Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) The DJ válasza Kasza08 (#33) üzenetére


The DJ
addikt

Igazából úgy indult ez az egész, hogy elkezdtem az Abletont tesztelgetni, behuzigáltam pár számot és 2-3 keverés után úgy éreztem, hogy nem is vagyok annyira béna, szóval berántottam még pár zenét :D Ez az oka annak is, hogy kerültek bele kakukktojások és nem csak 2010-es zenéket tartalmaz. Egyébként itt most arra akartam rámenni, hogy pontosabban tudjak összerakni két számot, ne legyen dübörgés, lódobogás, szabályosak legyenek a váltások. Nagyjából sikerült azt hiszem.

Egyébként Bárány Attilát enyhén szólva sem szeretem, nem szimpatikus maga az egész ember, meg szerintem nem kicsit el is van szállva magától, de ebbe most nem mennék bele :) A zenéi viszont nem rosszak, mármint amiket játszik, 1-2 kivételtől eltekintve. De ha lehet, akkor én inkább Rádió Pluszos zenéknek hívnám őket Bárányos helyett.

Gyűjtöm a számokat a következő mixhez, azt már tudatosan válogatom majd össze.

(#35) gamek!ller: Virtual Dj? Egyébként ahogy MSN-en is mondtam, érzéked az van hozzá, jól látod (hallod), hogy mi passzol mihez, ami fél siker. Persze még a technikai oldalon vannak hiányosságok, de ezt te is tudod és nem is baj ezen a szinten. Amire figyelned kell az a beat-matching, az egy ütemre hozás, mert ez az, ami leginkább kihallatszik, ez a két szám különböző BPM értékéből eredő különbség vagy más néven lódobogás effekt. A másik, ami fontos, az a helyes EQ-zás, tehát az ekvalizer helyes használata. Néhol mintha túl feltekerted volna a basszust és ez is kihallatszik. Plusz ha egy számot a másikra akarsz rápasszintani, akkor az egyiknél érdemes letekerni, így nem "vesznek össze" és sokkal tisztább lesz a hangkép is. Próbáld ki, hogy első lépésként megpróbálod egy ütemre hozni magadnak a két zenét (ez akkor jó, ha szólnak egymás mellett szépen jó hosszan és mégsem tér el egymástól a két zene, nem "üt ki" egyik sem). Ha ez megvan, akkor pedig a rákeverni kívánt számnál leveszed a basszust teljesen és így indítod rá megfelelő időben az éppen szóló számra. Nem öt perc ennek a megtanulása, de én úgy vélem neked menne a dolog :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.