Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Szerintem filmezéshez használj kmplayert vagy valamilyen mplayert :) Nem kell kodekekkel bohóckodni... :U

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) The DJ válasza szablya (#1) üzenetére


The DJ
addikt

A kodekekkel semmi baj sincs, amíg tudja az ember mit telepít és ésszel teszi azt :) Anno az Ace Mega Codec Pack-al szívott a nép, mert felpakolt mindent, ami csak létezik és persze, hogy összeakad szegény gép meg szegény lejátszó. A K-Lite-ból a legalapabb verziót használom, csak néhány dolgot telepít, a legszükségesebbeket és eddig még nem volt olyan film vagy formátum, amit ne tudtam volna lejátszani BSPlayer-el. Ha ne adj isten mégis gond van, akkor pedig ott a VLC, ahhoz aztán tényleg nem szükséges egy codec sem :K

Egyébként a kmpayer is jó, legalábbis eddig csak jókat hallottam róla, viszont én még nem kerültem közelebbi kapcsolatba vele ezidáig.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) Samus


Samus
addikt

A K-Lite jó. Én a Standard verziót használom (persze jól kiválasztva, hogy mi kell, és mire nincs szükségem), néha érdekes fájlformátumokkal találkozom. A Basic sem rossz, de FULL kerülendő mindenáron. Az tényleg mega, és megára teleírja a registy-t is...WMP11 játszik, ha baja van (néha egy-egy sorozatnál hibát észlel, akkor GOM Player, a hiba (még?) szerencsére ritka 100/1). A Firefox kiegészítőknél érdekes módon szinte mindet használom én is. A lejátszóvezérlést megnézem, bár ritkán van rá szükségem, okos hotkeyeket állítottam be Winapmra (igen, én még marad vagyok). FF-ben minek a jele kék négy részre osztott négyzet?
Már csak egy álom maradt. FF-ben FDF megtekintése Adobe Reader nélkül. Csak a plugin nem érhető el, a PDF Download nem a legjobb (online nézet jó, de sokat tölt, HTML néha elcsúszik, de legalább lehet keresni, de az Adobe (suliban van fent) nagyon szép felülettel oldja meg...), másik nagyon hasznos kiegészítés, bár csak néha vettem hasznát, de akkor nagyon, a DownThemAll!, minden tartalmat összegyűjt az aktuális lapról, kiválaszthatjuk mit szeretnénk lekapni (fájlokat, vagy akár kategóriákat (kép, video, miegymás) is egyszerre), többszálon tölt, ha lehet, rettentő gyorsan, átlátható, szép, egyszerű.
A háttered nagyon szép, elismerésem párodnak :R

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) The DJ válasza Samus (#3) üzenetére


The DJ
addikt

"FF-ben minek a jele kék négy részre osztott négyzet?"

Ha a "Könyvjelzők" menüpont alatti kék négyzetre gondolsz, akkor az a Delicious Bookmarks ikonja, kattintásra a delicious profilomra visz és látom az összes eddigi elmentett könyvjelzőmet. Nagyon hasznos kis bővítmény, ha véletlenül valami történne is a rendszerrel vagy a böngészővel, akkor sem veszítek el egy fontos oldalt sem, mert a könyvjelzőket nem csak a saját gépemen tárolom.

FF-ban PDF megtekintés: Foxit Reader is tudja ezt, van beépülő modulja. Sajnos nálam gondok voltak vele, de szerintem ez nem globális probléma, adj neki egy esélyt, mert legalább olyan szép, mint az Adoba Reader megoldása.

DownThemAll!: Köszi, ezt nem ismertem, a leírásod alapján hasznosnak tűnik, fel is pakolom rögtön :R

kispanda: Ismerős vagy nekem, szerintem itt vagy multireg van vagy alacsonyan fognak szállni a ban felhők :DDD

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7) The DJ válasza kispanda (#6) üzenetére


The DJ
addikt

Szerintem te egy olyan ember vagy, akinek még neve sincs :))

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8) Samus válasza The DJ (#5) üzenetére


Samus
addikt

Sajnos nem jött össze Foxittal. Gugliztam mint az őrült, mire rájöttem egyáltalán a plugint hogy telepítsem FF-be (sehogy, nem lehet, csak a Reader-be), utána újabb percek, mire rájöttem, hogy állítsam be, hogy "működjön", kipróbáltam az összes kombinációt (PDF Download és anélkül FF-ben fájltípushoz társítva a Foxit Plugin-t, mert a listában már ki lehetett választani telepítés után, érdekes...), de csak egy fehér lapot kapok FF-ben. Elsőre mintha próbálná betölteni a Reader-t (szürke háttér egy pillanatra), de utána semmi, csupán fehérség... Csak külsőleg megnyitva működik (katt a PDF-re, letöltődik, majd nyílik a Foxitban, de sajnos nem a böngészőben). Újabb olvasással töltött percek után rájöttem: a probléma globális. Senkinél sem megy, ennek ellenére érdekesek a leírások, amik állítják, működik...Vissza a PDF Downloadhoz, és hagyom, hadd kérdezzen, így el tudom dönteni mikor mit csinálok a PDF-el...szomorú, de sokszor ez a helyzet az "opensource" programokkal, elvileg minden megoldható, de gyakorlatban az elvi dolgok egy része nem működik...Azért köszönöm a tippet. Ha nem mondod, nem is gondolta volna, hogy van ilyen plugin.
kispanda eltűnt. Lesújtott rá a banhammer...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) The DJ válasza Samus (#8) üzenetére


The DJ
addikt

Akkor ez érdekes, mert én aztán semmit se csináltam, csak feltettem a Foxit-ot és egyből települt az FF plugin is, ergo, ha pdf-re kattintottam, akkor meg is nyitotta a böngészőn belül bármiféle módosítás vagy egyéb dolog állítgatása nélkül :)

A gond nálam az volt, hogy néha (nem mindig, de elég gyakran) hosszú perceket töltött a gép ilyenkor, az FF nem is válaszolt és nem tudtam rájönni mi akasztja be erre az időre. Aztán persze megindult és ment tovább, be is töltötte a pdf-et, de ez elég kellemetlen volt így, ezért letiltottam a plugint.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) Samus válasza The DJ (#9) üzenetére


Samus
addikt

Működik. a 3.1 (legfrissebb)-el működik, szép is (csak be kellett állítani, hogy a pugint használja a Firefox megnyitáskor). Köszönet :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) Lenry


Lenry
félisten

Firefoxhoz ne mírtad a MultiRowBookmarksToolbar-t, pedig úgy látom használod ;)
vagy a második sort a Delicious csinálja?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) The DJ válasza Lenry (#11) üzenetére


The DJ
addikt

Igen, a második sor a Delicious legfrissebb könyvjelzőit tartalmazza :)

Samus: Örülök, hogy sikerült :K

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13) todie


todie
tag

szia! alul, oldalt az ora mellett az mi amin latszik, hogy jott e mail?

(#14) The DJ válasza todie (#13) üzenetére


The DJ
addikt

PopTray, írtam is a felsorolásban :)

- Poptray (5 percenként ellenőrzi a mail fiókokat és kiabál egy kedves női hang, ha levelem jött: "You have mail!" Így nem maradok le semmiről)

Nagyon hasznos kis progi, szeretem :K

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15) todie válasza The DJ (#14) üzenetére


todie
tag

nem hiszem el. 3x elolvastam es mindannyiszor kihagytam:D kosz

[ Szerkesztve ]

(#16) The Bachelor


The Bachelor
tag

Te aztán jó sok ff bővítményt használsz :)
Még egyet ajánlanék ami nélkül nem tudok meglenni. Ha jól értelmeztem a Linkification alternatívája, a Fetch Text Url

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#17) todie válasza The DJ (#14) üzenetére


todie
tag

hmm...ez a poptray. nemtom. most felraktam es letolti mind az 1000 levelem. ezt nem lehet vhol kikapcsolni
meg egy csomot ki se ir normalisan. csak annyit, hogy utf8.
vmi tipp?

(#18) The DJ válasza todie (#17) üzenetére


The DJ
addikt

Letölti persze, mert neki ez mind újnak számít :) Úgy kellene beállítanod az e-mail kliensed, hogy törölje a kiszolgálóról a letöltött üzeneteket, én speciel így használom, csak a gépen vannak meg, a levelező szerveren nem.

De ha ez nem megoldás akkor a PopTray-ben is van beállítás hozzá: "A megtekintett üzenetek megjegyzése" valamint a "Megtekintett üzenetek elrejtése"

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#19) jakobinus


jakobinus
tag

Tűzfal a beépített?

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#20) The Bachelor válasza todie (#17) üzenetére


The Bachelor
tag

Ha gmail-t használsz, akkor ez is egy alternativa (ff kiegészitő) Én is ezt használom.
Gmail Manager

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#21) The DJ válasza jakobinus (#19) üzenetére


The DJ
addikt

"Tűzfalat direkt nem írtam, mivel nem használok külön programot hozzá. XP esetén sem használtam és most sem teszem. Sosem volt bajom belőle, a 2005 óta futó asztali gépemen sem. Elég a rendszer beépített tűzfala minden olyan usernek, aki kicsit is célirányosan böngész és nem kattintgat őrült módjára minden felugró ablaknál a 'Yes' gombra." :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#22) madstunt


madstunt
addikt

jáj de utáltam hogy a firefoxban amit lehetett ki kellett importálnom .és volt amit még ki sem lehetett asszem... szerencsére amióta a kukába vágtam azóta erre sincs problémám... OPERA LINK rulz:D az is elvette az időt főleg ha elfelejtettem melyik backup könytárba backupoltam a könyvjelzőket pl

Sony Acidot használsz? próbáltad már a Live-ot ? én azt használom

[ Szerkesztve ]

(#23) The DJ válasza madstunt (#22) üzenetére


The DJ
addikt

Ableton? Volt fenn az asztalin egy próba erejéig, de akkor nekem nagyon összetettnek tűnt és jegeltem a dolgot. Azóta is tervezem, hogy komolyabban is elmélyedek benne, de kellene valami kiindulópont, tutorial, tippcsokor vagy valami hozzá :) Az Acidot is emiatt szerettem meg, anno youtube-on volt egy elég korrekt kis útmutató hozzá, kedvet kaptam és azóta is abban ügyeskedem ha valami kis apróbb mashupot vagy mixet kell összegyúrni :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#24) madstunt válasza The DJ (#23) üzenetére


madstunt
addikt

az ableton tetubi chanelljén meg a magyar ableton site-on is vannak jó tutorialok(ilyenektől mint add2basket,shane54 stb...) persze INGYEN. illetve én is szívesen segítek.
mellesleg nekem meg pont nagyon egyszerűnek,letisztultnak tűnik a felület dehát kinek mi fekszik:)

(#25) The DJ válasza madstunt (#24) üzenetére


The DJ
addikt

Köszi, fellesek, ha pedig konkrétabb kérdésem van, akkor lehet, hogy majd zaklatlak privátban :P

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#26) miroon


miroon
aktív tag

Üdv. :)

Kérdezni szeretnék csak,lent a tálcán jobb oldalon ha jól látom kint vannak a meghajtók. Ezt mivel tudom oda varázsolni énis windows 7 esetén? :D

Ha valaki nemtudná mire gondolok: [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#27) The DJ válasza miroon (#26) üzenetére


The DJ
addikt

Szia Miron :P

Jobb katt a tálcán, eszköztárak, új, sajátgép. És beállítod, hogy ne mutassa a meghajtók neveit meg ne legyen címsor.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28) miroon válasza The DJ (#27) üzenetére


miroon
aktív tag

Szia Beat :P

Köszi,csak annyira jól nézet ki,hogy ilyen kell nekem is :D .

Üdv.

iPhone 13 Midnight Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.