Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) pelenka35


pelenka35
őstag

Állítólag a gold-osok 04.03-04.18-ig a free play days keretén belül játszhatnak majd a The Elder Scrolls Online-nal.

Gamertag:Rob3rt75

(#802) Piszkos-Fred válasza pelenka35 (#801) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Nem csak ok, MINDENKI ingyen jatszhat/kiprobalhatja (megint) holnap delutantol egy heten keresztul.
PS4-en meg ps elofizu sem kell hozza (XB1-en passzolom), PC-n pedig a steamen kell keresni a klienst.

(#803) Viper26 válasza Piszkos-Fred (#802) üzenetére


Viper26
nagyúr

Én ki is próbálom most, kíváncsi lettem rá. :)

Gold mennyire éri meg jelenleg?
Már ha beválna a játék nálam akkor persze.

Pixel 7 | FR955

(#804) Viper26


Viper26
nagyúr

Jól látom, hogy nincs már havidíj, csak egyszeri vásárlás és lehet játszani?

Pixel 7 | FR955

(#805) pelenka35 válasza Viper26 (#804) üzenetére


pelenka35
őstag

Nincs kötelező havidij.

Gamertag:Rob3rt75

(#806) duvi válasza Viper26 (#804) üzenetére


duvi
nagyúr

Így van :K Van még prémium tagság, amiért kapsz játékban levásárolható creditet, de simán elég az ingyenes verzió is.

(#807) Viper26 válasza duvi (#806) üzenetére


Viper26
nagyúr

Néztem egy idei tesztet, és nagyon dícsérik, hogy előnyére változott. :)

Pixel 7 | FR955

(#808) duvi válasza Viper26 (#807) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem is :K Én kb. egy éve vettem meg és időről időre mindig visszatérek hozzá.

(#809) Viper26 válasza duvi (#808) üzenetére


Viper26
nagyúr

Elkezdtem, és csak kapkodom a fejem mennyire jó. :D

Pixel 7 | FR955

(#810) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Én is elkezdtem most, hogy ingyen van egy hétig. Kellemesen csalódtam eddig, elég komplex. Esélyes, hogy megveszem az alap játékot, elég olcsó most.

Kb. 10 évig játszottam rövidebb, hosszabb kihagyásokkal MMO-t (Lineage 2). Nem mai játék, de mivel még mindig frissítgetik így azért van bőven mögötte tartalom és fejlesztés, eddig nehéz volt felérni hozzá, de úgy tűnik, hogy az ESO közel áll. Bár nem hiszem hogy vannak itt 500 vs 500 várostromok vagy hasonló, de akkor is jó szórakozás az ESO

Más:

Rákötöttem TV-re a gépet (Samsung 50" 4k) (1070 vidkari) és most elkezdte azt csinálni, hogy ha indítom a játékot teljesen bepixelesedik az egész. Olyan, mintha alacsony felbontásban lenne pedig nincs. Ugye windows (10) rá van zoom-olva 250%, hogy lássak is valamit a 4k felbontásnál. Valamit állítottam szerintem vagy nem tudom, tegnap még nem pixelesedett be. Valaki találkozott hasonló problémával? Gondolom a felbontás zavarodik meg de bármire is állítom játékon belül akkor is pixeles. Csak úgy tudom megoldani ha alt-tab és átállítom a felbontást kisebbre majd vissza 4k. Viszont úgy elvesztem a 60 Hz-et. 30 Hz meg nagyon darabos.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#811) Viper26


Viper26
nagyúr

Páncél gyakorlatilag mindegy, csak súlyban térnek el?

Pixel 7 | FR955

(#812) s4hu|SyD^ válasza Viper26 (#811) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Meg, hogy milyen bónuszt adnak meg, hogy melyiket fogod használni a jövőben. Pl. ha light armor-t fogsz akkor tegyél legalább 4 light armor-t, hogy gyorsan fejlődjön. Milyen passzívok kellenek stb.

Amúgy skilleket meg attribute-okat is lehet reset-elni. Én már meg is tettem, mert rossz irányba mentem a karakterrel pedig csak 12-es vagyok.

Durván komplex ez a játék.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#813) Viper26 válasza s4hu|SyD^ (#812) üzenetére


Viper26
nagyúr

Medium jó lenne, de még nagyon az eleje nekem, 4-es szinten vagyok csak. :)

Pixel 7 | FR955

(#814) s4hu|SyD^ válasza Viper26 (#813) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Mióta van ez az ingyen hét azóta tolom neki, 17-es szint. Meg is vettem tegnap. Csak kapkodom a fejem amúgy, elég nehéz. Meg van nyitva vagy 10 oldal, hogy mit és hogy is kéne. :C

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#815) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Sziasztok!

Bár visszaolvastam a topikban, és írtátok, hogy a játék alapvetően nem P2W, de ezt a nagyon "komoly" 500 crown-t ami a Gold Editionnel jár mégis mire érdemes elkölteni?

Rutinosabb kollégáktól szívesen fogadom a választ! Köszi! :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#816) hash99 válasza Kareszovics (#815) üzenetére


hash99
senior tag

Én még előrendelésbe vettem meg a játékot valami adventure verziót. Akkor játszottam 2 hetet és meguntam. Most ismét megjött a kedvem hozzá és nagyon bejön sokat változott előnyére a játék és végre vannak addonok. :-)

Amúgy kemény 700 crownom volt 600ért lehetett venni starter packot ami adott egy lovat potikat xp scrollokat stb. Másra nagyon nem volt értelme elkölteni.

(#817) Kareszovics válasza hash99 (#816) üzenetére


Kareszovics
addikt

Köszi szépen a választ!

Közben meg volt a karaktergenerálás. Egy jó 45 percet szántam a dologra. Redguard hölgy, Dragonkinght.

Meglátjuk, hogy fog fejlődni. :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#818) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Ahogy kezdek belejönni egyere élvezetesebb és gyorsabb. Kell azért tudás még a sima mob öléshez is magasabb szinten.

Teljesen megérte azt a 7 fontot. :)

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#819) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Üdv. A 7végén szereztem be a tESO-t, Ps4-re, nagyon adja a játék :K Még eléggé az elején tartok, 17es a Nightblade-em. Keresek játékosokat, akik Ps4en tolják, esetleg klánhoz csatlakoznék, ha van rá mód. Előre is kösz.

Zolka

(#820) Viper26


Viper26
nagyúr

PC-n valaki tud jó guild-et?

Pixel 7 | FR955

(#821) s4hu|SyD^ válasza Viper26 (#820) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Szólj ha találsz.

Amúgy itt a magyar oldal leírásokkal, hírekkel:

http://www.elderscrolls.hu

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#822) Viper26 válasza s4hu|SyD^ (#821) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez nagyon hasznos, hálám üldöz. :)

Pixel 7 | FR955

(#823) Viper26


Viper26
nagyúr

Szeretnék magamnak fegyvert / páncélt készíteni, ehhez külön kell felvenni a szakmát, vagy csak az alapanyagok kellenek?

Külön kell fejleszteni, hogy mit tudok majd gyártani, ezt jól gondolom?

Pixel 7 | FR955

(#824) s4hu|SyD^ válasza Viper26 (#823) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Passz, gondolom fejleszteni kell mindent meg szintezni. Nekem azt mondták érdemes egy külön gyártós karaktert indítani mivel nagyon sok skill pontot elvesz.

Mondjuk én a leírással ellentétesen csinálom. Én javítgatom a páncélt, mert szettet használok.

Valamit viszont nem értek. Ha kifogy a töltés a fegyóból vagy a páncél elhasználódik akkor leesik az értéke vagy mi?

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#825) Viper26 válasza s4hu|SyD^ (#824) üzenetére


Viper26
nagyúr

Sikerült bukni az akciót így most várhatok egy ideig. :D

Pixel 7 | FR955

(#826) s4hu|SyD^ válasza Viper26 (#825) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Grat. Pont ezért vettem meg tegnap, hogy nehogy úgy járjak. Tudtam, hogy úgy is megveszem mindegy, hogy az ingyeneset játszom vagy a meglévőt mivel lényegében ugyanaz.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#827) Viper26 válasza s4hu|SyD^ (#826) üzenetére


Viper26
nagyúr

Láttam, hogy van még fél óra, mondom elintézek még pár dolgot, és így sikerült. :D

Pixel 7 | FR955

(#828) s4hu|SyD^ válasza Viper26 (#827) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nézz szét kulcsos oldalakon, nekem így akciósan 6.60 font volt. CDkeys oldalon a PC 7.99 font. Nem nagy különbség.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#829) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Sziasztok!

Egy kis megerősítést szeretnék kérni.

A DLC küldetések (mint mondjuk Thieves vagy DB) szinthez skálázódnak, csak a party dungik végigjátszása van valamilyen szinthez igazítva?

Remélem értitek amit így kezdő fejjel ki szeretnék nyögni. :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#830) Piszkos-Fred válasza Kareszovics (#829) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

"A DLC küldetések (mint mondjuk Thieves vagy DB) szinthez skálázódnak, csak a party dungik végigjátszása van valamilyen szinthez igazítva?"

99%-ban nem a tartalom van a szintedhez igazitva, hanem a te szinted (es mindenki mase) a tartalomhoz skalazva. Vagyis barhova megy, legyen az dungeon, DLC terulet, random zona, akarmi, a szinted es vele eletero/magicka/stamina/sebzes, stb. fel lesz huzva 50-es szintu ertekre - a skilljeidet kiveve. Mindez persze csak ideiglenes es atmeneti megoldas mindaddig, amig tenylegesen el nem ered az 50-es szintet. Viszont igy a lvl3-as friss karakter is partiban tud lenni a CP600-as karakterrel es tudnak egyutt jatszani - na persze lesz kulonbseg a ket karakter teljesitmenye kozott, de lenyegesen kisebb, mint ahogy az egy tenyleges lvl3 es egy tenyleges CP600-as kozott mutatkozna.

(nagy pofont szokott kiosztani a jatek 49-es szintrol 50-re lepesnel, mert 49-esen meg ott a boost, majd jon az 50-es szint es hirtelen alig sebzel, alig elsz, amig nem szerzel geart/upgradelsz, stb.)

1%-ban viszont pont forditva tortenik, ha 22-es vagy, akkor 22-es szintre szant tartalommal fogsz talalkozni. Ezek csak es kizarolag a sztori alapu "SOLO" instanceok, lasd fo tortenet, guildek tortenetei, stb. Mielott belepsz ezekre a helyekre, a rendszer jelzi, hogy ez most egy "solo instance", vagyis csak te magad leszel.

Dungeonokban viszont mindig a csapat vezetojehez van skalazva a party es az ellenfel, legyen az "fel-" vagy "le-".

[ Szerkesztve ]

(#831) Kareszovics válasza Piszkos-Fred (#830) üzenetére


Kareszovics
addikt

Értem, köszi a kimerítő választ! :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#832) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Üdv. Arra szeretnék választ kapni, hogy ha nem foglalkozom a ESOban levő szakmák egyikével sem az kihatással van e a karakterem fejlődésére? Esetleg még az érdekelne, hogy solo-ként mi a max szint amit el lehet érni? Előre is thx.

Zolka

(#833) s4hu|SyD^ válasza Cruzolka (#832) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

11 hozzászólással visszább linkeltem a magyar OLDALT.

Kb mindenre ott a válasz. 50-es szint a max. Onnantól van a Champion pontozás.

Szakmát meg nem kell tanulni ha nem akarsz. Visszább írtam, hogy nem árt mondjuk egy kovács karakter külön, mert nagyon sok skill pont kell a szakmákhoz.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#834) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Köszönöm. Már ránéztem, de ezzel kapcsolatban pont nem találtam konkrétumokat, ahogy a Champion pontozást sem találom, persze lehet, hogy túl felületesen vizsgálódtam...de még egyszer kösz.

Zolka

(#835) s4hu|SyD^ válasza Cruzolka (#834) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

The Elder Scrolls Online rész és ott A játékot most kezdőknek. Csomó almenü lesz utána.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#836) Piszkos-Fred válasza Cruzolka (#832) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

A szakmazas opcionalis, ha nem akarod, nem foglalkozol vele. A karaktered fejlodesere maximum annyiban hat, hogy ha csinalod a napi crafting feladatokat (dailykat), akkor azokert kapsz minimalis XP-t is vagyis fejlodik a karaktered. De ennyi. Minden mast megvehetsz aranyert a guildek boltjaibol vagy csinaltathatsz megrendelesre egy-egy ugyesebb crafter jatekossal.

Ennek ellenere erdemes foglalkozni a craftinggal, mert egy, annyi skill pontod lesz majd kesobb, hogy nem tudod mire kolteni igy nyugodtan belefernek a szakmai skillek is, ketto, rengeteg penzt lehet vele keresni es harom, rengeteg penzt lehet vele sporolni. :) (no meg magasabb szinten nem art, ha tudod fejleszteni/upgradelni azokat az egyedi cuccaidat, amelyek csak neked eshetnek, boltban nem vehetoek - ahhoz meg nem art majd nemi, a nullatol picit tobb crafting tudas)

Sokak szerint az ESO egyik legnagyobb hibaja - masok szerint ez a vonzereje -, hogy a PVE tartalom kb 80%-a solozhato kontent, vagyis akar egymagad kalandozva is megoldhatod, izzadsag es megerolteto melo nelkul. A maradek 15% a normal, de meg mindig casual dungoenok es egyeb tartalmak jelentette partyzasok, es kb 5% az, amelyhez mar nem art, ha rendelkezel tudassal, felszerelessel, taktika ismerettel, vagyis ez mar a szervezett jatekosok vilaga.

Az egyetlen hatranya a solo jatekmodnak, hogy esetleg par skillpontrol es skyshardrol lehet le kell mondanod, mert azok csak 4/12 fos tartalmakbol szedhetoek ossze (de meg igy marad 300+ darab, amely boven eleg), illetve van par egyedi loot, dekoracios cucc, skin, emocio, stb. (extra fun dolgok), amelyekhez teljesiteni kell bizonyos csapatos tartalmakat, normal vagy veteran szinten. De ha ezek nem mozgatnak meg, akkor ra se rants! :)

[ Szerkesztve ]

(#837) Alucard1323


Alucard1323
csendes tag

Hali két kérdésem lenne.
1. Milyen PC -kell hogy Full HD-ban 60 FPS mindig meglegyen max beállításokkal és pár addonal (Trial + PVP-re gondolok főleg )

2. A trade guild NPC-k hogy működnek mármint a hely kiosztásra gondolok pl. mi kell ahhoz hogy Craglorn-ba kerüljön a Guild NPC-je ?

Kösz a segítséget előre is.

(#838) Cruzolka válasza Piszkos-Fred (#836) üzenetére


Cruzolka
aktív tag

Köszönöm a választ :R , annyira teljeskörű és egyértelműre sikerült, hogy már alig várom, hogy hazaérjek, és újra elmerülhessek az ESO világában :C

Zolka

(#839) Piszkos-Fred válasza Alucard1323 (#837) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

2. Sok-sok penz :), hogy vasarnap este a te (a guild) titkos teted legyen a legnagyobb az osszes guild kozul es igy te nyerd meg egy hetre a jogot, hogy ott arulhass.

(#840) Alucard1323 válasza Piszkos-Fred (#839) üzenetére


Alucard1323
csendes tag

Ha jól értem akkor az számít hogy 1 hét alatt mennyi a guild eladása.
Akinek több az döntheti el hogy hol lehet a helye vagy van 1 sorrend és az alapján osztja ki a rendszer?

(#841) Piszkos-Fred válasza Alucard1323 (#840) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Nem. Van egy-egy trader (osszesen 150+ darab mindenfele), amelyre egy-egy guild - aki fel akarja berelni - leadhat egy vak licitet. Egy konkret arany osszeget, legyen az 10.000 arany vagy akar 2 misi (rendelkeznie kell a guildnek ezzel az osszeggel).

Senki sem tudja, hogy ki mennyit licital, ez benne a poen. Aki a legtobbet ajanlotta, az viszi vasarnap estetol jovo vasarnap estig :). Az osszes tobb "vesztes" a penzt visszakapja es probalkozhat legkozelebb, nagyobb osszeggel, vagy masik helyen.

[ Szerkesztve ]

(#842) Alucard1323 válasza Piszkos-Fred (#841) üzenetére


Alucard1323
csendes tag

Így már világos :)
Kösz az infot

(#843) Necc válasza Alucard1323 (#837) üzenetére


Necc
addikt

1.

Kiválasztod a minimum graphics preset-et, kikapcsolod a felbontás leskálázását (már nem tudom melyik opciót kell "high"-ra rakni de nincs utána felkiáltójel) és megvagy.

MoL trial esetén még kötelező a particles mennyiségét és távolságát a maximumra feltolni a csúszkákkal, ellenkező esetben túléléshez nélkülözhetetlen effekteket lehet, hogy nem fogsz látni (és mivel egyik boss-on mást is magaddal rántasz, kapod az anyázást ezerrel :DDD ).

2. Legnagyobb trade guildek bid alapon kapják meg. Ha heti 1 millió gold nem jön össze, ne is gondolkozz rajta :N

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#844) Necc válasza Cruzolka (#832) üzenetére


Necc
addikt

Igen erősen kihatással van az end-game tartalomra, és ha erre utólag jössz rá, és utólag vágsz bele mindenbe, óriási időhátrányba leszel, amit hónapok árán fogsz csak tudni bepótolni.

Van olyan pénznem (master writ) amit csak így tudsz megszerezni, a saját end-game "életedet" könnyítheted meg vele, illetve a master writ küldetés teljesítése óriási XP boostot ad.

Solo-ként is ugyanazt a szintet érheted el, mint... nem solo-ként :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#845) Cruzolka válasza Necc (#844) üzenetére


Cruzolka
aktív tag

Kösz a választ, de úgy hiszem, nekem pont elég hogy kalandozhatok soloként az ESO világában, amikor kevéske szabadidőm engedi. Annyira komplex ez a játék hogy szerintem soha nem jutok el az End gameig, legyen az bármi is... :R

[ Szerkesztve ]

Zolka

(#846) hash99


hash99
senior tag

Egy technikai kérdés.

Normális hogy az adatlapomon lévő konfiggal bizonyos helyeken igen főként városokban 30ra is beesik az fps? Igaz minden ultran van és a view distance és hasonló csúszkákat is maxra húztam és a felbontás 1440p. Máshol mindenhol 60 feletti az fps vsync miatt nem tudom pontosan mennyivel van felette de stabilan.

A másik hogy pár óra game után kiírja hogy megtelt a nemtom minek a memóriája és kapcsoljam le az addonokat és relodoljam az ui-t. Ezzel kell foglalkozni? Összesen 3kis addont használok és nem vettem észre hogy bármi rosszabb lenne ha nem törődöm az üzenettel.

(#847) Piszkos-Fred válasza hash99 (#846) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Ezt meg tedd fel 4. addonnak :) es nincs tobb gondod.
http://www.esoui.com/downloads/info883-ShissusLUAMemory.html

(#848) Necc válasza Cruzolka (#845) üzenetére


Necc
addikt

Pedig pont ez az, hogy sok solo tartalomhoz se árt a jó felszerelés (pl. open world boss -ok), és a fő küldetést a mellékküldetésekkel is hamarabb végigviszed, mint gondolnád, főleg, ha te is így játszol :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#849) hash99 válasza Piszkos-Fred (#847) üzenetére


hash99
senior tag

Köszi kipróbálom :R

(#850) s4hu|SyD^ válasza Piszkos-Fred (#847) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Elég ha átírsz egy játék fájl-t és nem kell add-on.

Egyébként nekem is beesik az fps, de csak akkor ha sokan vannak a városban.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.