Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    Ezek is olyan ismertebb, elsősorban single player játékok az utóbbi öt évből PC-re, amelyek ha jól látom, nem voltak még a topikban:
    - Dark Souls 2-3 (van egy sajátos multi módja, tudom)
    - Total War újabb részei
    - Shadow Warrior reboot és folytatása
    - Ori and the Blind Forest
    - Inside
    - Cuphead
    - Far Cry sorozat újabb részei

    Az ismeretlenebbek közt pedig van sok szuper metroidvania, virágzik a műfaj,

    [ Szerkesztve ]

  • simauser

    tag

    Nekem tetszik, hogy a single fps-eknek lett egy olyan műfaja, amit az olyan embereknek találtak ki, akik kinőtték a "dejólőni, sokanjönnek" mechanikát, de egy-egy jó történetet szívesen "megnéznek". A Starcraftban (ami pont stratégia, de jó sztorival) - mai, felnőtt fejjel - nekem elég fárasztó, hogy egy-egy pályán kb. ugyanazt kell csinálni, kampányonként 10x, 20x, 30x, és akkor szépen feltárul a történet.

    Erre tökéletes megoldás a walking simulator, amiket nagyon bírok. Nincs ellenfél (általában), a sztorit a játékos maga fedezi fel, persze megfelelően "megrendezett" körülmények között. Itt nincs kecmec, írni kell, mesélni, nincs sallang, színes tank rózsaszín ágyúcsővel, ami 16x AA mellett eltereli a figyelmet a hiányokról. Dramaturgiailag bizonyára még jobban is oda kell figyelni az ilyen esetekben, mint egy sima játéknál. Firewatch, Gone Home, Everybody's Gone to the Rapture, Tacoma, SOMA (ez picit talán kilóg), - ezek mindegyike jó élményt adott. A következőnek a "The Station"-t néztem ki, az van felírva.

    És ezek mind relatíve friss cím, egyik sem régi, és csak azok, amelyket ismerek. Amiket nem, vagy nem jöttek be (Ethan Carter), azokat nem is említve. Nemhogy single, nemhogy fps, de még elég speciális altípusok is, és élnek, virulnak. Szóval . . .

    "My ‘give a f*cks’ are on vacation." - Espresso // - // "No one coerces Starbuck" - Battlestar Galactica

  • huskydog17

    addikt

    válasz simauser #52 üzenetére

    A sétaszimulátorok valóban nagyon jó történeteket képesek elmesélni, mármint az igényesebb címek, sajnos sok olyan ZS kategóriás walking simulator is van, melyek szégyent hoznak a műfajra.

    A Station-ről eddig nem is hallottam, most utánanéztem és tényleg tök jónak tűnik, köszi a tippet.! :R

    A SOMA szerintem bőven nem illik bele a műfajba, az inkább bujkálós horror, számomra pont emiatt nem jött be. Az Ethan Carter viszont minden idők egyik legzseniálisabb alkotása, 2× is végig toltam.
    Everybody is Gone to the Rapture-nek csak a befejezése volt elcseszve, de addig tök jó.

    Platformer műfajban is sok kiváló alkotás van, melyek gyönyörű történeteket mesélnek el (pl. Ori, Seasons After Fall stb.). Na persze az ilyen alkotásokat a sajtó nem kapja fel úgy, mint a "AAA" szemeteket, hiszen az indie címekben nincs annyi pénz.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • snecy20

    nagyúr

    válasz huskydog17 #53 üzenetére

    The Vanishing of Ethan Carter valóban az egyik, vagy talán a legjelentősebb ilyen független produkció az elmúlt 4 évből. :)
    Már csak a hangulata miatt is jó évente 1-2x végigjátszani. :)

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • simauser

    tag

    válasz huskydog17 #53 üzenetére

    A SOMA valahol félúton van. Nem olyan elmebeteg bújkálás, mint az Outlast, hanem sokkal lazább, ha figyelsz a szörnyek szabályaira (ami elhangzik, és sulykol is picit), nem jelentenek problémát, legalábbis nem volt akkora félelem-faktor, mint az Outlastban . . . és nincsenek is mindenhol, azt hiszem, minden második szakaszban van 1-1 (gondolom, unalomcsökkentés miatt) de az atmoszféra, a történet, ami ebben a játékban van, eszméletlen.Javaslom, hogy próbáld meg még egyszer, mert már van benne "safe mode", ahol a szörnyek benn vannak, de nem támadnak (nem ölnek meg), ami könnyebbé teszi (az egész történetben 1-2 rész van, amikor az igazán idegölő kerülgetést megoldja). Meg is lehet nézni őket, végigvittem így is, hogy tényleg bejárhassak mindent (összesen vagy 3x nyomtam végig, nekem ez az etalon a mostani évekből), talán jobban állt a szőr a hátamon némelyiktől, mint normál módban :DDD De ízlések és pofonok.

    Az Ethan Carterrel lehet, hogy teszek még egy próbát. Néha elkapja az embert a hangulat, néha nem, és olyankor nem jön be. A Rapture szerintem gyönyörű, bár a végétől picit húztam a szám én is, mert bár kielégítő volt, de tőlem annyira idegen az az üzenet, amit sugall, a morális konklúzió, hogy csak na. De hogy gyönyörű befejezés volt, az biztos. Eszméletlen az a játék.

    Jah, és a Solus Project is jó.

    Van egy pár a listámon, ami érdekel: az emíltett The Station, Narcosis, Kholat (a Djatlov-incidens miatt, ami a konteóblogon érdemes elolvasni), Kona, Virginia, Dear Esther, Serena. Van, ami hosszabb, van, ami rövidebb.

    Így végigolvasva a címeket (és tudva, hogy mind kb. rétegdolog, és hány van belőlük, és a legtöbbje aránylag új) a "haldokló single fps műfajjal" kapcsolatban a South Park őserdős része jut eszembe, amikor a kígyó (aki a tanárnő szerint jobban fél a gyerekektől, mint ők tőle) megeszi az idegenvezetőt, és Cartman benyögi: na ezt jól megijesztettük :D

    [ Szerkesztve ]

    "My ‘give a f*cks’ are on vacation." - Espresso // - // "No one coerces Starbuck" - Battlestar Galactica

  • #72042496

    törölt tag

    válasz simauser #55 üzenetére

    Most jól kibővült a steames kívánságlistám. :)

  • simauser

    tag

    válasz #72042496 #56 üzenetére

    A fórumot olvasva az enyém is :)

    Sőt, amikor a SOMA reddit oldalát olvastam (hát igen, bejött az a játék ;] ) találtam egy linket egy Materwelonz nevű youtuberhez, aki épp akkor játszogatta végig a SOMA-t (azt is megnéztem, hát igen, kezd mániákus szintet ölteni, ilyet se csináltam még, sose nézek gameplayt hosszabban, pláne nem kommentárral, de meglepően értelmes meglátásai voltak . . . ), és jópár tippet találtam ott is, rengeteg sztori-orientált játékkal. Játszik Witcherrel meg hasonló AAA címekkel is, de nagyon sok walking sim, platformer, meg réteg-sztori dolog van a csatornáján. Oda megyek néha ihletet meríteni.

    [ Szerkesztve ]

    "My ‘give a f*cks’ are on vacation." - Espresso // - // "No one coerces Starbuck" - Battlestar Galactica

  • Lenry

    félisten

    válasz #72042496 #51 üzenetére

    a Far Cry Primal egy mellékküldetés-cunami, az 5 szintén, idegesítő történetvezetéssel és elmebaj sztorival, úgyhogy azokat nem feltétlenül venném be ebbe a listába, de a 3 és a 4 tényleg jó

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Lenry #58 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy a listán ettől még helyük van, mert ismert single player játékok. De mindenképpen hasznos kiegészítés, hogy ilyenek.

    (Én nem játszottam velük, csak Steamen néztem most meg őket. A Primalnak nincsenek azért rossz értékelései, igaz, túl jók se. Az 5. résznél már az értékeléseknél is látszik, hogy valami nem oké.)

    (#57) simauser: Rá is nézek, köszi a tippet! Ez az egész műfaj ismeretlen nekem, de felkeltette az érdeklődésem.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    Ez a tendencia érthető, hiszen se idő, se pénz megvalósítani egy jó történetet.
    Amíg van olyan cím ami még 15 éves HC gamerkedés után is leköt évekre, én nem sajnálom hogy a kod-eleven-ben nincs SP kampány.

    Azért nem rossz a mai technológiától, hogy valós sebességgel (több száz FPS, min. render-idő), teljes látvánnyal, torzítatlan, éles képpel, 100%-os kontroll mellett lehet élvezni a régi FPS játékokat.
    Rohadtul elleszek bármelyik régi SP címmel a következő 15 évben. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák