Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nálam ilyen felül:

Képfeltölt.és

Hiába a fullhd monitor, felesleges teljes képernyőn futtatni a bőngészőt, más program is elfér így mellette.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) psyho85


psyho85
aktív tag

Nálam úgy néz ki, mintha az "ő" betű félkövér lenne, kilóg a sorból. Nincs "ő" a betűkészletben, vagy csak az Opera buta (már megint)? :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#3) MineFox54 válasza psyho85 (#2) üzenetére


MineFox54
őstag

Use FF :U

(#4) psyho85 válasza MineFox54 (#3) üzenetére


psyho85
aktív tag

Az túl egyszerű lenne, nincs benne küzdelem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#5) The DJ válasza Winner_hun (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Pont abban a méretben van az ablakod, ahol még nem vált át a reszponzív CSS és emiatt van az összelógás. :) Próbáld meg manuálisan kicsinyíteni/nagyítani a böngésző ablakot és látni fogod miről beszélek. Ha egy ici-picit összébb tolod, akkor máris megoldja magát a probléma. Azért átpozicionálom majd a logót egy kicsit, hogy ne történhessen ilyesmi.

(#2) psyho85: Folyamatosan tesztelem FF+Chrome+Opera+IE alatt is, de egyik esetben sem tapasztaltam ilyen problémát. Most ránéztem ismét Opera alól és nem tapasztaltam problémát az ékezetes karakterekkel.

Egyébként köszönöm a visszajelzéseket és azt is, hogy rápillantottatok :)

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) MineFox54 válasza The DJ (#5) üzenetére


MineFox54
őstag

Szerintem nagyon jó lett. A programozás profi :)) (jó... nincsenek szavak rá :C ) Gratulálok mester :R

[ Szerkesztve ]

(#7) elektrotank


elektrotank
tag

Tetszik, követni fogom a folyamatot és regisztráltam is már.
Annyi, hogy az aktiváló levelenet nekem a Spam-ba küldte. Google fiókom van. De ez soknál így van, szóval nem hibaként rovom fel.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#8) dragon1993 válasza elektrotank (#7) üzenetére


dragon1993
őstag

A levél tartalmával van gond, illetve a SPF-el.
Csináltam egy tesztet.
Pont most állt meg nálam a mail-tester.com

The DJ
Linode melyik csomagra fizettél elő ?

[ Szerkesztve ]

(#9) dragon1993


dragon1993
őstag

2 javaslat ami még beugrott így elsőre:

Apache frissítése, mert ha jól látom a mostani sebezhető nálad , illetve hosszabb távon talán lecserélni valami másra ami jobb statikus fájlok kiszolgálásban.

Esetleg HTTPS támogatás (hátránya ,hogy kicsit többet számol majd a cpu)

(#10) The DJ válasza dragon1993 (#8) üzenetére


The DJ
addikt

Ilyenkor örülök, hogy kitettem a linket, kapok olyan javaslatokat, amik felett teljesen elsiklottam. :R

Gyorsan létre is hoztam a hiányzó SPF rekordokat és beállítottam a reverse DNS-t is, pár óra múlva remélhetőleg már magasabb lesz a pontszám és nem fog minden levél a spam mappában landolni.

Linode: Jelenleg a Linode 2GB csomagot használom nagy megelégedéssel + fizetem mellé a backupot is. Az eddigi szolgáltatóim közül velük vagyok a legelégedettebb. A szerver villámgyors, kiesés nincs, a support is gyors és megbízható. Épp 246 nap uptime-nál járok :)

Az Apache a jelenlegi legfrissebb verzió ami a Debian stable tárolójában megtalálható. Nem hazudtolják meg magukat, a csomagok frissessége terén még mindig le vannak maradva egy hangyányit. Leforgathatnám a legfrissebbet kézzel is, de ahogy nézem semmi életbevágó veszélynek nem vagyok kitéve, úgyhogy megvárom amíg megérkezik a hivatalos csomag.

Ha lesz értelme, akkor később lehet, hogy leváltom nginx-re, de egyelőre felesleges, alig van forgalom a hosztolt weboldalakon.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#11) j0k3r! válasza The DJ (#5) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Mennyi idő volt ezt összehozni? Hányan csináltátok? Milyen library-ket, framework-o(ke)t használ a site? Persze, ha nem titok :)

Az ő betű nálam is fallback-el Helvetica-ra (ha kell, akkor küldök képet)

mod:

Itt, ha "nem létező" emailt adok meg, akkor a hibaüzenet rácsúszik a label-re. Illetve szerintem ilyet nem szabad kiírni, hogy "Érvénytelen Felhasználónév/E-mail", mivel innentől kezdve brute force-szal kitalálhatóak a rendszerben levő email-ek (ezt mi is beszívtuk egy külső cég által végzett penetration test-nél). Minden esetben ugyanazt a választ kell adni, ha létezik az email cím, ha nem.

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#12) dragon1993 válasza The DJ (#10) üzenetére


dragon1993
őstag

Én ezért kaptam rá a külső tárolókra , eddig még bajom nem lett belőle.
(bár annyira nem értek hozzá)

A linode, kényelmes és megbízható bár az árát is elkérik, bár DDOS esetén 24 órára kilövik az IP-d az nem tetszik.

Én inkább a szenvedős típus vagyok beruháznék egy dedi serverre, DEDIBOX® XC 120GB SSD-vel menne a mentés a 100GB FTP-re.

Persze mindkét hostnak megvan az előnye és a hátránya is.

Egyébként én most a tanulóknak járó 100$-os kuponokat használom fel a digitaloceannál.

Sok sikert az oldalhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#13) The DJ válasza j0k3r! (#11) üzenetére


The DJ
addikt

Az oldal alapja egy képmegosztó/feltöltő script, ami bárki számára megvásárolható, ez pedig a G backslash framework-re épül. Jó pár éve zajlik már a fejlesztése bár én csak az utóbbi másfél évben vettem aktívabban részt a dologban. Van még pár apró bug, de ezek is el fognak tűnni rövidesen és a tervek szerint még rengeteg új funkció fog érkezni az én oldalamhoz és magához a scripthez is.

Köszönöm mindenkinek a visszajelzéseket, véleményeket, bugreportokat :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#14) hoffman_


hoffman_
nagyúr

nagyon igényes! :R

egy kérdés, mert nem értem, mint laikus. miért jó neked, hogy ezt üzemelteted és mi használhatjuk? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) The DJ válasza hoffman_ (#14) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm! :)

A válasz egyszerű: Szeretem változatosabbnál változatosabb, haszontalannak tűnő projektekkel szívatni magam :D Egyébként egyelőre csak annyi a célom, hogy alkossak valami jót, ami egyszerűen működik, kényelmes, használható, gyors és esetleg másoknak is szimpatikus. Később persze (ha esetleg eljutnék arra a szintre, amikor már aktív forgalom van) akkor lehet, hogy elgondolkodom majd azon, hogy a ráfordított időből/pénzből/energiából milyen formában jöhetne vissza legalább egy kicsi (például Adwords hirdetések a képek mellett), de ez még nagyon messze van. A másik, ami esetlegesen szóba jöhet az az "árukapcsolás", azaz ha már van egy népszerű és látogatott weboldalam, akkor onnan talán át tudok csábítani 1-2 kíváncsi usert más projektjeimhez is. Pár éve már dolgozunk egy elég nagy volumenű oldal elkészítésén, de fogalmam sincs, hogy a végére érünk-e valaha. Ha egyszer lesz belőle valami, akkor egy elég intenzív marketing kampányt szeretnék indítani a népszerűsítésére, de ez még olyan távol van, mint a magyar államadósság rendeződése :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#16) hoffman_ válasza The DJ (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

így már értem, korrekt koncepció. köszi a részletes leírást :K legjobbakat a révbe éréshez, részemről köszi az alternatívát :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszi, regisztráltam. :)

Egy-két észrevétel;
- az aktiváló e-mail Gmailen a spam mappába került, bár gondolom ez nem rajtad múlik
- profilom kitöltése után a profiloldalamon 'Kovács képei' szöveg szerepel, nem pedig 'Ádám képei', vagyis fel kellene cserélni a vezetéknevet a keresztnévvel
- feltöltésnél a kategórialista felesleges szerintem

:)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18) The DJ válasza Bjørgersson (#17) üzenetére


The DJ
addikt

A spam problémán már dolgozom, bár azt hittem a korábban megtett lépések elegendőek lesznek, de ezek szerint mégsem (vagy csak idő kell, amíg a Google felfogja a változást). Mindenesetre van még pár dolog, ami segíthet a spam mappából történő kikerülésben, lehet nekiesek azoknak is.

A vezetéknév/keresztnév probléma nekem is feltűnt már, csak mindig volt fontosabb teendő, de így hogy más is nehezményezte már nem ülhetek rajta tovább :)

A kategórialista csak egy feature a sok közül, nem kötelező használni, de hátha lesz értelme a jövőben. Elképzelhető, hogy kerülnek majd feltöltésre olyan igényes(ebb) hátterek vagy képek, amik esetleg másoknak is tetszhetnek és ennek a szűrésében hasznos segítség lehet a kategóriaválasztó.

Ismételten köszönöm a visszajelzéseket :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.