Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZoPád


ZoPád
tag

Egész pontosan miben más a coop mód? Én egyedül vittem ki, és nagyjából egyetértek a tesztben leírtakkal. De akkor ezek szerint bizonyos részek kimaradtak? :F

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#2) pachito válasza ZoPád (#1) üzenetére


pachito
őstag

Igen maradtak ki részek, sokszor van olyan mikor 1 karaktert vagy csoportot irányítva nem látod a másik helyszínen a történéseket. 1 végigjátszás után van alternatív végigjátszás mód, ebben minden lehetséges helyen azt a karaktert irányítod, ami kimaradt.

Teszthez hozzászólva: én is csalódtam egyet megint, bizony ez a rész se lett jó (szerintem). Ígéretes kezdet után összevissza sztori majd egy borzalmas ending. Számomra a karakterek szimpatikusak voltak, főleg Andrew de a közöttük levő párbeszédek és kapcsolódások sokszor számomra is értelmezhetetlen volt (a kedvencem az utolsó boszorkányperes jelenet volt ahol a nyanya kijelenti hogy a kislány maga az ördög aztán egy párbeszédablakkal később 180 fokos fordulat és inkább mégiscsak velem uszít a pap ellen).
Összességében nem bántam meg a vásárlást, régóta vártam és volt egy jó kis péntek éjszakám de ha a következő rész is ilyen csalódás lesz a sorozat többi részét egész biztosan hanyagolom majd.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#3) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Elképesztően jó játék volt. A Silent Hill hangulat és a csúcs grafika még rátett öt lappáttal a hangulatra. A befejezés meg külön arculcsapós volt.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#4) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A sztori és a hangulat is zseniális volt, a borzalmas előző rész után kellett. Az eddigi legjobb rész. Megkockáztatom, hogy még az Until Dawn-t is veri összességében.

(Az irányítás továbbra is brutálisan szar :D )

(#5) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Hihetetlen, hogy mindjárt szarrá is spoiler-ezi a cikk az előző részt. Nem illett volna oda egy figyelmeztetés?

Kérdésem ebből adódik: a cikk elolvasható úgy, hogy nem lövi le a poént a jelen játékról?

(#6) pachito válasza Shinjike87 (#5) üzenetére


pachito
őstag

"Kérdésem ebből adódik: a cikk elolvasható úgy, hogy nem lövi le a poént a jelen játékról?" :N

(#7) Shinjike87 válasza pachito (#6) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Mi baja a szerzőnek? Miért dolgozik még itt?

(#8) pachito válasza Shinjike87 (#7) üzenetére


pachito
őstag

Szerintem ezt nem spoilermentes bemutatónak szánta az író (arra nem emlékszem hogy volt-e jelezve a cikkben) hanem olyan hosszabb játéktesztnek mint a régi játékmagazinokban (Gamestar és társai); egyébként ha nem csal az emlékezetem Grath elég régi motoros a szakmában, tuti hogy találkoztam a nevével még huszonéve mikor ezeket olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#9) k-adi válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


k-adi
nagyúr

jobb mint az UD? na akkor nézem is

(#10) pachito válasza k-adi (#9) üzenetére


pachito
őstag

Aha, végülis.. :N

IGN:

Metacritic:

[ Szerkesztve ]

(#11) k-adi válasza pachito (#10) üzenetére


k-adi
nagyúr

na sejtettem, túl szép lett volna hogy igaz legyen ;) ;)

(#12) Dɨngodilɇ válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Az Until Dawn-nak volt borzalmas az irányítása, nem ezeknek ha már megszépültek az emlékek. A Man of Medan sokkal hosszabbak tűnt nekem, azt nem tudtuk kijátszani haverral egy este alatt mint ezt, szerintem sztorivezetésben is jobb volt a MoM, jobban elszeparálhatóak a főbb állomások (búvárkodás, kalózok, vihar, szellemhajó)... Itt meg busz+ köd, kocsma, raktár, kisbolt, iskola, olyan full céltalan, csak menjünk tovább, mert nyomozzunk ha már el nem mehetünk. Azzal nincs bajom ha vmi történik és elviszik a karaktereket A-ból B-be, de ez as köd teleport köd teleport már a könyökömön jött ki a végére.

(#13) Jhonny06 válasza k-adi (#9) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért az Until Dawn se volt egy olyan hiperszuper játék, de ha hozzávesszük ehhez a sorozathoz, akkor összességében talán az volt eddig a legerősebb. Nem azért, mert olyan kurva jó játék, hanem mert a többi átlagosabb volt mellette. Számomra ez a rész összességében hozta az UD szintjét (amit újra mondom, hogy nem egy nagy kaland megugrani).
Ezek a Metacritic meg hasonló szenny site-ok pontozásával való érvelésre meg csak mosolyogni tudok.. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) pachito válasza Jhonny06 (#13) üzenetére


pachito
őstag

Ez a (feltehetően) játékosok visszajelzése, user score. De ha tudsz ennél objektívebb forrást mutatni, szívesen fogadom. Addig mosolygok én is. :)

(#15) Shinjike87 válasza pachito (#8) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

De akkor miért nem jelzi számunkra? Még jó, hogy volt eszem megkérdezni, mielőtt elolvasom a poénját az egésznek.

(#16) Shinjike87 válasza pachito (#10) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Egyébként divat manapság fujjogni mindenre, ami nem retro Resi vagy Silent Hill. Nekem az Until Dawn jött be kevésbé (annak ellenére, hogy klassz volt). A jumpscare-ek megijesztettek, de emellett semmi jelentős atmoszférája nem volt a játéknak, hogy borzongj. Az összecsapott epilógus meg hab a tortán.

(#17) pachito válasza Shinjike87 (#16) üzenetére


pachito
őstag

Kell az újítás, egy mai kissrác ingerszintjét nem biztos hogy a Silent Hill meg Resident Evil kockazombijai megütik. Viszont a Little Hope-ban semmi olyat nem látsz amit máshol ne valósítottak volna meg ezerszer igényesebben és akkor a technikai részt meg sem említem (bugok, crashek,).
Az Until Dawn is egy kliséhalmaz - csak épp kurvajól megvalósítva.

(#18) Shinjike87 válasza pachito (#17) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Én most a Man of Medan-ra gondoltam. És pont félreértelmezted. Pont, hogy a középkorú játékosréteg miatt vannak lepontozva a játékok, mert ők (és én is) a retro horroron nőttünk fel - ellenben a többséggel én a modern horror játékot is szeretem. Alátámasztom, hogy a népnek már nem az a zötykölődős, régi mechanika kell, mint anno a 2000-es évek horrorjai, de a UD kizárólag jumpscare-ekkel ijeszgetett, semmi más egyedi nem volt benne és a sztori nem volt igazán következetes, sem eléggé kíméletlen a döntéseink következményeivel kapcsolatban (értem itt megint a végét, hogy lezárják oszt' jó'van). A MoM pont ezért volt jó, hogy odavágott az atmoszféra.

A Little Hope kapcsán nincs tapasztalatom, mert a kedves cikkíró szarrá spoilerezi, így nem tudom elolvasni a cikket. :W

(#19) pachito válasza Shinjike87 (#18) üzenetére


pachito
őstag

Az atmoszférával a Little Hopeban sem volt gond (szerintem), azt a részt pont eltalálták.

(#20) Shinjike87 válasza pachito (#19) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Akkor nekem be fog jönni a játék. :)

(#22) k-adi


k-adi
nagyúr

na végignyomtam én is.

szerintem a man of medan jobb volt, mint ez
de összességében, ennek érdekesebb a teljes története ami kiderül a végére... és a harcok is sokkal jobban animáltak

a 3. epizód ami elvileg 2021-ben jön, a sivatagban érdekesnek tűnik.. néztem is, mikor megtaláltam a kötélszakadós flashback képeslapot, hogy kiez a karakter, aztán ugye kiderül hogy csak trailer a köv. játékhoz :D

[ Szerkesztve ]

(#23) melega válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


melega
őstag

Én ma húztam be a játékot. A silent hillt nem ismerem, de remélem nem fogok benne csalódni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.