Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) Stauffenberg válasza .LnB (#32) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na jó, de az érvelésem szempontjából ez egy irreleváns mellékszál. Én csak azt mondom, hogy ha már MMO-val tolom, akkor inkább olyan free-to-play ami korrekt módon jutalmazza a fizető játékosokat, de nem az ingyenesek kárára. Már csak azért is, mert szabadidő/kihasználás miatt nem mindig tudok vagy akarok előfizetni.

Mindig utáltam, mikor éveken át lapátoltam az előfizetési díjat a játékba, de ahogy lejárt vagy késett a hosszabbítás, rögtön egy udvariasan megfogalmazott "takarodj anyádba amíg nem fizetsz újra" szöveggel nézhettem a beléptető képernyőt. Arról nem is beszélve, hogy 30 vagy 60 napnál rövidebb periódusokra nem is lehet a legtöbb helyen előfizetni, az egyenlegből éldegélős módszert is alapvetően jobbnak tartom, persze ez a kiadónak nem feltétlenül érdeke, ezért sokan nem így nyomják.

BTW, szerintem ez a kötelezően és előre kifizetős havidíjas modell egyszerűen idejétmúlt. Az SWTOR is belebukott, sőt gyakorlatilag mindenki belebukott aki a WoW-nak akart közvetlenül nekimenni. Szerintem a TESO is 1-2 év múlva át fog váltani valami másra. Addigra lecseng a hype és ha addig nem éri el a kritikus tömeget ami még fogyatkozva is bőven elég lesz egy évtizedre (lásd: WoW), akkor üzletileg ez is hamar veszteségessé fog válni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.