Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The DJ


The DJ
addikt

Ajánlhatnátok még pár hasonló címet, további jó játékokra éhezem :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2) szente válasza The DJ (#1) üzenetére


szente
addikt

A Borderlands-al viszonylag sokáig elvoltam. :K

(#3) Samus


Samus
addikt

Tudom, ma már nem sokat ér, de én a BioShock első részének legjobb befejezése közben morzsoltam el egy könnycseppet, annyira meghatott. Első végigjátszásra értem el, valami hihetetlen volt maga a játék akkor nekem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

És még jön a Beyond Two Souls, meg a The Last of Us is. Kemény egy év ez, halljátok. Elsősorban mert végre a Blizzardon kívül is (valószínűleg) Hollywoodból éppen csak kiszorult forgatókönyvírókat és rendezőket alkalmaznak a játékgyártó cégek. :) Ennyit számít. (Zenében már rég megtörtént a dolog.)

[ Szerkesztve ]

(#5) The DJ válasza szente (#2) üzenetére


The DJ
addikt

Ezzel a Borderlands-al szemeztem én is, a 2. részét eléggé dicsérték mindenütt, viszont ez a fajta "rajzolt" grafika annyira nem vonzott ezidáig. Lehet azért adok majd neki egy esélyt. Nálam létfontosságú a jó sztori, a kidolgozott karakterek, a jó zene. Ezek kellenek ahhoz, hogy magával tudjon ragadni a játék. A grafika nálam sokad rangú tényező, persze azért nézzen ki a játék valahogy. Viszont az ilyen Crysis "techdemók" egyáltalán nem vonzanak. Sztori nulla, single kampány pár óra maximum és ki is fújt. Oké, ott a multi, ott a csúcs grafika, de ez annyira hidegen hagy.

(#3) Samus: A Bioshock első része nálam is nagy favorit volt. Akkoriban egész szépen elfutott a gépemen és számtalan órát öltem bele. Viszont azt hiszem valami miatt nem sikerült végig vinnem teljesen. Talán a gépem halt le alatta vagy az operációs rendszert kellett újra tenni, a lényeg az, hogy elvesztek a mentések és nem volt erőm újra kezdeni, így számomra kimaradt az epikus befejezés.

(#4) Crystalheart: A Last of us-al régóta szemezek, kár hogy PS3 only. :( A Beyond Two Souls is tetszetős a trailer alapján, viszont ez is csak PS3-ra jelenik meg. Viszont ezeket látva elég erősen érik bennem a késztetés egy konzol beszerzésére és ez nem is lenne baj, de ahhoz meg ajánlott lenne valami normális TV is, az pedig nincsen, mivel egyáltalán nem nézek TV-t. Szóval ez a kettő egyszerre nem lenne éppen olcsó mulatság. Bár ha PC-re nem találok semmi értelmeset, akkor lehet nyáron spórolok egy kicsit és kerítek egy konzolt.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) szente válasza The DJ (#5) üzenetére


szente
addikt

Én se a grafika miatt játszom, a Crysis nekem unalmas volt.
Húgom pasija is ódzkodott a rajzolt grafikától, de addig rágtam a fülét, amíg kipróbálta. Az első két nap 18 órát tett bele, annyira bejött neki, pedig nem nagy játékos. Mondjuk most az első részről beszélek, a másodikat még nem próbáltam.
Persze azért próbáld ki "valahogy" mielőtt vételre adnád a fejed. :D

(#7) Crystalheart válasza The DJ (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Valahogy a PC-monitoroddal is össze lehet kötni, ha nincs HDTV-d.

Én is mindig csak szemezek ezekkel a játékokkal, mert nekem sem erős gépem, se PS3-am, se HDTV-m. Valahol fetreng egy PS1... :DDD

(#8) szente válasza Crystalheart (#7) üzenetére


szente
addikt

Na a PS1-hez legalább nem kell HDTV :))

(#9) The DJ válasza Crystalheart (#7) üzenetére


The DJ
addikt

HD monitorom sincs :DDD

Konzolom se volt soha, kivéve a Sega Mega Drive-ot (bár azt erős túlzással sem lehet annak nevezni). Abból elnyüstöltem egy párat. :) Aztán szomszéd srác kapott egy PS1-et és a napok felét nála töltöttem és Mortal Kombatoztunk meg még fene tudja hány játékot akasztottunk ki. Szüleim nem is láttak akkoriban. Ez se mostanában volt. :)

Na sebaj, valami normális TV-t amúgy is szerettem volna már egy ideje venni, de csak azért, hogy megadjam a módját a filmezésnek és a sorozataim nézésének, ha meg már TV lesz, akkor a konzol se tűnik majd olyan távolinak. Csak ez a kontroller téma zavar még mindig. Nálam az FPS vagy a TPS összeegyeztethetetlennek tűnik a kontrollerrel.

A Borderlands-et pedig ki fogom próbálni, hátha mégis beszippant.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) Crystalheart válasza The DJ (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Biztosan kompromisszumokkal jár a dolog, de talán egy 720p-s megjelenítéssel már élvezhetőek lesznek, úgyis a sztori lesz a lényeg, azt meg már nagyjából minden monitor tudja. Az ilyen játékokban én nem azt nézem, hogy hány poligon van a főhős fülén.

Persze a TV-t távolról nézve még élethűbb, csalóka dolog ám. :)

Nálam az FPS és az RTS az (meg a point-and-click játékok), amit nem tudok/szeretek kontrollerrel játszani. Soha nem is értettem, mi buli van abban. De erre is van megoldás, lehet billentyűzetet és egeret is kötni a PlayStationhöz egy átalakítóval. Viszont az olyan TPS-ekhez, mint a fent említett két túlélős játék, valószínűleg abszolút passzolni fog a kontroller is.

[ Szerkesztve ]

(#11) Ringman


Ringman
nagyúr

részemről: infinity engine rpg-k fullhd-ben.

(#12) pucz


pucz
senior tag

Én a BF3-al voltam így. Magával ragadt, de olyan szinten, hogy kijátszottam egymás után egy csomószor. Nem nagy sztori, de a megvalósítás, környezet, zenék, hangok annyira magával ragadóak (Számomra!). hogy az csak borzalom.

A TR-t én is kiveséztem, ami nagyon bejött. Pár dolog viszont abban nem tetszik...
Például, fizikailag képtelenség ennyit, meg ilyen módon kibírni, mint amennyit Lara. De nem gond, mivel játék!

Ami történetileg még számomra nagyon élvezetes volt, az a Spec Ops: The Line.
Elsőnek kipróbáltam, de nem nyűgözött le. Mondtam is, ha ez megy végig, akkor nem játszom ki, semmi történet, semmi izgalom...

DE(!), utána elkezdtek pörögni az események, a sztori totális fordulatot vett, a játékélmény is pörgősebb lett. Érdemes utána olvasni, szerintem nagyszerű játék!

Persze, HA még játszol egyáltalán! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.