Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsiráfapu


Zsiráfapu
csendes tag

A D510 kaphatott rendesen. Nem törik be a kijelzője csak úgy...

Not trying, is lost by default.

(#2) The DJ válasza Zsiráfapu (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Ne is mondd... el nem tudom képzelni, hogy mit csinálhatott vele azalatt a 10 perc alatt, amíg eljöttem és hazaértem.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

uhh kemény... ismerős a helyzet, én nekem is volt hogy összejöttek a dolgok így...
sok erőt kivánok, és hidd el, túl fogsz lendülni rajtuk, és nem sokára úgy fogsz kütyüzni mint korábban :R

(#4) dugynok


dugynok
senior tag

Részvétem :(
Nehéz dolog ez az aprózás...

(#5) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez egy jó nap lehetett! Tetézzem? ;]

Te figyi má' most, hogy így szóba került, a mútkor mikor megvettem tőled a végéá hűtőt... hát gyere vidd el, cseréld ki, mert megrepedt a borda a bontatlan csomagolásba ésnemis jó. De aztán babakék legyen ám! ;] :P ;)

Nem, nem! :N Semmi baja, ugyanúgy bontatlan, vigyázok rá nagyon! Köszi még egyszer így utólag is!
Ritka rendes eladó vagy, csak hát vannak barom vevők, akik hülyének nézik az embert és a végletekig kihasználják. C'est La Vie!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#6) total90


total90
veterán

A törött kijelzőt lazán szétverhetted volna a fején, hogy kiad te is magadból a dühöt 😁

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) The DJ válasza flymi (#5) üzenetére


The DJ
addikt

Köszi srácok :R

Sajnos igen, egyre többször tapasztalom, hogy megpróbálnak visszaélni a jóindulatommal és a kedvességemmel. Én minden üzletemben teljes mértékig korrekt voltam és vagyok, de azért vannak határok. Ezekben a helyzetekben egyértelmű, hogy hülyének voltam nézve. Nem hiszem, hogy sokan tették volna meg azt, amit én, de így legalább nyugodt vagyok és nem kell attól tartanom, hogy egyik reggel arra kelek, hogy valaki itt óbégat a ház előtt.

Ráadásul mindent házhoz vittem, mindent hagytam kipróbálni és mégis...

Hála az égnek már kipuffogtam magam, de azért elég húzós volt ez a csütörtök :)

És most kereshetek 15"-os XGA kijelzőt is, mert ebből is kifogytam.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8) kentucky


kentucky
őstag

Az ilyen nettó csőcselékkel kár üzletelni. Tirpákfalvi gyökerek, a saját szarságukat akarják a te torkodon lenyomni. Komolyan úgy felforrt a vizem a poszt olvasása közben, hogy legszívesebben én verném szét a fején a törött laptopot. :W

(#9) szabonagyur válasza The DJ (#7) üzenetére


szabonagyur
félisten

Minden elismerésem a tied, hogy ennyi majom után még mindig így állsz a dolgokhoz :)

Sajnos megértem teljesen a helyzeted, jobb az ilyen hülyékkel szemben a békesség.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#10) kovgab


kovgab
aktív tag

Ezekre az estekre tartogatom az adásvételit amiben benne van az írás :)

Ká Úr

(#11) dejvid8


dejvid8
őstag

Húú, bennem is felment a pumpa miután elolvastam. Le a kalappal előtted hogy ilyen lazán bírtad ezt :)

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#12) The DJ válasza dejvid8 (#11) üzenetére


The DJ
addikt

Ne gondold :) Olyan feszült voltam egész nap, hogy enni is alig tudtam. Az a baj, hogy nem tudom csak úgy lesz*rni, mint mások, túl lelkiismeretes vagyok és sajnos ez látszik is rajtam. Hiába tudom, hogy nekem van igazam, mégsem tudok addig nyugodt lenni, amíg valamilyen formában pont nem kerül az ilyen dolgok végére.

Nagy az isten állatkertje, csak alacsony a kerítés. És mostanában valahogy mindenki átugrál rajta és engem talál be.

Ez nem csütörtökön történt, de hasonló szitu kicsit korábbról. Srác ír Facebookon, hogy kellene neki laptop, átjönne választani. Mondom gyere. Jött is, de nem egyedül, tele volt a Lada a "tesókkal". Alig fértünk az előszobába. Lehoztam pár gépet, ami elvihető volt, ajánlottam, mutogattam, mindenki nyomkodott mindent. Volt egy régi kis Dell szép állapotban, de gyenge hardverrel és egy újabb HP, kicsivel drágábban, jóval erősebb kiépítésben, de kopottas külsővel. Kérdeztem mire kell, válasz: "Csak a szokásos, tudod, gyereknek netezésre, zenére, youtubera, semmi komoly". Mondtam, hogy ma már youtubera se érdemes felmenni 2 mag és 1GB ram alatt, úgyhogy ha engem kérdeznek, akkor a HP-t vinném (mert közben leszűkítették erre a kettőre). Tanácskoznak, tanakodnak... hát a legkisebbiknek nem tetszik a HP mert kopott a palmrest. A Dell viszont szép és azt a márkát már hallotta :) Meg persze az a legolcsóbb is. 10k-ért hirdettem, de hozzá teszem, hogy előtte vettem hozzá eredeti töltőt 4k-ért, a gép pedig működő akkuval, magyar billel és karcmentes állapotban volt. Igaz, hogy Pentium M 1.6Ghz és csak 512MB ram + 60GB HDD, de az állapota miatt szerintem bőven megért ennyit. A vevőnek. :) Hiába mondtam, hogy ez kevés lesz arra, amire kell, ráadásul csak egy hangszóró van benne gyárilag és optikai meghajtó sincs, de már eldöntötték. A Dell lesz. Kikapcsolja, szétszedi, hóna alá csapja, majd megkérdezi: "No és akkor mennyit engedsz belőle?" Én erre csak felsóhajtani tudtam. Mondom emberek, 10 ezer forintról beszélünk, fél órája mutogatom a laptopokat, mint láthatod a töltő és a HDD is teljesen új, ez a kettő megéri a 10k-t, ne akarjunk már alkudozni. De hát ők átjöttek érte meg minden üzletben kötelező alkudni, úgyhogy elviszik 6 ezerért. Na hát itt megint kitört belőlem a kínos vihogás. Szó se lehet róla, annyiért megtartom levélnehezéknek. De hát benzinköltség, meg régi a laptop és nekik nincs is most 10 ezer forintjuk, meg a kisgyereknek lesz, ne legyek már szívtelen, az a pát ezer nekem úgyse számít, blablabla. Ez ment egy ideig, majd meguntam és odaadtam nekik 9 ezerért. Sokallták ezt is, de ennél lentebb akkor se mentem volna, ha nekem ugranak. Mondanom se kell, hogy mennyit "kaszáltam" ezen az üzleten.

Na, eltelik 2 nap, ír az egyik "tesó", hogy vegyem vissza a gépet rögtön, mert lassú, nem lehet vele youtubeozni meg JÁTSZANI se!!! Mondom héka, arról volt szó, hogy kisgyereknek lesz zenéket hallgatni meg ide-oda kattintgatni. Hát igen, igen, de azért a szülők is használnák... és játszani akarnak meg telepítgetni meg úgy minden mást is, ami csak szóba jöhet. Írom neki, hogy nem megmondtam, hogy kevés lesz a gép? Hát de! Ezek után elvitted? El! Akkor meg? Persze még fél óráig lökte a sódert, hogy neki ez nem kell, vissza fogom venni vagy így vagy úgy, mert baj lesz. Mondtam neki adja el és ha van pénze akkor vigye el az erősebbet, de én azért vissza nem veszek semmit, mert utólag jött rá, hogy nem ért a gépekhez és mert sóher módon elvitte a legolcsóbbat. Valami csoda folytán nem jöttek vissza azóta se. Egyszer még írt a "tesó", hogy van egy csúcsszuper 9800GT VGA-ja, megveszem-e reklám áron. Nem tudom honnan kukázta, de már kép alapján is megjárt pár világháborút. Persze ő nem tudta mi az, csak küldött egy képet, hogy kell-e ez a PC alkatrész ötezeré :) Nem kellett. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13) JasL


JasL
senior tag

Unokatesóm pont az ilyen alakok miatt minden használt cuccát családon belül elajándékozza, ahelyett, hogy eladná őket. Én meg sosem adok el személyes átvétellel úgy, hogy lakhelyen találkozzam.

(#14) Wesder válasza The DJ (#12) üzenetére


Wesder
félisten

Ebbü' baj lesz more ;]
Egyébként nevezhettek annak aminek akartok, de afromagyarokkal nem is szeretek biznicelni.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Csávóra a laptop essen rá ha lehet. Amikor elmentél ez lehetett: Csávókám laptop kinyit böngészőbe fészbúk.com, hogy akkor nosza nézegessük a képeket, videókat, csajok. verdák, és amikor a subaru imprenza videónál megakadt két pillanatra a brümmmögés akkor elgurult minden, és bumm a kijelzőbe. De most komolyan, az ilyen hülye, vagy csak tetteti? Majd miután rájött hogy csillámpóniuikornisok vágtáznak a kijelzőn, és az előbbi tett nem volt olyan okos, akkor téged hibáztat és követeli, demostazonnal, és még fenyeget. Agyam eldobom.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#16) domos


domos
senior tag

Tesókkal nem érdemes üzletelni, mindent elb*sznak aztán elvárják hogy ingyen csináld meg.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#17) ->Raizen<- válasza The DJ (#12) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kormosokkal alapból nem kellene foglalkozni. Én nem vagyok rasszista tényleg, de ők ilyenek, hanyagolni kell és akkor nem fogsz idegbajt kapni! És minden esetben adás vételi szerződést kell írni kész. Na meg ne hívj fel magadhoz senkit, ha nem akarod hogy fenyegetőzzenek, közeli nyilvános helyen megbeszélsz találkát és kész.

[ Szerkesztve ]

(#18) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

na igen, nálam alapszabály. lakhelyemre nem jön senki, nem is hívtam soha.
ha az illető nem tud írni, vagy a telefonban "furán" beszél, leépítem inkább.

egyetlen egyszer volt "háborúm" egy illetővel, kaptam is negatívot. Az ember azt hitte, hogy bombaüzletet fog csinálni. hiába írtam le, hogy a macbook KIJELZŐJE halott, de annak a típushibája az inverter is volt - ami egy sokkal olcsóbb alkatrész. mindegy én bevizsgáltattam szervizzel, mondják meg ők. na jön emberünk, ugyanolyan macbookra csere, csak az övé full hibátlan, dobjak rá egy 20-ast és viszlát. megnézte a gépet stb stb, aztán 2 nap után szerintem rájött, hogy nem voltam balek és ebből neki nem lesz nagy profit. mondta cseréljük vissza, mert biztos jobban kötődök hozzá (WTF? :D) stb. mondtam , hogy ez van.

kaptam a negatívot, hogy nem írtam jól körül a gépet...

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#19) flymi válasza alkatraz3000 (#18) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+1, lakhelyen nem adok, nem veszek. Na jó, egyszer vettem egy telefont a húgomnak, az ürge elhozta, mert üzletkötő volt és errefelé volt dolga.

Felháborító, mennyire pofátlanok az emberek.
Jártam egy időben fagyisautóval fallajtot, jégkrémet árusítani. Jártam a környékbeli falvakat és bizony volt, hogy az alábbi szövegek jöttek:

-Adjá' má egy fél gombócot a gyereknek, ne legyé' má' sóher! De tegyél rá csokiöntetet is!
-Adj egy tölcsért ingyé'!
-20 forinté' mit adsz?
-Nem tudunk fizetni érted?! Húzzá' el!
-Ha jövő héten megint jössz a sógor kifizeti, most a Balatonra megyünk nyaralni!
-Réz kancsóval lehet fizetni?

De jártam már olyan putrifalván is, ahova épeszű ember a lábát be nem tenné. 5 düledező kéró (3 tető nélküli), legalább 10 familiárisan hiperpigmentált felnőtt egyén és háromszor ennyi mezítlábas, rongyos, mozdonyszőke kölyök rohanta meg a kocsit. Én meg csak osztottam a fagyit és arra gondoltam, hogy vajon melyik árnyas fa tövébe fognak ezek elkaparni, ha kinyitom a kasszát. De a végén egy bajszos bodzás előrántott egy akkora bukszát, amekkorát még életemben nem láttam és fizetett.
Nekem semmi bajom a dzsipszikkel amíg nem akarnak tőlem kunyerálni vagy meglopni. Elvétve akadnak azért rendes, dolgos, iskolázott, "jólnevelt", társadalomba integrált egyének is.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Régebben én is sok dolgot hirdetgettem (magánszemélyként), de ahogy megfigyeltem a legnagyobb probléma magasan az olyan vásárlókkal van akik 30ért vesznek laptopot/ ifont, vagy 3 ezerért nyomtató és utána csodálkoznak, hogy nem egy irodai monstrumot kapnak ...

Volt szerencsém több értékesebb dolgot is eladni, de sokkal kevesebb baj volt a vevőkkel mint az ilyen fillérhuszárokkal.

Mondjuk én régen sem idegesítettem túl sokat magamat az idétlen szerencsétlenek miatt, de feladtam és beleuntam az egészbe. Az értékesebb dolgokra ma is lehet értelmes korrekt vevőt találni, de egy nyomtatót 5 ért inkább odaadok ismerősöknek vagy beviszem az elektromos hulladéklerakóba ...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#21) tixem


tixem
addikt

Az ilyen "tesózós" alanyokat jobb azonnal otthagyni, illetve hasonló esetekben a legmagasabb ívből tojni a fejükre, vagy hasonló hangnemben elküldeni őket a... oda. Értelmes embertől még nem hallottam tesózást. Tapasztalat :W

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#22) flymi válasza tixem (#21) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azért nem biztos, hogy az azonos hangnemben és módon melegebb éghajlatra való elküldés minden esetben hatásos marad, hacsak nem az a cél, hogy kinyíljanak a zsebekben a bicskák. ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23) Chaser


Chaser
titán

az komoly, h egy betört kijelzőt kicseréltél amihez közöd nem volt:D
velem játszotta volna el, megtanulja hol van a helye a rendszertanban a kedves "tesó" ;] még a hangomat se kell felemelni az ilyenhez:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ne haragudj, de nagy butaság amit a 3. esetben csináltál. Vagy ne árulj ilyen embereknek termékeket, vagy készülj hogy a jövőben is betalálnak ilyen idióták. Ott kellett volna hagynod a francba amikor megláttad a képen a törött kijelzőt. Fenyegetőzzön rendőrséggel. És akkor mi van? Tud bármit is bizonyítani? Erre te megint házhoz mész plusz költségen, plusz adsz neki ingyen egy új kijelzőt is? Csak hogy ne legyen vita, meg gond?

szerk:

Mondjuk azt sem értem miért viszel házhoz bármit is. A vevőnek ha kell valami jöjjön el érte, vagy találkozzatok félúton, esetleg semleges helyen, ahol nem tud befenyíteni.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#25) nemlehet


nemlehet
őstag

Ne haragudj, de krónikus balf*szságban szenvedsz kedves poster. De ezzel tényleg nem megbántani akarlak, a nagybátyám is ilyen (ő is informatikus-használt áru kereskedő), csak így sose lesz szalonna a karácsonyfa alatt. Tökre megértem, hogy a jó szived nem engedi hogy letojd az ilyeneket csak egyszer nagyon nagyon meg fogod szívni. De inkább ne legyen igazam.

Nekem a legemlékezetesebb esetem az volt amikor eladtam egy Acer Iconia A700 tabletet 1 évesen penge állapotban, tokkal, töltővel, 1 év worldwide garival. A csóka nagyon akart alkudni, de mivel láttam, hogy nagyon akarja a cuccot nem engedtem. Majd 2,5 év múlva írt, hogy szar a tablet visszavenném-e... 2,5 év múlva....
Mondtam neki, hogy felejtse el, de marha erőszakos volt, eljött abba a boltba ahol dolgoztam és az eredeti üzletet kötöttük. Előkapja a tabletet. Pókhálós kijelző, a port majdnemhogy ki volt szakadva, a hátlapból hiányzott egy darab és kb fél percenként merült 10%-ot. És közölte, hogy akkor a 70k-t adjam vissza, mert neki mégse kell a cucc és én megígértem, hogy visszaveszem... WTF....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) KISDUCK válasza nemlehet (#25) üzenetére


KISDUCK
addikt

LoL, ilyenek léteznek? Ennyi erőből visszavihetné a boltba a kakis wc papírt, hogy neki ez már nem kell.

The DJ: az előttem szólókhoz csatlakoznék én is. Kapufát rúgtál az utolsó 2 történetnél, ha nem állsz ki magadért akkor hosszútávon nem jársz jól.

(#27) Chaser válasza nemlehet (#25) üzenetére


Chaser
titán

én visszavettem volna simán, egy feltétellel
kifizeti a bérleti díjat, ami 4k/hó, az durván 120k, és mivel fizikai sérült a termék ezért az új árának az 1/3-át kapja vissza, legyen 25k
így csak 95k-t kellett volna adnia ha a továbbiakban nem akarja tovább bérelni a terméket
megnéztem volna az okosfejit' ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Wesder válasza nemlehet (#25) üzenetére


Wesder
félisten

Megettem a csokit, de nem ízlett ezért visszakövetelem a pénzem :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) prolad


prolad
őstag

Hasonló sztorim nekem is van. Tavaly apám megkért, hogy egyik munkatársa gépét nézzem meg. Már gyanús volt, hogy a CPU hűtő lefogatóiból 3 le volt törve, így kb 2 perc után túlmelegedett.Azt mondta, nem szokta szerelni, csak néha rácsap az oldalára, ha lassú...
Kész a gép, elvittem, beüzemeltem kérdezik, hogy tudnak-e YouTubeozni (alap p4es gép), mondom az szaggatni fog, mondják hogy oké. Másnap meséli apám, hogy kiakadt a munkatársa, hogy akadt a youtube... és szétverte a gépet egy baltával :D

(#30) domos válasza prolad (#29) üzenetére


domos
senior tag

Nem örülnék ilyen értelmi szinten levő munkatársnak :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#31) nemlehet válasza Chaser (#27) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez nem rossz ötlet :D Ha legközelebb jön egy ilyen idióta, akkor beleírom az adásvételibe :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#32) #78687232


#78687232
törölt tag

Bazsesz pécébótos bejegyzései után ezen nevettem a legtöbbet. Hihetetlen, milyen emberek vannak. Minden tisztelem a tiétek, hogy nem veritek arcon őket. :DDD

(#33) Snowy_owl válasza prolad (#29) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Kicsit off de erről a hozzászólásodról eszembe jutott egy nem rég történt eset. Haver hív hogy épp telepíti a gépét, de már sokadjára és csiga lassú még mindig, ezért is rakja újra folyamatosan, és nem érti mit ront el. Mondom neki ha végez a telepítéssel és látja az asztalt hívjon újra. Hív 1 óra múltán, hogy nagy nehezen felkapaszkodott neki, de lassú, és még nincs is rá telepítve semmi. Mivel kicsit konyítok a géphez gondoltam nem árthat egy két diagnosztika lefuttatása, hátha dob valamit. Kértem hogy egy hd sentinelt kapjon le, aztán mondja mit mutat... aztán nézi nézi, 6000bad sector. Mondom neki az már szép szám, esetleg leejtette? Azt mondja nem, csak ütögette, mert valami éppen belassult, és ő kiengedte a mérget a gépen. Hát öreg mondom okos voltál, azt kell ütni... :W de hogy az adatai.. meg kéne neki... Mondtam neki, hogy futás a boltba hddért, latopot meg csöndes, hűvös helyre, és rá se nézzen! Utólag belegondolva lehet ssdt kellett volna vetetni vele. :))

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#34) The DJ


The DJ
addikt

Látom mindenki sztorizgat, úgyhogy akkor ide gyűjtöm ezentúl én is az ilyen bizniszelős történeteket, volt és lesz is még egy pár úgy érzem :)

Kicsiny településünkön én vagyok az egyik informatikai problémamegoldó, dolgoztam rendszergazdaként a hivatalban és a suliban is, mindenki ismer, tudják mivel foglalkozom, úgyhogy hozzám hordanak mindent, ami elektromossággal működik :) Persze legtöbbször PC és laptop van a szatyorban. Egyik délután csengetnek, egy idős bácsika az, hogy hallotta, hogy én javítok laptopot. Nosza elő is kapta a szatyorból a gépet, én pedig kérdezem, hogy mi a tünet. Hát ő nem ért hozzá, a gyereknek vették pár hónapja teljesen újan 100+ ezer forintért, de valami lett vele, mert nem látszik rajta a kép és kipotyogtak a gombok is. Hajjaj, csóváltam a fejem, ki se mertem nyitni a gépet, mert előre tudtam mi fog fogadni. Végül csak elvettem, de nem ígértem semmit.

A helyzet a következő: Egész korrekt netezős Packard Bell laptop lett volna 500GB HDD-vel, HD kijelzővel, dedikált VGA-val, 4GB memóriával, ha nem lett volna szilánkosra betörve a kijelző és nem lettek volna kiverve a billentyűzet gombjai. Külső monitorra kötve éledezett, de nem bootolt, hát szétszedtem. Azaz szedtem volna, mert hiába csavartam ki a hátlap csavarjait, nem akart lejönni. Mint végül kiderült azért, mert a beleöntött 2 liter kólától szépen összeragadt :) Mondani se kell, hogy az új HDD is úszott, sajnos nem is lehetett megmenteni. Valami csoda folytán az alaplap életben maradt, bár brutális módon ragadt. Kitörölgettem, kitakarítottam, a memóriákat is meg tudtam menteni.

A végső diagnózis: Új kijelző, új HDD, új billentyűzet. Jött pár nap múlva a bácsi, kérdeztem, hogy mi történt ezzel a géppel? Átmentek rajta autóval egy buli után? Ő erre csak annyit felelt, hogy kicsit hiperaktív a gyerek és nem bírja, ha várni kell a dolgokra. Kérdeztem hány éves. Hát...óvodás :W Végül meg kellett javíttatni a gépet, a végeredmény meglepően szép lett, lelkiismeretesen összeraktam 1 hét alatt, gond egy szál se. Persze nem telt el 2 hét és jött vissza a laptop, akkor "csak" újra kellett telepíteni, mert a sok felpakolt játék meg program mellé települt szép számmal malware, vírus, spyware, adware meg még minden más is. A slusszpoén, hogy az új billentyűzetből már akkor ismételten hiányzott pár gomb, az új HDD-re pedig sikerült pár bad sectort varázsolni. Ilyenkor érzem úgy, hogy semmi értelme ennyit vesződni és ilyen lelkiismeretesen dolgozni.

Egyébként hihetetlen, hogy mennyire nem vigyáznak az emberek az eszközeikre. Minden 2. laptop, amit hoznak törött kijelzős. Leesik, leejtik, beverik, ráejtenek valamit. Én meg úgy vigyázok mindenre, mint a hímes tojásra.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#35) Wesder


Wesder
félisten

Azt kell mondjam hogy az sem normàlis, aki ilyen gyereknek 100+ lapost vesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) flymi válasza The DJ (#34) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nézd meg EZT, az én második gépem volt egy Commodore 64 után, eladtam a kollégának. Mindig vigyáztam a holmijaimra, akkor is ha nem magam vettem, hanem kaptam, de talán látszik is. Ezzel a masinával meg aztán pláne kellett várni, mire egyáltalán betöltött a winfos. :D
Birka türelmemről vagyok híres, bár akadnak kivételesen irritáló személyek és egyéb más gépek, amik rohadtul fel tudnak/tudtak húzni, de kinél nincs ez így?!
Én sem igazán értem, minek egy ovis, kisiskolásnak méregdrága okostelefon, meg lapos még akkor sem, ha egyébként a család megengedheti magának. Oké, haladjon a korral, pötyögjön, nézzen rajta mesét, de úgyis szétszedi, leveri, leönti, összetöri. Az értékével nincs tisztában, nem tudja mi az, vigyázni valamire.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#37) The DJ


The DJ
addikt

Ez inkább csak bosszantó, de ilyen is volt már nem egyszer. Most épp hardveraprón kerestek meg.

"Te vagy az emberem látom, mindenképp kell egy laptop azok közül, amiket hirdetsz, át is mennénk érte, mert nem vagyunk messze, csak írd meg melyik nap."

Váltottunk pár üzenetet, megbeszéltünk mindent, kiválasztotta a gépet, rábólintott, elővettem, feltöltöttem, áttörölgettem, utoljára még teszteltem kicsit. A megbeszélt nap előtt írok neki, hogy holnaptól ráérek, jöhetnek bátran. Kicsivel később válasz: "Ne haragudj, találtam itt helyben." :W

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.