992 (#11) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ha érdekel, Varlaisaran kollégánk kitűnő mod-jához anak idején írtem egy Lore-segédletet. Először fel akartam teni a nyilvános Oblivion topicba, de olyan hosszú lett, ráadásul, csak a hozzám hasonló lore-buzikat érdekelheti igazán, így végül privát üzenet lett belőle. Ebben szó van az összes elf (pontosabban mer) faj eredetéről. Ha érdekel, elküldhetem neked is.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#15) GypsFulvus2 válasza GypsFulvus2 (#14) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Elnézést, már nem volt elég időm a szerkesztésre.
Szóval az orkok ún. "megrontott" mer faj. Eredetileg Orsimereknek hívták őket, és Trinimac vezetésével ( ő egy Aedra, a legerősebb Aldmeris Ancestor Spirit) megpróbálták megakadályozni Veloth próféta és követői (akik ekkor még chimerek, és nem változtak át dunmerré -sötét elffé) útját Resdayn-ba (ez a későbbi Morrowind provincia). A Daedra Beothiah azonban megküzdött Trinimac-kal, legyőzte és átalakította. Az Aedra Trinimac-ból Daedra Malacath válik (a legenda egyik változata szerint Boethiah felfalta Trinmac-ot és a székletéből keletkezett Malacath), követői az Orsimerek pedig Orkokká (megrontott mer/Pariah Folk) váltak.
Amúgy a TES világában, Tamrielben nincs meg a klasszikus ember-tünde-törp háromság. Ahogy írtad is, a dwemer nép is mer azaz elf faj. Engem megjelenésükben (a Morrowind-ben látott szobrok alapján) leginkább alacsony termetű, hegyes fülű asszírokra emlékeztetnek. :) A TES -ben a men- emberi fajok, mer- elf fajok és a beastfolk (pl. Argóniai, Khajit, de ide tartozik a Sload is, ami a TES-Adventures : Redguard játékban jelenik meg) háromság van.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16) ddekany


ddekany
veterán

Tényleg, argóniai és khajit is elkaphat vámpírizmust meg likantrópiát (vagy mit... farkasemberséget, na)? A khajit farkasember az nem kicsit lenne ellentmondásos. :) Ja, és egy farkasember kaphat vámpírizmust? Csodás lenne: khajit farkasember vámpír. :) Meov... izé, vaúúú... szörcs szörcs.

(#17) GypsFulvus2 válasza ddekany (#16) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Argoniai biztosan nem kaphatja el a porphyric lycanthropy-t és nem válhat vámpírrá, mivel a faj attributumainak egyike, hogy minden betegségre immunis. Khajit elvileg elkaphatja. Sosem játszottam Khajit karakterrel sem az Obliban, sem a Morroban, tehát biztosan nem tudom, de elméletileg lehet belőle vámpír. Viszont a vérfarkas és a vámpír között vagylagos választás van. Nem lehetséges egyszerre vérfarkas-vámpírrá válni a Bloodmoon-ban sem. Az ugyanis egy másik betegség, a Sanies Lupinus hatására alakul ki.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#18) ddekany válasza GypsFulvus2 (#17) üzenetére


ddekany
veterán

"Az ugyanis egy másik betegség"

De miért ne kaphatna el valaki két betegséget is?

(#19) HaaS válasza ddekany (#18) üzenetére


HaaS
addikt

Nos, az azért van, mert a superus huncutus alakul ki a sanies lupinus hatására, ami gyakorlatilag immunitást jelent a további sanies lupinus ÉS a porphyric lycantrophy fertőzések ellen is. Ez fordítva is igaz, azaz a superus huncutus alakul ki a porphyric lycantrophy hatására, ami gyakorlatilag immunitást jelent a további porphyric lycantrophy ÉS sanies lupinus fertőzések ellen is.

Ergó kampó-basszó, de nem, nem kaphatja el mind a kettőt.

Bocsánat:)!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#20) GypsFulvus2 válasza ddekany (#18) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Azért, mert ha már kifejlett vámpírrá váltál, akkor immunis leszel minden létező betegségre. Meg erős mint állat. Meg ilyesmik. Asszem Haas is ezt kívánta elmondani, csak közben qrvajó kedve volt. :)

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#21) ddekany válasza GypsFulvus2 (#20) üzenetére


ddekany
veterán

De ha először leszel vérfarkas, vagy a 72 órás lappangási időszakban szeded össze mind a kettőt...

(#22) HaaS válasza ddekany (#21) üzenetére


HaaS
addikt

Csak szólok, hogy fetrengek a röhögéstől.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#23) FehérHolló válasza ddekany (#21) üzenetére


FehérHolló
veterán

Akkor hatalmas fogak nőnek a szemöldöködre, amit te magad nem látsz a tükörben, de mindenki rajtad fog röhögni miattuk.

A kérdésre értelmesebb válasz, hogy egyik mutáció megindulása kizárja a másikat.

HaaS: Hagytál abból a nevetőgombából másoknak is?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#24) ddekany válasza FehérHolló (#23) üzenetére


ddekany
veterán

Eredetileg csak poénkodtam, de most már rákerestem erre a Neten, és állítólag megoldható... Morrowindről van szó, félreértések elkerülése végett. Szóval, arról nem találtam semmit, hogy mi van ha előbb vagy vérfarkasemberbácsiemberfarkas, vagy ha a 72 órás lappangás alatt kened magad össze mindkét betegséggel (látom ahogy kergetem a szörnyeket "Adj egy harit!" felkiáltással...). Viszont egyesek állítják, hogy a vámpírok immunitása ideiglenesen megtörhető ha saját magukra egy jó erős Weakness to Common Diseaset nyomnak (a Sanies Lupinus egy common disease). Aztán azt is említik, hogy elég hányatott az ilyen karakter sorsa, mert éjjel farkasember formában egyszál f*szban kell rohangálnia, nappal viszont gáz kimennie mert vámpírként folyamatosan sebzi a nap (bár folyamatosan erősen gyógyító cuccal ez elvileg kiküszöbölhető, vagy vinni kell magaddal egy bála gyógyfüvet vagy ilyesmit). (Esetleg jó magas alkímista skillel lehet napkrémet készíteni? :) )

Szóval a tudomány mai állása szerint a lehetőség fennál... Nappal égve rohangáló vámpir macsaka (khajiit), éjjel őrjöngő kutya. Yeeeah... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) HaaS válasza FehérHolló (#23) üzenetére


HaaS
addikt

Áhh, egész ültetvényem van:D!

ddekany: :DDD! én az alkimista vonalat erősítem: nekem nem jött össze a napkrém, de tuti van rá egy mod:)!

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#26) GypsFulvus2 válasza HaaS (#25) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Bakker ehhez én már kevés vagyok, nektek infektológus, meg immunológus szakember kellene... :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.