Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The DJ


The DJ
addikt

Nem szándékozom eladni a pakkot, de azért furdal a kíváncsiság, hogy van-e ezeknek így egyben bármi értéke is még. Számomra biztosan. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2) flymi válasza The DJ (#1) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Deszíp! :C

Próbáld meg ITT.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#3) bacsis válasza flymi (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát én be nem árazok egy ekkora pakkot az tuti :))

(#4) MineFox54


MineFox54
őstag

Retro :D Én meg ilyeneket használok (Pentium D :(, de a hétvégén csere E7500-ra)

(#5) The DJ


The DJ
addikt

Lehet, hogy ha lesz időm, akkor összeírom a VGA-kat is, abból is van 2-3 dobozzal :D

Processzor is lenne még, de egy nagy adagot eladtam kb fél éve, már bánom. Egy másik adagot pedig kiselejteztem, mert túl sok lábuk volt elhajolva. Nem volt türelmem már hajlítgatni.

Fura, hogy ez már retro, nekem a mai napig megcsillan a szemem, ha meglátom ezeket. Még emlékszem, amikor a Cyrix 6x86 MX PR200-as procira csorgattam a nyálam, amikor hozzájutottam az akkori új géphez. A Barton magos AMD procik is micsoda császárok voltak már, persze nekem csak akkor jutott ilyesmi, amikor már lejárt lemez lett. Na de most bepótolhatok mindent, itt vannak a régi nagy császárok a dobozban, enyém a világ :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Néhány ritkábbnak vagy különlegesnek van értéke, a többi 500-2000 közötti.

Szép az ilyen gyűjtemény, de én nem tartanék vitrinben ilyen cuccokat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hamarosan kukázok, majd írok ha előkerültek és ha kell csak posta áron megkapod őket. Biztosan van ez az a fiókban.

(#8) The DJ válasza Vladi (#6) üzenetére


The DJ
addikt

Amiből több van, azokat biztos meghirdetem majd rövidesen, hátha valakit érdekelni fog. A maradék meg elfér a dobozban, hátha egyszer lesz értelme annak, hogy összejött ennyi proci.

Egyébként nem is gyűjtésnek indult ez, a kezdetekkor csak szerettem volna, ha van kéznél minden foglalathoz teszt CPU, mert nagyon sok gép és alaplap fordul meg nálam és korábban sose volt kéznél az, ami kellett volna. Ez a veszély már nem áll fenn többé. :)

(#7) SymbianOS: Hoppá, előre is köszönöm :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9) RexMaximus válasza The DJ (#5) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Vicces, nekem is nagy lepes volt a PR200-as, ugy remlik egy 486 utan jott, szerettem is. Volt hozza kesobb egy super7-es Tomato atx lapom is aminel biosbol lehetett az orajeleket allitani.

Bartonbol meg egy mobil 2500+-as peldany egy NF7-S lappal. Szinten a kedvenc konfigok koze tartozott :)

Most van egy rahedli regi alkatreszem, hasonlo "enyem a vilag" feelinggel. Jo poen lesz a regi ahitott konfigokat osszerakni, lehet ez lesz a nyari programom a garazsban a meleg elol elrejtozve :)

(#10) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Alakul a gyűjtemény, grat !

Én is szerencsésnek mondhatom magam, tekintsd meg a gyűjteményem, ha van kedved, nekem van elég helyem kirakni de csak 4 részletben tudtam megoldani :D

(#9) RexMaximus : ne is mondd, hatalmas életérzés, nekem a 300- as Cyrix volt régen a kedvenc konfigom, akkoriban el kellett adnom de újraklónoztam egy PR400- as procival.

[ Szerkesztve ]

(#11) RexMaximus válasza DarthSun (#10) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Olyanok vagyunk mint az oregek "regen minden jobb volt" :D

Annyi procid van, hogy lehetne valogatni tuningpeldanyokat kozuluk :).

(#12) DarthSun válasza RexMaximus (#11) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nagy tuningbajnok nem vagyok, komplett gépeket gyűjtök inkább, tuningolni meg jobban lehet egy szál VGA- val. Én inkább azt nézem hogy kompletten használhatóra kiépítve mit tud. Kis tuning azért belefér. Bár sok értelme nincs mert ha egy adott progi/játék már nem megy egy adott konfigon akkor bekapcsolok egyel erősebbet.
Sok procit már kiemeltem a gyűjteményből, utoljára egy P4EE- vel készült csúcs 478- as gép.

(#13) MineFox54 válasza RexMaximus (#11) üzenetére


MineFox54
őstag

(#14) flymi válasza The DJ (#5) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én is megbántam, h megváltam a PR200-tól, hibátlan mũködö és karcmentes példány volt, most szeretnék egy ugyanilyet, mert az elsö gépem volt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15) Csupingo


Csupingo
veterán

Ha jól emlékszem, nekem volt cyrix 6x86 p166+ procim. Kb. 600 fokos volt és azt hiszem a fifa 97 telepítője írta ki, hogy: nem intel processzor, ezért nem indul el a telepítés. Csak lestem. Viszont vagy ennél, vagy egy másik p1-es procinál elromlott a venti. A borda olyan meleg lett, hogy sistergett rajt a nedvesség és mégse romlott el. Bezony, a régi szép idők.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#16) The DJ válasza DarthSun (#10) üzenetére


The DJ
addikt

Na ez az igazi gyűjtemény, az enyém ehhez képest lópikula :D Ezekkel már múzeumot lehetne nyitni. Kíváncsi lennék hogyan jutottál hozzá ezekhez és mi is a célod velük. Egyesével vadásztad le őket vagy egyben lett meg a nagyja? :)

(#15) Csupingo: Megkoptak már az emlékeim, de az biztos, hogy nekem is folyamatosan fagyott a PR200-as Cyrix. Akkoriban Starcraft lázban égtem és sose tudtam befejezni a pályát, mert annyira hajtotta a játék szegény CPU-t, hogy folyamatosan kifagyott. Persze még nem értettem mi történik és annyit tudtam csak tenni, hogy percenként mentek. Aztán elkezdett nagyon zavarni a dolog így leoperáltam valahogy a gépházat és észrevettem, hogy nincs is rajta venti, csak egy borda, amit ha megfogtam, akkor leolvadt a kezem. Na több se kellett, hoztam az álló szobaventit, ráoperáltam a házra és úgy hűtöttem a procit :D Csoda nem történt persze, de kicsit tovább tudtam játszani mielőtt lefagyott. És tényleg vicces, hogy ez a folyamatos túlmelegedés nem tette tönkre a processzort.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17) DarthSun válasza The DJ (#16) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A nagyrésze egyben lett meg, ajándékba. Célom pedig gyarapítani, már 800- nál járok. Vettem ill kaptam pár db- ot azóta.

Nekem a 90- es években a Cyrix PR300- as és a mostani PR400- as is atomstabil. Jó hűtés, a PR400- ast CoolerMaster- el hűtöm. Valamint kiváló és egyben a legjobban tuningolható SS7 lapban megy. Meg 133- as SD ramokat kell mellé tenni, EDO- val nem az igazi.

(#18) The DJ válasza DarthSun (#17) üzenetére


The DJ
addikt

Ajándékba? Nem semmi :) Az tény, hogy ekkora pakk esetében már megéri folytatni a gyűjtést, ennek így már anyagi és eszmei értéke is van.

Még egyszer gratula, én nem hiszem, hogy eljutok idáig, de ki tudja :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#19) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szia! Ha kell jelentkezz. [link]

(#20) The DJ válasza Kolondrum (#19) üzenetére


The DJ
addikt

Küldök privátot :K

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#21) lapras válasza DarthSun (#10) üzenetére


lapras
csendes tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ez egy életérzés. Aki még ebben a korban nőtt fel és tudja, h mekkora tuning potenciál volt anno az MMX-es és AMD K6-2 procikban (a sok jumperelés :D ), az megérett bármely 4 vagy több magos procira :)

(#22) DarthSun válasza lapras (#21) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A legkomolyabb jumper-erdő egyébként a 486- os lapokon volt/van ( SIS, ALi, Opti chipsetek ) .

(#23) The DJ


The DJ
addikt

Ismét jött egy nagyobb adag, 775-ből egész szépen állok :) Egyedül Q széria nincs, mert amint befut azt általában használom is, mert netezős alap gépbe tökéletesek még mindig.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.