Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) pelenka35 válasza donki (#700) üzenetére


pelenka35
őstag

Én konzolon játszom

Gamertag:Rob3rt75

(#702) pelenka35


pelenka35
őstag

Agility, Endurance ékszereket jobban dobják a bossok,mert eddig még egyetlen egyet se kaptam pwdig pár veteran dungeonon már túl vagyok.

Gamertag:Rob3rt75

(#703) Piszkos-Fred válasza donki (#700) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Pont errol beszeltunk mi is a minap, hogy kvazi a szinteknek semmi ertelme sincs mar, eppen ki is lehetett volna teljesen szedni az egesz jatekbol. Az XP rendszer maradt volna, abbol "megveszed" champion pontjaidal es fejleszted/huzod a skilljeidet es kepessegeidet, mint most.

(#704) donki válasza Piszkos-Fred (#703) üzenetére


donki
aktív tag

Hát igen. Az xp rendszernek nincs értelme, sőt olyan anomáliákhoz vezet, hogy amikor szintet lépek, egyre csak gyengülök, mert kevésbé erősre konvertál a rendszer. Lehet, hogy egy adott szörnyet már nem is tudok megölni, ha lépek pár szintet. Erős túlzással azt is mondhatnám, hogy end game contentet csak 10. szint alatt lehet csinálni. Ami persze túlzás, de azért érzékelteti a rendszer alapvető hibáját.

(#705) pelenka35


pelenka35
őstag

a skillek animációjának szakításáról hol találok infot? (jó lenne megtanulni).

Gamertag:Rob3rt75

(#706) donki válasza pelenka35 (#705) üzenetére


donki
aktív tag

Egész pontosan mit akarsz tudni?
[guide]

Bevezetőként elmondanám, hogy sajnos az animáció hosszúsága egyes játékokban kritikus kérdés, hiszen ha más animációja van a férfi-női karakternek illetve más animációja van mondjuk egy játszható polip fajnak meg egy humanoidnak, akkor előfordulhat, hogy valamelyik nem/faj kombináció esetén az animáció kicsivel is tovább tart mint egy másiknál és akkor ott a dps máris alacsonyabb.

Szigorúan az ESO-ra koncentrálva azt tudom mondani, hogy van egy globális cooldown, aminél gyakrabban nem lehet skilleket, pontosabban tevékenységet aktiválni, de a tevékenység animációjának hossza ennél többnyire nagyobb, ráadásul a sebzés nem feltétlenül az animáció végén jelentkezik.A globális cooldown hosszát nem tudom pontosan, de elképzelhető, hogy ez a terheltségtől függően dinamikusan változik, más játékokban legalábbis így van. Tegyük fel, hogy 0.8 másodperc a cooldown.
Játéktechnikailag az lenne az optimális, hogy amikor aktiválsz egy skillt 0.8 másodpercenként, akkor ha instant a skill, azonnal leadná a sebzést, majd csinálna valami mozgást, de 0.8 másodperc múlva az új skill aktiváláskor egy új sebzéssel egy új mozgás történne. Grafikailag az eredmény nem lenne szemet gyönyörködtető, az egyik mozdulatsor közepéből visszaugranál a kezdeti állapotba és elkezdenél egy másik mozdulatsort.
Ezért aztán nem így működik. De valamennyi lehetőség mégis van a kezedben, hogy így működjön.
Van egy prioritás rendszer:attack, skill, dodge roll and weapon swap, block, ezekkel prioritási sorrendben meg tudod szakítani az animációt, ezzel dps növekedést elérve. Azért tudod megtenni, mert más játékokkal ellentétben a GCD nem teljesen globális, hanem típusonként saját GCD van. LA után azonnal tudsz skillt használni, utána swap-ot, utána block-ot.
A leges legfontosabb a Light Attack/skill egymásba fűzése, mert attack nélkül nem jön az ultimate pont.
Sajnos ebben a játékban nincs céltábla, amin dps-t tudsz parsolni, és még combat log sincs, ezeket addonnal kell megoldanod. További probléma, hogy a grafika nem túlságosan szabható testre, a skillek idióta villogó fényei nagyobb csapatban egy hatalmas fehér gömböt eredményeznek a képernyő közepén, amiből még azt sem tudod kihámozni, hogy te hol állsz, nemhogy azt, hogy a mozdulatsorod hol tart, ezért aztán magányosan kell készség szinten begyakorolnod, hogy LA/skill, LA/skill, figyelembe véve a latency-t.
Ha channeled skillt használsz, lehetőség van a skill elindítása után lenyomni a bal egér gombot, majd a skill végén felengedve egyszerre sebzel heavy attack + skill sebzéssel. Ennek elsősorban pvp-ben lehet jelentősége, amikor egy pillanatnyi magas sebzés többet ér, mint az egyenletes, kiszámítható dps.
Aoe sebzés esetén lehetőség van a skillt block-kal megszakítani megfelelő ütemben (latencyt figyelembe véve, de épp csak pillanatra lenyomva a block-ot, hogy annak az animációja ne tartson sokáig), ekkor jelentősen megnőhet a sebzésed, persze a stamina/mana is gyorsabban fogy.
Amúgy meg "eso animation cancelling"-re rákeresve végtelen mennyiségű információ van.

[ Szerkesztve ]

(#707) pelenka35 válasza donki (#706) üzenetére


pelenka35
őstag

Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#708) donki


donki
aktív tag

1 nap alatt 6 crash és összesen vagy egy órányi loading screen. Ez a játék szerintem visszafejlődik.

(#709) LoLarim


LoLarim
tag

Nekem 2,5 éve szinte hibátlanul fut a játék. A faji bónuszoknak csak akkor van jelentősége ha endgame tartalmakat nyomsz, ami ma 3 veterán triálban és a veterán arénában kimerül. Azzal sem árt tisztában lenni, hogy ESO-ban a pve az szinte csak a DPS-ről szól, melynek a lényege, hogyha nagy a DPS akkor minden sokkal gyorsabban hal meg, tehát a moboknak sokkal kevesebb idejük van leölni téged. Szerencsére ma már nagyon sok video van, hogy az adott patchben az adott cast-hoz mi az optimális set és skill kombináció. Ami viszont fontos, hogy sokszor könnyebb megszerezni a megfelelő seteket mint megtanulni rendesen dpselni. És itt jön be az ESO nehézsége, mert nem elég, hogy meg van a fasza setted és bent vannak a barodon a megfelelő skillek, tudnod kell a megfelelő rotát, és tudnod kell a skilleket megfelelően szakítani, amihez kell a megfelelő ütemérzék is. Ezen dolgok elsajátításához sok idő kell és türelem, de pont ez az ami elválasztja a jó playert az átlagos playerttől.

A Pvpről meg annyi, hogy szerintem sokat javult a lag a kezdetek óta. Természetesen főidőben nem trueflame szerveren kell a pvpt nyomni, mert azon annyi ember van fent, hogy lagos, de azurán egész jó pvpék szoktak lenni (ott viszont arra kell figyelni, hogy champion pontok hiánya miatt olyan settet kell összetenni, amelyben jobb a magicka/stamina menedzsment). PvP meg nehezebb is mint a PvE, szóval oda még több gyakorlás, tapasztalat és kitartás szükséges. Ma már annyiban könnyebb, hogy lehet duelezni, ahol sok különböző setupot ki lehet próbálni tét nélkül.

(#710) Bicskás


Bicskás
tag

Szép napot ! :R

Van vakinél eladó lila heavy sabatons of Trainee srácok ?

Nem találom sehol :F

Mely városok céh kereskedőinél érdemes lecsekkolni, hogy miújság ?

Jah és a csatabárd szintén érdekelne, íjam és buzogányom van, de pallos és csatabárd drop rate gondolom alacsonyabb, hisz csizma, csatabárd eddig sehol.

Üdv: Bicskás

Egyébként az ilyen endgame dolgokhoz elmebeteg mennyiségeket kell játszani, szerintem kevés ember képes erre.

Nekem már a group dungeon bossoknál is gáz, hogy ugyanolyan, kutya, macska, sátán mittudomén csak amíg a többinek száz élete van addig neki ötezer, grindy mondja az amcsi, nem tudom van e rá jó magyar kifejezés, de én spec hamar belefásulok, kiégek, utálom mindet, teljesítésük után gép kikapcs, könyv kézbe vesz, agy kikapcsol, szem pihentet ( nagyon gyakran azt sem látom mit csinálok a stroboszkópos bossfightok után mindig káprázik a szemem ) abnormálisan erős lett sok boss a szabad ég alatt megtalálhatók között is, Craglorn bossok vicckategóriásak félisten szintű játékosok ölik le tizenöten negyed óra alatt, miezmár ? Mire jó ez ? Nonszensz.

Ja és a Khajjit amúgy nem túl szimpatikus népség, de az építészetükbe teljesen belehabarodtam, csodaszép épületeik vannak.

Mégvalami, tervezek orkot indítani, mit lehet illetve érdemes velük kezdeni ? ( hülye kérdés tudom, bármkiből lehet bármi, de érdekelne, hogy mit javasoltok… )

Pénzszerzést ki, hogy oldja meg, illetve ha van sok, mire költi ?

Backpack upgrade / Bank inventory upgrade, esetleg páncél, vagy fegyver, vagy a famegmunkálás, tímármunka, alkímia, vagy a kovácsolás fejlesztésére fordítjátok a megszerzett játékbeli pénzeteket ?

[ Szerkesztve ]

(#711) LoLarim válasza Bicskás (#710) üzenetére


LoLarim
tag

Hello!

Trainee set jó, de szerintem kifejezetten pvpés set. Ne a ruha színével foglalkozz, hanem a szintjével, mert ha találsz 160 CP-és zöld ruhát azt utólag pillanatok alatt felhúzód lilára. Ha használsz ilyen setet, akkor arra figyelj, hogy fegyvert nem szabad használni, mert minden fegyver váltásánál le fog esni a statod. Ahol érdemes körbenézned: Craglorn központ, Reaper's March központ és Deshaan központ.

Az elég szubjektív, hogy kinek mit jelent sok játékidő, de szerintem ha bent vagy egy jó csapatban, akkor sokkal gyorsabban meg lehet tanulni játszani. Szerintem a group dungeonok kifejezetten könnyűek még a veterán hardok (kivéve a két új dungeon). Ha van elég dps és jó csapat, akkor ezeken csak átszaladunk.

Ork az egy klasszikus staminás karakter. Ha pvp-re szánod, akkor szerintem stam sorc pve-re meg mindegy, ha nem nyomsz endgame tartalmat.

Nekem a bevételem java része az a napi craftokból jön. 5 karakterrel csinálom az alcemy-t, blacksmithinget, clothingot, woodworkinget és az enchantingot.

(#712) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Steamen ingyen játszható a hét végéig

/s

(#713) Piszkos-Fred válasza wjbhbdux (#712) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Nem csak steamen, mindenhol mashol is (kiveve XB1, ok majd par het mulva) :)

(#714) Bicskás


Bicskás
tag

Szervusztok, segítséget szeretnék kérni, erre mi a megoldás ?

Napok óta nem enged be a TESO…

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv: Bicskás

(#715) Weper válasza LoLarim (#711) üzenetére


Weper
tag

A lilára való felhúzás alatt mit értesz?
Zöld cuccról fel lehet upgradelni lilára? (Bocs a kérdésért, még csak 80 cp-s vagyok, nem sűrűn foglalkoztam craftingal meg profession-ökkel.)

A választ előre is köszönöm! :)

(#716) Piszkos-Fred válasza Weper (#715) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Igen. Barmely cucc fejlesztheto, a normaltol (feher) kezdve a zold, kek, lilan at a arany/narancsig bezarolag. Csak legyen hozza eleg alapanyagod (amely mennyiseget bizonyos szakmai skillekre rakott pontokkal csokkenthetsz is).

(#717) Weper válasza Piszkos-Fred (#716) üzenetére


Weper
tag

Köszönöm a választ! :)

(#718) pelenka35


pelenka35
őstag

Hali.
A passív skill ha ki van húzva akkor is aktív ha nincs kinn a báron egy hozzá tartozó skill?

Gamertag:Rob3rt75

(#719) Weper válasza pelenka35 (#718) üzenetére


Weper
tag

Általában igen. De vannak kivételek, pl. az íj skilljei között van olyan passzív képesség, ami csak akkor aktív, ha íj van a kezedben.
A skill leírásában benne vannak a megkötések, hogy mikor aktív vagy mikor nem aktív. Ha nincs semmi megkötés, akkor mindig aktív.

[ Szerkesztve ]

(#720) pelenka35 válasza Weper (#719) üzenetére


pelenka35
őstag

Werewolf skill fáról van épp szó.

Gamertag:Rob3rt75

(#721) LoLarim válasza pelenka35 (#720) üzenetére


LoLarim
tag

Csak werewolf formában kapod meg a bónuszokat.

(#722) LoLarim


LoLarim
tag

Új gép vásárláslásában gondolkodom és nem tudom melyik CPU az ideális vétel az ESOhoz. Két procin gondolkodom:
- i5 6600K; 4 magos és jól húzható
- i7 6700; 4 mag + hyper threading és nem húzható.

Kérdés, hogy az ESO támogatja-e a hyper threading technológiát és az i7-től várható-e teljesítménynövekedés PvP terülten?

(#723) pelenka35 válasza LoLarim (#721) üzenetére


pelenka35
őstag

Akkor stamina sorcerernek nem érdemes kihúzni.

Gamertag:Rob3rt75

(#724) Weper


Weper
tag

Mekkora a max. Champion Point?

(#725) pelenka35


pelenka35
őstag

561

Gamertag:Rob3rt75

(#726) Weper válasza pelenka35 (#725) üzenetére


Weper
tag

Köszönöm a választ! :)

(#727) WD40


WD40
aktív tag

Sziasztok,

akadt egy kis gond a játékkal. Megy stabil 30-50fps környékén (városban persze kevesebb), de néha gondol egyet és lemegy 13-20 környékére. Ezt a legkihaltabb helyeken random is képes eljátszani. Ha kilépek a karakterválasztó képernyőre, majd vissza a játékba, újra megvan a rendes sebesség ugyanazon a helyen! Ez valami bug, vagy nem szereti a gépemet (lásd az adataimnál)?
(ui.: tudom, gyenge a proci, de szerintem az nem indokolja a random belassulást)

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#728) LoLarim válasza WD40 (#727) üzenetére


LoLarim
tag

Valószínűleg vmelyik addon miatt van. Ilyenkor elég ha beírod a chatbe, hogy /reloadui

(#729) WD40 válasza LoLarim (#728) üzenetére


WD40
aktív tag

Kipróbáltam, de ez nem oldja meg csak a logout. De átlagosan fél óránként kilépni emiatt megöli a játékélményt. Addonokat nem használok. Még :DDD

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#730) duvi válasza WD40 (#729) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem a memóriád telik meg? Nem kapcsoltad ki Winben a swap filet?

(#731) WD40 válasza duvi (#730) üzenetére


WD40
aktív tag

60% memóriám van használva a játék alatt. Kipróbáltam sok mindent, új driver, adtam 4 gigás lapozófájl, majd teljesen kikapcsoltam, tökmindegy neki.
Erőteljes CPU limit csak nem okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#732) Necc válasza WD40 (#731) üzenetére


Necc
addikt

Mindegy hany % a memoriahasznalat, kuld meg rendesen virtualis memoriaval, 4GB swap az semmi! Hasznaltam olyan programot ami memoria hasznalatnak ~50%-ot jelzett a feladatkezelo, de 25GB swap fajl alatt egyszeruen allandoan osszeomlott a program 2-3 ora hasznalat utan egyertelmuen memoriahiany miatt.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#733) LoLarim


LoLarim
tag

Sziasztok!

A profilomban található konfiggal tolom az ESO-t és a CPU és a GPU kihasználtságai is 40% körül alakul, miközben vannak FPS dropok. Ha PvP-én belemegyek egy nagyobb harcban, akkor az FPS esésekor a GPU kihasználtsága is leesik 20%-ra.

Tudtok erre a problémára vmi megoldást?

(#734) L_ajos


L_ajos
őstag

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

1.5 év kihagyás után, végre rendeződött háttérrel, előfizetőként végre lehorgonyoztam a játéknál.
Nevem: @Foxxika - DC oldalon, Ork-ként és DK szakmával viselve keresném aktív, segítőkész, leendő barátaimat :)

Ha valaki tud ilyen Céhről vagy csak elölről kezdte és lenne kedve csatlakozni, üzenjen valahogy [#alien]

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#735) WD40 válasza Necc (#732) üzenetére


WD40
aktív tag

Beállítottam 12gb swapot, de ugyanúgy szar. 14fps-re lezuhan, és addig nem hajlandó feljebb menni, amíg nem lépek ki majd újra be....
Nekem már nincs ötletem.
Ha valaki tud megoldást, ne tartsa magában...
Kellemes ünnepeket!

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#736) Alucard1323


Alucard1323
csendes tag

Hali

Tudnátok egy kis tippet adni.

Duelre kéne egy kis segítség.

Guildben lesz verseny milyen karival és build-el lehet érvényesülni ?

PvP buildek jók duelra is ?

(#737) Necc válasza Alucard1323 (#736) üzenetére


Necc
addikt

Ugyanaz amivel veteran maelstormot is viszed. Ami ott hatasos az duelben is az, esetleg minimalis valtoztatassal (pl. pvp specifikusabb szettek).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#738) Alucard1323 válasza Necc (#737) üzenetére


Alucard1323
csendes tag

Az biztos nem fog működni mert a Arrow Barrage + Steel Tornado + Razor Caltrops aoe skillek és duelben szinte semmi hasznuk vMSA pedig jól jönnek.

De azért kösz.

(#739) Necc válasza Alucard1323 (#738) üzenetére


Necc
addikt

Nézd, nem azt írtam hogy kompletten 1 az 1-ben ugyanazt használd és ugyanúgy csináld mint maelstorm-ban is, például én biztos nem mennék PvP-zni komplett light armour-ban mint ahogy teszem azt PvE-ben, illetve én is más skilleket használok solo PvP-ben (már amikor nagyritkán csinálok olyat) mint az arénában, hanem azt, hogy ami hatásos az arénában, azaz úgy viszel be nagy sebzést hogy közben nem dobod fel a talpad, az hatásos PvP-ben, és csak ott változtass egy keveset, ahol kell.

Razor caltrops-t nem írnám le olyan hamar, sok PvP-s használja nálunk duelekben is.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#740) Alucard1323


Alucard1323
csendes tag

Azt tudja valaki véletlenül ha csak az alap játék van meg és megveszem a gold-ot a meglevő account-ra lehet up-olni (megmaradjon minden és 1-4 dlc-is meglegyen) ?

(#741) Necc válasza Alucard1323 (#740) üzenetére


Necc
addikt

Semmi sem adja meg neked a DLC-t, csak:

1) Megveszed a DLC-t crown-ért.
2) Előfizetsz a játékra, amíg az előfizetésed él, az összes DLC-t (jelen és jövőbeli) eléred.

Sokan csinálják azt, hogy előfizetnek a játékra pár hónapot, majd az előfizetésükért kapott crown-okból (1500/hó) megveszik a DLC-ket, így előfizetés nélkül is elérik a tartalmat.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#742) duvi válasza Necc (#741) üzenetére


duvi
nagyúr

Ahogy Alucard1323 kolléga is említette, a Gold Edition az alapjátékon felül tartalmazza a DLC-ket is. Jogos a kérdése, hogy ez új játékként aktiválódik, vagy rá lehet regisztrálni egy meglévő accountra is?

(#743) Piszkos-Fred válasza duvi (#742) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Nem lehet. GOLD verziot csak friss, uj accountnal lehet aktivalni, mar az alapjatekkal rendelkezore nem.

Viszont van olyan "bundle" amelyben a 4 DLC veheto meg Crownert olcsobban, mint egyenkent. Ingame Crown Storeban erdemes megnezni, fejbol nem tudom az arat.

(#744) duvi válasza Piszkos-Fred (#743) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi az infót! :R Crown Store megvan, csak a Gold ráaktválás nem volt tiszta.

(#745) matyi012345


matyi012345
őstag

Üdv mindenkinek!

A következő BUG-ba futottam bele a játék során és nem találom a megoldást. Esbern a Sky Haven Temple-be lépve elrakja a fáklyát és kb. egy helyben toporzékol, nem megy oda Alduin's Wall-hoz. Néha előjön egy "flame atronach" de nem tudom miért. Találkoztam már Esbern-buggal, de legtöbbször a hangot és az ajtót említik, erre nem találtam még jó leírást. :F

(#746) pelenka35


pelenka35
őstag

morrowind

Gamertag:Rob3rt75

(#747) duvi válasza pelenka35 (#746) üzenetére


duvi
nagyúr

Csillagos ötös trailer! :C

(#748) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Hi! Jól látom, hogy még mindig nincs trial a játékhoz? Morrowind jön és kedvet kaptam hogy egyáltalán megnézzem magamnak de így...

(#749) Necc válasza whitezo88 (#748) üzenetére


Necc
addikt

Emlékeim szerint sose volt demo/trial (oblivion óta) az elder scrolls bármelyik részéhez.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#750) whitezo88 válasza Necc (#749) üzenetére


whitezo88
nagyúr

na ja, de ez MMO, amihez illene, főleg ha nem f2p vagy olcsó. (másokhoz is van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.