Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) s4hu|SyD^ válasza MasterDeeJay (#2200) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Amíg az ember nincs belső nézetben addig nem vészes. Gondolhatod mi lenne ha lenne egy HD textúra csomag. Így sem bírják az erős vasak sem. Sajnos rosszul lett összerakva. Kárpótoljon a sok tartalom, ami azért temérdek.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2202) MasterDeeJay válasza s4hu|SyD^ (#2201) üzenetére

Belsőben játszom, és nagy lassulás csak városban van azaz lenne mert dynamicfps addon fent van, visszaveszi a látótávot/grafot ha kell. Harcnál alapból leveszi a látótávot.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2203) s4hu|SyD^ válasza MasterDeeJay (#2202) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Hát én sosem tudtam belső nézetben játszani. Borzasztó. Úgy nem csodálom, hogy zavar. Kipróbáltam én is azt az Add-on-t, de úgy voltam, hogy ha maxon rosszul fut olyan látvány mellett akkor sokat nem lehet tenni. Látótávot meg a Particles rész visszaveszi az ember, shadow esetleg és teljesen jó add-on nélkül.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2204) MasterDeeJay válasza s4hu|SyD^ (#2203) üzenetére

Én meg sosem tudtam külsőben, de semmilyen tps játékkal. Valahogy könnyebb elmerülni a játékba, bár elég nehéz mert ez mmo és nagyon élettelen. Hiányzik a rendes daynight ciklus, npc-knek nincs életük. Pedig lehetne az hogy a traderek este kevesebben lennének, menének a dolgukra. Hiába van éjszaka ugyan úgy él a város mint nappal. De ez tudom az mmo átka.
Ja meg nem találtam olyan nord házat ami havas azaz semmilyet nem találam ami hideg havas környezetben van (snow globe nem kell)...ez egy vicc. Nem tudom milyen házat vegyek. Nem régóta jatszom csak a bétával nyomtam nagyon régen ahhoz képest jó lett.
Non combat petből is már van pár azok poénosak és tetszenek. Valami majom még a bétánál kaptam, egy kismamut meg egy denevér ami az ajándék crateből esett.
Mountból nem tudom mi illene necro nord vámpírhoz.
Az a baj hogy vámpírság miatt egy rakás npc nem beszél velem nem tudom a mountot se fejleszteni. Stage 4-ben vagyok mindíg a skillek miatt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2205) s4hu|SyD^ válasza MasterDeeJay (#2204) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Van Bloody Mara ital az leviszi a szintet. Vagy legalábbis úgy volt a Vámpír rework előtt. Régen nem játszom már, sok minden változott.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2206) marczi77


marczi77
csendes tag

Sziasztok,
Jól tudom, hogy a játékmentés, profil mind a szerveren tárolódik? Tehát ha letörlöm a játékot és mondjuk fél év múlva előveszem, ugyanott tudom folytatni, törlésnél nekem nem kell lementenem semmit?

(#2207) MasterDeeJay válasza marczi77 (#2206) üzenetére

Igen, teljesen online a játék.
Én még a bétánál kaptam valami ocsmány majmot az is megmaradt. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2208) marczi77 válasza MasterDeeJay (#2207) üzenetére


marczi77
csendes tag

Ok, köszi szépen.

(#2209) HugóBoss


HugóBoss
tag

Sziasztok! Próbálnék addont telepíteni, de mindenhol a live mappát emlegetik, nekem meg sehol nincs olyan :)

(#2210) s4hu|SyD^ válasza HugóBoss (#2209) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Szia! Aláhúzott rész.

To manually install your AddOns:

1. Download your chosen addon

2. Extract the files to a folder on your desktop.

3. Open your ESO folder.

If using a PC, the typical default install path is: C:\Users\< username >\Documents\Elder Scrolls Online\live\

Or you can use the windows variable by pasting it into windows explorer: %userprofile%\documents

If using a Macintosh, the typical default install path is: ~/Documents/Elder Scrolls Online/live/

4. In the 'live' folder, create a new folder called AddOns (if it doesn’t already exist)

5. Open the AddOns folder

6. Copy the files from the folder on your desktop into the AddOns folder

7. Your final path should look like:

PC:

C:\Users\< username >\Documents\Elder Scrolls Online\live\AddOns\< AddOn A FolderName >\< files >
C:\Users\< username >\Documents\Elder Scrolls Online\live\AddOns\< AddOn B FolderName >\< files >
C:\Users\< username >\Documents\Elder Scrolls Online\live\AddOns\< AddOn C FolderName >\< files >
Mac:

~/Documents/Elder Scrolls Online/live/AddOns/< AddOn A FolderName >/< files >
~/Documents/Elder Scrolls Online/live/AddOns/< AddOn B FolderName >/< files >
~/Documents/Elder Scrolls Online/live/AddOns/< AddOn C FolderName >/< files >
(where < AddOn A Folder > < .B. > < .C. > are the names of the actual folders that the addons create)

9. Log into game. At the character select screen, there should be an "AddOns" button in the lower left corner. Click on that. If any of the mods in the list that pops up say "out of date" or some such, choose the "Load Outdated AddOns" option.

10. Log the rest of the way into game, you should be up and running now. :)

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2211) HugóBoss válasza s4hu|SyD^ (#2210) üzenetére


HugóBoss
tag

Nem a default telepítést szoktam választani, C-re nem rakok játékot. viszont sem az E meghajtón, sem a dokumentumokban nincs live könyvtár.. :D Valamit nagyon félreértek vagy valami nagyon nem stimmel? :)

(#2212) MasterDeeJay válasza HugóBoss (#2211) üzenetére

Nálam itt van:
C:\Users\Admin\Documents\Elder Scrolls Online\live\AddOns
De a lényeg hogy a dokkumenunokban találtam meg.
Viszont van Minion nevü addon telepítő ami elvileg megtalálja csak a meghajtót kell megadni neki. Ezzel szoktam frissíteni mert egy kattintásra letölti és felrakra az új addonokat.
https://minion.mmoui.com/

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2213) HugóBoss válasza MasterDeeJay (#2212) üzenetére


HugóBoss
tag

Közben meglett c:\Users\xyz\OneDrive\Dokumentumok\Elder Scrolls Online\ Az onedrive bekavart :)

(#2214) ldave


ldave
félisten

Hali! Nemrég megvettem a Greymoor kiadást (benne a teljes játékkal). Valamikor régen egyszer már próbáltam a játékot, akkor ha jól emlékszem az eredeti kezdő zónában indult a karakterem. Most egy újat kezdtem és vele Western Sykrimban indultam, utána olvasva láttam, hogy a kezdő hely most attól függ, hogy melyik kiegészítő van meg, de visszatérve a fővárosba el tudom majd indítani az alap történetet. Érdemes amúgy egyből inkább oda visszamenni, vagy haladhatok az új sztorival és majd valamikor később belevágni a régiekbe?

A Slime draws near! Command?

(#2215) nemorino válasza ldave (#2214) üzenetére


nemorino
tag

Igazából mindegy, mert a küldetések úgy vannak megcsinálva, hogy kezdő karakterrel is meg tudd csinálni. A történet szempontjából nem mindegy, mert itt Lyrisszel kalandozol, akit Coldharbourban kellett volna megismerned. Csináltak egy questet olyan karaktereknek, amelyek dlc területen kezdenek, amiben Coldharbourba kerülsz és meg lehet csinálni a klasszikus prológust is, sőt ajánlott is, mert skill pont jár érte. Én a hagyományos sorrendet jobbnak tartom, de ha nem zavarnak az ilyen inkonzisztenciák, akkor mindegy. (Szerintem az ideális sorrend a Coldharbour, saját szövetség skill pontos questjei + fősztori, két ellenséges szövetség skill pontos questjei, Craglorn, végül a dlc-k, megjelenési sorrendben.)

Ez nyilván egy mmorpg, nem a sztori a fő fókusz, de ha szereted az Elder Scrolls lore-t, akkor szerintem érdemes végigtolni mindent.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#2216) ldave válasza nemorino (#2215) üzenetére


ldave
félisten

Köszi! A Coldharbour az eredeti tutorial zóna? Ahol valami Prophetet kellett követni? Nem sokra emlékszem már, rég volt, hogy próbáltam.

A Slime draws near! Command?

(#2217) nemorino válasza ldave (#2216) üzenetére


nemorino
tag

Igen, az a tutorial, egy rövid prológus a játékhoz. Az indítja el a fősztorit, aminek a témája a Molag Bal elleni harc. Minden küldetésért jár skill pont, de csak bizonyos szinten tudod felvenni őket, a játék úgy jelzi, hogy a próféta megjelenik neked és a rejtekhelyére hív. A fősztori szereplői később dlc-s tartalmakban visszatérnek, ezért javaslom azt a sorrendet, amit írtam, így már ismerni fogod őket. A fősztorit a "Soul Shriven in Coldharbor" questtel tudod elindítani, ha minden igaz ott van a quest logodban.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#2218) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Én is ajánlom, hogy sorrendben haladj, mert bizony jó a Lore még akkor is ha annyira nem érdekel. Egy idő után már engem sem zaklatott nagyon a történet főleg a 10. karakter után, de 1-2x érdemes szépen küldetések szerint menni. Azért is, mert addig is kicsit elmerülsz a játékban, megismered, szépen kikapcsol meg persze kapod szépen a Skill pontokat. Egy idő után már persze a szokásos farmolás meg grind lesz a cuccokért, de addig is élvezd ki. Ez persze nem azt jelenti, hogy egy rossz játék a történeten kívül is. Én olyan 3000 óra után raktam le, mert először időm nem volt majd pedig mással kezdtem el játszani, most már arra sincs időm... :(((

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2219) ldave


ldave
félisten

Köszi a válaszokat srácok. Terv szerint ketten-hárman kezdünk játszani, szóval lesz egy karakter, amit közösen, egy pedig, amit egyedül játszok majd. Aztán meglátjuk meddig tart ki a lelkesedés. 7000 Ft körül volt a teljes játék, ha pár hétig leköt, már bőven megérte.

A Slime draws near! Command?

(#2220) s4hu|SyD^ válasza ldave (#2219) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Bőven megéri attól nem kell félni. Ha PC-n játszotok és úgy látjátok, hogy pár száz óra belemegy akkor majd kelleni fognak Add-on-ok, hogy sok dolog simábban menjen. Szerencsére amit a készítők nem tesznek a játékba azt a közösség megoldja Add-on-ok formájában.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2221) tiborv


tiborv
aktív tag

Sziasztok
Provisioning vonal fejlesztesere vannak bevalt otletek?
Recepteket nagyon nem talalok lvl1-esekkel vagyok tele, nyilvan emiatt is fejlodik lassan de alapanyagokat is nagyon nehezen talalok. (Marmint mindenhova benezek, de a 2 osszetevo kozul valami mindig hianyzik a crafthoz)

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#2222) nemorino válasza tiborv (#2221) üzenetére


nemorino
tag

Szakácsoktól lehet venni alap recepteket, guild store-okban vannak komolyabb cuccok. A napi provisioning writek is ajánlott, rengeteg receptet és alapanyagot kapsz jutalomként. Provisioning alapanyagokból rengeteg van a világban szétszórva, a delve-ek, public dungeonök és a dungeonök is tele vannak velük. A ritkább és értékesebb cuccokra tudok farmolós helyeket, a többi jön magától. Most ESO Plus event van, mindenkinek van craft bagje, érdemes mindent farmolni. A skill line kimaxolása az alapanyagok birtokában kék receptekkel kb. öt perc alatt kivitelezhető.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#2223) woryz válasza ldave (#2216) üzenetére


woryz
senior tag

És ezek a küldetések hol érhetők el? Én is visszamennék, hátha megjön a kedvem. :DD Engem inkább a sztory érdekel, mint az mmo jelleg.. :B

(#2224) s4hu|SyD^ válasza woryz (#2223) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Aki jó sztoris MMO-t keres ami játszható egyedül is akkor megtaláltad.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2225) Necc válasza woryz (#2223) üzenetére


Necc
addikt

Napi writ-ekhez előküldetés van, amit a kezdő frakciód fővárosában vehetsz fel. Minden szakmához külön-külön. Kivétel a jewerly, ahoz summerset-be kell menni (ha megvan a DLC) Ezután veheted fel a napikat a táblából. Google elárulja a részleteket, vagy ingame chat/guildben is próbálkozhatsz. Időt érdemes belefektetni, jó pénzkeresési lehetőség, még úgy is profitálsz belőle hosszútávon, ha minden nyersanyagot megveszel.

Recepteket mindig provision szintednek, vagy karakter szintednek megfelelően kapsz, de szerintem egyszerűbb ha mind receptet, mind hozzá való nyersanyagot guild store-okból egyszerűen megvásárolod (sokszor a chef/brewer NPCk receptjei is megtalálhatóak, olcsóbban).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2226) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Ha valakinek jól jön, vigye:

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2227) qad


qad
senior tag

Sziasztok, Pc-re vettem meg a játék Greymoore kiegészítőjét amihez megkaptam az alapjátékot is. Szeretnék csatlakozni egy magyar guildhez ha van valahol még hely. Ha minden igaz ez a user id-m: @HarciDroid. Valahogy lett 500 Crown-om, az lenne a kérdésem hogy van-e értelmes dolgot amire el lehetne költeni ezt a csekély összeget?

(#2228) woryz


woryz
senior tag

Noob kérdés, sry... Greymoore-ban hol lehet a crafting trainingeket megkapni? Keresem keresem az uesp-n, de nem találom...

(#2229) Damien.


Damien.
tag

Sziasztok! Elgondolkodtam hogy belevágok az ESO-ba pc-n. Az lenne a kérdésem hogy inkább steam-en vegyem vagy ha tudok máshonnan kulcsot amit az elder scrolls oldalon kell aktiválni az is jó? Gondolom külső launcherből indulna ebben az esetben.

(#2230) Necc válasza Damien. (#2229) üzenetére


Necc
addikt

Nekem megvan steamen is meg közvetlenül zenimaxtól (2 account). Én amikor csak tehetem mindig közvetlenül szerzem be a játékokat 3rd party közreműködése nélkül.

Steamen launchert launcher hátán indítasz el mire végre játszhatsz (ESO amúgy is híres brutálisan sok és kínkeservesen hosszú loading screenjeiről így nekem minden megspórolt másodperc számít), a zenimaxos verziót pedig el tudom indítani közvetlenül, és a launchert csak arra használom, hogy frissítse a játékot.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2231) Damien. válasza Necc (#2230) üzenetére


Damien.
tag

Értem! Köszi szépen!

(#2232) Win-T válasza Damien. (#2231) üzenetére


Win-T
senior tag

Üdv!

Mivel anno az Obliviont és a Skyrimet nagyon szerettem, gondoltam bepróbálom ezt az online kiadást is, mivel azt olvastam talán ez az egyik legjobb "single player mmo", én meg eléggé casual módon tudok csak játszani. Van még valahol némileg aktív magyar közösség?

(#2233) Viper26 válasza Win-T (#2232) üzenetére


Viper26
nagyúr

Én is elkezdem szerintem, ráadásul szerencsére nem P2W. :)

Pixel 7 | FR955

(#2234) Piszkos-Fred válasza Win-T (#2232) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

PC-n nagyon "pörög" a magyar közösség, rengetegen játszanak, elég sok jelenleg is aktív guild van, a közösségi casual csapattól kezdve a csapatos tartalmakra fókuszálón át egészen a baráti kisebb társaságokig.

PS és XB magyar közösségek lényegesen kisebb létszámban vannak, de ott is van aktív csapat, PS-en több is. Egyszerre 5 guildnek lehetsz a tagja, érdemes kihasználni (és fenntartani 1-2 helyett a később szükségessé vál(hat)ó kereskedelmi guildeknek).

(#2235) Viper26


Viper26
nagyúr

2560x1080 támogatás van esetleg?

Pixel 7 | FR955

(#2236) H_András válasza Viper26 (#2235) üzenetére


H_András
tag

Van, évek óta :)

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#2237) Viper26 válasza H_András (#2236) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen, közben tapasztalom. :)

Pixel 7 | FR955

(#2238) Necc válasza Viper26 (#2235) üzenetére


Necc
addikt

Van ultrawide támogatás, mind fullscreen mind borderless window mód működik, én 3840x1600 felbontáson használom, 24:10 képarány.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2239) Viper26


Viper26
nagyúr

Esetleg tudsz ajánlani magyar guild-et? Nem vagyok nolifer, de heti 2-3 órában lehetne közösen játszani.

Pixel 7 | FR955

(#2240) BabaVu


BabaVu
újonc

Sziasztok!

PS5-ön vásárolt ESO-t lehet használni PC-n? Vagy újra meg kell venni?!

Segitségetek előre is köszönöm!

(#2241) Messzala válasza BabaVu (#2240) üzenetére


Messzala
csendes tag

Újra meg kell venni. Nincs cross platform. Egyébként az alapjáték nem drága, talán akciós is éppen.

(#2242) Skilly


Skilly
aktív tag

Sziasztok!

Steam-en most elég jó árban van ez a játék és gondolkodok rajta. Skyrim játékkal is sok időt töltöttem, így gondolom ez az online is jó lehet.
Melyik verziót érdemes egy kezdőnek megvenni? Illetve mennyien játszanak jelenleg? Érdemes-e előfizetni a plus-ra kezdőként?
Elsőre ezekre szeretnék választ kapni. Köszi :) :R

HyperX

(#2243) Morphus101 válasza Skilly (#2242) üzenetére


Morphus101
tag

https://steamcharts.com/app/306130

(#2244) Necc válasza Skilly (#2242) üzenetére


Necc
addikt

Üdv.
Pár éve már nem játszom így elnézést ha valamit rosszul tudnék már.

Bármelyik verziót megveheted, az alapverzió is rengeteg tartalommal bír.

Előfizetéssel megkapod az összes DLC-t (mindent tartalmaz kivéve a legutolsó expansion-t), és előfizetésért kapsz crown-t amiből megveheted a DLC-ket ami így akkor is megmarad ha lemondod azt.
Rögtön előfizetni szerintem nem éri meg.

u.i.: játékos van dögivel mindenhol, és nem kell a szintekkel foglalkoznod, kezdő és veterán játszhat együtt bárhol.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2245) robogo81


robogo81
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy igen kezdő kérdésem: pár napja vettem meg a játékot,és csináltam 2 különböző karaktert,csak azt vettem észre hogy az elsőnél kijelzi az életerő sávokon az aktuális értékeket %-osan ,meg értékben is, a másik karakternél csak a sima színcsík változik míg vissza nem tölt, nincs fent semmilyen addon,de azt észrevettem hogy pl. a beállításoknál a feliratoknál(a beállított értékeknél) már volt változás a 2 kari között.
Az érdekelne hogy melyik beállítással lehet kijelezni a stat értékeit a sávokon?
Köszönöm előre is.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#2246) penge111


penge111
addikt

Sziasztok erősen gondolkodom rajta, hogy belevágjak a játékba. Az ősidőkben sokat WoW-oztam GW 2-tem. Ps5-ön játszanék, napi két óra, hétvégén kb 10. Tehát sac. heti 20 óra. Tuti nem fogok előfizetni, de a jelenlegi összes kiegészítős digitális változatot akarom megvenni, akcióban 6-7k szokott lenni. Érdekes a főtörténet, jók a küldetések? Nekem a halálom a ölj meg 10 disznót, hozd el a farkincáját küldik. Anno a Guild Wars 2 ben baromi érdekesek voltak a küldik. Más, mennyire élvezetesek a dungeonok, a raidek? Nekem az a kedvencem amikor több embernek össze kell fogni instázáshoz, tanulni kell a bossok mechanikáját, nem csak darálás van. Mennyire él a világ? Nem a többi játékosra gondolok, hanem az Npc-re, állatokra. Teszik a mindennapi kis dolgukat, mert videoók alapjan nagyon kihaltnak tűntek a városok, mintha csak néhány npc álldogált volna. Érdemes-e belevágni így?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#2247) #82860288


#82860288
törölt tag

Sziasztok!

Most olvastam, hogy meg fog szűnni a Bethesda launcher. Sosem használtam a launchert, mert ESO-hoz van saját, de van Bethesda accountom, ami kell a játékhoz.
Nekem is át kell majd migrálnom Steamre?
Ha igen akkor jól értem, hogy 27-től lehet majd?

(#2248) #82860288 válasza penge111 (#2246) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ha még ezekre a kérdésekre vársz választ, akkor uccu neki játszani, mert most egy hétig ingyenes.

(#2249) penge111 válasza #82860288 (#2248) üzenetére


penge111
addikt

Két napja megvettem a jelenlegi fullos kiadást próba nélkül, hááát... Első nap sokat mérgelődtem, hogy kidobott pénz, tegnap már kevesebbet morgolódtam...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#2250) #82860288 válasza penge111 (#2249) üzenetére


#82860288
törölt tag

Oh, ne morgolódj, nagyon is megérte az árat. :K
Csak az alapjátékban több száz óra van sztori szempontjából, főleg ha mindhárom fakciót / területet végigviszed (és már miért ne vinnéd? :DDD )
Ami kimondottam fetch quest, az daily repeateble quest. Mellék küldikben is lehet olyan, hogy szedj 3 virágot, de nem ennyiből áll, hanem az csak a kezdet lehet elvétve, sőt, minden ilyen mellék küldinek van külön sztorija, ami hozzáad a lore-hoz és némelyikük baromi élvezetes.
AZ NPC-k élik saját világukat mindenhol, lehet nincsenek tömve a városok velük, de éppen elegen vannak és élik a napi kis életüket.
Küldiknél is ha végeztél és leadtad őket, még maradj egy darabig, mert hallhatsz érdekes dolgokat vagy követheted őket. Egyik ilyen kedvencem Rivenspireben van, egy jelentéktelennek tűnő küldi után még történnek szívszorító dolgok, de van rengeteg más ilyen.
Dungeönök nagy része szólózható, de ott szinte minden bossnak van valami mechanikája, amit meg kell tanulni, de ezek egyszerűek, de élvezetesek.
Trialoknál minden bossnak van mechanikája, ezek egy része könnyű, más része meg néha nagyon nehéz, de javaslom a progression (groupoka)t és a veterán hard mode-ot egy jó guilddel. Általában mechanika bizonyos %-ú HP-hoz köthető, tehát várható előre, de oda kell figyelni, mert közben minden támadás más és érhetnek meglepetések rotáció közben is.
Nincs 2 egyforma dungeon és a delve-k 98%-a is eredeti és nem copy+paste.
Itt sokan nagyon sokat játszottuk, nekem 5 év van benne nagyrészt napi több óra játékkal, nagyon élveztem, imádtam minden percét. Vannak benne nagyon érdekes és vicces karakterek, szerintem a sztori eszméletlen jó és minden új chapter / dcl új történetet mutat be, ami bizonyos fajokra is adhat mély történelmi betekintést és jobban megismerheted őket.

(#2251) robogo81 válasza #82860288 (#2250) üzenetére


robogo81
aktív tag

Túlzás hogy nagyon sok órám van benne amióta megvettem,de az egyik kedvenc küldetésem az volt eddig,amikor találtam egy települést ahol falunap volt,mulatság,zene(legyen tááánc),és beadott egy olyan küldetést hogy több féle dologban kellett próbákat kiállni, : feladványokat kellett kitalálni/megkeresni,ivóbajnokság: időre meginni adott mennyiséget anélkül hogy beállnál,utána még erősebb alkoholból inni és emlékezetből verset szavalni,meg kihivásos küzdelemsorozat:pár sima kihivás,persze hogy az első küzdelemnél a település közepén az első pár támadásomba véletlen belefutott egy helyi alkesz forma,betámolygott a küzdelem közepébe,instant kill,utána meg futás mert körözés,szóval azért összejött a végén.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#2252) nemorino válasza penge111 (#2249) üzenetére


nemorino
tag

Láttalak a guildben, Isten hozott :)
Többféle küldetés van:
1. A főküldetésben meghaltál, ki kell szabadulni a "pokolból", visszaszerezni a lelked és legyőzni Molag Bal-t, a leghülyébb nevű daedra herceget. A próféta adja őket, a prológus végigjátszása után.
2. Utána van 3 szövetség, mindegyiknek van egy történeti szála, ami 5 területen keresztül játszódik. Ezek az alapjáték részei, én ezzel kezdeném a helyedben. Mindkettőért skill pont is jár, szóval még akkor is megérné, ha nem figyelsz a sztorira, de szerintem megéri odafigyelni. Miután ezekkel kész vagy megindítja valamelyik másik szövetség történetét, de akár magadtól is elkezdheted. Szerintem mindhárom érdekes. A questadó feje fölött rombusz alakú, díszes marker jelöli.
3. A 2-vel egyenértékű a dlc-s területi főtörténet, szerintem ezeket hagyd azutánra, hogy végeztél az alapjátékkal. Ugyan technikailag bárhol kezdheted, de vannak visszatérő szereplők, akiknek az ismerete pluszt ad a sztorihoz.
4. Ezek mellett vannak mellékküldetések, a questadó feje fölött fekete nyíl jelöli, ezek filler történetek, csak akkor kell megcsinálni, ha érdekel a világ.
5. Végül vannak a napi küldetések, ezeket naponta lehet ismételni, halványkék nyíl jelöli, ezek tényleg grindolásra valók.
Ha engdame tartalomra vágysz, akkor jöhetnek a dungeon-ök és a trialok, de oda akkor menj, ha már ismered a karaktered. Buildeket találsz a Youtube-on: Deltia's Gaming, Alcast, Xynode és Hack the Minotaur a kedvenceim.
Én mindent megcsináltam, ami a játékban található, több mint 8800 órát raktam bele és nem tudom megunni. Ha kell segítség valamiben üzenj, szívesen adok bármit.

[ Szerkesztve ]

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#2253) penge111 válasza nemorino (#2252) üzenetére


penge111
addikt

Köszi, 8800 óra omg... Még csak porbafingó kis 15-ös dk tank vagyok. Azért már látom a gondot ezzel a játékkal, picit olyan mint a souls játékok, nem a nehézségére értem, az még most vicc kategória sajnos. Hanem, hogy a játék nem fogja a kezed, iszonyú sokat olvasok a játékról, és csak fogoma fejem, hogy mennyi mindent nem is mond el a játék. Fél óra gyakorló rész után elengedi a kezed és ott egy őrült hatalmas világ millió tennivalóval. Apróság, de pl ha nem olvasok róla, akkor rá se jövök, hogy lvl 10-en kapunk rewardként egy lovat, és a játék nem hívja fel rá a figyelmet, hogy te hülye van már lovad, nyomd meg ezt a gombot hosszan és nem kell kutyagolnod. Ja te kis hülye amúgy a lovat minden nap fejleszd a stable npc-nél... Még a guildet se nagyon értem, hogy smint működik, hogy van-e AH, honnan tudom meg az árakat mi mennyit ér... Hosszú út lesz ez, tanulok, olvasok, nézek videókat :B Mióta lvl 10-en megnyilt a dungeon finder kb csak azt tolom orrvérzésig.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#2254) nemorino válasza penge111 (#2253) üzenetére


nemorino
tag

A mi guildünknek nem szokott lenni tradere, szóval nemigen tudsz eladni cuccokat. A materialokon kívül úgysem nagyon tudsz olyat lootolni, amit értelmes áron el lehetne adni, mindent törj be, hogy fejlődjön a crafting. Rengeteg passzív képesség van, amire szükséged lesz, érdemes végignézni őket (pl. provisioningben az elfogyasztott ételtől kapott buff időtartamát duplázni lehet). Javaslom, hogy menj el egy bankárhoz, válaszd a guild bank opciót és szedj ki minden receptet megtanulni. Én rendszeresen rakok be kék recepteket, de ha hosszú távon maradsz szívesen adok lilákat is.

Másik javaslatom, hogy indíts újabb karaktereket, összesen nyolcat tudsz anélkül, hogy külön fizetned kellene. Nem kell játszanod velük, csak minden nap lépj be velük, hogy a riding skillt fejleszd. Amelyik karakterrel játszol, annál a sebességet, a többinél az inventoryt. A nem használt karakterek raktárként hasznosíthatóak, mert rengeteg a lootolt material és kevés a hely előfizetés nélkül. Még egy fontos tanács: a Campaigns menüponton belül tudsz beutazni Cyrodiilba, ahol meg tudod csinálni a tutorialt (kb. 5-10 perc). Ez eleget fog fejleszteni az Alliance War skilleken, hogy feloldd az Assault skill line első passzívját: Continuous Attack. Elég csak 1 skill pontot ráraknod, 30%-ot gyorsít a lovadon.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#2255) penge111 válasza nemorino (#2254) üzenetére


penge111
addikt

Köszi, na erről se olvastam még, mármint erről a trükkös paci gyorsításról :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#2256) #82860288 válasza penge111 (#2253) üzenetére


#82860288
törölt tag

Rengeteg infó van, amit meg kell majd tanulni, viszont hatalmas a játékos társadalom, rengeteg oldal és videó van mindenre, hogy mit és hogyan kell csinálni.
Kereskedésre: kérdés mennyire akarsz vele foglalkozni és mennyit játszol. Én anno évekig kereskedtem havi több millió arany forgalommal, de rengeteget is játszottam, volt nyersanyagom és speckó lootom is + és craftoltam rengeteget és még ott a speckó vendor is és dungeonökből is eshetnek sokat érő darabok, és azokból nagyon jól megéltem.
Ha nem akarsz kereskedni nagyon, akkor minden ami lila és arany és nem kell azokat szedd szét, a maradékot (fehér, zöld, kék) meg add el az NPC-knek.
Ha akarsz majd kereskedni, akkor majd szépen lassan rájössz hogy lehet jól csinálni, de ahhoz már kellenek majd addonok.

(#2257) jano1102 válasza nemorino (#2254) üzenetére


jano1102
csendes tag

Szia. És mi a véleményed az új chapter-ről? Ettől a kártyázósditól nekem a hajam égnek áll. Az egyiket lelövik (Legends) , mert nem érdekelt senkit, majd csak ide beerőltetik.

(#2258) nemorino válasza jano1102 (#2257) üzenetére


nemorino
tag

Szia! Ez nyilván a Zos kudarca, már nincs meg a megfelelő erőforrás egy új class bevezetésére, így a legkönnyebb megoldás belehegeszteni a játékba egy olyan alrendszert, ami nem bolygat meg semmit (gondolom külső céggel csináltatták meg, ők csak a programozást végezték). Az antiquity és a companion rendszer is ilyen volt, ez is. Ha jó lesz, akkor eljátszogatok vele, ha nem jön be, akkor csak addig játszok, amíg a trófeát meg nem kapom :D Ahogy én tudom minimális (kb. 30 fős) a fejlesztői gárda, megváltoztak a preferenciák a Microsoft akvizíció óta.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#2260) scyllafren


scyllafren
senior tag

Anno jatszottam ESO-val ilyen 40 orat, volt vagy 3 lv 20-as karim, de abbahagytam. A mostani, High Isle kiegbe beleolvastam, lattam az Oakensoul gyurut, ami egybol megtetszett, igy elofizettem egy honapra, hogy ne kelljen megvennem a DLC-t... Spear magtemplar-t elvittem lv 38-ig, aztan kigrindoltam scryingot rank 6-ig, es nyitottam a terkepet, hogy teleportaljak High Isle-ra, az 5 hintbol az elsore... erre kiirja, hogy vegyem meg... Mondom mi van? Utanaolvastam, es az elofizu NEM adja be a legujabb DLC-t, csak 1 ev mulva... A £8 erteket kijatszottam, ugyhogy ment az uninstall-levesbe megint... :(

(#2261) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Mennyire döglődik a game az ms akvizíció óta megéri pénzt rááldozni hosszabb távra mint visszatérő vagy már erősen life support fele haladunk? Morro után térnék vissza párom meg most húznám bele de félek az eladás kb dög sorsra ítélte a ZOS-st :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2262) skL86


skL86
tag

Sziasztok, először játszanék ESO-val és képtelen módon nem tudok belépni mikor kéri a játék telepítése utáni indításnál a userid / passwordot. A böngésző felületnél változtattam jelszót és be is tudok lépni, de mikor a játék kéri akkor hiába írok be jó userid/jelszót nem ír ki semmit csak éppen nem megy tovább. Mi lehet a gond? Köszi előre is.

(#2263) saelin válasza Micsurin (#2261) üzenetére


saelin
veterán

A játék teljesen jól van. Pont nemrég volt bejelentés a 2023-as tervekről is. A populáció ps4-en eléggé nagy, a többi platformot nem tudom.

scyllafren
A legújabb "DLC"-t chapternek hívják és ez egy nagy tartalmi kiegészítést hoz magával mindig. Ezeket mindig külön kell megvenni, majd ESO pluszba csak a következő chapter érkezésekor kerül be. Szerintem zseniális rendszer. Nekem pl most a High Isle nincs megvéve, de az összes többi dlc-t elérem ESO+-al. A Necrom-ot már lehet megveszem, de mivel ottan tájt jön ki a Diablo 4 is...

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2264) Micsurin válasza saelin (#2263) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azóta felhúztunk 1-1 karit és ment a pre a Necromra is, az Archanist miatt elfogott a most azonnal akarom :DDD :C

D4-et én az Immortals óta nem igen várom :W mondom ezt pár ezer óra D3-al :W

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2265) Micsurin válasza nemorino (#2258) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez nem öregedett jól :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2266) nemorino válasza Micsurin (#2265) üzenetére


nemorino
tag

Több mint 9 hónapos a hozzászólás és a tavalyi évre volt érvényes. Idén viszont a classért cserébe ugrott a nyári dungeon dlc és az őszi kis sztori dlc. Gyakorlatilag az eddigi éves friss tartalom kb. 1/3-a lett beáldozva az arcanistért. A Morrowind és az Elsweyr idején sem kellett ilyen kompromisszum.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#2267) savior


savior
őstag

Hello.
Ha a standard kiadast veszem, akkor az eleg lesz hogy masokkal egyutt jatszhassak? Van benne eleg content illetve jatekos?
Latom van elofizetes is, de ugye ezt nem muszaj megvenni?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2268) savior


savior
őstag

Megvettem kozben.
Most epp azzal kuzdok, hogy hogyan tudnek magyar guildet talalni.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2269) D013 válasza savior (#2268) üzenetére


D013
aktív tag

Ingyenes az alapjáték + Morrowind + Imperial City Epic Games-en

(#2270) savior válasza D013 (#2269) üzenetére


savior
őstag

Köszi. Bezsákoltam. Amúgy Steamen is megvettem még akkor amikor írtam.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.